Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2019?  (Przeczytany 171628 razy)

Offline Kacper956

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
  • SAPSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #650 dnia: Sierpień 28, 2019, 17:29:36 »
dobra, zakupy już zrobione. ma ktoś jeszcze jakieś rady co wziąć na poligon do poznania? mam nadzieje, ze to co najwazniejsze mam.

Offline Marcin__955

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 238
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #651 dnia: Sierpień 28, 2019, 17:44:15 »
Jakieś pytania o Poznań mogę odpowiedzieć na jakieś pytania na priv.
"Nie bój się dużego kroku. Nie pokonasz przepaści dwoma małymi." David Lloyd George

Offline Kacper956

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
  • SAPSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #652 dnia: Sierpień 28, 2019, 18:55:53 »
napisałem

Offline Puszek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #653 dnia: Sierpień 30, 2019, 09:43:52 »
A jak jest z telefonami? Zabierają od razu czy..?

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #654 dnia: Sierpień 30, 2019, 10:53:33 »
Do tej listy rzeczy dodał bym tylko: 1. Kawałek sznurka (np 5m) będzie można namiot usprawnić itp. 2. Nić dentystyczną - i wyczyścić można i poczuć jak nerw nas chyci. 3. Lusterko małe - za moich czasów czas he he na golenie był mocno ograniczony a 100 chłopa się pchalo do kilku luster. A tak można się i za namiotem ocharatac z butelka wody.
Pozdrawiam.

Offline Man10

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #655 dnia: Wrzesień 03, 2019, 14:39:42 »
Witam

Z góry przepraszam jeśli napisałem w złym dziale.

W przyszłym roku chciałbym wziąć udział w naborze do jednej ze szkoł aspiranckich, i nasuwają mi sie dwa pytania.

1. 2 lata temu wykryto u mnie boreliozę, bralem leki przez miesiac i od tej pory gdy ide na badania pod katem tej choroby wykazuje mi że nadal mam ową bakterie w ciele. Jednak nie mam żadnych problemów zdrowtnych która dotyczy tej chorby. I pytanie jest następujące. Czy mogę zostać strażakiem czy nie? Tzn czy lekarz da mi Zdolny/Niezdolny. Bo wiem że jest wiele chorób które uniemożliwiają prace w tym zawodzie.

2. Jak odbywa się rekrutacja na studia zaoczne po aspirantce? Liczy sie punkty z matury i kto ma wiecej ten sie dostaje, czy jak to się dalej odbywa?

Proszę o wyrozumiałość  :straz:



Offline Podoficeeer!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 235
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #656 dnia: Wrzesień 03, 2019, 15:02:26 »
Witam

Z góry przepraszam jeśli napisałem w złym dziale.

W przyszłym roku chciałbym wziąć udział w naborze do jednej ze szkoł aspiranckich, i nasuwają mi sie dwa pytania.

1. 2 lata temu wykryto u mnie boreliozę, bralem leki przez miesiac i od tej pory gdy ide na badania pod katem tej choroby wykazuje mi że nadal mam ową bakterie w ciele. Jednak nie mam żadnych problemów zdrowtnych która dotyczy tej chorby. I pytanie jest następujące. Czy mogę zostać strażakiem czy nie? Tzn czy lekarz da mi Zdolny/Niezdolny. Bo wiem że jest wiele chorób które uniemożliwiają prace w tym zawodzie.

2. Jak odbywa się rekrutacja na studia zaoczne po aspirantce? Liczy sie punkty z matury i kto ma wiecej ten sie dostaje, czy jak to się dalej odbywa?

