Autor Wątek: Ogólnopolski strajk w policji  (Przeczytany 9268 razy)


Offline maju101

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Ogólnopolski strajk w policji
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 29, 2018, 10:33:53 »
Powinniśmy się pod nich od razu podłączyć...

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Ogólnopolski strajk w policji
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 29, 2018, 11:43:44 »
Jak tłumaczyłem to od tchorzy  mnie wyzywali. Temat emerytury jest mega sliski. I dopiero konsekwencje możemy zobaczyć...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2018, 11:50:07 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Ogólnopolski strajk w policji
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 29, 2018, 12:06:22 »
Z emeryturami oczywiście, ze jest sliski temat, ale z drugiej strony jak będziemy potulnie siedzieć to będą nas dymac jak przez 8 lat poprzednicy. Inflacja idzie w góre, płaca minimalna w góre, a nasze zarobki ida zółwim tempem. Widząc co się dzieje na rynku pracy dali mydląc oczy najmniej zarabiającym, a przydałoby się chociaż wyrównać te 8 lat rzadów poprzedników, którzy służby mundurowe miały głęboko w d....e!!!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Ogólnopolski strajk w policji
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 29, 2018, 12:13:26 »
Ale ja nie jestem przeciwko podwyzkom nawet wiem ze jesli Solidarności wyjdzie w sprawie podwyżek na ulice to ja tam będę. Temat emerytur ma przyciągać młodych do ZZ... a zamiast tego zrobi się balagan na którym możemy ucierpec.
Obym sie mylił.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: Ogólnopolski strajk w policji
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 29, 2018, 13:12:52 »
w latach 16-19 mamy podwyżki więc PIS nie ma nas w dup...e, więc trzeba powalczyć o podwyżki w latach 2020- i kolejnych, w jeden rok żaden rząd nie nadgoni 8 lat zepsutych przez PO. Zaznaczę z góry że nie głosowałem na pis i ich nie bronię.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2018, 13:22:12 wysłana przez Tomala7777 »

Offline nintruz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Ogólnopolski strajk w policji
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 29, 2018, 14:34:50 »
Ja pier****, ale pieprz*cie! Oczywiście, że powinniśmy się przyłączyć do strajku Policji, jak i inne służby powinny w ramach federacji i to jak najszybciej! Tylko wspólnie możemy coś ugrać. Wy gadacie tak, jak by było zajebiście i studzicie nastroje zwalając winę na PO. Tak PIS nie ma nas w dupie, bo dało jakiś ochłap. Czy wy nie widzicie, że już w formacjach mundurowych nie chce nikt robić?! Tego, że ludzie mają już dość! Ogarnijcie się! Cała mundurówka powinna grać razem! Mam znajomych i w Policji i SW. Tam jest już totalna masakra. U nas za chwilę będzie!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2018, 15:18:16 wysłana przez nintruz »

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Ogólnopolski strajk w policji
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 29, 2018, 17:20:01 »
Cytuj
Czy wy nie widzicie, że już w formacjach mundurowych nie chce nikt robić?!
Szanowny kolego to akurat nie jest nasz problem. Ale ten problem powoduje, że za jakieś dwa lata nawet nie będziemy musieli strajkować żeby pchali w nas pieniądze, mówiąc krótko działa on na naszą korzyść. Już kiedyś wspominałem że jak nadejdzie czas że oni nas będą prosić wystarczy uzależnić naszą podstawę od minimum krajowego co rośnie z każdym rokiem i nie będziemy musieli się więcej prosić o żadne podwyżki.
Cytuj
w latach 16-19 mamy podwyżki więc PIS nie ma nas w dup...e, więc trzeba powalczyć o podwyżki w latach 2020- i kolejnych, w jeden rok żaden rząd nie nadgoni 8 lat zepsutych przez PO. Zaznaczę z góry że nie głosowałem na pis i ich nie bronię.
Wzrost emerytur w tamtym roku ponad 2,5 % a w tym ma być około 3,5%. Jak widzicie nasze podwyżki w 2017 i 2019 to tylko inflacja.
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline nintruz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Ogólnopolski strajk w policji
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 29, 2018, 19:02:43 »
Dodam tylko jeszcze jedno. W d mam kolejne przetargi na dziwne wozy dla PSP, jak te dowodzenia i łączności, co wyglądają jak by miał nawiązać kontakt z misją na marsa, kolejnego robota, którego nikt nie będzie potrafił obsłużyć, kolejnego drona, niesamowity sprzęt do wykrywania skażeń chemicznych na odległość i inne science fiction.
Ta ustawa modernizacyjna powinna być, o ile nie w całości, to w 90% przeznaczona na pensje! I nie potrzebuję kosmicznej technologi w służbie. W większości to przerost formy nad treścią. Ale co ja tam wiem? W biurach wiedzą najlepiej co na podziale potrzebne. Szkoda, że nie potrafią specjalistów ściągnąć do służby by to wszystko obsłużyli - patrz ostatnie nabory na "chemików"! Żałosne! I szkoda, że nie mają pojęcia dlaczego w straży powinno się kupować SD z łamanym przęsłem? Lepiej na papierze wygląda 15 drabin dla kraju niż 12, ale z łamanym przęsłem. Prawda? Tylko oni na tym nigdy nie pracowali, bo chyba każdy strażak się zgodzi, że lepiej było kupić miej, ale porządnych! Nie mówiąc już o SH które tylko przydały się raz w całej historii PSP. Podczas pożaru katedry w Gorzowie Wlkp, bo był duży plac, gdzie mogły się sprawić. Dla mnie SH nie ma racji bytu. Ile jeszcze razy będę jeździł nie w swój rejon SD, bo SH wjechać nie może. A jak wjedzie to nie ma miejsca by się rozstawić. Jak już się rozstawi, to 20 minut, by w końcu podjechał do okna, gdzie wisi człowiek. SD z łamanym przęsłem ogarnia temat w moment i to samo przy wycince drzew.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2018, 21:02:11 wysłana przez nintruz »

