Autor Wątek: Protest służb mundurowych 2018  (Przeczytany 287686 razy)

Offline samozapłon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #325 dnia: Wrzesień 21, 2018, 17:21:00 »
Poza podwyżka z ustawy modernizacyjnej dodatkową podwyżka od 1 lipca.

Jaka dodatkowa podwyżka od lipca i ile ?

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #326 dnia: Wrzesień 21, 2018, 17:29:52 »
moim zdaniem propozycja jest dobra tylko trzeba już teraz dograć ten nowy program który ma obowiązywać od 2021, konkretne kwoty i tylko do grup a nie średnio na etat.

Offline coala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #327 dnia: Wrzesień 21, 2018, 17:45:30 »
Informacja

[załącznik usunięty przez administratora]

[załącznik usunięty przez administratora]

Online SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #328 dnia: Wrzesień 21, 2018, 17:50:45 »
Nie tylko to...bo trzeba zaznaczyć komendantom że na pochodne z tego nic nie dostaną po drugie żaden dodatek wielkomiejski po trzecie żadne obniżenie stanów minimalnych w JRG.

Offline coala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #329 dnia: Wrzesień 21, 2018, 18:01:45 »
30 dni dla ''liniowych'' co na to powiedzą biurowi :gwiazdki:

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #330 dnia: Wrzesień 21, 2018, 18:17:12 »
30 dni dla ''liniowych'' co na to powiedzą biurowi :gwiazdki:
wezmą się uczciwie do roboty biurowej należnej im na zajmowanych stanowiskach dziękując jednocześnie opaczności, że nie zostaną na razie pozbawieni przywilejów emerytalnych takich jak na stanowiskach liniowych czyli bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczych. :rofl: :rofl:
pozdrawiam

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #331 dnia: Wrzesień 21, 2018, 18:20:39 »
A SKKM/P to będą liniowi czy biurowi - ? Widzę podział pomiędzy strażaków i strażaków ? a co w przypadku jak toś z biura będzie musiał iść na podział i wyniku akcji się przeziębi i pójdzie na L4 to co wtedy - liniowy czy biurowy ?

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #332 dnia: Wrzesień 21, 2018, 18:45:57 »
Cytuj
1. Od 01.07.2019 r. 100% płatne nadgodziny
nie chciałbym być czarnowidzem, ale wyczuwam że już przygotowywane jest pismo w KG żeby zredukować
nadgodziny do zera, nawet kosztem zmniejszenia stanów minimalnych.
My w tym tygodniu już wysyłaliśmy do KW tabelę odnośnie dyspozytorów PA na JRG, którzy nie jeżdżą do zdarzeń z resztą zmiany. Mieliśmy wskazać jednostki, gdzie da się wszystko zautomatyzować (bramy, dzwonki itp.). Szukają oszczędności.
Si vis pacem, para bellum

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #333 dnia: Wrzesień 21, 2018, 18:57:13 »
Cytuj
1. Od 01.07.2019 r. 100% płatne nadgodziny
nie chciałbym być czarnowidzem, ale wyczuwam że już przygotowywane jest pismo w KG żeby zredukować
nadgodziny do zera, nawet kosztem zmniejszenia stanów minimalnych.
My w tym tygodniu już wysyłaliśmy do KW tabelę odnośnie dyspozytorów PA na JRG, którzy nie jeżdżą do zdarzeń z resztą zmiany. Mieliśmy wskazać jednostki, gdzie da się wszystko zautomatyzować (bramy, dzwonki itp.). Szukają oszczędności.

A to gdzieś dyspozytorzy PA jeżdżą ze zmianą do zdarzeń? Czy raczej to chodzi o takich którzy latami siedzą tylko na PA i nie jeżdżą do zdarzeń? Zautomatyzować da się wszystko i wszędzie bez problemu tylko wymaga to pewnych nakładów finansowych, nawet w starych budynkach JRG

Online SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #334 dnia: Wrzesień 21, 2018, 19:07:56 »
Nie zaostrzam sytuacji ale związki nie dają za wygraną co do tego kto kiedy I po co zaczął...

