Autor Wątek: Protest służb mundurowych 2018  (Przeczytany 289686 razy)

Offline kamil153

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Masz wrogów? To dobrze. To znaczy , ze masz jaja!
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #375 dnia: Wrzesień 22, 2018, 21:47:46 »
Nie katastrofa tylko prawdziwy obraz PSP i owoce zbierane PO ostatniej ekipie.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.355
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #376 dnia: Wrzesień 22, 2018, 21:49:09 »
Nie katastrofa tylko prawdziwy obraz PSP i owoce zbierane PO ostatniej ekipie.
Wiesz na czym polega problem?
Bardzo wielu strażaków nie potrafi pojąć że jeśli całość pieniędzy trafia do czynnika stałego (nie ważne czy w grupę czy w stopień) to komendanci nie mają pieniędzy na awanse.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kamil153

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Masz wrogów? To dobrze. To znaczy , ze masz jaja!
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #377 dnia: Wrzesień 22, 2018, 22:04:34 »
Ja to rozumiem doskonale, problem polega w tym  jeżeli w ciągu jednego roku z PB odchodzi 4 strażaków zaszeregowanych na 7 grupie że średnim stażem 25 lat służby i żaden młody po nich nic nie dostał ani w grupę ani w służbowy, to ja się pytam gdzie są te pieniążki?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.355
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #378 dnia: Wrzesień 22, 2018, 22:11:32 »
Ja to rozumiem doskonale, problem polega w tym  jeżeli w ciągu jednego roku z PB odchodzi 4 strażaków zaszeregowanych na 7 grupie że średnim stażem 25 lat służby i żaden młody po nich nic nie dostał ani w grupę ani w służbowy, to ja się pytam gdzie są te pieniążki?
Powiem ci tak są trzy możliwości:
1. kiedyś komendanci mieli polecenie aby mieć w budżecie zabezpieczenie wysługi lat i awansów w stopniach na 3 lata do przodu, wiec może to być zabezpieczenie,
2. dalej ma te pieniądze i wyypłaca je w motywacyjnych lub przenosi na inne paragrafy,
3. dał te pieniądze komuś innemu.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #379 dnia: Wrzesień 22, 2018, 22:15:18 »
Raczej nie sadze ze gdziekolwiek dyspozytor PA po odebraniu zgłoszenia od SKKM/P wysyła samochody i sam tez wskakuje i jedzie zostawiajac cała jednostkę bez nikogo:)

To źle sądzisz. Już tak jest.

Na szczęście nie ty będziesz decydował...
Bo jak czytam twoje wypociny to jestem przerażony! Ty nie masz żadnej wiedzy o funkcjonowania PSP i państwa! Chcesz uchwalenia w ciągu tygodnia budżetu na 2020? Chłopie na 2019 nie będzie do tego czasu uchwalony.

Nie muszę się na tym znać, ale dla SOP znalazły się pieniążki i nie powiesz, że w całości były w jakiejś ustawie.
Ja nie chcę uchwalenia budżetu, ale przepis odwołujący się do ujęcia tych deklaracji w najbliższym budżecie mógłby powstać, nawet na kolanie.
Wniesienie poprawek do ustawy o PSP też jest możliwy, od ręki - przykłady były.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2018, 22:22:56 wysłana przez Florek-112 »

Offline kamil153

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Masz wrogów? To dobrze. To znaczy , ze masz jaja!
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #380 dnia: Wrzesień 22, 2018, 22:24:13 »
Eqinox dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.355
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #381 dnia: Wrzesień 22, 2018, 22:26:56 »
Nie muszę się na tym znać, ale dla SOP znalazły się pieniążki i nie powiesz, że w całości były w jakiejś ustawie.
Ja nie chcę uchwalenia budżetu, ale przepis odwołujący się do ujęcia tego w najbliższym budżecie mógłby powstać, nawet na kolanie
Zdajesz sobie sprawę że tryb uchwalania o którym mówisz to tryb poselski i nie podlega żadnym uzgodnieniom... Wyobrażasz sobie, że którejś pięknej wrześniowej nocy siadzie 460 posłów i zacznie mieszać w ustawie emerytalnej? Nie uzgadniając tego z nikim! I rano obudzimy się z ręką w nocniku.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #382 dnia: Wrzesień 22, 2018, 22:57:48 »
Eqinox nie strasz nie strasz bo sie ....przypadłość solidarnościowca sprzyjającego rządowi....

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.355
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #383 dnia: Wrzesień 22, 2018, 23:03:28 »
Eqinox nie strasz nie strasz bo sie ....przypadłość solidarnościowca sprzyjającego rządowi....
Ale nie tylko mnie martwią takie procedury:
https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/minister-rzadu-uzasadnia-poselskie-projekty,63721.html
Na pewno nie zarzucisz tym organizacjom że sprzyjają rządowi...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #384 dnia: Wrzesień 22, 2018, 23:13:50 »
I ty wierzysz że Pan Jankowski i reszta związków oprócz solidarności oczywiscie na drugi dzień rano po takiej ustawie nie wyprowadzi na ulice ok 80 procent funkcjonariuszy? Ja i podejrzewam 99 procent moich kolegow bierze wtedy L4 bo mi i im bedzie wtedy juz wszystko jedno....i myslisz ze w ministerstwie są głupi i nie biorą takiej ewentualności?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.355
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #385 dnia: Wrzesień 22, 2018, 23:31:44 »
I ty wierzysz że Pan Jankowski i reszta związków oprócz solidarności oczywiscie na drugi dzień rano po takiej ustawie nie wyprowadzi na ulice ok 80 procent funkcjonariuszy? Ja i podejrzewam 99 procent moich kolegow bierze wtedy L4 bo mi i im bedzie wtedy juz wszystko jedno....i myslisz ze w ministerstwie są głupi i nie biorą takiej ewentualności?
Co ryzykuje minister? Jeśli nie będzie porozumienia i ludzie i tak będą na ulicach?
Nic nie ryzykuje...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #386 dnia: Wrzesień 23, 2018, 00:07:02 »
Ty nie wiesz co ty piszesz...jeżeli zabiorą naliczanie lub coś bardziej innego z emerytur to wtedy już bedzie desperacja u funkcjonariuszy i obstawiam że osp obstawiałoby 75 procent kraju bo strazacy pochorowaliby sie na nerwice po takiej wiadomosci..teraz jest rozmowa o podwyżkach i godziwym bycie...

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.355
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #387 dnia: Wrzesień 23, 2018, 11:33:32 »
Ty nie wiesz co ty piszesz...jeżeli zabiorą naliczanie lub coś bardziej innego z emerytur to wtedy już bedzie desperacja u funkcjonariuszy i obstawiam że osp obstawiałoby 75 procent kraju bo strazacy pochorowaliby sie na nerwice po takiej wiadomosci..teraz jest rozmowa o podwyżkach i godziwym bycie...
Pełniłeś służbę w okolicach 2012? Wtedy w początkowej fazie była mowa o włączeniu wszystkich funkcjonariuszy do systemu 25/55 i co się wtedy stało?
Zmobilizowano armie? Tysiące funkcjonariuszy poszło na L-4... Takie bajki to wciskaj młodym!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #388 dnia: Wrzesień 23, 2018, 11:37:55 »
Pełniłem...Nie było mowy o zmianie tylko to były fałszywe plotki wymyślane przez ludzi twojego pokroju aby strazacy nie upominali się o podwyżki bo zabiorą emerytury...teraz widze historia zatacza koło tylko ludzie mądrzejsi i bardziej zdesperowani do walki o swoje

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.355
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #389 dnia: Wrzesień 23, 2018, 11:52:54 »
Pełniłem...Nie było mowy o zmianie tylko to były fałszywe plotki wymyślane przez ludzi twojego pokroju aby strazacy nie upominali się o podwyżki bo zabiorą emerytury...teraz widze historia zatacza koło tylko ludzie mądrzejsi i bardziej zdesperowani do walki o swoje
Żartujesz? Przecież w 2012 związki zawodowe protestowały o podwyżki!!
Komu ty chcesz kit wciskać... Chodziło o 300 zł obiecane policjantom i żołnierzom… a reszcie nie...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #390 dnia: Wrzesień 23, 2018, 14:48:47 »
Panowie nie dajcie się wciągać w polemikę z Equinoxem, która nie dotyczy tematu. Jemu na tym zależy, żeby unikać niewygodnej dla niego i jego S rzeczywistości. Najzwyczajniej w świecie widzą że mimo ich destrukcyjnych działań możemy coś ugrać, co nie będzie im zapisane na konto!

