Autor Wątek: Protest służb mundurowych 2018  (Przeczytany 289303 razy)

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #225 dnia: Wrzesień 10, 2018, 15:27:22 »
Dlatego ludzie powinni lache położyć na ten zwiazek i wypisywać sie i w ten sposób zaprotestować. Co to za po pomysły że z tymi protestujemy a z tymi nie . Wszyscy jesteśmy funkcjonariuszami i razem idziemy protestowac.

Offline cieć :)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #226 dnia: Wrzesień 10, 2018, 16:38:55 »
Kolego  Eqinox, to że jako województwo nie poparli protestu FZZSM nie jest najważniejsze. To czy jako odosobniona KP przyłączyli się do protestu FZZSM też nie jest najważniejsze. Najważniejsze jest to, że chłopaki widzą co się dzieje i nie boją się powiedzieć Stop!  :stop: 
Wiedzą że trzeba przejść od słów do czynów i zobaczysz, że wielu kolegów z "S" będzie czynnie uczestniczyć w manifestacjach, będą bez swoich sztandarów ale będą.
Powinniśmy iść wszyscy razem, ramie w ramię jak jedna rota w trakcie działań, bez patrzenia na to czy ktoś jest, a jeśli tak to w jakim ZZ.
Swoją drogą to ciekawe, dlaczego nikt jeszcze nie pomyślał nad tym aby wszystkie związki zorganizowały jedną manifestację razem z innymi służbami mundurowymi ale nie w ramach FZZSM tylko ogólną mundurową. Bez flag związkowych i sztandarów, bez zbędnych przemówień - rząd zna postulaty wszystkich. Taka"cicha" manifestacja - niemy krzyk rozpaczy.
Obawiam się, że kolega nintruz dobrze to ujął "Niestety na boisku bramki są dwie, a władza i "S" grają do jednej." Na szczęście są te jak to napisałeś około 1-2% z całej "S" oraz Mazowiecka Sekcja "S" i na pewno będzie jeszcze kilka województw, które rozpoczną własną akcję protestacyjną.
Kolego Eqinox już nawet w woj. podkarpackim były przypadki, że stażysta odszedł ze służby i wrócił do jazdy Tirem. Samą pasją i poparciem społecznym nikt rodziny nie utrzyma. Jak tak dalej pójdzie to będziemy mieć braki kadrowe jak w Policji i niech nikt z rządu nie myśli, że nadrobi to OSP bo tu też wszyscy zaczynają mieć dosyć.
Panowie trzeba wyjść na ulicę i pokazać swoje niezadowolenie.
Brawo dla tych 4 powiatów i Mazowieckiej "S"  :brawo:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #227 dnia: Wrzesień 10, 2018, 17:56:28 »
Kolego @cieć :)
Po pierwsze "S" jako taka nie może do czasu powołania tymczasowej rady KSP rozpocząć protestu krajowego jedynie można zrobić 16 protestów wojewódzkich. I rozmowy prowadzić na szczeblu wojewodów a to trochę lipa jest nie uważasz?
Rada tymczasowa składająca się z 16 przedstawicieli (wszyskich województw) powstała w sierpniu ale w wyniku odwołania się województw lubuskiego, opolskiego i OZ Koło rada nie powstała i dalej nie mam "S" reprezentacji krajowej. Aby nie było za dużego bałaganu KK "S" wyznaczyła dwóch przedstawicieli aby działali na szczeblu krajowym.
Co do Mazowsza to nie dziwi cię że w kilku miejscach przypisuje się im dołączenie do protestu FZZSM? Ciekawe czemu tak jest?  :milcz: :milcz: np. zobacz tytuł tego artykułu :
https://remiza.com.pl/strazacy-z-mazowsza-przylaczyli-sie-do-protestu/

 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #228 dnia: Wrzesień 10, 2018, 18:41:46 »
Panowie..juz do wszystkich nawet nie związkowców...przed chwilą..info.
PIS zapowiedziało 500+ dla emerytów niezwłocznie
i dla matek 4 dzieci oprócz 500 na każde ...1250 zł dla matki.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #229 dnia: Wrzesień 10, 2018, 18:55:48 »
Panowie..juz do wszystkich nawet nie związkowców...przed chwilą..info.
PIS zapowiedziało 500+ dla emerytów niezwłocznie
i dla matek 4 dzieci oprócz 500 na każde ...1250 zł dla matki.
No i?
4 dzieci możesz mieć ale matką raczej nie masz szans zostać  :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline panas9

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #230 dnia: Wrzesień 10, 2018, 19:17:59 »
No i tak się wyborców kupuje, mundurówka nie da im wyborczego wyniku.