Proszę o wyrozumiałość  :straz:

1. Jeśli lekarzowi nie powiesz że masz bakterie boreliozy to skąd on ma wiedzieć, im mniej lekarzowi powiesz tym lepiej, a w badaniach krwi chyba nie ma boreliozy, musiałbyś się dopytać chłopaków którzy aktualnie robią badania jakie tam badania z krwi robią i się dowiedzieć czy ewentualnie bakteria boreliozy nie podnosi któregoś badania lub nie obniża .
2. Na studia po aspirantce jeśli masz ogarniętego komendanta w małym mieście pójdziesz niemal z marszu może po roku, w dużych komendach raczej kolejka obowiązuje w której siedzą też dziady które mają 5 lat do emerytury i sa wysyłani a żeby se podnieśli emeryture

Offline Man10

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #657 dnia: Wrzesień 03, 2019, 15:18:19 »
Będę wdzięczny jak dopytasz kolegów :)

A dalej jak to może wyglądać? Np. Na badaniach okresowych jak sie ktoś dowie lub wyjdzie najaw? Co dalej ze służbą?

Dziękuje
Pozdrawiam ;)

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #658 dnia: Wrzesień 03, 2019, 15:54:38 »
.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2022, 22:12:24 wysłana przez kandydatSA »

Offline Nejo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #659 dnia: Wrzesień 03, 2019, 23:37:56 »
110 miejsc vs rzeczywistość
Cytat: sapsp.pl
gotowość do rozpoczęcia służby kandydackiej potwierdziło 85 mężczyzn.
:huh:?

Offline Man10

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #660 dnia: Wrzesień 04, 2019, 09:49:52 »
U mnie wyglądało tak:

Pojawiły mi sie jakieś plamki na udzie, później było ich wiecej (w jednym miejscu). Myślałem że to nic istotnego, jednak gdy po miesiacu było wieszke udałem sie do lekarza i stwierdził że może być to borelioza. (Dobrze że pojawił się rumień, bo gdyby się nie pojawił to mógłbym do tej pory nie wiedzieć). Łącznie mineły 2.5miesiaca i dopiero zacząłem brać antybiotyk (3tygodnie brałem tabletki). Rumień znikł, a na badaniach wykazało że nadal mam ową bakterie. Lekarz powiedział, że jeśli będę miał jakieś objawy to mam sie do niego zgłosić jak najszybciej. Od 2 lat nic się nie dzieje.

Pytam was, ponieważ chciałbym wejść w szeregi PSP (jeśli się uda), jednak boje się że zrobię wszystko co bede mógł, a lekarz na badaniach mi powie że nie i dowidzenia. Różnie to bywa. Może i podchodze do tego z niską wiarą w siebie, ale czasami lepiej coś się dowiedzieć wcześniej, niż później cała praca ma iść w piach.


W której szkole jest 85/110osób?

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #661 dnia: Wrzesień 04, 2019, 13:23:19 »
Krk. Poznan 103 osoby jak narazie

Offline Yywicio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #662 dnia: Wrzesień 04, 2019, 13:28:41 »
Spróbuj siebie na naborach jak dojdziesz do komisji to cie przebadaja i ci powiedza.
Nie kombinuj, Lekarzem nie jesteś

Krakow 84 os juz

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #663 dnia: Wrzesień 04, 2019, 13:30:49 »
Prawda jest tak, że z aspirantek zrobili teraz coś na zasadzie wymarzonych studiów na które dostać się jest mega ciężko (coś jak na medycynę). Dawniej przykładowy Kowalski pobiegał rok pouczył się tych testów i miał jakieś szanse. Ale teraz ktoś komu słabiej pójdzie matura nie ma co szukać w aspirantkach. Powiedzcie mi czy idzie to w dobrą stronę ? Dawniej ktoś kto miał dobrze zdaną maturę uderzał na SGSP nie myśląc nawet o aspirantce. A w tym i poprzednim roku zauważyłem, że komu nie udało się dostać do SGSP składał papiery do aspirantki z wynikami matury, które nawet przy zaliczeniu sprawności na minimum dawały mu miejsce w 1 dziesiątce.

A później się dziwić, że po 2 dniach unitarki ze 110 osób zostaje 80 .

