Autor Wątek: Straż Pożarna, a WOT  (Przeczytany 1353 razy)

Offline Husarz95

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Straż Pożarna, a WOT
« dnia: Maj 22, 2018, 21:57:03 »
Witam planuje brać udział w naborze w miejscowej jednostce PSP, jednak jednocześnie jestem żołnierzem niezawodowym w wojskach obrony terytorialnej, czy chcąc w nim uczestniczyć muszę rozwiązać stosunek ze służbą w tym wojsku (mimo to, że nie jestem pewien czy bym w ogóle dostał się z tego naboru), miał ktoś może podobny problem ? Jednocześnie chciałbym wspomnieć, że z tego co się orientowałem przy składaniu dokumentów w naborze nie jest wymagane przedstawienie książeczki wojskowej, więc tak naprawdę nikt by nie miał o tym pojęcia, czy dobrze myślę ? Służba w WOT to jedynie 2 dni ćwiczeń rotacyjnych w miesiącu, także nie kolidowałoby to za bardzo z pracą strażaka. Proszę o opinię, jeżeli posiada ktoś jakieś informacje na ten temat.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Straż Pożarna, a WOT
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2018, 22:02:31 »
Uregulowany stosunek do służby wojskowej jest wymagany dopiero po przejściu naboru, przed przyjęciem do służby.

Offline Husarz95

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Straż Pożarna, a WOT
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 22, 2018, 22:10:25 »
Czyli przed pójściem na tą szkółkę przygotowawczą musiałbym już załatwić ta sprawę ? Rozumiem, że sytuacja ma się podobnie jeśli chciałbym podjąć naukę w SA ?