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.355
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #391 dnia: Wrzesień 23, 2018, 14:52:27 »
Panowie nie dajcie się wciągać w polemikę z Equinoxem, która nie dotyczy tematu. Jemu na tym zależy, żeby unikać niewygodnej dla niego i jego S rzeczywistości. Najzwyczajniej w świecie widzą że mimo ich destrukcyjnych działań możemy coś ugrać, co nie będzie im zapisane na konto!
A słyszałeś kto został zaproszony na spotkanie w/s porozumienia?  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #392 dnia: Wrzesień 23, 2018, 14:53:06 »
Ja to rozumiem doskonale, problem polega w tym  jeżeli w ciągu jednego roku z PB odchodzi 4 strażaków zaszeregowanych na 7 grupie że średnim stażem 25 lat służby i żaden młody po nich nic nie dostał ani w grupę ani w służbowy, to ja się pytam gdzie są te pieniążki?

Czyli to nie pozostałość po PO jak to ująłeś tylko rzeczywistość dobrej zmiany, która podobno miała Ci pomóc. Pisząc o „ośmiu ostatnich latach” pamiętaj że ostatnie 3 to już, jak sądzę, Twoi idole. Idole którzy jak widzisz w niczym CI nie pomagają, a jak spojrzysz szerzej to może zobaczysz że w dużej mierze wykonują ruchy pozorowane, a często również szkodliwe.
Nie oceniam poprzedniej władzy dobrze, ale staram się być obiektywny – obecna lepsza nie jest, a w kilku miejscach jest gorsza.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #393 dnia: Wrzesień 23, 2018, 14:55:53 »
Panowie nie dajcie się wciągać w polemikę z Equinoxem, która nie dotyczy tematu. Jemu na tym zależy, żeby unikać niewygodnej dla niego i jego S rzeczywistości. Najzwyczajniej w świecie widzą że mimo ich destrukcyjnych działań możemy coś ugrać, co nie będzie im zapisane na konto!
A słyszałeś kto został zaproszony na spotkanie w/s porozumienia?  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
A słyszałeś kto organizuje protesty? Kogo zapraszają na spotkania to sprawa/polityka rządu. Dodam że przemyślana polityka.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.355
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #394 dnia: Wrzesień 23, 2018, 15:04:24 »
Widzisz bo nie potrafisz ich wskazac... Nie da sie porównać lat 2008-15 do obecnej sytuacji.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline yanek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #395 dnia: Wrzesień 23, 2018, 15:06:18 »
Equinox o ile wiem lubelska S nie przyłączyła się do akcji protestacyjnej 8 województw. Jaki jest ten protest to jest ale Wam jest chyba dobrze i nic nie trzeba zmieniać. Z czystej przyzwoitości nie powinieneś się właczać w dyskusje. Swoją drogą nie rozumiem podejścia województw nie protestujących...
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.355
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #396 dnia: Wrzesień 23, 2018, 15:11:48 »
Equinox o ile wiem lubelska S nie przyłączyła się do akcji protestacyjnej 8 województw. Jaki jest ten protest to jest ale Wam jest chyba dobrze i nic nie trzeba zmieniać. Z czystej przyzwoitości nie powinieneś się właczać w dyskusje. Swoją drogą nie rozumiem podejścia województw nie protestujących...
8? A ja wiem że żadna sekcja sie nie przylaczyla... wymień prosze ta 8...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #397 dnia: Wrzesień 23, 2018, 15:12:44 »
Widzisz bo nie potrafisz ich wskazac... Nie da sie porównać lat 2008-15 do obecnej sytuacji.
Owszem takiego kurewstwa jak jest obecnie przy obsadzaniu najwyższych stanowisk i awansowaniu swoich nie da sięporównać nie tylko do okresu 2008-15 ale i do całej historii PSP  :rofl:

A o moje zdolności argunetowania nie musisz się martwić - tylko używam ich w polemice z tymi, któych uważam za partnerów do rozmowy.

Equinox o ile wiem lubelska S nie przyłączyła się do akcji protestacyjnej 8 województw. Jaki jest ten protest to jest ale Wam jest chyba dobrze i nic nie trzeba zmieniać. Z czystej przyzwoitości nie powinieneś się właczać w dyskusje. Swoją drogą nie rozumiem podejścia województw nie protestujących...
8? A ja wiem że żadna sekcja sie nie przylaczyla... wymień prosze ta 8...

no właśnie - S się nie przyłączyła do protestu - S się nie wypowiada. Proste.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2018, 15:57:44 wysłana przez Butel »

Offline yanek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #398 dnia: Wrzesień 23, 2018, 15:14:30 »
Przepraszam źle się wyraziłem. Rozpoczeły akcje protestacyjną. Lepiej?
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.355
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #399 dnia: Wrzesień 23, 2018, 15:20:08 »
Przepraszam źle się wyraziłem. Rozpoczeły akcje protestacyjną. Lepiej?
A wiesz jaki jest maksymalny zasięg tej akcji?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.