Autor Wątek: Ilu ratowników w samochodzie?  (Przeczytany 6409 razy)

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Ilu ratowników w samochodzie?
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 03, 2018, 08:42:17 »
Zmienić firmę szkolącą na taką co nie będzie robić w tym zakresie problemów.
Są firmy które trzymają się przepisów i robią z tego powodu problem i takie które na to nie patrzą. Tak jak są KP PSP które na kurs LPR nie chcą wysyłać ratowników spoza KSRG i takie KP PSP które na to nie patrzą.

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Ilu ratowników w samochodzie?
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 03, 2018, 15:15:23 »
I to jest właśnie Polska rzeczywistość, jedni przestrzegają to i owo a drudzy mają to gdzieś .
Tylko w jaki sposób organizatorzy KPP robią szkolenia osobom którym tego nie powinni robić?.
Tak się składa że aby przeprowadzić szkolenie KPP też trzeba spełnić procedury dotyczące szkolonych osób.
Zatem jaką wartość prawną ma dokument i tytuł ratownika zdobyty w sposób nie spełniający wymogów prawnych??
Co do LPR w tym przypadku bycie w KSRG itd, to duża przesada pilot śmigłowca i tak podejmuje ostateczną decyzję o lądowaniu ww wskazanym miejscu cz też innym.
Co do ilości ratowników w samochodzie  zapis mówi od 3- ech  zapewne dlatego żę są pojazdy w których większa ilość się po porostu nie zmieści.Np podnośniki  wile aut typu Jelcz gdzie tak naprawdę kabina jest na 2 osoby a trzecie miejsce wygospodarowano na siłę.
Tak jak pisałem wszystko zależy od zdarzenia do jakiego się jedzie.
Każda para rąk jest dobra nawet przy 3 osobowej obsadzie pod warunkiem że dowódca i kierowca to nie panowie od czystej roboty ja dowiozłem a ja dowodzę bo od tego tyko jesteśmy bo wtedy taki wyjazd nie ma sensu.

Offline mr.b

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Ilu ratowników w samochodzie?
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 11, 2018, 16:18:41 »
Przykład z mojego podwórka, niezapowiedziane ćwiczenia, pożar kompleksu leśnego. Wyjeżdżamy w trzy osoby, inna jednostka w dwie, nikt nie robił najmniejszego problemu, że tak mała obsada.

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Ilu ratowników w samochodzie?
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 11, 2018, 16:30:59 »
No tak byly to czwiczenia i zapewne zamysł był abysie dowozili wodę lub przetlaczali a w obsadzie 2 lub 3 osobowej jest to wystarczalne, mieliśmy przykład byliśmy w 3 kazali czekać aż ktoś przybiegnie i w tym momencie dysponowana jest somsiednia jednostka lub możecie wyjechać do pomocy

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Ilu ratowników w samochodzie?
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 11, 2018, 18:37:57 »
@KLosss
Cytuj
w tym momencie dysponowana jest somsiednia jednostka
somsiednia powiadasz  :rofl: Wyjeżdżasz w trzy osoby, ok, ale zgłoś to do SK, żeby dyżurny w zależności od sytuacji mógł dodysponować dodatkowe zastepy.