Autor Wątek: Formy protestu strażaków PSP  (Przeczytany 96062 razy)

Offline rincon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 19, 2018, 22:48:59 »
Pan Komendant Główny właśnie powiedział w Radio Maryja, że oczywiście mamy prawo oflagować pojazdy i strażnice tylko chodzi o to żeby dobrze zamocować. Bo w upały baner na chłodnicy może uszkodzić pojazd.
Ach te występy w zaprzyjaźnionej telewizji, już raz to widziałem, mocne jak "Mocarz" , do dziś się iskam wieczorem.
Obawiam się się że nasz komendant swoja "chłodnicę" uszkodził już dawno i nie było to w upały.
" idiots idiots everywhere"
ps
sorki że w sumie nie merytorycznie, ale patrząc na to co się od jakiegoś czasu ( Boże jak długiego!!!!!!!!!!!! ) dzieje, to myślę że groteska z dużą dawką ironii i sarkazmu jest jak najbrzydziej na miejscu ^_^
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2018, 23:02:44 wysłana przez rincon »

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 19, 2018, 23:59:47 »
Post z forum policjantów...

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline wylazoka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 20, 2018, 06:32:24 »
Sprawa jest prosta, Policja już zostałą doprowadzona do muru, kto zna icj pracę od środka ten wie. U nas to jest ciągle na zasadzie jest źle, ale w sumie jeszcze nie tak źel, lubią nas, dorobić się da, odejśc z roboty tez nie ma nawet procentowo tyle co w Policji.

Taki syndrom sztokholmski, w sumie bandyta ten gość ale trochę mi go szkoda :rofl:

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 20, 2018, 21:03:56 »
Cytuj
Protest włoski – PSP

W nawiązaniu do komunikatu Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych z dnia 16 sierpnia 2018 r. znak F-12/K/2018 Prezydium Zarządu Krajowego Związku Zawodowego Strażaków „FLORIAN” rekomenduje wdrożenie z dniem 20 sierpnia 2018 r. następujących elementów tzw.,, protestu włoskiego”:
1.      Szczegółowe wykonywanie obowiązków służbowych w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i higieny służby strażaków podczas ćwiczeń oraz działań ratowniczych. (Do tej formy protestu jako związki zawodowe mamy pełne prawo z uwagi na kompetencję związków zawodowych w zakresie nadzorowania bezpieczeństwa i higieny pracy zarówno na podstawie ustawy o związkach zawodowych oraz naszego statutu). W ramach tej formy protestu funkcyjni związku zawodowego oraz poszczególni strażacy mogą m.in:
a)      Dokonywać drobiazgowej kontroli/samokontroli kompletności oraz sprawności środków ochrony indywidualnej strażaka z raportowaniem stwierdzonych braków i niesprawności do właściwych przełożonych służbowych oraz do wiadomości struktur związku,
b)     Dokonywać drobiazgowej kontroli zapewnienia bhp podczas prowadzonych ćwiczeń z raportowaniem stwierdzonych nieprawidłowości do właściwych przełożonych służbowych (w tym nie przystępowania do ćwiczeń przy braku spełnienia obowiązujących bhp)
c)      Bezwzględnego żądania wody do picia (w ilościach umożliwiających zaspokojenie potrzeb) dla strażaków wypełniających zadania służbowe w warunkach atmosferycznych (w tym przy temperaturach pow. 25 st. C)
2.      Drobiazgowe wykonywanie obowiązków służbowych w zakresie przestrzegania obowiązujących w PSP procedur dysponowania sił i środków do działań ratowniczych oraz prowadzenia działań ratowniczych z uwzględnieniem ich rodzaju, ze szczególnym uwzględnieniem np. procedur dot. owadów błonkoskrzydłych.
3.      Przestrzeganie zakresów obowiązków strażaków – ze szczególnym uwzględnieniem nie wykonywania zadań niewchodzących w obowiązki strażaków (takich jak np. prace budowlane, rozbiórkowe, utrzymywanie terenów zielonych itp.).
4.      Drobiazgowe przestrzeganie przepisów dotyczących systemu oraz czasu służby. Chodzi o bezwzględne przestrzeganie przychodzenia do służby według wynikających z prawa półrocznych harmonogramów służby i brak tolerowania niezgodnej z prawem pragmatyki dotyczącej dysponowania do służby strażaków w sposób niezgodny z tymi harmonogramami (np. w oparciu o niemające umocowania prawnego miesięczne grafiki/harmonogramy, czy dysponowanie telefoniczne z uwagi np. na absencję urlopową czy chorobową).
 