Offline cieć :)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #231 dnia: Wrzesień 10, 2018, 19:44:12 »
Do kolegi Eqinoxa
Rozmowy ze stroną rządową na szczeblu wojewódzkim to faktycznie lekkie nieporozumienie.
Skoro jest wyznaczonych dwóch przedstawicieli to już jest z kim rozmawiać. Poza tym mogłoby się okazać, że jakby siadły przy wspólnych stołach w poszczególnych województwach Zarządy Wojewódzkie z poszczególnych ZZ to z racji tego że wszyscy trochę się znają może łatwiej byłoby się nawzajem dogadać. I nie chodzi mi o to aby np "PP" poparło "S" albo że wszyscy nawzajem się popieramy bo to mimo wszystko jeszcze nie realne. Ale dogadać się na zasadzie, że trzeba pokazać swój sprzeciw wobec tego jak się nas traktuje. Sprzeciw mundurowy a nie ZZ, bez flag i transparentów ZZ, nawet bez przemówień i zbędnych informacji dla mediów. Dogadać się z innymi służbami mundurowymi, że tym razem idziemy jako zwykli funkcjonariusze a nie członkowie ZZ czy FZZSM i tylko gwizdki i syreny alarmowe, żadnych przemówień tylko list od każdej służby osobno złożyć na ręce Premiera. Żeby było sprawiedliwie ZZ z PSP razem ustalają co wpisać i przekazują jako list od funkcjonariuszy a nie od konkretnego ZZ. Mogły by być osobne listy z każdego województwa. Jakbyśmy zablokowali stolicę na cały dzień i rząd zobaczyłby że potrafimy się zjednoczyć to późniejsze rozmowy wyglądałyby zupełnie inaczej.
Wiem, że moja naiwność jest niczym nieograniczona  :szalony:  - lubię marzyć a marzenia czasem się spełniają.
Panowie jeżeli się nie dogadamy to zobaczycie, że wszystkie ZZ się posypią. Kolega Eqinox pisał że "S" rośnie w siłę ale to tylko pozorne, bo się łapie na siłę nowych stażystów. No i jeszcze trafiają się koledzy "chorągiewki", którzy za samą obietnicę są w stanie zmienić ZZ - szkoda słów.
A prawda jest taka, że niezadowolenie rośnie i nawet "S" nie jest w stanie obdarować wszystkich swoich i wielu kolegów myśli o wypisaniu się.
A jeszcze jedno - to że w artykule piszą o przyłączaniu Mazowieckiej "S" do protestu nie dziwi mnie wcale bo widziałem to:
http://www.moz1504solidarnosc.pl/1383-2/
Tytuł artykułu traktuję jako pomyłkę dziennikarską. W uchwale wyraźnie pisze, że rozpoczynają akcję protestacyjną a nie że dołączają się lub że popierają FZZSM.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2018, 20:21:08 wysłana przez cieć :) »

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #232 dnia: Wrzesień 10, 2018, 19:44:35 »
No już niedługo. Za rok wybory. Może wrócą poprzednicy to wtedy będzie znowu kraina mlekiem i miodem płynąca... Na naszym przykladzie. Znam kilku strazakow co nie odezwali sie slowem na wygaszenie zalacznika nr 6 i zmian emerytalnych a dzisiaj maja wielkie pretensje ze obecna wladza tego nie przywróciła.  :gwiazdki:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #233 dnia: Wrzesień 10, 2018, 19:53:00 »
@ciec: ) naprawdę jesteś marzycilem i moim zdaniem jesteś naiwny.
Na szczęście nikt nie broni marzyć.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #235 dnia: Wrzesień 10, 2018, 20:21:01 »
Można tu pisać o wszystkim pogodzie kwiatkach to że ktoś nie dostał okresu w tym miesiącu .
Ale nic nie ma o tym czy jest jakikolwiek protest podobno Policja 2 października jedzie protestować do Warszawy .
Dlaczego nie dostajemy takich informacji a zrozumiałe dowiemy się 3.10 że Policja coś tam protestowała w Wa-wa .
Tak działa to u nas pitolimy o wszystkim tylko nie o temacie. 