Offline Fado

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #664 dnia: Wrzesień 04, 2019, 13:35:45 »
To jakie to progi punktowe są teraz do aspirantki, że trzeba mieć bardzo dobrze zdaną prawie jak na medycynę?  :rofl:

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #665 dnia: Wrzesień 04, 2019, 15:27:41 »
Zenujace sa te progi, podstawy dosc dobrze zdane na okolo 60-70% czyli matma i jezyk w podstawie. Do dodatkowego na Rozszerzeniu wystatczy tylko podejsc... To sa te wymogi co zmienilo ta szkole na nieosiagalna? :rofl:

Wezcie tez pod uwage ze zdalo w tym roku sprawnosc okolo 150-160 osob, a brali 110. To az tak trudno? No ludzie... A pozatym watpie zeby ktos kto ogarnal tessty do aspiramtki kiedys, nie mialby teraz wystarczajacej matury do aspirantki w tegorocznych i zeszlorocznycch naborach ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2019, 15:31:27 wysłana przez fireldz »

Offline jotdozet

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #666 dnia: Wrzesień 04, 2019, 20:37:17 »
Prawda jest tak, że z aspirantek zrobili teraz coś na zasadzie wymarzonych studiów na które dostać się jest mega ciężko (coś jak na medycynę). Dawniej przykładowy Kowalski pobiegał rok pouczył się tych testów i miał jakieś szanse. Ale teraz ktoś komu słabiej pójdzie matura nie ma co szukać w aspirantkach. Powiedzcie mi czy idzie to w dobrą stronę ? Dawniej ktoś kto miał dobrze zdaną maturę uderzał na SGSP nie myśląc nawet o aspirantce. A w tym i poprzednim roku zauważyłem, że komu nie udało się dostać do SGSP składał papiery do aspirantki z wynikami matury, które nawet przy zaliczeniu sprawności na minimum dawały mu miejsce w 1 dziesiątce.

A później się dziwić, że po 2 dniach unitarki ze 110 osób zostaje 80 .
O czym Ty wg. Człowieku mówisz?  Skąd Ty wiedze czerpiesz. Gdyby w moich latach obowiązywały obecne zasady naboru skromnie stwierdze ze dostalbym się za pierwsza lub drugą próba.  Do sgsp takie same kryteria jak do aspirantek A prawdopodobnie najmniejszy poziom kandydatow właśnie na głównej jest. Jak ja s tartowalem było po 1400 osób na 90 miejsc A teraz są śmieszne zasady naboru i 1/3 tego chętnych. Nowe zasady są ogromnym ułatwieniem A tu jeszcze płacz się zdarza z różnych stron.

Offline MegaWonsz9

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #667 dnia: Wrzesień 04, 2019, 20:47:31 »
Prawda jest tak, że z aspirantek zrobili teraz coś na zasadzie wymarzonych studiów na które dostać się jest mega ciężko (coś jak na medycynę). Dawniej przykładowy Kowalski pobiegał rok pouczył się tych testów i miał jakieś szanse. Ale teraz ktoś komu słabiej pójdzie matura nie ma co szukać w aspirantkach. Powiedzcie mi czy idzie to w dobrą stronę ? Dawniej ktoś kto miał dobrze zdaną maturę uderzał na SGSP nie myśląc nawet o aspirantce. A w tym i poprzednim roku zauważyłem, że komu nie udało się dostać do SGSP składał papiery do aspirantki z wynikami matury, które nawet przy zaliczeniu sprawności na minimum dawały mu miejsce w 1 dziesiątce.

A później się dziwić, że po 2 dniach unitarki ze 110 osób zostaje 80 .

