Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2019?  (Przeczytany 171596 razy)

Offline Piciu324

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 30, 2018, 18:15:50 »
Cześć,
pytanie do osób, które były na unitarce w SA PSP: czy tam też (mam na myśli porównanie do wojska, bo byłem na wojskowej unitarce) zwraca się taką uwagę na scielenie łóżek i dzieli się je na 3 rodzaje? Czy może strażacy są bardziej "normalni"?  :P

Offline brygadier

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 30, 2018, 18:18:23 »
Jest jeden konspekt łóżka

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 30, 2018, 18:18:37 »
Jezeli scielenie lozka sprawia taki problem, to nie mam pytan :P
PS. Tak, wozy tez potrafia "fruwac" na unitarce w PSP ;)

Offline Piciu324

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 30, 2018, 18:52:44 »
Nie sprawia, ale irytuje. Juz wolałem fizyczne gnebienie bieganiem, czy pompowaniem niż to ścielenie w kółko a to na szaro, a to na biało a to na wietrzenie. Z ciekawości zapytałem. Jak jest jeden konspekt scielenia to super :D
PS: nieważne, co by sie działo z łóżkami czy w ogóle, chcę iść na strażaka  :mellow:

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 30, 2018, 21:40:33 »
I tak trzymac! Malo kto teraz rezygnuje z wojska na rzecz strazy, chyba ze wzgledu na zarobki... Predzej odwrotnie sie dzieje ;)

Offline Piciu324

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 30, 2018, 22:46:28 »
U mnie to chyba kwestia wielu rzeczy, ale na pewno nie pieniędzy masz rację, że w wojsku mialbym więcej. Tak bede trzymać. Czas się wziąć do cwiczeń i mam nadzieję że za rok będę mógł powiedzieć że jestem strażakiem słuchaczem!

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 30, 2018, 22:56:36 »
Cześć,
pytanie do osób, które były na unitarce w SA PSP: czy tam też (mam na myśli porównanie do wojska, bo byłem na wojskowej unitarce) zwraca się taką uwagę na scielenie łóżek i dzieli się je na 3 rodzaje? Czy może strażacy są bardziej "normalni"?  :P

A ja się łudzę, że trafię w końcu na kadeta/młodego aspiranta, który będzie potrafił obsłużyć i zinterpretować wskazania wielogazówki... problemami pierwszego świata są łóżka niestety.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 30, 2018, 22:56:51 »
Jezeli byles w wojsku to teraz wystarczy podtrzymac sprawnosc a napewno ja zdasz ;)

Offline Piciu324

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 30, 2018, 23:24:20 »
No jestem tego samego zdania, co do łóżek, że no mogą służyć do wprowadzenia dyscypliny i nauki porządku w pokoju, ale czynienie z nich niemalże głównego elementu unitarki to głupota. Ten czas możnaby spożytkować na naukę ważnych zagadnień.
No nie wiem, mam wrażenie że do wojska (w moim przypadku Akademia Wojsk Lądowych) jest sie łatwiej dostać pod kątem sprawnościowym niż do szkół PSP.

Offline Majami

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 31, 2018, 08:32:51 »
Cześć,
pytanie do osób, które były na unitarce w SA PSP: czy tam też (mam na myśli porównanie do wojska, bo byłem na wojskowej unitarce) zwraca się taką uwagę na scielenie łóżek i dzieli się je na 3 rodzaje? Czy może strażacy są bardziej "normalni"?  :P

A ja się łudzę, że trafię w końcu na kadeta/młodego aspiranta, który będzie potrafił obsłużyć i zinterpretować wskazania wielogazówki... problemami pierwszego świata są łóżka niestety.

Łatwo jest wrzucać wszystkich do jednego worka. Niektórzy zadają pytania, które są bezsensowne, ale wszyscy kadeci tacy nie są ;)

Nic dziwnego, że chłopacy są zainteresowani tym co ich spotka w najbliższym miesiącu, a sprzęt o którym piszesz jest wykorzystywany na zajęciach dopiero pod koniec pierwszego roku.