Offline cieć :)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #236 dnia: Wrzesień 10, 2018, 20:31:00 »
Można tu pisać o wszystkim pogodzie kwiatkach to że ktoś nie dostał okresu w tym miesiącu .
Ale nic nie ma o tym czy jest jakikolwiek protest podobno Policja 2 października jedzie protestować do Warszawy .
Dlaczego nie dostajemy takich informacji a zrozumiałe dowiemy się 3.10 że Policja coś tam protestowała w Wa-wa .
Tak działa to u nas pitolimy o wszystkim tylko nie o temacie.
Proszę bardzo. Policja 02.10.2018 jedzie do Warszawy w ramach manifestacji FZZSM, my też się wybieramy - adres poniżej:
http://www.zzsflorian.pl/images/aktualnosci/2018/2018_09_06/201809061010.pdf
Kolego Eqinox wiedziałem, że tak mnie podsumujesz i dlatego od razu napisałem. Na szczęście marzenia nie są karane bo dostałbym dożywocie.

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #237 dnia: Wrzesień 10, 2018, 20:32:53 »
Nie musicie jechać na protesty jako solidarnosci. Każdy może wsiąść kolegę, wpakować się w auto i na protest jako strazak. I przy okazji opuścić zwiazek, który uważa za niestosowne strajkowanie.

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #238 dnia: Wrzesień 10, 2018, 20:36:03 »
No nie muszę jechać i nie pojadę. Mam swój pogląd na ta sprawę...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #239 dnia: Wrzesień 10, 2018, 21:23:34 »
Nie musicie jechać na protesty jako solidarnosci. Każdy może wsiąść kolegę, wpakować się w auto i na protest jako strazak. I przy okazji opuścić zwiazek, który uważa za niestosowne strajkowanie.
I ma rację bo jeśli by posluchali takiego omnibusa jak ty to postępowanie karne by ich czekalo, strażacy nie maja prawa do strajkowania.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline rincon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #240 dnia: Wrzesień 10, 2018, 22:14:55 »
No nie muszę jechać i nie pojadę. Mam swój pogląd na ta sprawę...
Ja tak samo , wszyscy co chcą protestować to ubecy , esbecy , pezetperowcy ,wichrzyciele, POwcy ,PSLowcy a wróc ZSLowcy i  roszczeniowe bezczelne nieoświecone lenie !!!!   ^_^
strażacy nie maja prawa do strajkowania.
Podpowiedział Tomek lat 12

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #241 dnia: Wrzesień 10, 2018, 22:21:08 »
No nie muszę jechać i nie pojadę. Mam swój pogląd na ta sprawę...
Ja tak samo , wszyscy co chcą protestować to ubecy , esbecy , pezetperowcy ,wichrzyciele, POwcy ,PSLowcy a wróc ZSLowcy i  roszczeniowe bezczelne nieoświecone lenie !!!!   ^_^
strażacy nie maja prawa do strajkowania.
Podpowiedział Tomek lat 12
Każdy kto chce protestować niech to robi tylko niech z łaski swojej odczepi się od tych co mają odmienne zdanie.
Średnio rozgarnięty nastolatek powinien wiedzieć że w Polsce są zawody które nie mają prawa do strajku. A średnio rozgarnięty strażak już na pewno... Szczególnie taki co pieprzy tyle bzdur o "strajku" i o wypisywaniu się z ZZ :D a ma o tym pojęcie jak ja o mechanice kwantowej.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2018, 22:33:28 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #242 dnia: Wrzesień 10, 2018, 22:46:00 »
Zdanie na temat Eqinox mam jednoznaczne. I nie jest pozytywne. Ale tu ma rację. Prawa do strajku nie mamy. I jest to zapis ustawowy. Natomiast mamy pełne prawo do innych form protestu.