Skąd informacja że ze 110 osób zostało 80? Przecież jest nas w Krakowie od początku 85.
Jak na medycyne? Przecież chyba najgorsze studia mają cieższe wymagania maturalne niż Aspirantki.
Pozdrawiam malkotentów z namiotu, mam się dobrze!  :straz:

Offline Fado

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #668 dnia: Wrzesień 04, 2019, 21:26:49 »
Zenujace sa te progi, podstawy dosc dobrze zdane na okolo 60-70% czyli matma i jezyk w podstawie. Do dodatkowego na Rozszerzeniu wystatczy tylko podejsc... To sa te wymogi co zmienilo ta szkole na nieosiagalna? :rofl:

Wezcie tez pod uwage ze zdalo w tym roku sprawnosc okolo 150-160 osob, a brali 110. To az tak trudno? No ludzie... A pozatym watpie zeby ktos kto ogarnal tessty do aspiramtki kiedys, nie mialby teraz wystarczajacej matury do aspirantki w tegorocznych i zeszlorocznycch naborach ;)

Czyli licząc nieco inaczej matma, język i przedmiot dodatkowy po 30-40% wystarczy by się dostać. Ludzie, którzy się dostawali kilka lat temu pisząc w tym roku maturę co testy uzyskiwali w przedziale 70-90% z fiz/chem. Poza tym próg na SGSP 107 pkt też mówi sam za siebie. Ilość kandydatów, która przechodzi sprawność też się zmniejszyła (i ogólna liczba chętnych o około połowę na przestrzeni 5 lat). Jeśli ktoś twierdzi, że teraz szkoły stały się nieosiągalne to chyba powinien poszukać innej drogi  -_-

Offline Podoficeeer!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 235
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #669 dnia: Wrzesień 04, 2019, 21:41:51 »
Prawda jest tak, że z aspirantek zrobili teraz coś na zasadzie wymarzonych studiów na które dostać się jest mega ciężko (coś jak na medycynę). Dawniej przykładowy Kowalski pobiegał rok pouczył się tych testów i miał jakieś szanse. Ale teraz ktoś komu słabiej pójdzie matura nie ma co szukać w aspirantkach. Powiedzcie mi czy idzie to w dobrą stronę ? Dawniej ktoś kto miał dobrze zdaną maturę uderzał na SGSP nie myśląc nawet o aspirantce. A w tym i poprzednim roku zauważyłem, że komu nie udało się dostać do SGSP składał papiery do aspirantki z wynikami matury, które nawet przy zaliczeniu sprawności na minimum dawały mu miejsce w 1 dziesiątce.

A później się dziwić, że po 2 dniach unitarki ze 110 osób zostaje 80 .


Skąd informacja że ze 110 osób zostało 80? Przecież jest nas w Krakowie od początku 85.
Jak na medycyne? Przecież chyba najgorsze studia mają cieższe wymagania maturalne niż Aspirantki.
Pozdrawiam malkotentów z namiotu, mam się dobrze!  :straz:
Jak żeś pojechał do Ciechocinka to sie masz dobrze... porażka na unitarce mieć czas siedzieć na telefonie, PSP schodzi na psy.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2019, 09:03:25 wysłana przez Podoficeeer! »

Offline Kacper956

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
  • SAPSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #670 dnia: Wrzesień 06, 2019, 15:11:57 »
Z Poznania 3 osoby przeniesione do Krakowa

Offline starkNT

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #671 dnia: Wrzesień 06, 2019, 16:58:52 »
Z Poznania 3 osoby przeniesione do Krakowa

Z czewy maja przenieść kolejne 6

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #672 dnia: Wrzesień 06, 2019, 17:52:31 »
Z Poznania 3 osoby przeniesione do Krakowa

Z czewy maja przenieść kolejne 6

Dlaczego przenoszą? Wiadomo coś ?

Offline starkNT

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #673 dnia: Wrzesień 06, 2019, 20:00:31 »

Decyzja KG. Wzmocnić obsady na szkole krakowskiej gdzie jest około 80 osób a na pozostałych zmniejszyć do 100 osób. Osobiście myślę że chodzi o COO
Z Poznania 3 osoby przeniesione do Krakowa

Z czewy maja przenieść kolejne 6

Dlaczego przenoszą? Wiadomo coś ?

Offline Kacper956

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
  • SAPSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #674 dnia: Wrzesień 07, 2019, 17:52:31 »
Komendant szkoły mówił nam, że tylko dlatego żeby wyrównać osoby jak w Krakowie było dokładnie 85 osób