Ankieta

Ankieta

1. Czy popiera Pani/Pan protest w Straży Pożarnej, domaga się poprawy warunków pracy jak i wzrostu pensji o wywalczona kwotę ?
2. Czy nie popiera Pani/Pan protest w Straży Pożarnej, nie widzi potrzeby zmian warunków pracy i zrzeka się wzrostu pensji o wywalczoną przez protestujących kwotę ?

Autor Wątek: Protest służb mundurowych 2018  (Przeczytany 112078 razy)

Offline SIUSIEK

• VIP
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....

Offline Eqinox

• VIP
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #501 dnia: Październik 12, 2018, 23:33:35 »
http://nszzp.pl/aktualnosci/po-wielkiej-manifestacji-w-warszawie-protest-sluzb-mundurowych-trwa-policjanci-masowo-wezma-l-4-zwiazek-od-pomyslu-sie-odcina/
Z czystej ciekawości co FEDERACJA z ministrem ustaliła??? W ogóle się spotkała od czasu manifestacji....
Kiedy jakieś decyzje?
Żeby na koniec się nie okazało że znowu miałem rację... 
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał."
"Psy patrzą na nas z szacunkiem, koty z pogardą, a świnie jak na równych sobie."
Winston Churchill

Offline SIUSIEK

• VIP
« Odpowiedź #502 dnia: Październik 13, 2018, 08:10:34 »
Ty zawsze masz rację..

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #503 dnia: Październik 13, 2018, 08:47:32 »
Ty zawsze masz rację..
ale odpowiedź na pytanie... Wystarczy jedno słowo...
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał."
"Psy patrzą na nas z szacunkiem, koty z pogardą, a świnie jak na równych sobie."
Winston Churchill

Offline SIUSIEK

• VIP
« Odpowiedź #504 dnia: Październik 13, 2018, 08:58:21 »
Przeczytaj dokładnie komunikat..Federacja chce się spotkać natomiast minister dalej stoi przy swoim. Chce aby związki podpisały się pod ich propozycjami. Dotąd jak pamiętam nigdy żaden 01 nie stał tak przeciwko strażakom i nigdy związki nie były tak skłócone.

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #505 dnia: Październik 13, 2018, 10:07:05 »
Przeczytaj dokładnie komunikat..Federacja chce się spotkać natomiast minister dalej stoi przy swoim. Chce aby związki podpisały się pod ich propozycjami. Dotąd jak pamiętam nigdy żaden 01 nie stał tak przeciwko strażakom i nigdy związki nie były tak skłócone.
A nie zauważyłeś dziwnej sytuacji? Wcześniej minister chciał rozmawiać i zapraszał na spotkania a teraz federacja musi prosić o spotkanie i od czasu wielkiej manifestacji nie ma "chemii" na linii MSWiA i Federacja...
Winston Churchill

Offline arkadiusz22

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #506 dnia: Październik 13, 2018, 11:29:02 »
Najlepiej  oflagowac się i nic nie robić. To minister dopiero się wystraszy

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #507 dnia: Październik 13, 2018, 11:34:06 »
Najlepiej  oflagowac się i nic nie robić. To minister dopiero się wystraszy
Oczywiście lepiej pokazać środkowy palec a potem pisać pisma z prośbą o rozmowę...
Winston Churchill

Offline SIUSIEK

• VIP
« Odpowiedź #508 dnia: Październik 13, 2018, 11:37:14 »
Moim zdaniem MSWIA boi się wprowadzić jeden z postulatów bo skutek w samej policji może być opłakany. Rozłoży to ich formację na łopatki.

Offline arkadiusz22

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #509 dnia: Październik 13, 2018, 11:41:19 »
Żeby nie było ja należę do s ale postawa s przestała mi się podobać cały czas odwlekamy coś. To za tydzień to za dwa i po wyborach .o co tu chodzi?