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #335 dnia: Wrzesień 21, 2018, 19:16:56 »
Obiektywnie patrząc na propozycje rządu jestem pozytywnie zaskoczony. Ale przed wcześnie nie cieszę się dopóki nie zobacze.

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #336 dnia: Wrzesień 21, 2018, 19:47:26 »
Zamiast tej lipcowej podwyżki wolałbym waloryzacje kwoty bazowej  :straz:

Offline nintruz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #337 dnia: Wrzesień 21, 2018, 20:04:50 »
To ja Wam już dziś mogę powiedzieć, że Policjanci nie łykną tej propozycji i uważam, że my też nie powinniśmy. Możemy rozmawiać po 2 października. Inna sprawa, że podział na "liniowych" jest akurat racjonalny. Może np. wszyscy podlegający pod ZK I w KM pierwszej kategorii -"liniowi" i sprawa załatwiona?

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #338 dnia: Wrzesień 21, 2018, 20:15:20 »
Przeczytajcie co o tym sądzą policjanci na facebookowej stronie zwiazku policjantow..90 procent za dalszym strajkiem bo to co oferują to kpina...a wy się cieszycie bo dadzą 250 brutto

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #339 dnia: Wrzesień 21, 2018, 20:17:39 »
Przeczytajcie co o tym sądzą policjanci na facebookowej stronie zwiazku policjantow..90 procent za dalszym strajkiem bo to co oferują to kpina...a wy się cieszycie bo dadzą 250 brutto

Zgadzam się z Tobą... szanujmy się i idźmy bark w bark z innymi służbami do końca
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #340 dnia: Wrzesień 21, 2018, 20:48:46 »
Zamiast tej lipcowej podwyżki wolałbym waloryzacje kwoty bazowej  :straz:
Dokładnie, coś nikt nie zauważa, że waloryzację omijają szeroko łukiem. Ile jeszcze lat będą ciągnąć.

Te dwie pseudo podwyżki nawet nie przekraczają tych 650zł w postulatach :D

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #341 dnia: Wrzesień 21, 2018, 21:07:07 »
Myślę że po proteście w Warszawie będzie zupełnie inna rozmowa....skoro wojsko dostało 650 bez protestów a nas chcą zbyć dwoma podwyżkami i to po wyborach...jak teraz ustąpimy to koniec....kolega policjant który jest zapisany na manifestację  mówił że do wczoraj z samego śląska było już wstępnie zaklepane 42 autobusy w firmach przewozowych a ludzie dalej sie zapisuja

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #342 dnia: Wrzesień 21, 2018, 21:12:00 »
Zamiast tej lipcowej podwyżki wolałbym waloryzacje kwoty bazowej  :straz:
Dokładnie, coś nikt nie zauważa, że waloryzację omijają szeroko łukiem. Ile jeszcze lat będą ciągnąć.

Te dwie pseudo podwyżki nawet nie przekraczają tych 650zł w postulatach :D
Przy czym jedna z tych podwyżek to 309 złotych z modernizacyjnej, które jest raczej pewne. Więc niech tego nie liczą do negocjacji. Martwią mnie tylko terminy wprowadzenia tych propozycji i brak waloryzacji. Tak głośno o niej było a teraz nagle cisza.

