Autor Wątek: długotrwałe zwolnienie lekarskie - i co dalej ?  (Przeczytany 2796 razy)

Offline gniewny

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
długotrwałe zwolnienie lekarskie - i co dalej ?
« dnia: Maj 23, 2018, 14:06:27 »
Jestem strażakiem w służbie stałej, po trochę ponad roku pracy w jednostce niestety zachorowałem i od kilku miesięcy jestem na zwolnieniu lekarskim. Jestem po zabiegu, który nie przyniósł oczekiwanych efektów, więc choroba, która mnie dopadła nadal jest w trakcie diagnozowania, ale na dzień dzisiejszy wyklucza mnie ze służby w PSP (a przynajmniej do pracy na podziale ze względu na bezpieczeństwo). Na ten moment nie wiem co dalej...

Czy Komendant może wysłać mnie na komisję lekarską w trakcie zwolnienia czy dopiero po ewentualnym powrocie do pracy? Po jakim maksymalnie czasie ?
Czy jest możliwość przeniesienia na stanowisko biurowe z chorobą, która wyklucza pracę na podziale ?
Jakaś ewentualność renty, jeśli choroba nie jest chorobą zawodową, ani nie jest konsekwencją wypadku w trakcie służby?
Jak to wygląda prawnie?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: długotrwałe zwolnienie lekarskie - i co dalej ?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2018, 14:20:18 »
Rozmawiałeś z 01? Znam takie przypadki z mojej komendy. Przy długotrwałym leczeniu i braku poprawy pierwsze co nie było rozmowy o wysyłaniu na komisje chociaż to przepisy a jedynie rozmowa i chęć pomocy ze strony 01. Jeśli masz mozliwość przeniesienia nawet nie do biura a na sk to podpytaj. To karta przetargowa dla lekarzy orzekających przydatność do służby.

Offline gniewny

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: długotrwałe zwolnienie lekarskie - i co dalej ?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 24, 2018, 07:53:09 »
Rozmawiałeś z 01? Znam takie przypadki z mojej komendy. Przy długotrwałym leczeniu i braku poprawy pierwsze co nie było rozmowy o wysyłaniu na komisje chociaż to przepisy a jedynie rozmowa i chęć pomocy ze strony 01. Jeśli masz mozliwość przeniesienia nawet nie do biura a na sk to podpytaj. To karta przetargowa dla lekarzy orzekających przydatność do służby.

Rozmowy o wysłaniu na komisję nie było, ale jestem świadomy, że mnie to czeka. 01 mówił, żebym się tm nie przejmował na razie i skupił na leczeniu, ale Komisja jest jednak nieunikniona, a co ona ustali to juz nie w moich rękach..

« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2018, 08:02:04 wysłana przez Butel »