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Ogólnopolski strajk w policji
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 29, 2018, 19:19:54 »
A co ze zmianą art.15a. U mnie w jednostce jest kilka osób mocno zainteresowanych tą zmianą, z tego co wiadomo to w całej mundurowce sporo osób z chęcią przyjęła by zmianę na zasady przyjęcia przed 1999r .

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Ogólnopolski strajk w policji
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 29, 2018, 19:28:01 »
I tutaj jest problem bo ta spora część odeszłaby prędzej na emke, a za chwile  będzie problem z chętnymi do PSP, bo nie ma co ukrywać przywileje praktycznie się kończą, o wynagrodzeniach nie wspomnę!!!

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: Ogólnopolski strajk w policji
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 29, 2018, 19:30:29 »
na art 15A nie ma szans, a jeśli chodzi o podwyżki to jestem za tylko że pomyśleć o podpisaniu tego na lata od 2020 i to konkretne kwoty.Bo może się okazać że Policja chce teraz 650 dostanie z tego 300 a od 2019 będzie zakaz dodatkowego zarobkowania dla wszystkich i wtedy będzie lament, pamiętajcie coś za coś.

Offline rincon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Ogólnopolski strajk w policji
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 29, 2018, 22:08:36 »
Ach jakie szczęście że istnieje wolny rynek pracy, i po prostuje pensje ( a może i i więcej ? oby ) bez "intensywnej" ingerencji ZZ, naszej elyty i wybitnych nacisków na rządzących . Po prostu nikt o zdrowych zmysłach nie przyjdzie jeździć po nocach i w święta ciężarówką za dwa tysiące! Podwyżka dla "najbiedniejszych" jest pierwszym gołąbkiem.

Offline nintruz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Ogólnopolski strajk w policji
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 29, 2018, 22:45:27 »
https://strazacki.pl/artyku%C5%82y/rozmowy-zwi%C4%85zkowc%C3%B3w-z-mswia-przynosz%C4%85-efekty

To co mówiłem. Kupią nam nowy bajerancki sprzęt za miliony. Będzie super!

"od stycznia 2019 roku funkcjonariusze mają zarabiać średnio o ponad 800 złotych więcej niż w 2015 roku i dotyczy to wszystkich funkcjonariuszy i pracowników cywilnych służb podległych MSWiA - w tym także Strażaków”

No tak, SOP i firma ochroniarska w sejmie już zawyża tą średnią.

Te kilka lat do emerytury, to na galopującym jeżu jeszcze wytrzymam. Potem niech już inni jeżdżą sprzętem za miliony na który brak będzie środków na bieżącą obsługę. W PSP łatwiej jest kupić auto za milion, niż wymienić olej, filtry i opony. Taki paradoks.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Ogólnopolski strajk w policji
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 29, 2018, 23:25:39 »
https://strazacki.pl/artyku%C5%82y/rozmowy-zwi%C4%85zkowc%C3%B3w-z-mswia-przynosz%C4%85-efekty

To co mówiłem. Kupią nam nowy bajerancki sprzęt za miliony. Będzie super!