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #510 dnia: Październik 13, 2018, 11:45:09 »
Moim zdaniem MSWIA boi się wprowadzić jeden z postulatów bo skutek w samej policji może być opłakany. Rozłoży to ich formację na łopatki.
To ZZ chce rozwalić swoją formację na łopatki? Przecież to idotyczne!
Żeby nie było ja należę do s ale postawa s przestała mi się podobać cały czas odwlekamy coś. To za tydzień to za dwa i po wyborach .o co tu chodzi?
Kiedyś jeden z użytkowników tego forum napisał zdanie coś w stylu "Solidarność ma najlepsze wyczucie i zawsze wie kiedy do protestu się przyłączyć" i myślisz że w tej sytuacji się myli? Mając najlepsze ze wszystkich ZZ "wejścia" za obecnej władzy...
Winston Churchill

Offline arkadiusz22

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #511 dnia: Październik 13, 2018, 11:54:57 »
Jeden napisał tak a stu  odwrotnie . To kiedy efektu

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #512 dnia: Październik 13, 2018, 12:00:45 »
Jeden napisał tak a stu  odwrotnie . To kiedy efektu
Odnosząc się do zdania jednostki względem ogółu... Ostatnio byłem na posiedzeniu wojewódzkim i jeden z przewodniczących na taki argument odpowiedział "żryjmy gó.no miliardy much nie mogą się mylić"...
Winston Churchill

Offline arkadiusz22

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #513 dnia: Październik 13, 2018, 12:17:20 »
Zadałem pytanie kiedy efekty tych działań?

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #514 dnia: Październik 13, 2018, 12:24:34 »
Zadałem pytanie kiedy efekty tych działań?
Ale zrobiłeś to po czesku więc myślałem że nie do mnie :rofl:
To kiedy efektu
Ja już nigdy żadnych dat na forum nie będę podawał... Ale jakbyśmy byli świnie to 2 października było by porozumienie podpisane. 
Winston Churchill

Offline mich

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #515 dnia: Październik 13, 2018, 14:52:50 »
" Ale jakbyśmy byli świnie to 2 października było by porozumienie podpisane. "

Ha ha już czekacie z długopisami w usłużnych łapskach :gwiazdki:

Offline zyraf

• Strażak Sam
« Odpowiedź #516 dnia: Październik 13, 2018, 15:04:48 »
Dla mnie ten protest federacji grubymi nićmi szyty. Zwłaszcza postulat l4 płatnego 100% przez cały rok...jak ja to słyszę od Policjantów to mnie krew zalewa bo to przez ich kombinowanie i "grafiki kto kiedy choruje" w dużej mierze nam to zabrali.
Nie podoba mi się do końca postawa S ale jeden z kolegów tutaj napisał "popatrzcie sobie na pity z ostatnich lat". I jakby nie było ma rację. PO-PSL to nam pod górkę robiło gdzie się da, PISiory co chwilę coś dadzą. Nie są to zawrotne kwoty ale co chwilę coś kapnie i pensja w ciągu niespełna 3 lat poszła  kilka stówek do góry. Biorąc to pod uwagę i kolejne zapowiedzi ustawy modernizacyjnej nie szedłbym na noże a raczej rozmawiał bo propozycja rządu nie jest w cale taka zła.

Federacja miała piłkę po swojej stronie narobili szumu i co teraz? W zasadzie mają jedyny kierunek czyli kurs kolizyjny i zaostrzenie protestów bo mogli pochylić się nad propozycją rządu, negocjować a nie z góry zakładać, że to kpina. Teraz albo idą do końca na noże albo wyjdą z tych negocjacji po prostu przegrani.

Co do postawy naszego 01 szkoda słów - myślę, że powinien być postulat ekstra o usunięcie tego pajaca....

Offline Florek-112

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #517 dnia: Październik 13, 2018, 18:37:18 »
L4 100% przez 30 dni i nic nie jest szyte po prostu za mało zarabiamy. Z resztą się zgadzam - nawet z ostatnim. A piłeczka i tak jest po stronie ministra skoro nie traktuje służb poważnie. A wszystko się zacznie wyjaśniać od 3.01, gdy mający wysługę lub mający dość zaczną składać raporty o emeryturę. Dotyczy szczególnie Policji. I obym się mylił, inaczej będzie jeszcze ciężej dla tych co zostanąj. Nadgodziny nie wystarczą na zapewnienie obsad i realizację zadań, a uposażenie takie samo.
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2018, 18:42:46 wysłana przez Florek-112 »

Offline zyraf

• Strażak Sam
« Odpowiedź #518 dnia: Październik 13, 2018, 19:00:13 »
Może ktoś mi wyjaśnić w kilku zdaniach czemu akurat nadchodzący rok ma być taki przełomowy dla odejść na emkę? Czym się różni od lat poprzednich?

Offline pb11

• Weteran
« Odpowiedź #519 dnia: Październik 13, 2018, 21:09:57 »
ostatnia transza z modernizacyjnej , w policji niewiele dostają górki na odejście więc złapią co ich i chodu.