Autor Wątek: Protest służb mundurowych 2018  (Przeczytany 291092 razy)

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #350 dnia: Wrzesień 22, 2018, 03:29:02 »
Ej Solidarność to nadal są obietnice, które już były  omawiane wiele miesięcy.
Teraz czekamy na czyny, ale teraz.  Czyli zmianę przepisów. Nie po nowym roku,  bo politycy po wyborach zmienią stołki i nadal będą obiecywać.
Z kwotami szału nie ma.
A generalnie nie będziemy łamistrajkami jak federacja ogłosi protest

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #351 dnia: Wrzesień 22, 2018, 08:03:02 »
Cała prawda.
Panowie nie cieszcie się, nie ekscytujcie jakbyście kupowali samochód.
To są obietnice i to częściowo powtórzone, a na dodatek mizerne.
Chcieliśmy 650zł podwyżki jeszcze w tym roku, a teraz chcecie się zgodzić się na obietnicę 250zł i całej reszty postulatów od lipca 2019r.? Wtedy kiedy oni częściowo dadzą nogę do Brukseli, której podobno nie lubią.
To może teraz po 250zł i w lipcu po 250 i nie średnio, tylko do grupy.
Podwyżki w nowej ustawie modernizacyjnej od 21r ?. To mżonki.
Ponadto gdzie reszta problemów - kwota bazowa, braki kadrowe, dołki finansowe komend.
Dzielą nas na tych co będą mieli L4 płatne 100% i pozostałych ?  Sami się dzielimy, już nas podzielili nagrodami KG, a tu jeszcze to.
A 55 lat można znieść razem z przywróceniem 15a.
Nadgodziny 100%, ale tzn, że zapłacą wszystkie czy że 100% z kwoty bazowej?
Poza tym to jest porozumienie? To jakiś świstek spisany na kolanie.
Pisałem, możemy się zgodzić pod warunkiem przegłosowania tego wszystkiego do końca następnego tygodnia.
Przecież potrafią to zrobić w jedną noc, to w tydzień spokojnie ta "dobra zmiana" "da radę".
Nie panowie to są kolejne, powielone obietnice, które kiedyś nastąpią, albo i nie.
Ja jestem na nie.
Na szczęście nie ty będziesz decydował...
Bo jak czytam twoje wypociny to jestem przerażony! Ty nie masz żadnej wiedzy o funkcjonowania PSP i państwa! Chcesz uchwalenia w ciągu tygodnia budżetu na 2020? Chłopie na 2019 nie będzie do tego czasu uchwalony.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #352 dnia: Wrzesień 22, 2018, 08:30:25 »
Panowie @Eqinox i @radca, czołowi działacze S – to nie są propozycje po waszych działaniach – to nie są propozycje „dla was” tylko dla federacji (która postanowiła w końcu mieć jaja – S jeszcze do tego nie dorosła), to nie was ktoś pyta czy protestować czy nie – nie wasz protest. Miejcie odrobiną przyzwoitości i… morda w kubeł, nie wypowiadać się na temat który was nie dotyczy (dalej sobie grzecznie rozmawiajcie „ze stroną służbową” i waszym idolem 01)!!! Zaraz zapewne będą próby podpięcia się pod protest, ale za późno - ludzie wiedzą jakie jest wasze stanowisko i jak ochoczo podchodzicie do protestu.
Odnośnie propozycji MSWiA – jasno pokazują że zaczynają się obawiać (bać to byłoby za dużo powiedziane). W mojej ocenie można na pewno skrócić terminy, dołożyć jeszcze 100-200 zł, dostać L4 bez podziałów. Natomiast na art. 15a chyba nie ma co się nastawiać – za duże konsekwencje.


Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #353 dnia: Wrzesień 22, 2018, 08:34:08 »
Panowie @Eqinox i @radca, czołowi działacze S – to nie są propozycje po waszych działaniach – to nie są propozycje „dla was” tylko dla federacji (która postanowiła w końcu mieć jaja – S jeszcze do tego nie dorosła), to nie was ktoś pyta czy protestować czy nie – nie wasz protest. Miejcie odrobiną przyzwoitości i… morda w kubeł, nie wypowiadać się na temat który was nie dotyczy (dalej sobie grzecznie rozmawiajcie „ze stroną służbową” i waszym idolem 01)!!! Zaraz zapewne będą próby podpięcia się pod protest, ale za późno - ludzie wiedzą jakie jest wasze stanowisko i jak ochoczo podchodzicie do protestu.
Odnośnie propozycji MSWiA – jasno pokazują że zaczynają się obawiać (bać to byłoby za dużo powiedziane). W mojej ocenie można na pewno skrócić terminy, dołożyć jeszcze 100-200 zł, dostać L4 bez podziałów. Natomiast na art. 15a chyba nie ma co się nastawiać – za duże konsekwencje.
czekam, jak Ci odpiszą:
" S " już dawno miała to zapewnione, tak wczoraj w naszej jednostce, Panowie "S" to tłumaczyli...