Offline rincon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #243 dnia: Wrzesień 10, 2018, 22:47:52 »
Każdy kto chce protestować niech to robi tylko niech z łaski swojej odpier**oli się od tych co mają odmienne zdanie.
UUUUaaaa, ciekawe czy stoczniowcy z lat 80 byli by dumni z takich następców   ^_^
z drugiej strony patrząc na historie tamtych ZZ i na okrągły stół widać pewne podobieństwa. Tzw. dil.
Średnio rozgarnięty nastolatek powinien wiedzieć że w Polsce są zawody które nie mają prawa do strajku. A średnio rozgarnięty strażak już na pewno... Szczególnie taki co pieprzy tyle bzdur o "strajku" i o wypisywaniu się z ZZ :D a ma o tym pojęcie jak ja o mechanice kwantowej.
To szanuj nas i nie sprowadzaj rozmowy do poziomu gimbazy, słowo protest i strajk było używane w potocznym tego słowa znaczeniu jako wyrazy bliskoznaczne, zauważ że często pojawia się i jedno i drugie w tym samym zdaniu. A co do wypisywania się z ZZ, to kolega pisze sensownie. Opuszczanie szeregów danego stowarzyszenia, związku, jeśli nie jesteśmy z niego zadowoleni jest też forma protestu jak i wyrażania swojego zdania na jego temat, kolejna forma demokracji. A to chyba jeszcze wolno ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #244 dnia: Wrzesień 10, 2018, 22:58:53 »
UUUUaaaa, ciekawe czy stoczniowcy z lat 80 byli by dumni z takich następców   ^_^
z drugiej strony patrząc na historie tamtych ZZ i na okrągły stół widać pewne podobieństwa. Tzw. dil.
Porównanie w dechę system totalitarny i demokracja...
Ale podejmę dyskusję gdzie był wtedy OPZZ czyli centrala "Floriana"?
W sumie można sobie wygooglać :D
Gdzie w 1989 pełnił służbę szef drugiego ZZ w PSP...
To szanuj nas i nie sprowadzaj rozmowy do poziomu gimbazy, słowo protest i strajk było używane w potocznym tego słowa znaczeniu jako wyrazy bliskoznaczne, zauważ że często pojawia się i jedno i drugie w tym samym zdaniu. A co do wypisywania się z ZZ, to kolega pisze sensownie. Opuszczanie szeregów danego stowarzyszenia, związku, jeśli nie jesteśmy z niego zadowoleni jest też forma protestu jak i wyrażania swojego zdania na jego temat, kolejna forma demokracji. A to chyba jeszcze wolno ?
Każda forma protestu mi nie przeszkadza o ile nikt na siłe nie próbuje mnie w ten protest ubrać.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline rincon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #245 dnia: Wrzesień 10, 2018, 23:19:01 »
Porównanie w dechę system totalitarny i demokracja...
Ale podejmę dyskusję gdzie był wtedy OPZZ czyli centrala "Floriana"?
W sumie można sobie wygooglać :D
Gdzie w 1989 pełnił służbę szef drugiego ZZ w PSP...

A, czyli tak jak napisałem, strażacy którzy są zapisani do Floriana lub popierają protest to ubecy , esbecy , pezetperowcy a co mi tam pojadę grubiej stalinowcy jak nic. Chłopie czy ty rozumiesz że większość w naszej formacji ma około 30 lat lub mniej, a o tzw "komunie" tylko słyszała i średnio się orientuje co to UB,SB,WSW. Czy widzisz w postulatach federacji żeby gloryfikować poprzedni system ? Czy ludzi chcący godziwie zarabiać za woja szanowana i niebezpieczna prace nazwiesz komuchami ? Nie wiem gdzie pełnił, a czy to ma znaczenie w tym konkretnym przypadku, czy komuchy w rządzie i  ZZ Solidarność Ci nie przeszkadzają ? Zastanów się co i jak o nas piszesz!   

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #246 dnia: Wrzesień 10, 2018, 23:40:10 »
A, czyli tak jak napisałem, strażacy którzy są zapisani do Floriana lub popierają protest to ubecy , esbecy , pezetperowcy a co mi tam pojadę grubiej stalinowcy jak nic. Chłopie czy ty rozumiesz że większość w naszej formacji ma około 30 lat lub mniej, a o tzw "komunie" tylko słyszała i średnio się orientuje co to UB,SB,WSW. Czy widzisz w postulatach federacji żeby gloryfikować poprzedni system ? Czy ludzi chcący godziwie zarabiać za woja szanowana i niebezpieczna prace nazwiesz komuchami ? Nie wiem gdzie pełnił, a czy to ma znaczenie w tym konkretnym przypadku, czy komuchy w rządzie i  ZZ Solidarność Ci nie przeszkadzają ? Zastanów się co i jak o nas piszesz!
I widzisz: sam napisałeś coś co jest sednem sprawy. Sednem dlaczego w sprawach ogólnopolskich, "protestach" przeciwko pierwszym prawdziwym rządom prawicowym w Polsce od 1989 roku ZZ Solidarność nigdy nie stanie w jednym szeregu ze ZZ tzw. spadkobiercami postkomunistów. Właśnie aby iść do przodu trzeba pamiętać o przeszłości i się jej uczyć i starać zrozumieć. Ci 30-latkowie najpierw niech nadrobią zaległości z historii co to ZOMO, UB, SB, WSW, WSI, KGB, PZPR, FOZZ, śp. Popiełuszko, Baranina, Żagiel, stan wojenny, WRON, okrągły stół, itp, itd..... A później niech sobie zadadzą pytanie: kto nimi manipuluje i w jakim celu (podpowiem: podwyżki na dzień dzisiejszy dla strażaków są mało istotną kwestią). A jak już nadrobią zaległości historyczne to może w ramach refleksji przeproszą pozostałych strażaków nazywanych obecnie przez niektórych z nich "łamistrajkami". 
pozdrawiam

