Autor Wątek: Odszkodowanie od MSWiA  (Przeczytany 4579 razy)

Offline agun9999

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odszkodowanie od MSWiA
« dnia: Sierpień 02, 2018, 13:10:29 »
Witam. Podczas zajęć sportowych w trakcie służby miałem wypadek. Z tego co mi wiadomo oprócz świadczeń z ubezpieczeń ze zwykłych polis ( na życie i od nieszczęśliwych wypadków bo takie posiadam) należy się także odszkodowanie od MSWiA. I tutaj pojawia się moje pytanie/problem odnośnie odszkodowania od MSWiA, kto się tym zajmuję ? Czy komenda to zgłasza i załatwia wszystkie formalności z tym związane ? Czy ja muszę to gdzieś zgłosić i sam się tym zająć? Co robić ?

Offline fish

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Odszkodowanie od MSWiA
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2018, 16:14:00 »
Był sporządzony meldunek o wypadku na służbie?

Offline agun9999

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Odszkodowanie od MSWiA
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 02, 2018, 17:32:47 »
Nie było, zdarzenie zostało odnotowane w książce podziału bojowego i została sporządzona notatka służbowa ze zdarzenia do 01. Podczas l4 dostawałem uposażenie 100%.

Offline jardyga998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Odszkodowanie od MSWiA
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 03, 2018, 19:02:26 »
W takim razie nie chcą tego ujmować w statystykach, czy co? Wiadomo, że od ilości wypłącanych świadczeń rośnie składka, ale żeby tak na bezczela? Po co notatka jak jest meldunek. Może dlatego, że idzie to do SK KW, a potem SK KG. Zdecydowanie niewłaścwie postąpili twoi przełożeni.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Odszkodowanie od MSWiA
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 31, 2018, 19:39:39 »
....  I tutaj pojawia się moje pytanie/problem odnośnie odszkodowania od MSWiA, kto się tym zajmuję ? Czy komenda to zgłasza i załatwia wszystkie formalności z tym związane ? Czy ja muszę to gdzieś zgłosić i sam się tym zająć? Co robić ?
Tymi sprawami w każdej komendzie zajmuje się komórka ds. BHiP lub wyznaczony strażak odpowiedzialny za te sprawy.  To on wysyła dokumenty po zakończonym leczeniu do RKL. Jeśli zakończyłeś leczenie  to zgłoś się do tej osoby w swojej komendzie i przedstaw swój problem. Ma obowiązek wyjaśnić Ci to.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein