Autor Wątek: Protest służb mundurowych 2018  (Przeczytany 287603 razy)

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #500 dnia: Październik 13, 2018, 12:00:45 »
Jeden napisał tak a stu  odwrotnie . To kiedy efektu
Odnosząc się do zdania jednostki względem ogółu... Ostatnio byłem na posiedzeniu wojewódzkim i jeden z przewodniczących na taki argument odpowiedział "żryjmy gó.no miliardy much nie mogą się mylić"...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline arkadiusz22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #501 dnia: Październik 13, 2018, 12:17:20 »
Zadałem pytanie kiedy efekty tych działań?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #502 dnia: Październik 13, 2018, 12:24:34 »
Zadałem pytanie kiedy efekty tych działań?
Ale zrobiłeś to po czesku więc myślałem że nie do mnie :rofl:
To kiedy efektu
Ja już nigdy żadnych dat na forum nie będę podawał... Ale jakbyśmy byli świnie to 2 października było by porozumienie podpisane. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #503 dnia: Październik 13, 2018, 14:52:50 »
" Ale jakbyśmy byli świnie to 2 października było by porozumienie podpisane. "

Ha ha już czekacie z długopisami w usłużnych łapskach :gwiazdki:

zyraf

  • Gość
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #504 dnia: Październik 13, 2018, 15:04:48 »
Dla mnie ten protest federacji grubymi nićmi szyty. Zwłaszcza postulat l4 płatnego 100% przez cały rok...jak ja to słyszę od Policjantów to mnie krew zalewa bo to przez ich kombinowanie i "grafiki kto kiedy choruje" w dużej mierze nam to zabrali.
Nie podoba mi się do końca postawa S ale jeden z kolegów tutaj napisał "popatrzcie sobie na pity z ostatnich lat". I jakby nie było ma rację. PO-PSL to nam pod górkę robiło gdzie się da, PISiory co chwilę coś dadzą. Nie są to zawrotne kwoty ale co chwilę coś kapnie i pensja w ciągu niespełna 3 lat poszła  kilka stówek do góry. Biorąc to pod uwagę i kolejne zapowiedzi ustawy modernizacyjnej nie szedłbym na noże a raczej rozmawiał bo propozycja rządu nie jest w cale taka zła.

Federacja miała piłkę po swojej stronie narobili szumu i co teraz? W zasadzie mają jedyny kierunek czyli kurs kolizyjny i zaostrzenie protestów bo mogli pochylić się nad propozycją rządu, negocjować a nie z góry zakładać, że to kpina. Teraz albo idą do końca na noże albo wyjdą z tych negocjacji po prostu przegrani.

Co do postawy naszego 01 szkoda słów - myślę, że powinien być postulat ekstra o usunięcie tego pajaca....

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #505 dnia: Październik 13, 2018, 18:37:18 »
L4 100% przez 30 dni i nic nie jest szyte po prostu za mało zarabiamy. Z resztą się zgadzam - nawet z ostatnim. A piłeczka i tak jest po stronie ministra skoro nie traktuje służb poważnie. A wszystko się zacznie wyjaśniać od 3.01, gdy mający wysługę lub mający dość zaczną składać raporty o emeryturę. Dotyczy szczególnie Policji. I obym się mylił, inaczej będzie jeszcze ciężej dla tych co zostanąj. Nadgodziny nie wystarczą na zapewnienie obsad i realizację zadań, a uposażenie takie samo.
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2018, 18:42:46 wysłana przez Florek-112 »

zyraf

  • Gość
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #506 dnia: Październik 13, 2018, 19:00:13 »
Może ktoś mi wyjaśnić w kilku zdaniach czemu akurat nadchodzący rok ma być taki przełomowy dla odejść na emkę? Czym się różni od lat poprzednich?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #507 dnia: Październik 13, 2018, 21:09:57 »
ostatnia transza z modernizacyjnej , w policji niewiele dostają górki na odejście więc złapią co ich i chodu.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #508 dnia: Październik 14, 2018, 08:39:00 »
Zarząd Główny czeka w tej chwili na odpowiedź od Ministra, który publicznie deklarował otwartość na dalsze rokowania. W ubiegły piątek, przewodniczący Zarządu Głównego Rafał Jankowski wystąpił do Ministra Brudzińskiego z wnioskiem o wyznaczenie terminu spotkania. Do chwili obecnej Minister nie odpowiedział. Jeżeli tej odpowiedzi nie będzie też jutro albo w poniedziałek, w trybie pilnym spotka się Komitet Protestacyjny i wdrożone zostaną kolejne formy protestu.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #509 dnia: Październik 14, 2018, 10:50:47 »
Zenujące jest to , ze nasz 01 ma nas strazaków głęboko w poważaniu, co to za wódz , który obraca się plecami do nas, po to jest 01 by wspierać a co robi widać.  :gwiazdki: Mam nadzieje ze doczekam  w tej formacji wodza z j....i !!!

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #510 dnia: Październik 14, 2018, 11:13:01 »
Zenujące jest to , ze nasz 01 ma nas strazaków głęboko w poważaniu, co to za wódz , który obraca się plecami do nas, po to jest 01 by wspierać a co robi widać.  :gwiazdki: Mam nadzieje ze doczekam  w tej formacji wodza z j....i !!!
Ostrzegaj przed takimi wpisami bo przez ciebie mało się nie zabiłem spadając z krzesła! Przecież każde stanowisko powołane jest w jakimś stopniu polityczne!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #511 dnia: Październik 14, 2018, 11:29:57 »
Polityka polityką, co to za przykład dla rzeszy strażaków, jak nauczyciele ważniejsi od podwładnych.Przykład idzie z góry !!!

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #512 dnia: Październik 14, 2018, 13:06:23 »
Zenujące jest to , ze nasz 01 ma nas strazaków głęboko w poważaniu, co to za wódz , który obraca się plecami do nas, po to jest 01 by wspierać a co robi widać.  :gwiazdki: Mam nadzieje ze doczekam  w tej formacji wodza z j....i !!!
Ostrzegaj przed takimi wpisami bo przez ciebie mało się nie zabiłem spadając z krzesła! Przecież każde stanowisko powołane jest w jakimś stopniu polityczne!
Nie spadaj z drzewa, tylko w końcu z niego zejdź.
Napisał jak powinno być!
To, że niektórzy są już mocno zepsuci, odpisują w podobnym do Ciebie tonie.
Ja też jestem zdania, że 01 nas wszystkich powinien wspierać i zabiegać w końcu o wspólne dobro.

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #513 dnia: Październik 14, 2018, 13:17:55 »
Zenujące jest to , ze nasz 01 ma nas strazaków głęboko w poważaniu, co to za wódz , który obraca się plecami do nas, po to jest 01 by wspierać a co robi widać.  :gwiazdki: Mam nadzieje ze doczekam  w tej formacji wodza z j....i !!!

A ja życzyłbym sobie i innym formacji w której wszyscy stoimy zwartym szeregiem bez względu na preferencje polityczne, przynależność związkową oraz to czy jeden jest z biura, a drugi z podziału. Stać nas na to? Niekoniecznie...

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #514 dnia: Październik 15, 2018, 17:09:49 »
Minister Brudziński zaprasza związkowców. Spotkanie odbędzie się 23 października 2018′ w MSWiA.
http://nszzp.pl/aktualnosci/minister-brudzinski-zaprasza-zwiazkowcow-spotkanie-odbedzie-sie-23-pazdziernika-2018-w-mswia/

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #515 dnia: Październik 17, 2018, 09:23:00 »
Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych prosi ministra o przedstawienie propozycji porozumienia w formie pisemnej przed spotkaniem, które ma się odbyć 23 października 2018 r. w siedzibie MSWiA

…W związku z zaproszeniem do dalszych rozmów w sprawie postulatów Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych z dnia 12 marca 2018 r. potwierdzam uczestnictwo przedstawicieli Federacji w spotkaniu. Jednocześnie proszę o przekazanie pisemnej propozycji porozumienia i pisemnego ustosunkowania się do poszczególnych postulatów…
http://nszzp.pl/aktualnosci/fzzsm-prosi-ministra-brudzinskiego-o-przedstawienie-propozycji-w-formie-pisemnej-przed-spotkaniem-23-10-2018-r/

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2018, 10:46:03 wysłana przez wujo 2010 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline nintruz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #517 dnia: Październik 18, 2018, 11:03:45 »

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #518 dnia: Październik 22, 2018, 14:08:22 »
KOlejny etap protestu, jeśli jutro z rozmów nic nie wyniknie

http://nszzp.pl/przeglad-prasy/policja-grozi-l4/

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #519 dnia: Październik 22, 2018, 20:53:03 »
Cytuj
Członkowie Rady wyrazili chęć przyjęcia zaproszenia w zakresie uczestnictwa w spotkaniu przewodniczących związków zawodowych funkcjonujących w służbach mundurowych organizowanym przez MSWiA w dniu 23 października 2018 roku. Członkowie Rady podkreślali iż 7 województw prowadzi akcje protestacyjne i zgłaszały konkretne postulaty. W związku z powyższym brak obecności NSZZ SOLIDARNOŚĆ na tym spotkaniu będzie bardzo źle odebrana przez środowisko. Podkreślono, aby podczas negocjacji podtrzymać dotychczasowe stanowisko NSZZ SOLIDARNOŚĆ m.in. w kwestii tzw. art. 15a oraz zwrócić uwagę na pracowników cywilnych PSP pod kątem zapewnienia wzrostu ich wynagrodzeń.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #520 dnia: Październik 22, 2018, 21:39:24 »
"wyrazili chęć przyjęcia zaproszenia (...)" jak to brzmi? Wielcy panowie związkowcy! Teraz to niech spier... na drzewo - nie ich protest, idą tylko po to żeby namieszać i utrudnić życie federacji...

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #521 dnia: Październik 22, 2018, 21:49:02 »
"wyrazili chęć przyjęcia zaproszenia (...)" jak to brzmi? Wielcy panowie związkowcy! Teraz to niech spier... na drzewo - nie ich protest, idą tylko po to żeby namieszać i utrudnić życie federacji...
Ty a w ramach federacji co się dzieje?
Powiedz mi czemu jeden ZZ zaostrza a pozostałe nie?
Czemu federacja się nie spotkała przed jutrzejszym spotkaniem? Czyżby  :rofl: :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #522 dnia: Październik 22, 2018, 21:55:47 »
"wyrazili chęć przyjęcia zaproszenia (...)" jak to brzmi? Wielcy panowie związkowcy! Teraz to niech spier... na drzewo - nie ich protest, idą tylko po to żeby namieszać i utrudnić życie federacji...
Ty a w ramach federacji co się dzieje?
Powiedz mi czemu jeden ZZ zaostrza a pozostałe nie?
Czemu federacja się nie spotkała przed jutrzejszym spotkaniem? Czyżby  :rofl: :rofl: :rofl:

Co ci do tego dlaczego federacja sie nie spotyka? Zresztą piszemy o pseudo związkowcach z S i nie zmieniaj tematu - nie wasz protest - nie w... się na finiszu!
Posprzątajcie najpierw swoj bałagan bo macie burdel w strukturach i sami już nie wiecie kto kogo popiera i dlaczego. Na razie to formalnie was nie ma w skali krajowej - jakaś rada tymczasowa to lipa, która nie skupia nawet wszystkich województw (z tego co się orientuję). Do tego karierowicze ze świętokrzyskiego i Warszawy na czele...