Offline rincon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #247 dnia: Wrzesień 11, 2018, 00:10:53 »
I widzisz: sam napisałeś coś co jest sednem sprawy. Sednem dlaczego w sprawach ogólnopolskich, "protestach" przeciwko pierwszym prawdziwym rządom prawicowym w Polsce od 1989 roku ZZ Solidarność nigdy nie stanie w jednym szeregu ze ZZ tzw. spadkobiercami postkomunistów. Właśnie aby iść do przodu trzeba pamiętać o przeszłości i się jej uczyć i starać zrozumieć. Ci 30-latkowie najpierw niech nadrobią zaległości z historii co to ZOMO, UB, SB, WSW, WSI, KGB, PZPR, FOZZ, śp. Popiełuszko, Baranina, Żagiel, stan wojenny, WRON, okrągły stół, itp, itd..... A później niech sobie zadadzą pytanie: kto nimi manipuluje i w jakim celu (podpowiem: podwyżki na dzień dzisiejszy dla strażaków są mało istotną kwestią). A jak już nadrobią zaległości historyczne to może w ramach refleksji przeproszą pozostałych strażaków nazywanych obecnie przez niektórych z nich "łamistrajkami". 
pozdrawiam
No tak i przykładowy Marcin ze Szczecinka lat 23 co to go zapisali do "związku" jak się do roboty przyjmował ma wziąć na siebie odpowiedzialność za cały syf PRyLu , i przepraszać tych kolegów co to ich zapisali do S ki ? Ćpiesz,pijesz czy tylko zapomniałeś tabletki ? Pewnie koledzy z Solidarności będą z ciebie dumni za twoja obywatelska postawę ( PR level hard ) a moze specjalnie dla ciebie utworzą sekcje S-ka walcząca, ty mój domorosły historyku inkwizytorze . Czy zdajesz sobie sprawę że obraziłeś kilka tysięcy porządnych strażaków .
A później niech sobie zadadzą pytanie: kto nimi manipuluje i w jakim celu (podpowiem: podwyżki na dzień dzisiejszy dla strażaków są mało istotną kwestią)
Powiedz to kolegom z pracy na pierwszych grupach, tych co mieszkaja sami mają rodziny i dzieci .

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #248 dnia: Wrzesień 11, 2018, 03:47:08 »
Cytuj
A co do wypisywania się z ZZ, to kolega pisze sensownie. Opuszczanie szeregów danego stowarzyszenia, związku, jeśli nie jesteśmy z niego zadowoleni jest też forma protestu jak i wyrażania swojego zdania na jego temat, kolejna forma demokracji. A to chyba jeszcze wolno ?
Ja pójdę o krok do przodu i napiszę że jeżeli w tym roku związek nie wywalczy tego co trzeba a z przyszłorocznej podwyzki zniknie chociaż złotówka to wszyscy powinni się wypisać z takiego błota
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #249 dnia: Wrzesień 11, 2018, 06:49:50 »
Ja pójdę o krok do przodu i napiszę że jeżeli w tym roku związek nie wywalczy tego co trzeba a z przyszłorocznej podwyzki zniknie chociaż złotówka to wszyscy powinni się wypisać z takiego błota
Nawet złotówka nie zniknie ale do "suchej" pensji trafi jakieś 80% kwoty z 309, kwota pomiędzy 40-60 zł trafi w pochodne. Z tego co słyszałem strona służbowa zaproponowała aby w pochodne trafiło 49 zł.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.