Autor Wątek: Jak przeprowadzić detoks organizmu po pożarze w strefie o dużym zadymieniu  (Przeczytany 4234 razy)

Offline Inotopór

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 0
Jak przeprowadzić detoks organizmu po pożarze  w strefie o dużym zadymieniu gazami toksycznymi.
Panowie chyba już prawi każdy zaliczył  długotrwały pożar składowisk śmieci, opon, styropianu, chemikaliów, magazynów z cholewkami, tworzywami itp.   Tego co się tam człowiek na wdychał to prze rok i dłużej  nie uzbiera przy trawie, śmietnikach osedlowych i pustostanach.

Ilu z Was przez  kilkanaście godzin i dłużej czuło w ustach kwaśny posmak w gardle po pożarze?
Bóle głowy, nudności? Jakieś powikłania z drogami oddechowymi?
Obstawiam jakby tak na drugi dzień zrobić sobie krew i mocz to była moc w tych badaniach.

Wracam do tematu.
Wracasz na koszary  bierzesz prysznic,  nomex, kominiarka  jak się da to do prali a co z ciałem?
Jak  oczyszczacie organizm tz. detoks z nagromadzonych toksycznych rakotwórczych  związków zalegających w naszym organizmie?
Moja rada:
- Od razu po akcji płukanie gardła wodą i czyszczenie nosa
- w koszarach prysznic nie za ciepły a nawet chłody aby pory się otworzyły potem cieplejszy.
- wypić  lit mleka najlepiej wiejskiego, hutnicy kiedyś zawsze pili mleko wyciąga toksyny.
- w ciągu dnia min 1,5 wody nie gazowanej wypłukuje toksyny
- węgiel medyczny usuwa toksyny nie mieszać z mlekiem;)
- zioła ale nie wiem jeszcze jakie
- dotlenienie organizmu na łonie natury cykl 10 razy wdech długi i jeszcze wolniej  wydech do końca

Macie jakieś inne sposoby bo to może być za mało.
Pozdrawiam

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Dodał bym jeszcze  spory wysiłek fizyczny który również oczyszcza płuca i wypłukuje co prawda miedzy innymi minerały ale też toksyny. Czyść płuca i dotlenia organizm

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
https://youtu.be/kbCquR1bCbw
Film jak przeprowadzić oczyszczanie po akcji.

I artykuł o połączeniu sauny i wysiłku fizycznego do oczyszczania organizmu strażaków.
https://www.ctif.org/news/us-fire-departments-turning-detox-saunas-fight-cancer-threat-are-they-effective
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2018, 07:43:06 wysłana przez oliwier »
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Nie wiem po co Ci ten litr mleka gdyz mleko jak i nabial ośluzowuje jelita co nie jest potrzebne nikomu ;) - odsylam do yt ;)

Witamina C - duze dawki (nie zaden rutinoskorbin 2tab ;)) - odsylam do yt ;)

Witamina D + K2mk7 - odsylam do yt ;)

woda z szczypta soli - dla nawodnienia odpowiedniego

z ziółek to na pewno czystek, pokrzywa, hibiskus, ostropest plamisty

sauna jak najbardziej

wysilek fizyczny - jakies dobre cardio lub sesja na crossfit :D
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Przede wszystkim komora hiperbaryczna jako terapia polegająca na oddychaniu 100% tlenem podawanym w warunkach zwiększonego ciśnienia.

Offline Aquarius

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
Macie na jednostce bezproblemowy dostęp do komory hiperbarycznej?  :o

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
niestety wielu związków nie da się usunąć ot tak, niektóre osiadają i niszczą nasz organizm (wątroba,nerki,mózg,krew,stawy itd) internet jest pełen publikacji, kiedyś o tym wiele czytałem z racji części pracy ,którą pisałem

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Powinniśmy dążyć do tego, żeby całkowicie odizolowac drogi oddechowe od atmosfery pożaru i jego gazowych produktów.  :krzyk:

PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Ale skórą też wchłaniamy.
Mnie przeraziła wypowiedź strażaka po pożarze w Zgierzu że pracowali po 12 godzin i dopiero zmiana. Za to powinien ktoś iść siedzieć.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Co do skóry nie ma żadnych wątpliwości i w naszym przypadku ten czynnik praktycznie niemożliwym jest wyeliminować. Ale drogi oddechowe - mamy ku temu możliwości.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline wicher

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Jak przeprowadzić detoks organizmu po pożarze w strefie o dużym zadymieniu
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 02, 2018, 13:03:42 »
Z tego powodu temat jak najbardziej do drążenia.
Odnośnie sauny, powinna być na każdej nowo budowanej JRG, a nie jest ponieważ dla niektórych jest to zbędny luksus.
Ja polecam do picia Yerbe, dobrze oczyszcza, jednak pozostają jeszcze metale ciężkie, które nie tak łatwo usunąć.

Offline Inotopór

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 0
Odp: Jak przeprowadzić detoks organizmu po pożarze w strefie o dużym zadymieniu
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 03, 2018, 08:14:19 »
Dzięki za duży odzew  i dużo ciekawych uwag.

Szkoda, że ten wątek dla moderatorów nie jest ważny  a może dla kogoś jest nie wygodny, to przesunięcie do działu gdzie prawi nikt nie zagląda…
Cytuj
Nie wiem po co Ci ten litr mleka gdyz mleko jak i nabial ośluzowuje jelita co nie jest potrzebne nikomu   - odsylam do yt 

Mleko wiejskie prosto od krowy lub kozy nie karmione mączkami i kiszonkami nie poddane pasteryzacji i ulepszane olejem palmowym. Jest bee
Również dobre jest zsiadłe mleko wiejskie lub kefir, który jest  znacznie lepszy od zwykłego mleka.

Cytuj
Mnie przeraziła wypowiedź strażaka po pożarze w Zgierzu że pracowali po 12 godzin i dopiero zmiana. Za to powinien ktoś iść siedzieć.
Biali murzyni muszą być wszędzie do roboty…
Przy takich akcjach  co zapowiadają się długotrwałe KDR mający  już min dwie sekcje na miejscu   już powinien dysponować  po kontener ODO.
Panowie są jakieś wytyczne , konspekty , metodyka lub zasady jak w takich działaniach zabezpieczać ratowników pracujących 2, 4, 6 12h ?
Czy po wypompowaniu trzech aparatów nie powinieneś mieć przerwy regeneracyjnej?
A może powinna być dekontaminacja wstępna i właściwa dla ratowników  bo też  są to działania  w strefie już skażonej??
Pozdrawiam

Offline strazaksam00

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 0
Odp: Jak przeprowadzić detoks organizmu po pożarze w strefie o dużym zadymieniu
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 05, 2018, 15:23:02 »
O tak, kuracja z czystka bardzo pomaga!
Sprawdź zabiegi skutecznej depilacji Depilacja dla każdego http://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/20475,depilacja-laserem-vectus-gdynia-nowoczesna-metoda- Polecam!