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 112
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #354 dnia: Wrzesień 22, 2018, 09:01:43 »
Ja nadal będę trwał przy swoim. Negocjacje nie muszą się kończyć po pierwszej wizycie. Według mnie waloryzacja o wskaźnik inflacyjny powinna być odblokowana. Minusem tego posunięcia będzie to, ze Ci, którzy zarabiają najwięcej - dostaną najwięcej. A z tego co wiem, chyba żaden komendant (niezależnie od służb) nie wyraził chęci współpracy w protestu. Ba! Były nawet próby jego utrudnienia.

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #355 dnia: Wrzesień 22, 2018, 09:19:55 »
Panowie znawcy polityki państwa i PSP - w Polskim sejmie ustawę potrafią przegłosować jednego dnia - a budżet to ustawa.
https://wiadomosci.wp.pl/dzis-wielka-manifestacja-w-warszawie-tysiace-nauczycieli-przyjechalo-po-1000-zl-podwyzki-6297992070805633a
Nauczyciel chcą 1000 zł. Widząc propozycję MSWiA nie dziwię się. Chcą coś dać, aby na jednym froncie mieć spokój. Propozycje według mnie są niewystarczające. Podział na lepszych i gorszych przy L-4, podwyżki od lipca ( bo ustawa modernizacyjna uchwalona już kiedyś - więc można to zrobić panie Eqinox jak się chce zaplanować na kilka lat) przewidziała 309 zl na 2019 więc te pieniądze już były ujęte. Jakoś można było dać od maja dla grup 1-8 podwyżki mimo ustawy wiec dlaczego nie można dać od 1 grudnia wszystkim po 250 do grupy? a nie znowu średnie jakieś. Dla 01 będzie to na waciki dla strażaka z 1 grupy duży procentowy wzrost.   


Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #357 dnia: Wrzesień 22, 2018, 10:51:27 »
1. Pięknie dzielą strażaków dalej.. Czyżbyśmy mieli "Gorszy sort strażaków" ? Etaty biurowe coraz mniej atrakcyjne i dalej obniżamy ich atrakcyjność..
2. Po co ta Solidarność w tych rozmowach. To jest protest Federacji. Protest na który S-ka się nie pisała.
3. Fajnie fajnie fajnie.. Ale propozycja finansowa jest do d**y. To co piszecie Panowie... Wojsko, nauczyciele, ratownicy medyczni, pielęgniarki. Tam są podwyżki, a my cieszymy się z ochłapów.
4. 100% płatne nadgodziny.. a w jaki sposób zostaną zabezpieczone  środki finansowe na ten cel? Bo sumy powinny być dość znaczne.
5. Nic o przepisie kwalifikacyjnym? Bo gdzieś ten przepis utknął. Albo ktoś rozsądny zobaczył jak bardzo dziurawy jest i następują próby łatania go.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #358 dnia: Wrzesień 22, 2018, 11:38:32 »
Kwota 100 mln od kilku lat się nie zmieniała w kwestii nadgodzin a komendanci co robią?
Żeby zostać na stołkach łatają dziurę w wypłacalności pieniędzmi z wolnych wakatów itp.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #359 dnia: Wrzesień 22, 2018, 11:58:57 »
Cytuj
1. Od 01.07.2019 r. 100% płatne nadgodziny
nie chciałbym być czarnowidzem, ale wyczuwam że już przygotowywane jest pismo w KG żeby zredukować
nadgodziny do zera, nawet kosztem zmniejszenia stanów minimalnych.
My w tym tygodniu już wysyłaliśmy do KW tabelę odnośnie dyspozytorów PA na JRG, którzy nie jeżdżą do zdarzeń z resztą zmiany. Mieliśmy wskazać jednostki, gdzie da się wszystko zautomatyzować (bramy, dzwonki itp.). Szukają oszczędności.

A to gdzieś dyspozytorzy PA jeżdżą ze zmianą do zdarzeń? Czy raczej to chodzi o takich którzy latami siedzą tylko na PA i nie jeżdżą do zdarzeń? Zautomatyzować da się wszystko i wszędzie bez problemu tylko wymaga to pewnych nakładów finansowych, nawet w starych budynkach JRG
Tak było w tabeli: "JRG PSP, w których wyznaczeni dyspozytorzy PA nie uczestniczą w działaniach ratowniczych
/ w odpowiednie pole należy wpisać 1 /".
Też mnie zastanowiło, gdzie dyspozytor PA jeździ do zdarzeń. Tak przynajmniej chyba KW założyła.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2018, 12:18:53 wysłana przez Mroovka »
Si vis pacem, para bellum

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #360 dnia: Wrzesień 22, 2018, 12:24:37 »
  Tak dzisiaj słuchałem radio z rana i jak byk podawali w wielu wiadomościach, że w Warszawie protestują dzisiaj w ramach OPZZ również STRAŻACY - nie federacja, nie policjanci, tylko wymienieni zostali STRAŻACY.
  A później matula moja mówi mi jak wróciła z targu, że znowu nasłuchała się od ludzi na nasz temat samych "dobrych" rzeczy, z podstawowym argumentem "tłumu co ma trochę gorzej" - niech się q..wa wezmą w końcu do uczciwej roboty jak reszta społeczeństwa do 65 roku życia, a nie po Warszawach jeżdżą.
pozdrawiam   

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #361 dnia: Wrzesień 22, 2018, 13:03:55 »
Cytuj
1. Od 01.07.2019 r. 100% płatne nadgodziny
nie chciałbym być czarnowidzem, ale wyczuwam że już przygotowywane jest pismo w KG żeby zredukować
nadgodziny do zera, nawet kosztem zmniejszenia stanów minimalnych.
My w tym tygodniu już wysyłaliśmy do KW tabelę odnośnie dyspozytorów PA na JRG, którzy nie jeżdżą do zdarzeń z resztą zmiany. Mieliśmy wskazać jednostki, gdzie da się wszystko zautomatyzować (bramy, dzwonki itp.). Szukają oszczędności.

A to gdzieś dyspozytorzy PA jeżdżą ze zmianą do zdarzeń? Czy raczej to chodzi o takich którzy latami siedzą tylko na PA i nie jeżdżą do zdarzeń? Zautomatyzować da się wszystko i wszędzie bez problemu tylko wymaga to pewnych nakładów finansowych, nawet w starych budynkach JRG
Tak było w tabeli: "JRG PSP, w których wyznaczeni dyspozytorzy PA nie uczestniczą w działaniach ratowniczych
/ w odpowiednie pole należy wpisać 1 /".
Też mnie zastanowiło, gdzie dyspozytor PA jeździ do zdarzeń. Tak przynajmniej chyba KW założyła.
Nie wiem czy wszędzie ale zakładam ze tak, zapewne jest jakiś stały dyspozytor PA co nie jest nigdy rozpisywany na samochodach ale pewnie są jacyś przeszkoleni dyspozytorzy którzy go zastępują  kiedy nie ma go na służbie. Raczej nie sadze ze gdziekolwiek dyspozytor PA po odebraniu zgłoszenia od SKKM/P wysyła samochody i sam tez wskakuje i jedzie zostawiajac cała jednostkę bez nikogo:)

Co do dzisiejszych protestów w Warszawie strażacy również są na nich obecni.

Offline kalcon102

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #362 dnia: Wrzesień 22, 2018, 13:23:57 »
Oczywiście, że są JRG,  w których cały stan zmiany jedzie do działań.  U mnie w KM na 6 JRG w 3 jeździ caly stan, natomiast w pozostałych 3 dyspozytor zostaje na jednostce. Nie będę tłumaczył dlaczego jest niejednolicie.  Niektórzy chyba nie odróżniają funkcji dyżurnego SK,  od dyzurnego PA.
Odnosząc się do tematu 'porozumienia' i kwestii L4. Dwoch strażaków idzie pograć w piłkę w czasie wolnym.  Podzialowiec i biurowy.  Niefortunnie we dwóch skracają kostki. Podzialowiec na zwolnieniu 100% wypłaty, biurowy 80%. CHORE!

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #363 dnia: Wrzesień 22, 2018, 14:18:52 »
Panowie @Eqinox i @radca, czołowi działacze S – to nie są propozycje po waszych działaniach – to nie są propozycje „dla was” tylko dla federacji (która postanowiła w końcu mieć jaja – S jeszcze do tego nie dorosła), to nie was ktoś pyta czy protestować czy nie – nie wasz protest. Miejcie odrobiną przyzwoitości i… morda w kubeł, nie wypowiadać się na temat który was nie dotyczy (dalej sobie grzecznie rozmawiajcie „ze stroną służbową” i waszym idolem 01)!!! Zaraz zapewne będą próby podpięcia się pod protest, ale za późno - ludzie wiedzą jakie jest wasze stanowisko i jak ochoczo podchodzicie do protestu.
Odnośnie propozycji MSWiA – jasno pokazują że zaczynają się obawiać (bać to byłoby za dużo powiedziane). W mojej ocenie można na pewno skrócić terminy, dołożyć jeszcze 100-200 zł, dostać L4 bez podziałów. Natomiast na art. 15a chyba nie ma co się nastawiać – za duże konsekwencje.
Eqinox i ja to dwie różne bajki.
Mordy nie mam.
Mazowsze w straży, do którego należę zwiazkowo podjęło działania przewidziane prawem żeby móc legalnie protestować.

Offline MYCIK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #364 dnia: Wrzesień 22, 2018, 15:42:35 »


I jak wygląda wasz protest ?

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #365 dnia: Wrzesień 22, 2018, 16:44:13 »
Panowie @Eqinox i @radca, czołowi działacze S – to nie są propozycje po waszych działaniach – to nie są propozycje „dla was” tylko dla federacji (która postanowiła w końcu mieć jaja – S jeszcze do tego nie dorosła), to nie was ktoś pyta czy protestować czy nie – nie wasz protest. Miejcie odrobiną przyzwoitości i… morda w kubeł, nie wypowiadać się na temat który was nie dotyczy (dalej sobie grzecznie rozmawiajcie „ze stroną służbową” i waszym idolem 01)!!! Zaraz zapewne będą próby podpięcia się pod protest, ale za późno - ludzie wiedzą jakie jest wasze stanowisko i jak ochoczo podchodzicie do protestu.
Odnośnie propozycji MSWiA – jasno pokazują że zaczynają się obawiać (bać to byłoby za dużo powiedziane). W mojej ocenie można na pewno skrócić terminy, dołożyć jeszcze 100-200 zł, dostać L4 bez podziałów. Natomiast na art. 15a chyba nie ma co się nastawiać – za duże konsekwencje.
Eqinox i ja to dwie różne bajki.
Mordy nie mam.
Mazowsze w straży, do którego należę zwiazkowo podjęło działania przewidziane prawem żeby móc legalnie protestować.

Jesteście obaj z jednej bajki pt. "S". To że się wzajemnie napie... (oczywiście o władzę i wpływy) to wasza sprawa. Obaj należycie do organizacji która nie popiera protestu, więc (skoro taki delikatny jesteś i „mordy nie masz”) - siedź cicho i nie komentuj.
Co do sekcji mazowieckiej... no cóż jej działanie to nic innego jak właśnie ta wasza wewnętrzna wojenka (bidula BM nie dostał stołka na który liczył i się rzuca). „S” nie popiera protestu i taki jest fakt. Pojedyncze przypadku w kraju to tzw. wyjątek potwierdzający regułę!

Offline rotman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #366 dnia: Wrzesień 22, 2018, 17:38:51 »
Panowie @Eqinox i @radca, czołowi działacze S – to nie są propozycje po waszych działaniach – to nie są propozycje „dla was” tylko dla federacji (która postanowiła w końcu mieć jaja – S jeszcze do tego nie dorosła), to nie was ktoś pyta czy protestować czy nie – nie wasz protest. Miejcie odrobiną przyzwoitości i… morda w kubeł, nie wypowiadać się na temat który was nie dotyczy (dalej sobie grzecznie rozmawiajcie „ze stroną służbową” i waszym idolem 01)!!! Zaraz zapewne będą próby podpięcia się pod protest, ale za późno - ludzie wiedzą jakie jest wasze stanowisko i jak ochoczo podchodzicie do protestu.
Odnośnie propozycji MSWiA – jasno pokazują że zaczynają się obawiać (bać to byłoby za dużo powiedziane). W mojej ocenie można na pewno skrócić terminy, dołożyć jeszcze 100-200 zł, dostać L4 bez podziałów. Natomiast na art. 15a chyba nie ma co się nastawiać – za duże konsekwencje.
Eqinox i ja to dwie różne bajki.
Mordy nie mam.
Mazowsze w straży, do którego należę zwiazkowo podjęło działania przewidziane prawem żeby móc legalnie protestować.

Jesteście obaj z jednej bajki pt. "S". To że się wzajemnie napie... (oczywiście o władzę i wpływy) to wasza sprawa. Obaj należycie do organizacji która nie popiera protestu, więc (skoro taki delikatny jesteś i „mordy nie masz”) - siedź cicho i nie komentuj.
Co do sekcji mazowieckiej... no cóż jej działanie to nic innego jak właśnie ta wasza wewnętrzna wojenka (bidula BM nie dostał stołka na który liczył i się rzuca). „S” nie popiera protestu i taki jest fakt. Pojedyncze przypadku w kraju to tzw. wyjątek potwierdzający regułę!

Proszę cie, nie rozśmieszaj. Na Podlasiu ani jednej flagi czy baneru w PSP nie było i nie ma - i to nie jest jedyne województwo. Super się koledzy zachowali, Judasze  :angry:

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #367 dnia: Wrzesień 22, 2018, 18:20:17 »
Flagi nie raz już spłowiały, a drzewce zgniły od takich protestów. Śmieszna gównarzeria i tyle. Żałośni jesteście jak chytra baba z Radomia. Policzcie sobie o ile procentowo wzrosły nasze uposażenia od 2015 roku, a o ile wzrosły w latach 2011-2015. Rozumu i godności wielu z piewców protestu nie ma ani krzty. Pieniądze jesteście i tyle.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #368 dnia: Wrzesień 22, 2018, 18:25:14 »
Widać w pisowni kto jest politycznie zaangażowany.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #369 dnia: Wrzesień 22, 2018, 18:48:44 »
Widać w pisowni kto jest politycznie zaangażowany.
Prośbę mam w jaki sposób wyciągnąć z pisowni polityczne zaangażowanie? Na pewno mi się to kiedyś przyda...
Eqinox i ja to dwie różne bajki.
Mordy nie mam.
Mazowsze w straży, do którego należę zwiazkowo podjęło działania przewidziane prawem żeby móc legalnie protestować.
Dokładnie bo ja przy pożarze byłem ostatnio wczoraj a ty?
I ja na mordę się nie obrażę mnie można nawet ...ujem nazywać bo naprawdę nie jestem jakoś wybitnie wrażliwy na swoim punkcie.
Jedyne cechy wspólne moje i radcy to to, że jesteśmy siwi i należymy do tej samej organizacji związkowej.  :szalony:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline nintruz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #370 dnia: Wrzesień 22, 2018, 18:49:34 »
Flagi nie raz już spłowiały, a drzewce zgniły od takich protestów. Śmieszna gównarzeria i tyle. Żałośni jesteście jak chytra baba z Radomia. Policzcie sobie o ile procentowo wzrosły nasze uposażenia od 2015 roku, a o ile wzrosły w latach 2011-2015. Rozumu i godności wielu z piewców protestu nie ma ani krzty. Pieniądze jesteście i tyle.
I mówi to gość na której grupie? Niech zgadnę, wyżej niż 11 na pewno.  Syty, głodnego nie zrozumie. A jaki jest Twój pomysł,  na problem kadrowy w służbach, który już nawet w PSP zaczyna być widoczny?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2018, 19:51:01 wysłana przez nintruz »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #371 dnia: Wrzesień 22, 2018, 20:20:25 »
Dyżurny operacyjny..Ale to od 10 grupy każdy może być.

Offline kamil153

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Masz wrogów? To dobrze. To znaczy , ze masz jaja!
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #372 dnia: Wrzesień 22, 2018, 21:17:20 »
Jak to mówi klasyk (przez osiem lat rządów) dostaliśmy 500 zł brutto i było wam dobrze. Teraz co roku coś jest i jeszcze te postulaty które chcą spełnić a wam źle!!!!  Ratownik-kierowca(3grupa zaszeregowania 12 lat służby Dziękuję.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #373 dnia: Wrzesień 22, 2018, 21:17:53 »
Cytuj
Flagi nie raz już spłowiały, a drzewce zgniły od takich protestów. Śmieszna gównarzeria i tyle. Żałośni jesteście jak chytra baba z Radomia. Policzcie sobie o ile procentowo wzrosły nasze uposażenia od 2015 roku, a o ile wzrosły w latach 2011-2015. Rozumu i godności wielu z piewców protestu nie ma ani krzty. Pieniądze jesteście i tyle
a jakieś inne argumenty masz jeszcze, czy stale będziesz powtarzał to samo?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #374 dnia: Wrzesień 22, 2018, 21:22:16 »
Jak to mówi klasyk (przez osiem lat rządów) dostaliśmy 500 zł brutto i było wam dobrze. Teraz co roku coś jest i jeszcze te postulaty które chcą spełnić a wam źle!!!!  Ratownik-kierowca(3grupa zaszeregowania 12 lat służby Dziękuję.
12 lat służby i 3 grupa to jakaś katastrofa!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.