Możliwe jest również:
5.      Organizowanie przez struktury związków zawodowych akcji oddawania krwi przez strażaków – krwiodawców – będzie to efekt prospołeczny, ale z drugiej strony uciążliwy dla strony służbowej bowiem biorąc pod uwagę, że po oddaniu krwi strażak musi mieć zapewniony dzień wolny od służby (otrzymuje zwolnienie z obowiązku świadczenia w tym dniu pracy).
6.      Uruchomienie przez związki zawodowe szkoleń we wszystkich jednostkach organizacyjnych PSP z przepisów w sprawie bhp strażaków oraz czasu służby. Dobrze byłoby aby te szkolenia były prowadzone przez funkcyjnych związków zawodowych.

Prezydium ZK ZZS Florian
Warszawa 20.08.2018r.

Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 20, 2018, 21:35:53 »
W SWD sporządzać meldunki lecz ich nie wysyłać do KW.
Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie wszystkie meldunki są zapisywane od razu na serwerach KW, więc nie da się ich "nie wysyłać". Po za tym z poziomu KW można też m.in. prześledzić kto (osoba zalogowana), kiedy i w jakim zakresie wprowadzał zmiany do meldunku (porównanie wersji z przed i po zmianach).

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 20, 2018, 21:57:21 »
Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie wszystkie meldunki są zapisywane od razu na serwerach KW, więc nie da się ich "nie wysyłać". Po za tym z poziomu KW można też m.in. prześledzić kto (osoba zalogowana), kiedy i w jakim zakresie wprowadzał zmiany do meldunku (porównanie wersji z przed i po zmianach).
Myślę, że kolega miał na myśli "stare" SWD które wymagało wysyłania informacji ze zdarzeń....
4.      Drobiazgowe przestrzeganie przepisów dotyczących systemu oraz czasu służby. Chodzi o bezwzględne przestrzeganie przychodzenia do służby według wynikających z prawa półrocznych harmonogramów służby i brak tolerowania niezgodnej z prawem pragmatyki dotyczącej dysponowania do służby strażaków w sposób niezgodny z tymi harmonogramami (np. w oparciu o niemające umocowania prawnego miesięczne grafiki/harmonogramy, czy dysponowanie telefoniczne z uwagi np. na absencję urlopową czy chorobową).
 
Prezydium ZK ZZS Florian
Warszawa 20.08.2018r.
Szanowne Prezydium nie to, że się czepiam ale dla dobra strażaków wyjaśnijcie jedną nieścisłość otóż piszecie, że grafik miesięczny nie ma podstawy prawnej a ja mowie, że ma i sam pomysł odmowy stosowania się do grafiku miesięcznego może skutkować nieusprawiedliwionymi nieobecnościami na służbie a co za tym idzie postępowaniem dyscyplinarnym.
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20110690371/O/D20110371.pdf   Paragraf 12.2...

 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 20, 2018, 22:09:44 »
Equnoksiku... Namawiaj dalej ludzi by siedzieli cicho. Wszak koledzy komedianci na stołkach muszą jeszcze trochę dosłużyć do emki. Reszta niech się goni? Prawda? Taki jest cel główny słusznego związku...
EGO = 1 / wiedza

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 20, 2018, 22:16:00 »
Zobaczysz niedługo jaki jest celny główny jedynego słusznego związku i ocenisz... I mógłbyś troszeczkę inaczej się wyrażać w swoich wypowiedziach . To że się różnimy nie zwalnia nas z tego żeby się szanowac

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 21, 2018, 18:36:14 »
Kiedy jeszcze istniała normanie KSP S, to zarówno na BHP, jak i na wodę do picia (i kilka innych spraw) były odpowiednie opinie prawne i algorytmy postępowania. I akcja protestacyjna tez była.

No ale to była ta zła strażacka krajówka S ...
 pitryms mnie juz na prv Eqinox napisał co jest celem ... i jakos tak smutno mi sie zrobiło ...
i brawo za słowa o szacunku. A więc zacznij od siebie :)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 21, 2018, 21:08:04 »
Teraz szacunek miłość do związków oczekiwania szansa o przyszłość... Żenada

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpień 21, 2018, 22:29:07 »
Cytuj
  Bezwzględnego żądania wody do picia (w ilościach umożliwiających zaspokojenie potrzeb) dla strażaków wypełniających zadania służbowe w warunkach atmosferycznych (w tym przy temperaturach pow. 25 st. C)
ludzie , o co my juz walczymy - wojsko na misjach wody ma na palety - my musimy o nia walczyć