Offline Druh1923

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #343 dnia: Wrzesień 21, 2018, 21:15:16 »
Widzę że niektórzy już zmiękli w walce o lepszy byt w służbach i oczka im się świeca do tych 309 zł i obiecanych gdzieś kiedyś  kolejnych 250 co ze zwiększeniem środków na pochodne od tych podwyżek, z większą kasa na utrzymanie komend,
Znowu dajemy się podzielić najpierw na grupy teraz na tych biurowych i z pierwszej linii jak to się ładnie określa (dodam że jestem z tej pierwszej linii i wielokrotnie mogłem iść do biura i nie chciałem, kto pracował przy papierkach wie o czy mowa wole ciągać węże i mieć spokojną głowę po pracy) pomijając już i tak twardy podział w związkach działających w PSP
Ludzie postawmy się do końca pokażmy naszą jedność i siłę - nie dajmy się kolejny raz dzielić i nie sprzedawajmy się za te drobne.
Skoro sami dają tyle to znaczy że się boja czują powagę sytuacji.
-Walczmy o zwiększenie budżetów komend
-płatne L4 dla wszystkich - nie pozwalajmy na kolejne podziały
-podwyżka o 650 zł na etat od 1 styczna z wypłata max w marcu ale z wyrównaniem od stycznia
-nadgodziny 100% to żadna łaska albo żyjemy w Państwie prawa albo to jakiś sowiecki kołchoz jak można w państwowej instytucji nie płacić za ponadnormatywna prace przecież to chore ludzie z jednego resortu a jedni maja płatne tzn. PSP a w Policji do odbioru - tylko kiedy, jak pełno wakatów?
- usunięcie zapisu 55 lat do ogarnięcia jak to ktoś napisał w jedną noc ale ok można dać termin do 2.10.18r. jak się chce pokazać dobra wole to się da
- a ta bajkę o kolejnej ustawie modernizacyjnej z naciskiem na kadry zostawmy dla związków na 2019 rok żeby miały sobie o czym z ministrem pisać i rozmawiać

Offline nintruz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #344 dnia: Wrzesień 21, 2018, 21:39:49 »
Dokładnie! Ta zapowiedź kolejnej ustawy modernizacyjnej z naciskiem na kadry, to mnie nawet zdenerwowała, by nie powiedzieć dosadniej. To ta powinna być z naciskiem na kadry, a przyszła niech idzie w sprzęt. Taką kolejność bym zrozumiał. Ile lat jeszcze będą nas zwodzić, tym bardziej, że nikt nie wie kto będzie rządził za kilka lat. Równie dobrze, mogą powiedzieć, że my się z nikim nie umawialiśmy, tylko Joachim, a jego już nie ma, więc do niego pretensje. Najgorsze, że TVN24 już pisze: https://www.tvn24.pl/podwyzka-i-pelnoplatne-zwolnienia-l4-minister-proponuje-policjantom,870179,s.html
"to kończy nasz protest". Chciałbym wiedzieć, z kim oni gadali i kto im tak powiedział, bo myślę, że się pospieszył? No chyba, że kogoś z "S" pytali?  :fiuu:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2018, 21:43:06 wysłana przez nintruz »

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #345 dnia: Wrzesień 21, 2018, 21:40:08 »
Dodałbym też Art.15. W komunikacie podano, że będzie to omawiane na późniejszych spotkaniach. Jak kompleksowo, w całości nie ogarnie się porozumienia to później palca możemy włożyć w wiadome miejsce. Nie ulegajmy chwilowemu zachwytowi i pompowanymi obietnicami. 2 październik zbliża nie nieubłaganie, a nastroje w służbach coraz gorsze. Negocjacje nie muszą się kończyć po jednym spotkaniu.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #346 dnia: Wrzesień 21, 2018, 21:45:57 »
https://praca.interia.pl/zarobki/news-bez-porozumienia-w-sprawie-postulatow-zwiazkowcow-sluzb-mund,nId,2634586
poczytajcie komentarze pod tym artykułem i pod każdym takim artykułem w następnych dniach.
pozdrawiam

