Autor Wątek: Protest służb mundurowych 2018  (Przeczytany 287610 razy)

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 15, 2018, 07:37:25 »
pierdu pierdu, gadu  gadu a i tak z tego nic nie ma....

Panowie, akcja L 4 -  dzień X w miesiącu Y. i co nam zrobią ? co zrobią strażakowi , który pójdzie na 3 dni zwolnienia  ? zabiorą nam 100 zł z nagrody, 100 zł dodatku na miesiąc - co  zbiedniejemy ?  braknie Wam na życie ?  z pracy nas zwolnią ?  no co nam mogą zrobić ?

  dlaczego Ci co  mają  taką możliwość   z jednych czy drugich ZZ   - by ogłosić taką akcję / dogadać się  -  przedstawiciele województw - macie kontakty itp, spotykacie się,  czemu nie rzucicie hasła L 4. może najwyższa pora taką akcję przeprowadzić ?  no chyba, że   wierzycie dalej w flagi ?  dobre  hehehe......    flagi  w dłoń koledzy strażacy....... heheh. ale jaja.

Jeszcze jedno - wyobraźmy sobie taką sytuację -  kiedy w całym kraju straż i policja by zrobiła taką akcję L4 -  jesteśmy w mediach, prasie,  rusza debata, rozmowy. ja osobiście w nosie mam słupki poparcia społeczeństwa - to nie przekłada się na zarobki.

Dla mnie pomysł, nie do realizacji.
- L4 w przypadku osoby zdrowej, to oczywiste naruszenie prawa,
-będziemy na cenzurowanym. Wielu strażaków musi dorabiać , więc o takie konsekwencje nie trudno-chory w służbie a niech  TYLKO na działkę pojedzie - media szybko to wykorzystają ,
-nie popieram form protestu, które ewidentnie przedkładają się na zmniejszenie bezpieczeństwa społeczeństwa,
- takim postępowaniem, słusznie będziemy tracić zaufanie i sympatię (dla mnie,to nie jest obojętne),
- no i juz tylko jako ... znam wielu, których brak przynależności do ZZ jest podyktowane 0,5% czy 1% a Ty o dodatkach ...
Jak w przypadku każdego protestu,trzeba zacząć od najłagodniejszej jego formy,stąd flagi.
To moje, krótkie przemyślenia.

Offline wylazoka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 15, 2018, 07:50:53 »
... A co to za pytanie? Jak się nie uda spełnić postulatów to wszyscy i tak będą wieszać na szubienicy bo kolega spod znaku Floriana...a może tak wzmocnić Floriana w całej Polsce skoro Solidarność ledwo zipie? Kiedyś mówiono że w straży powinien być tylko jeden związek..
I zaraz po tym stwierdzeniu w trybie ultra szybkiej sraczki utworzono Pracowników Pożarnictwa, ale taka teza jak najbardziej padła :)
Jak się pisze to trzeba wiedzieć co. Kolejność powstawania zz to: NSZZ "Solidarność", NSZZ Pracowników Pożarnictwa, ZZS "Florian". NSZZPP był zakładany jako kontra dla Solidarności, natomiast Florian jako próba zjednoczenia środowiska.

O FLorianie nic nie pisałem, a kolejność zachowałem, więc nie wiem o co ci chodzi. Oczywiście, że PP była przeciwstawnościa do "S" dlatego podkreśliłem to przez słowa "trybie ultra szybkiej sraczki"  :rofl:

Przyłączam się do kolegi, że flagi to początek i najłagodniejsza początkowa forma protestu. Poza tym wiele mówiaca forma, bo jeżeli jest brak odwagi/przyzwoitości wywieszenia flagi (chociażby w solidarności ze swoimi kilkoma kolegami na szczeglu krajowym), to co bedzie się działo jak cudownie pieniążki spłyną i trzeba będzie je dzielić...nie bedzie negocjacji na poziomie kw/km/kp będzie tylko złożenie podpisu bo niby kgo tutaj się obwaiać, na pewno nie ZZ, to takie proste. Nastąpiła szybka i przykra weryfikacja wileu przewodniczących...ma to oczywiście związek z zajmowanymi przez nich stanowiskami, tylko czego się tak boją że dalej na siłe pozostają przewodniczącymi?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2018, 07:56:18 wysłana przez wylazoka »