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 21, 2018, 22:55:06 »
Offtop, sorry..
Ja szanuje  ludzi za wiedzę, doświadczenie, motywację.
Strażaacką s nie ma za co szanować, bo już kilkukrotnie w swojej karierze przy korycie pokazuje kto jest największym warchlakiem. Aż żal na to patrzeć, bo teraz zdziczeli Tym bardziej gość @e który mówi, że interes straży to interes tylko związku (bo akurat są przy korycie). Reszta niech się goni - najładniej mówiąc. Więc szacunku zacznij szukać przed lustrem. W
EGO = 1 / wiedza

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpień 22, 2018, 08:15:00 »
Mam robn - niestety - to samo odczucie. Jeszcze się łudzę się, że błędne. Ale codzienne obserwacje coraz bardziej potwierdzają niestety Twoją opinię.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 22, 2018, 11:29:37 »
Panowie z Floriana tacy silni, ale tylko na forum . Wczoraj w pracy normalnie prace gospodarcze były robione   :wall:  :rofl:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 22, 2018, 12:17:27 »
Gdzie?

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 22, 2018, 14:16:05 »
Gdzie?

Nie będę tu na ogólnym pisał , ale skoro u nas tak to pewnie więcej też takich jednostek jest  :cooo: co nawet nie wiedzieli że protest zaostrzony  :szalony: Pozdrawiam :)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 22, 2018, 19:35:07 »
Widocznie słaby przepływ informacji macie na województwie o ile piszesz o Florianie bo Ska przecież nie protestuje.

Offline rotman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpień 22, 2018, 20:24:15 »
"S" nie protestuje, ale samo złożenie podpisu z ramach Federacji o dołączenie do protestu przez pozostałe dwa związki to jeszcze nie jest protestowanie. Jak zwykle czyn jest najtrudniejszy  :wall:

Offline WitaminaC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 112
  • jooteeerrgieee
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpień 22, 2018, 20:56:26 »
Południe kraju, co z tego że flagi związkowe wywieszone, samochody oflagowane, a prace gospodarcze, remontowe wykonywane cały czas. 01 ma gdzieś protest, nakazuje robić, dowódcy zmian się nie stawiają. Taki mamy protest.
Why so serious?

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpień 23, 2018, 05:49:52 »
Południe kraju, co z tego że flagi związkowe wywieszone, samochody oflagowane, a prace gospodarcze, remontowe wykonywane cały czas. 01 ma gdzieś protest, nakazuje robić, dowódcy zmian się nie stawiają. Taki mamy protest.
Obecnie jedyną formą protestu, jest oflagowanie. Panuje wielka dezinformacja, nie wiem, czy w ogóle straz przystąpiła do strajku włoskiego?
Jeżeli  tak, to by oznaczało - prace gosp. wykonywać powoli czyt.do  nocy ? Samemu sobie trudy robić?
A... niech mnie ktoś poprawi.


Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpień 23, 2018, 09:21:56 »
W mojej komendzie na południu raczej nikt nie słyszał o nie robieniu porządków czy innych prac gospodarczych, jest w tej chwili taka forma protestu wprowadzona w PSP?

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpień 23, 2018, 10:46:52 »
Jak my mamy walczyć z kim kolwiek, skoro sami między sobą nie potrafimy się dogadać.. Zawsze sądziłem że strażacy stoją jeden za drugim, teraz mam wrażenie że to pusty slogan..

Rozumiem że nie którzy nie chcą się narażać ale w przypadku protestu nie możemy zostawić kolegów samych.

Ile można zapieprzac nadgodziny za 14 zł? 
Ile można brać dodatkowych dyżurów domowych skoro należy nam się też jakieś wolne? 
Dlaczego ja musze przyjść i robić te nadgodziny a potem gdy chce to odebrać wolne to 01 woli mi zapłacić te je*ane 14 zł..
Juz wysokość pensji to h*j bo sobie zawsze dorobie ale spójrzcie jął jesteśmy wykorzystywani jako LUDZIE.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #97 dnia: Sierpień 23, 2018, 20:00:12 »
Towarzystwo chciałoby protestować, ale własne prywatne interesiki służbowe i pozasłużbowe przeszkadzają.
Uświadomcie sobie w końcu, że za oflagowanie, za protest , za pisanie notatek Was nie zwolnią.
Może trochę zgrania.



Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #98 dnia: Sierpień 24, 2018, 08:05:04 »
Tego man brak: jedności. Nie potrafimy się "ugadać", podjąć jednej decyzji w istotnych dla nas sprawach. Każdy rząd ustepował pod wpływem siły - my jej nie mamy. A sytuacja idealna - okres przedwyborczy, i to w kwestii trzech kampanii wyborczych. Ostatni gwizdek na jedność i wspólne działanie.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Formy protestu strażaków PSP
« Odpowiedź #99 dnia: Sierpień 24, 2018, 10:22:09 »
A jak strażak niebędący członkiem ZZ może przyłączyć się do akcji?
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)