Te kilka lat do emerytury, to na galopującym jeżu jeszcze wytrzymam. Potem niech już inni jeżdżą sprzętem za miliony na który brak będzie środków na bieżącą obsługę. W PSP łatwiej jest kupić auto za milion, niż wymienić olej, filtry i opony. Taki paradoks.

Ten sprzęt jest często chiński kupowany bez przemyślenia ale KW i KG ma zawsze rację , kto by tam pytał podział o opinie ;) Szkoda kasy bo serwis zje fundusze , które można by przeznaczyć na podwyżki .

Offline nintruz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Ogólnopolski strajk w policji
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 04, 2018, 10:32:15 »
Dlaczego my jeszcze nie przyłączyliśmy się do tego protestu? Czy w straży jest tak zajebiście? OMG! Za chwilę Policja znów dostanie, a strażacy dalej będą w ogonie zarobków wśród służb mundurowych. Brawo związkowcy!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2018, 12:13:33 wysłana przez nintruz »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Ogólnopolski strajk w policji
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 04, 2018, 12:22:11 »
Dlaczego my jeszcze nie przyłączyliśmy się do tego protestu? Czy w straży jest tak zajebiście? OMG! Za chwilę Policja znów dostanie, a strażacy dalej będą w ogonie zarobków wśród służb mundurowych. Brawo związkowcy!
"S" planuje swój protest na jesień a "F" i "PP" w ramach federacji na pewno do niego przystąpią więc nie wiem o co pytasz...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Ogólnopolski strajk w policji
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 04, 2018, 15:31:13 »
Oflagujemy sie jak zawsze?

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Ogólnopolski strajk w policji
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 09, 2018, 10:17:22 »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline rotman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Ogólnopolski strajk w policji
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 09, 2018, 15:49:48 »
Dlaczego my jeszcze nie przyłączyliśmy się do tego protestu? Czy w straży jest tak zajebiście? OMG! Za chwilę Policja znów dostanie, a strażacy dalej będą w ogonie zarobków wśród służb mundurowych. Brawo związkowcy!
Nie jesteś w ZZ to czym się martwisz? Wątpliwości i oczekiwania powinieneś kierować do innych osób  :cooo:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Ogólnopolski strajk w policji
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 09, 2018, 16:24:43 »
Apel Komitetu Protestacyjnego NSZZ Policjantów
http://nszzp.pl/komunikaty/apel-komitetu-protestacyjnego-nszz-policjantow/
A teraz zasadnicze pytanie.Po co strażacy zbierali podpisy za protestem..czy to Florian czy Solidarność? Tam było 30 tys. a ile było w straży? 10 tys.? Czy to mało?

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Ogólnopolski strajk w policji
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 10, 2018, 16:20:43 »
https://praca.interia.pl/zarobki/news-opzz-chce-podwyzki-wynagrodzen-w-budzetowce-rozwaza-akcje-pr,nId,2604905
"Krzysztof Jędrachowicz, członek Zarządu Krajowego ZZ Strażaków "Florian", zwrócił uwagę, że strażacy i inni mundurowi są zdeterminowani do rozpoczęcia akcji protestacyjnej. Zaznaczył jednak, że chciano by tego uniknąć. Jak podkreślił, uposażenia funkcjonariuszy z roku na rok tracą wartość nabywczą. - Emeryci mundurowi mają większe waloryzację niż osoby w służbie, które na co dzień dbają o państwa bezpieczeństwo - oświadczył."

pozdrawiam

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Ogólnopolski strajk w policji
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 10, 2018, 16:24:21 »
Cytuj
w straży? 10 tys.? Czy to mało?
Bardzo byś się zdziwił ile bylo, 10 tyś to marzenie, wstyd pisać  :gwiazdki:
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Ogólnopolski strajk w policji
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 10, 2018, 17:21:25 »
Cytuj
Krzysztof Jędrachowicz, członek Zarządu Krajowego ZZ Strażaków "Florian", zwrócił uwagę, że strażacy i inni mundurowi są zdeterminowani do rozpoczęcia akcji protestacyjnej. Zaznaczył jednak, że chciano by tego uniknąć. Jak podkreślił, uposażenia funkcjonariuszy z roku na rok tracą wartość nabywczą. - Emeryci mundurowi mają większe waloryzację niż osoby w służbie, które na co dzień dbają o państwa bezpieczeństwo - oświadczył.
Pan Jędrachowicz chyba mówił za OPZZ bo jemu jak i Panu K.O. jak widać bliżej do OPZZ niż samego Floriana. Uniknąć to można wejścia w gówno a nie opowiastek czego chcą i oczekują członkowie jego związku.