Pozdrawiam, kadet SA.

Offline MajsonoVsky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 31, 2018, 08:33:30 »
No jestem tego samego zdania, co do łóżek, że no mogą służyć do wprowadzenia dyscypliny i nauki porządku w pokoju, ale czynienie z nich niemalże głównego elementu unitarki to głupota. Ten czas możnaby spożytkować na naukę ważnych zagadnień.
No nie wiem, mam wrażenie że do wojska (w moim przypadku Akademia Wojsk Lądowych) jest sie łatwiej dostać pod kątem sprawnościowym niż do szkół PSP.
Mój przyjaciel startował na AWL w tym roku a ja do aspirantki. Mieliśmy mniej więcej ten sam bagaż treningowy i moge powiedzieć ze z mojej perspektywy do wojska jest troszeczke trudniej ale to zależy od osobistych personaliów i predyspozycji.

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 31, 2018, 08:42:15 »
Dokladnie, wystarczy porownac test z podciagania na drazku. Z tego co wiem to tam jest silowe podciaganie. Koperta tez wydaje sie latwiejsza do wytrenowania niz 50m, gdzie w wojsku jest stary bez blokow startowych ;)

Offline matgud21

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 31, 2018, 08:56:16 »
Dokladnie, wystarczy porownac test z podciagania na drazku. Z tego co wiem to tam jest silowe podciaganie. Koperta tez wydaje sie latwiejsza do wytrenowania niz 50m, gdzie w wojsku jest stary bez blokow startowych ;)
W wojsku chyba tylko nachwytem można sie podciągać

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 31, 2018, 09:20:50 »
Cześć,
pytanie do osób, które były na unitarce w SA PSP: czy tam też (mam na myśli porównanie do wojska, bo byłem na wojskowej unitarce) zwraca się taką uwagę na scielenie łóżek i dzieli się je na 3 rodzaje? Czy może strażacy są bardziej "normalni"?  :P

A ja się łudzę, że trafię w końcu na kadeta/młodego aspiranta, który będzie potrafił obsłużyć i zinterpretować wskazania wielogazówki... problemami pierwszego świata są łóżka niestety.

Łatwo jest wrzucać wszystkich do jednego worka. Niektórzy zadają pytania, które są bezsensowne, ale wszyscy kadeci tacy nie są ;)

Nic dziwnego, że chłopacy są zainteresowani tym co ich spotka w najbliższym miesiącu, a sprzęt o którym piszesz jest wykorzystywany na zajęciach dopiero pod koniec pierwszego roku.

Pozdrawiam, kadet SA.

To Panie Kadecie trzeba czekać do końca pierwszego roku by ogarniać tego typu rzeczy, czy można doszkolić się nadprogramowo samemu? Przecież pełnicie chyba służby w podziale bojowym od pierwszego roku... Czyżby przez pierwszy rok w SA kadet nie miał pojęcia o tego typu rzeczach?  :gwiazdki:
:straz:

Offline brygadier

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 31, 2018, 10:04:15 »
Majami chciał zapewne powiedzieć pod koniec pierwszego semestru, praktyki zaczynasz właśnie wtedy

Offline Piciu324

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 31, 2018, 10:18:57 »
Tak, w wojsku jest siłowe, nachwytem, nie można ruszać tułowiem ani nogami. Koperty na AWL nie ma, tylko 10x10m. Prościej jest o tyle, że możesz z wszystkiego mieć minimum i podciągnąć się maturami. W SA PSP musisz mieć określoną średnią z tych testów.

Offline Majami

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 31, 2018, 11:51:56 »
Cześć,
pytanie do osób, które były na unitarce w SA PSP: czy tam też (mam na myśli porównanie do wojska, bo byłem na wojskowej unitarce) zwraca się taką uwagę na scielenie łóżek i dzieli się je na 3 rodzaje? Czy może strażacy są bardziej "normalni"?  :P

A ja się łudzę, że trafię w końcu na kadeta/młodego aspiranta, który będzie potrafił obsłużyć i zinterpretować wskazania wielogazówki... problemami pierwszego świata są łóżka niestety.