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #523 dnia: Październik 22, 2018, 22:02:53 »
Co ci do tego dlaczego federacja sie nie spotyka? Zresztą piszemy o pseudo związkowcach z S i nie zmieniaj tematu - nie wasz protest - nie w... się na finiszu!
Posprzątajcie najpierw swoj bałagan bo macie burdel w strukturach i sami już nie wiecie kto kogo popiera i dlaczego. Na razie to formalnie was nie ma w skali krajowej - jakaś rada tymczasowa to lipa, która nie skupia nawet wszystkich województw (z tego co się orientuję). Do tego karierowicze ze świętokrzyskiego i Warszawy na czele...
O nie nie bardzo mało wiesz... Rada Tymczasowa ma wszelkie prawa KSP...
Przecież zaproszenia nie da się wymusić... Ktoś chciał aby "S" tam była  :rofl: Co do liczby województw to 5 największych województw "S" jest wiekszych niż cały Florian...
Powiedz czemu POLICJA zaostrza protest a ZZ SG, SW i nasze F i PP nie... Czemu przed decydującymi negocjacjami nie zaproszono szefów pożarniczych ZZ (F i PP) na spotkanie w ramach federacji?
Czemu federacja nie przyjęła wspólnego stanowiska?
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #524 dnia: Październik 23, 2018, 01:07:37 »
Co ci do tego dlaczego federacja sie nie spotyka? Zresztą piszemy o pseudo związkowcach z S i nie zmieniaj tematu - nie wasz protest - nie w... się na finiszu!
Posprzątajcie najpierw swoj bałagan bo macie burdel w strukturach i sami już nie wiecie kto kogo popiera i dlaczego. Na razie to formalnie was nie ma w skali krajowej - jakaś rada tymczasowa to lipa, która nie skupia nawet wszystkich województw (z tego co się orientuję). Do tego karierowicze ze świętokrzyskiego i Warszawy na czele...
O nie nie bardzo mało wiesz... Rada Tymczasowa ma wszelkie prawa KSP...
Przecież zaproszenia nie da się wymusić... Ktoś chciał aby "S" tam była  :rofl: Co do liczby województw to 5 największych województw "S" jest wiekszych niż cały Florian...
Powiedz czemu POLICJA zaostrza protest a ZZ SG, SW i nasze F i PP nie... Czemu przed decydującymi negocjacjami nie zaproszono szefów pożarniczych ZZ (F i PP) na spotkanie w ramach federacji?
Czemu federacja nie przyjęła wspólnego stanowiska?
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Może i tymczasowa rada teoretycznie ma prawa KSP, ale nie reprezentuje całej S, chyba nawet nie ma w niej większości województw (mogę się mylić - nie śledzę szczegółowo farsy pt. „Strażacka Solidarność”) – i tutaj nie zaprzeczysz (no chyba że chcesz być nazwany kłamcą). Reprezentuje jedynie układ, który wzajemnie się napędza rozdając wewnętrznie karty (stołki).

Zaproszenia nie można wymusić… racja – więc zastanówmy się dlaczego strona rządowa zaprasza na spotkanie „łamistrajków”? Yyyy Może żeby mieli możliwość zerwania protestu, żeby mogli pokrzyżować plany innym zz, żeby postawić innych w trudnej sytuacji negocjacyjnej? To tak oczywiste, że aż się dziwię, że taki doświadczony krzykacz wysunął tak banalny argument.

Dlaczego nie zaproszono przedstawicieli naszych zz i dlaczego nie mają wspólnego stanowiska– nie wiem (zapewne zaraz to nam napiszesz). Jedyne co mi sensownego przychodzi na myśl to to, że widzą, że w szeregach PSP pojawili się mąciciele (patrz wyżej), którzy dogadują się za plecami innych zz z 01 i rządem, dążąc do zerwania jedności protestujących? W skrócie widzą, że przez S pozostałe strażackie zz straciły wiele argumentów i siła negocjacyjna spadła.
Jest jeszcze jedna wersja – wszystkie związku w federacji są na tyle zgrane, że nie muszą się spotykać i ustalać kolejny raz czegoś, co już wcześniej uzgodniły (i tego bym życzył sobie i innym funkcjonariuszom).

Co do zaostrzania protestu- skąd wiesz, że jeżeli jutro nie będzie porozumienia nie będzie zaostrzenia protestu? Czy żeby iść oddać krew trzeba się zbytnio organizować? Chyba nie, wszak strażacy to zdrowe chłopy i dziewczyny więc i krew większość z marszu może oddać. Przy tak niskich stanach osobowych jak są obecnie nawet kilka donacji dziennie w danej JRG będzie mocnym utrudnieniem.

Będąc na miejscu szefów federacji, nie usiadłbym z przedstawicielami S do stołu negocjacyjnego po tej samej stronie…
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2018, 01:15:02 wysłana przez wikson »