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 15, 2018, 08:05:44 »
Lubisz polemikę, proszę bardzo.
NSZZPP powstał w normalnym trybie, bez jakiegokolwiek pośpiechu. Kiedyś mówiono że w straży powinien być tylko jeden związek... I zaraz po tym stwierdzeniu w trybie ultra szybkiej sraczki utworzono Pracowników Pożarnictwa - jaki byłby sens hasła jednego związku jeżeli istniał tylko jeden. Zamiar jednego związku był pomysłem MSWiA wzorem policji przy już istniejących w PSP trzech związkach ogólnokrajowych i kilku o zasięgu regionalnym. Pomysł upadł bo o ile w drodze ustawy można byłoby zlikwidować NSZZPP i ZZS Florian, to nikt z rządzących nie zaryzykował likwidacji Solidarności w PSP.
Teraz wiesz o co chodzi?  :rofl: :rofl: :rofl:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 15, 2018, 08:18:55 »
Do Pana Klawy:
- L4 - mogą rozboleć Cię plecy,  głowa itp - i tego nikt nie podważy
- boisz się cenzury ? może warto te 3 dni poleżeć w domu przed tv, z książką -nie trzeba jechać na działke
- nie popierasz form protestu które zmniejszają bezpieczeństwo - super.  Kolego - lekarze, pielęgniarki, nauczyciele i inni jakoś nie mają skrupułów by odejść od łóżek, itp.   - albo my walczymy o swoje, albo zawsze spuszczamy głowę . nie namawiam by nie ratować życia, nie gasić itp. Strażak to twardy gość, ale zawsze znajdzie 100 wymówek kiedy ma zawalczyć o swoje. moglibyśmy się uczyć od pielęgniarek jak walczyć o swoje. wstyd dla nas
- a co Ci z tej sypmati, zaufania ? ja przez kilka lat też tak myślałem, ale wiem, że z tego nie ma profitów,  do lekarza szybciej się nie dostanę, adwokatowi za poradę muszę zapłacić, dentyście za plombę itp. więc  powiem Ci jedno - społeczeństwo ma w dupie   strażaków, policjantów, każdy walczy o swoje. a my wiecznie, od lat - poparcie społeczeństwa NR 1 dla straży  - to już przeszłość.  zrozum, że to nie przekłada się dla zwykłego strażaka.
- też znam ludzi co za 5 zł dają sobie ogolić jaja- ale to zwykłe sknery itp.  olać takich baranów.
- a to, że strażak dorabia - jak 3 dni nie dorobi jeden z drugim, to chyba świat się nie zawali.

Flagi powiadasz. Ja już mam dość tych flag.  ile lat będziemy tymi flagami machać ? czas ucieka, robią z nas komandosów, służbę od wszystkiego, ale czy za tym idzie kasa ? nie idzie.  ile lat już załatwimy sprawę  30 dni zwolnienia L 4 ?  I Ty myślisz, że strona rządowa traktuje nas poważnie ? nawet nasz 01  ma nas w dupie. jak mu karzą  wydać rozkaz by  auta strażackie przemalować na różowo to on to zrobi.

Offline wylazoka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 15, 2018, 09:37:28 »
Lubisz polemikę, proszę bardzo.
NSZZPP powstał w normalnym trybie, bez jakiegokolwiek pośpiechu. Kiedyś mówiono że w straży powinien być tylko jeden związek... I zaraz po tym stwierdzeniu w trybie ultra szybkiej sraczki utworzono Pracowników Pożarnictwa - jaki byłby sens hasła jednego związku jeżeli istniał tylko jeden. Zamiar jednego związku był pomysłem MSWiA wzorem policji przy już istniejących w PSP trzech związkach ogólnokrajowych i kilku o zasięgu regionalnym. Pomysł upadł bo o ile w drodze ustawy można byłoby zlikwidować NSZZPP i ZZS Florian, to nikt z rządzących nie zaryzykował likwidacji Solidarności w PSP.
Teraz wiesz o co chodzi?  :rofl: :rofl: :rofl:

Z polemiką to nie ma nic wpólnego bo ja pisałem o czymś zupełnie innym, ale miło że to opisałeś. Tzw. "sraczka" to oczywiście przenośnia chodziło tylko i wyłącznie o przeciwwagę dla "S", aby w skrócie lud nie zagarnął zamku ;)

Poza tym Florian powstał z części "S" jako coś alternatywnego, no i tak też jest, bo nie bez powodu w swojej nazwie nie mają słowa "niezależny".