Łatwo jest wrzucać wszystkich do jednego worka. Niektórzy zadają pytania, które są bezsensowne, ale wszyscy kadeci tacy nie są ;)

Nic dziwnego, że chłopacy są zainteresowani tym co ich spotka w najbliższym miesiącu, a sprzęt o którym piszesz jest wykorzystywany na zajęciach dopiero pod koniec pierwszego roku.

Pozdrawiam, kadet SA.

To Panie Kadecie trzeba czekać do końca pierwszego roku by ogarniać tego typu rzeczy, czy można doszkolić się nadprogramowo samemu? Przecież pełnicie chyba służby w podziale bojowym od pierwszego roku... Czyżby przez pierwszy rok w SA kadet nie miał pojęcia o tego typu rzeczach?  :gwiazdki:
:straz:

Oczywiście, że się szkolimy dodatkowo, przynajmniej większość kadetów.. Swoim postem chciałem zaznaczyć, że na początku unitarki ludzie uczą się innych rzeczy i dla niektórych jest to okres w którym zderzają się z inną rzeczywistością i na daną chwilę mają inne "problemy".
Jeśli komuś zależy na nauce i wie po co przyszedł do szkoły to będzie ciągle na własną rękę pogłębiał swoją wiedzę i się szkolił, a takie rzeczy jak mierniki nie powinny dla niego stanowić problemów.

Offline kopsze

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 09, 2018, 11:35:05 »
PYTANIE DO POPRAWIAJĄCYCH MATURĘ

Panowie, z czego planujecie poprawiać maturę ? :D

Offline Norbi390

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 09, 2018, 11:50:28 »
PYTANIE DO POPRAWIAJĄCYCH MATURĘ

Panowie, z czego planujecie poprawiać maturę ? :D

rozsz. fizyka i podst. matma

Offline adasskoklb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Cel: CS PSP 2019
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 09, 2018, 12:55:03 »
rozszerzenie matma i podstawa fizyka :gwiazdki: :straz:

Offline kopsze

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 09, 2018, 14:13:30 »
w ile procent celujecie ?  :straz:

Offline Norbi390

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 09, 2018, 16:25:36 »
matma 75%
fizyka 50-60%

Offline adasskoklb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Cel: CS PSP 2019
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 10, 2018, 00:12:48 »
matma 75%
fizyka 50-60%

to samo co kolega  :straz:

Offline Mateusz4859

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 20, 2018, 13:36:09 »
Witam panowie chciałbym się zapytać starszych kolegów z czego najłatwiej napisać maturę rozszerzoną ?Jestem teraz w pierwszej klasie Lo mat-fiz i zastanawiam się czy dam sobie radę z rozszerzoną fizyką ,żeby chociaż napisać na te 40 % ,słyszałem że geografia jest łatwiejsza na rozszerzeniu ?

Offline Norbi390

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Kto do SA PSP w 2019?
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 20, 2018, 15:30:47 »
Witam panowie chciałbym się zapytać starszych kolegów z czego najłatwiej napisać maturę rozszerzoną ?Jestem teraz w pierwszej klasie Lo mat-fiz i zastanawiam się czy dam sobie radę z rozszerzoną fizyką ,żeby chociaż napisać na te 40 % ,słyszałem że geografia jest łatwiejsza na rozszerzeniu ?

co ci po geografii jak ona nie liczy sie do postępowania rekrutacyjnego? jak masz rozszerzoną fizykę w szkole to z tego korzystaj i pisz z fizyki bo chemia i bioligia nie są łatwymi przedmiotami i będzie ciężko ucząc sie "na własną rękę" wyciągnąć dobry wynik a o informatyce juz nie wspomne