Autor Wątek: SGSP  (Przeczytany 2861 razy)

Offline Neil

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
  • CS PSP
SGSP
« dnia: Maj 25, 2018, 12:22:17 »
Witam.
Blisko 2 lata temu ukończyłem SA PSP, teraz wszystko zmierza ku temu by zebrać się i iść dalej także uderzać w SGSP. Z tego co się orientowałem to kierunkiem jest wydział IBP. Wbiłem sobie dziś na stronę a także informator i na sam początek takie różnice jak zaznaczyłem na zdjęciach poniżej. Mógłby mi to ktoś wyjaśnić odnośnie tych terminów? A także jeśli ktoś ma wiedzę to może zastosować jakieś dobre rady na temat ewentualnego rozwoju, bo na temat SGSP za dużo nie wiem



Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: SGSP
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2018, 12:37:45 »
Wszystko się zgadza przecież. Dodatkowe nabory będą tylko w przypadku nie wypełnienia limitów miejsc.

Offline Neil

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
  • CS PSP
Odp: SGSP
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2018, 13:32:36 »
Rozumiem, że fizyka/chemia/biologia/informatyka są to przedmioty gdzie jeden z tych musi być zdawany na maturze i nie ma żadnego obejścia tego? Czy są jakieś luki gdzie idzie to obejść

Offline ogienwoda

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: SGSP
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2018, 15:03:16 »
Witam. Z racji tego, że również dostałem szansę startować w naborze do SGSP  mam pytanie i nie chcę zakładać nowego wątku.
W pierwszym naborze będą brani tylko Ci, którzy zostali skierowani przez swojego Komendanta. Co oznacza to skierowanie? To jest jakieś pismo konkretne napisane przez Komendanta? To nie jest to samo, co po prostu zgoda na studiowanie?

Offline Marcin92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: SGSP
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2018, 16:10:25 »
Skierowanie znaczy że masz pismo od komendanta że to on Ciebie kieruje.
Za skierowaniem powinno ale jak praktyka pokazuje że nie ma dodatkowych dni urlopu na szkole I płacone czesne przez komendanta.

Offline ogienwoda

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: SGSP
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2018, 16:46:42 »
Jest gdzieś wzór takiego skierowania ? U nas dawno nikt nie studiował i nie wiem czy kadrowa będzie wiedziała jakie pismo Komendant ma  przygotować

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: SGSP
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2018, 19:31:20 »
Kadrowa bieże pensje za to, żeby wiedzieć lub dowiedzieć się jak to wszystko ma wyglądać. Z KW powinno być także zapytanie do komend w sprawie osób które KP/KM planuje edukować, odpowiedź powinna być z podaniem danych strażaka.

Offline kg877

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: SGSP
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 25, 2018, 20:54:48 »
Rozumiem, że fizyka/chemia/biologia/informatyka są to przedmioty gdzie jeden z tych musi być zdawany na maturze i nie ma żadnego obejścia tego? Czy są jakieś luki gdzie idzie to obejść
Nie muszą, punkty PR liczone są z tego co masz na maturze z pisemnego.

Offline ogienwoda

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: SGSP
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 25, 2018, 21:17:32 »
Rozumiem, że fizyka/chemia/biologia/informatyka są to przedmioty gdzie jeden z tych musi być zdawany na maturze i nie ma żadnego obejścia tego? Czy są jakieś luki gdzie idzie to obejść
Nie muszą, punkty PR liczone są z tego co masz na maturze z pisemnego.
nie prawda. Jesten z tych przedmiotów MUSI byc napisany!

Offline matW

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: SGSP
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 26, 2018, 18:28:22 »
Witam Panowie, orientujecie się jak wyglądają przenosiny między wojewodztwami? Obecnie studiuje również na sgsp czy w związku z tym mogą być problemy?