Dokładnie tym samym trybem jest rozgrywana obecna strażacka "S", zresztą tuba opozycyjna Eqinox cały czas stara się utozmysłowić ludowi jaki t KG jest wspaniały, no i w sumie ok. Najciekawszym postulatem Eqinoxa była nowa nazwa chyba tego co zanwano kiedyś KSP a może i całej strażackiej "S" myślę, że słowo "niezależny" wyleci  nazwy jako pierwsze bo przecież tak dobrze to nie ma.

Z drugiej strony ciężko krytykować takie zachowanie, bo mając stanowiska na grupach 12 i wyżej plus lata służby około 15-tu to w sumie pełnia szczęścia :) reszta niech się martwi o siebie :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2018, 10:08:10 wysłana przez wylazoka »

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 15, 2018, 10:27:28 »
Kolejność powstawania zz to: NSZZ "Solidarność", NSZZ Pracowników Pożarnictwa, ZZS "Florian". NSZZPP był zakładany jako kontra dla Solidarności, natomiast Florian jako próba zjednoczenia środowiska.
Rozmawiałem z kolegą z KG który służył w tamtych latach. W 1993r wg. jego relacji to właśnie Florian został powołany jako kontra dla już działających ZZ. Nazywali go wtedy "związkiem komendanta". Kolega jeszcze żyje wiec może to potwierdzić. Mało tego, w niektórych komendach nadal się stosuje takie praktyki, wystarczy spojrzeć w ilu komendach są dwa związki. Najśmieszniejsze jest to, że związek zrzeszający minimalną potrzebną ilość członków nie stara się o nowych, jest to zamknięte grono kapusi 01 i sami nie wiedzą kto jakie funkcje pełni a zebrania wewnętrzne to fikcja, tylko na papierze i tak naprawdę to przewodniczącym jest sam 01 oczywiście nieformalnie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2018, 10:52:03 wysłana przez GordonShumway »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 15, 2018, 10:48:24 »
Dokładnie tym samym trybem jest rozgrywana obecna strażacka "S", zresztą tuba opozycyjna Eqinox cały czas stara się utozmysłowić ludowi jaki t KG jest wspaniały, no i w sumie ok. Najciekawszym postulatem Eqinoxa była nowa nazwa chyba tego co zanwano kiedyś KSP a może i całej strażackiej "S" myślę, że słowo "niezależny" wyleci  nazwy jako pierwsze bo przecież tak dobrze to nie ma.
Ty to w czym ten KG jest taki zły... Walnij 5 poważnych zarzutów... Ja odpowiem 5 sukcesami co ty na to?
Trzeba mieć wiedzę związkową na poziomie świnki morskiej aby myśleć że da się zmieć nazwę całej "S"... NSZZ "Solidarność" musi zostać ale KSP może stać się Krajową Sekcją Pożarnictwa i Ochrony Przciwpożarowej...
Z drugiej strony ciężko krytykować takie zachowanie, bo mając stanowiska na grupach 12 i wyżej plus lata służby około 15-tu to w sumie pełnia szczęścia :) reszta niech się martwi o siebie :)
Jak wam brakuje argumentów to wyjeżdżacie z moim życiorysem a tak naprawdę gówno wiecie... Chyba nie mam jakiejś wysokiej grupy na tle innych absolwentów SGSP z podobnym stażem baaa mam raczej przeciętną pośród ludzi ze swojego rocznika gdyż są wśród nich 01,02,11 i to dość spora liczba a znam co najmniej kilku którzy odmówili "awansu" na system codzienny.
A droga dojścia do tej grupy też nie była skokowa bo przeszedłem wszystkie szczeble pionu operacyjnego od SK przez st. specjalistę, z-cę naczelnika i naczelnika.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 15, 2018, 12:55:54 »
Kolejność powstawania zz to: NSZZ "Solidarność", NSZZ Pracowników Pożarnictwa, ZZS "Florian". NSZZPP był zakładany jako kontra dla Solidarności, natomiast Florian jako próba zjednoczenia środowiska.
Rozmawiałem z kolegą z KG który służył w tamtych latach. W 1993r wg. jego relacji to właśnie Florian został powołany jako kontra dla już działających ZZ. Nazywali go wtedy "związkiem komendanta". Kolega jeszcze żyje wiec może to potwierdzić. ...
Świetne podsumowanie  ^_^
Nie wiem kim jest twój kolega z KG, ale wiedzy rzetelnej to on nie ma. Ja również służyłem w tamtych latach i byłem funkcyjnym NSZZ "S" jak również założycielem i przewodniczącym ZZS Florian. Historię tamtych lat znam z autopsji a nie opowiadań. Czy ten kolega opowiedział ci o odwoływaniu na polecenie KK "S" akcji protestacyjnej ogłoszonej przez KSP "S" lub też działaniach ówczesnych władz NSZZPP popierających z zamkniętymi oczami działania KG i MSW sprzeczne z interesami dołów strażackich. A może opowiedział ci o atmosferze powstawania ustawy o PSP?
Nie wierzcie we wszystko co inni opowiadają i nie powtarzajcie głupot.  :zamknij:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 15, 2018, 21:54:33 »
Ogólnie patrząc to niezależnie od szyldu związkowego, gro organizacji powstawało jak strach do dupy zaglądał potencjalnej przyszłej kadrze. Jeśli mnie pamieć nie zawodzi to największy wysyp nowych organizacji był tuż przed i zaraz po reformie administracyjnej (przynajmniej w tych woj w których się obracam). Spośród tych organizacji 99 % zakładali przyszli 01,02,11,12 . 