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #347 dnia: Wrzesień 21, 2018, 22:12:56 »
Widzę że niektórzy już zmiękli w walce o lepszy byt w służbach i oczka im się świeca do tych 309 zł i obiecanych gdzieś kiedyś  kolejnych 250 co ze zwiększeniem środków na pochodne od tych podwyżek, z większą kasa na utrzymanie komend,
Znowu dajemy się podzielić najpierw na grupy teraz na tych biurowych i z pierwszej linii jak to się ładnie określa (dodam że jestem z tej pierwszej linii i wielokrotnie mogłem iść do biura i nie chciałem, kto pracował przy papierkach wie o czy mowa wole ciągać węże i mieć spokojną głowę po pracy) pomijając już i tak twardy podział w związkach działających w PSP
Ludzie postawmy się do końca pokażmy naszą jedność i siłę - nie dajmy się kolejny raz dzielić i nie sprzedawajmy się za te drobne.
Skoro sami dają tyle to znaczy że się boja czują powagę sytuacji.
-Walczmy o zwiększenie budżetów komend
-płatne L4 dla wszystkich - nie pozwalajmy na kolejne podziały
-podwyżka o 650 zł na etat od 1 styczna z wypłata max w marcu ale z wyrównaniem od stycznia
-nadgodziny 100% to żadna łaska albo żyjemy w Państwie prawa albo to jakiś sowiecki kołchoz jak można w państwowej instytucji nie płacić za ponadnormatywna prace przecież to chore ludzie z jednego resortu a jedni maja płatne tzn. PSP a w Policji do odbioru - tylko kiedy, jak pełno wakatów?
- usunięcie zapisu 55 lat do ogarnięcia jak to ktoś napisał w jedną noc ale ok można dać termin do 2.10.18r. jak się chce pokazać dobra wole to się da
- a ta bajkę o kolejnej ustawie modernizacyjnej z naciskiem na kadry zostawmy dla związków na 2019 rok żeby miały sobie o czym z ministrem pisać i rozmawiać
Cała prawda.
Panowie nie cieszcie się, nie ekscytujcie jakbyście kupowali samochód.
To są obietnice i to częściowo powtórzone, a na dodatek mizerne.
Chcieliśmy 650zł podwyżki jeszcze w tym roku, a teraz chcecie się zgodzić się na obietnicę 250zł i całej reszty postulatów od lipca 2019r.? Wtedy kiedy oni częściowo dadzą nogę do Brukseli, której podobno nie lubią.
To może teraz po 250zł i w lipcu po 250 i nie średnio, tylko do grupy.
Podwyżki w nowej ustawie modernizacyjnej od 21r ?. To mżonki.
Ponadto gdzie reszta problemów - kwota bazowa, braki kadrowe, dołki finansowe komend.
Dzielą nas na tych co będą mieli L4 płatne 100% i pozostałych ?  Sami się dzielimy, już nas podzielili nagrodami KG, a tu jeszcze to.
A 55 lat można znieść razem z przywróceniem 15a.
Nadgodziny 100%, ale tzn, że zapłacą wszystkie czy że 100% z kwoty bazowej?
Poza tym to jest porozumienie? To jakiś świstek spisany na kolanie.
Pisałem, możemy się zgodzić pod warunkiem przegłosowania tego wszystkiego do końca następnego tygodnia.
Przecież potrafią to zrobić w jedną noc, to w tydzień spokojnie ta "dobra zmiana" "da radę".
Nie panowie to są kolejne, powielone obietnice, które kiedyś nastąpią, albo i nie.
Ja jestem na nie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2018, 22:53:58 wysłana przez Florek-112 »

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #348 dnia: Wrzesień 21, 2018, 23:24:10 »
Trochę nie rozumiem waszej taktyki. Jest deklaracja naprawy dwóch głównych g...n zostawionych przez PO plus podwyżki ponad 10% w rok.  Do tego nadgodziny. I zamiast to dopracować mamy iśč na ulicę? Nie wiem czy to nam pomoże. Ale zobaczymy.
I choć zarabiam nieźle ani 200 ani 300 PLN nie nazwałbym ochłapami. A 500 już na pewno. 500 PLN miesięcznie to rocznie przyzwoite wczasy są.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2018, 23:27:20 wysłana przez radca »

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #349 dnia: Wrzesień 22, 2018, 02:13:01 »
Ja jestem zaskoczony propozycjami  szefa mswia zdecydowanie na plus, nie liczyłem na tyle przy pierwszym podejściu, jedynie co mi się nie podoba to daty rozumiem ze nie ten rok jeżeli chodzi o $ ale odwlekanie o kolejne miesiące to zwodzenie, i wiem jedno w jedności siła szkoda ze zapomina o tym "nasza" solidarność  a Warszawę warto zobaczyć niech mają świadomość co będzie gdy nie dotrzymają słowa .....