To oczywiście jak najbardziej jest związane z tematem tego wątku!

Rozumiem że tylko mój post odbiega od tematu

Jako "stary wyga" powinieneś dawać przykład a nie ciągnąc ten marazm ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2018, 22:33:12 wysłana przez Butel »

Offline JulianAssange

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 16, 2018, 22:41:36 »
Wychodza pouczenia

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline strazak66

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpień 16, 2018, 23:02:37 »
Za chwilę u nas wejdą nam na dodatki służbowe, stażowe itp. a my się oflagujemy i będziemy udawać że protestujemy.....

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 16, 2018, 23:09:56 »
Wstrzymał nie zabrał. Podejrzewam że i tak będzie musiał oddać z wyrównaniem.
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpień 17, 2018, 07:18:18 »
Oświadczenie KGP w sprawie wstrzymania wydatków osobowych niezaliczanych do uposażeń funkcjonariuszy.

Cytuj
W nawiązaniu do publikacji medialnych dotyczących wstrzymania wydatków osobowych niezaliczanych do uposażeń funkcjonariuszy w §, 3070 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 2.03.2010 r. w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych, KGP informuje, że wypłaty świadczeń dla policjantów nie są zagrożone i brak jest na chwilę obecną zobowiązań wymagalnych. Wstrzymanie realizacji powyższych płatności wynika z ich rozliczenia na konkretny dzień, oszacowania braków i pilnych płatności w związku z możliwością pozyskania na ten cel dodatkowych środków z budżetu państwa.

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/162730,Oswiadczenie-KGP-w-sprawie-wstrzymania-wydatkow-osobowych-niezaliczanych-do-upos.html
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline strazak66

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 17, 2018, 08:07:57 »
Nie no pieniadze to są tylko KG tak tylko sobie zażartował wstrzymując wypłaty na kilka dni :mellow:obłuda panów z KG nie zna granic

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 17, 2018, 19:18:59 »
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/kgp-wstrzymuje-dodatki-do-pensji-policjantow-zwiazkowcy-oburzeni,861662.html 
Cytuj
Jak argumentował podinspektor Szary, "policjanci nie będą mieli wypłacane miesięcznie kilkaset złotych, co powoduje, że przy takich skromnych budżetach będą mieli problemy z funkcjonowaniem do końca miesiąca i będą musieli zaciągać zobowiązania finansowe może u najbliższych, może znowu kolejne kredyty". Dodał, że w sytuacji, kiedy MSWiA i komendant główny policji mówią o bardzo dobrej sytuacji finansowej policji, funkcjonariusze otrzymują informację, że "jest kryzys finansowy w polskiej policji". Przewodniczący związku: występujemy z żądaniem wycofania polecenia Policja zapowiada strajk włoski. "Akcja będzie kontynuowana aż do skutku" Związki zawodowe... czytaj dalej » - Dzisiaj występujemy do komendanta głównego policji z żądaniem o wycofanie tego polecenia wobec komendantów wojewódzkich policji i przedstawienia nam szczegółów o sytuacji finansowej polskiej policji - zapowiedział przewodniczący wielkopolskiego związku zawodowego policjantów (http://www.tvn24.pl)

Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 17, 2018, 23:18:28 »
Czy wam też się wydaje, że to specjalny ruch żeby nie dać podwyżek ?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 18, 2018, 08:23:49 »
Może być coś na rzeczy bo sytuacja finansowa Państwa jest w fatalnym stanie. Prawdopodobnie pieniądze z rezerwy celowej też się rozeszły. A do tego szereg obietnic przed wyborami.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpień 18, 2018, 10:34:57 »
 Dziwny ruch ze strony rządzącej i to tak przed wyborami. Oni chyba liczą na to że ludzie zagłosują za ręką co ich bije, a nie karmi. Strzał w kolano jak nic.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpień 18, 2018, 11:13:11 »
Może być coś na rzeczy bo sytuacja finansowa Państwa jest w fatalnym stanie. Prawdopodobnie pieniądze z rezerwy celowej też się rozeszły. A do tego szereg obietnic przed wyborami.
Dziwny ruch ze strony rządzącej i to tak przed wyborami. Oni chyba liczą na to że ludzie zagłosują za ręką co ich bije, a nie karmi. Strzał w kolano jak nic.
A może któryś z was weźmie pod uwagę, że to zaplanowana akcja? I za kilka dni może tygodni pojawi się kampania ile naprawdę "zarabia" policjant/strażak/strażnik? Sama podstawa w PSP i Policji naprawdę wygląda jak w Biedronce ale jak ktoś ładnie posumuje wszystkie dodatki to wyjdzie, że Biedronka/Nauczyciel/Urzędnik się schowa i to w przedbiegach... Dodając do tego "uprawnienia" o charakterze niepieniężnym można udowodnić każdą tezę. Wyjdzie jak z KG, że zarabia 21 tyś... A dowódca zmiany lepiej od podsekretarza stanu w Ministerstwie.
Nie wierzę w wersję, że w 8 miesiącu roku skończyła się kasa... Komuś do czegoś to działanie jest potrzebne tylko pytanie do czego.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpień 18, 2018, 12:49:36 »
Może być coś na rzeczy bo sytuacja finansowa Państwa jest w fatalnym stanie. Prawdopodobnie pieniądze z rezerwy celowej też się rozeszły. A do tego szereg obietnic przed wyborami.
Dziwny ruch ze strony rządzącej i to tak przed wyborami. Oni chyba liczą na to że ludzie zagłosują za ręką co ich bije, a nie karmi. Strzał w kolano jak nic.
A może któryś z was weźmie pod uwagę, że to zaplanowana akcja? I za kilka dni może tygodni pojawi się kampania ile naprawdę "zarabia" policjant/strażak/strażnik? Sama podstawa w PSP i Policji naprawdę wygląda jak w Biedronce ale jak ktoś ładnie posumuje wszystkie dodatki to wyjdzie, że Biedronka/Nauczyciel/Urzędnik się schowa i to w przedbiegach... Dodając do tego "uprawnienia" o charakterze niepieniężnym można udowodnić każdą tezę. Wyjdzie jak z KG, że zarabia 21 tyś... A dowódca zmiany lepiej od podsekretarza stanu w Ministerstwie.
Nie wierzę w wersję, że w 8 miesiącu roku skończyła się kasa... Komuś do czegoś to działanie jest potrzebne tylko pytanie do czego.

Znowu straszysz. Czy już pampers zmieniony chyba był telefon od mocodawców, że trzeba postraszyć lud prosty bo zaczynają za bardzo się stawiać. Brawo ty.

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpień 18, 2018, 13:46:19 »
Mich odpuść sobie... wszyscy wiedzą o co chodzi

Offline nintruz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpień 18, 2018, 13:55:09 »
Niedługo góra zrobi wielką kupę, jak nie będzie miał kto na wozie jeździć. W Policji i SW na zachodzie Kraju jest już masakra, kto może ucieka i nawet po 15 latach. U nas już nie mogą obsadzić 11, 12 i 13. Takiego syfu jeszcze nie było w PSP.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #97 dnia: Sierpień 18, 2018, 13:56:21 »
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kolejki-na-granicach-i-lotniskach-sluzby-mundurowe-zaostrzaja-protest/3bx3ry3

Cytuj
Jak podkreślają mundurowi, przyczyną zaostrzenia protestu jest „niezrozumiały dla strony związkowej brak porozumienia w sprawie postulatów złożonych stronie ministerialnej”
Do swoich działań wprowadzają elementu strajku włoskiego, który polega na wykonywaniu obowiązków służbowych w bardzo szczegółowy sposób, co wydłuża ich przebieg
Najbardziej uciążliwe może się to okazać na granicach, gdzie funkcjonariusze SG zamierzają poddawać drobiazgowej kontroli samochody i dokumenty
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #98 dnia: Sierpień 18, 2018, 13:56:34 »
A może któryś z was weźmie pod uwagę, że to zaplanowana akcja? I za kilka dni może tygodni pojawi się kampania ile naprawdę "zarabia" policjant/strażak/strażnik? Sama podstawa w PSP i Policji naprawdę wygląda jak w Biedronce ale jak ktoś ładnie posumuje wszystkie dodatki to wyjdzie, że Biedronka/Nauczyciel/Urzędnik się schowa i to w przedbiegach... Dodając do tego "uprawnienia" o charakterze niepieniężnym można udowodnić każdą tezę. Wyjdzie jak z KG, że zarabia 21 tyś... A dowódca zmiany lepiej od podsekretarza stanu w Ministerstwie.
Nie wierzę w wersję, że w 8 miesiącu roku skończyła się kasa... Komuś do czegoś to działanie jest potrzebne tylko pytanie do czego.


Czyli może to oznaczać, że będą nas oczerniać, żeby nastawić ludzi przeciwko mundurowym ?
No gratuluję pomysłu. Trzeba nie mieć rozumu, aby podcinać własną gałąź.

Powtarzam wybory to będzie najlepsza forma protestu i wyrażenia naszej opinii, bo czasu na podwyżki to już nie ma, zresztą kaski też nie ma, a obietnicami już nas nakarmiono 2 lata temu.

Przecież oprócz nas są jeszcze nasze żony, pełnoletnie dzieci na naszym utrzymaniu, bliższe i dalsze rodziny, no i są jeszcze pozytywne akcje, służba na rzecz Polaków i duże zrozumienie w narodzie - poza kilkoma krzykaczami.

A są jeszcze inne formy protestu. Mój kumpel z zachodu Polski poszedł na niepełną emkę i próbuje pracować dalej https://www.dw.com/pl/policja-w-berlinie-chce-szukać-przyszłych-policjantów-za-granicą/a-44954326 - Sam się zastanawiam, tym bo co mam zrobić w imię protestu. Po raz kolejny słuchać, że tak ma być czy głodować - mógłbym gdyby nie lokum u teści i dodatkowe fuchy.
 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2018, 14:09:44 wysłana przez Florek-112 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #99 dnia: Sierpień 18, 2018, 14:40:23 »
Znowu straszysz. Czy już pampers zmieniony chyba był telefon od mocodawców, że trzeba postraszyć lud prosty bo zaczynają za bardzo się stawiać. Brawo ty.
Nie straszę tylko przewiduje/zastanawiam się/głośno myślę... Jak mogło zabraknąć kasy na paragrafach stałych i przewidywalnych jakimi są równoważniki przecież to absurd aby tak się stało w 8 miesiącu.
Czyli może to oznaczać, że będą nas oczerniać, żeby nastawić ludzi przeciwko mundurowym ?
No gratuluję pomysłu. Trzeba nie mieć rozumu, aby podcinać własną gałąź.
Jakie oczernianie przecież to prawda że to nam płacą! Ileś razy (już kilka lat temu) już słyszałem, że plan jest włączenia a to "mudnurówki" a to "13" do wynagrodzenia i nazwania tego podwyżką...
Rząd i protestujący to dwie różne gałęzie.
Powtarzam wybory to będzie najlepsza forma protestu i wyrażenia naszej opinii, bo czasu na podwyżki to już nie ma, zresztą kaski też nie ma, a obietnicami już nas nakarmiono 2 lata temu.
Wybory jako forma protestu no mało nie spadłem z krzesła. Wybory to wola i poglądy wiekszości w których mniejszość ma gówno do powiedzenia. Uroki demokracji...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.