Autor Wątek: Jak zostać Strażakiem po studiach inżynierskich  (Przeczytany 1979 razy)

firefighter999

  • Gość
Jak zostać Strażakiem po studiach inżynierskich
« dnia: Maj 16, 2018, 19:46:40 »
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów
           Zwracam się do was z nietypowym pytaniem. Aktualnie jestem po wyższych studiach 4 letnich, które ukończyłem z tytułem inżyniera. W tym roku 2018r. będę się starał dostać do SGSP w Warszawie na studia stacjonarne pierwszego stopnia dla strażaków       
w służbie kandydackiej lub do Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie .
           W przypadku jeśli się dostanę do SGSP w Warszawie studia trwają 4 lata. Na koniec studiów otrzymuje tytuł młodszego kapitana oraz tytuł inżyniera pożarnictwa. Wydaje mi się, że po tej szkole łatwiej i szybciej będą mógł awansować na stanowisko oficerskie.
          Natomiast jeśli bym się dostał do Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie nauka trwa tam 2 lata, ale aby uzyskać tytuł młodszego kapitana to muszę zrobić kurs oficerski, który trwa 9 miesięcy. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć czy komendanci są chętni, aby wysyłać na takie szkolenie strażaków po szkołach aspiranckich? Po tej szkole otrzymuje tytuł technika pożarnictwa i stopień służbowy młodszego aspiranta. W przybliżeniu czas do otrzymania tytułu oficera po szkole aspiranckiej trwa 3 lata czyli tylko o jeden rok krócej w porównaniu do SGSP w Warszawie.
           W związku z tym moje pytanie do Was, która droga waszym zdaniem była by lepsza w przypadku mojej sytuacji. Liczę na waszą pomoc. 
           Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Jak zostać Strażakiem po studiach inżynierskich
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2018, 19:51:18 »
SGSP...
Marzenia o podyplomówce zaraz po CS PSP wsadź miedzy "Królewnę Śnieżkę" i "O krasnoludkach i sierotce Marysi" bo tam najlepsze miejsce będzie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Jak zostać Strażakiem po studiach inżynierskich
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2018, 20:00:49 »
Zrób CS PSP, magistra z zarządzania i podyplomówkę z materiałów wybuchowych, a generalska buława przy pomyślnych wiatrach w 2037 będzie Twoja.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Jak zostać Strażakiem po studiach inżynierskich
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2018, 21:53:17 »
Zrób CS PSP, magistra z zarządzania i podyplomówkę z materiałów wybuchowych, a generalska buława przy pomyślnych wiatrach w 2037 będzie Twoja.
To nie jest uniwersalny przepis jak "1410" więc nie podawaj go adeptom sztuki pożarniczej bo potem będą mieć do ciebie pretensje, że coś nie wyszło i nie zostali generałami :rofl:. Generałów którzy byli kadetami jeśli mnie pamięć nie myli było tylko 4: Mendelak, Nowak, Czajka i Komoszyński.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline crosman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Jak zostać Strażakiem po studiach inżynierskich
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 28, 2018, 08:43:47 »
Ja osobiście po studiach posiadając tytuł inżyniera wybrałem SA. Mając 23 lata wizja kolejnych 4 w SGSP troszkę mi nie odpowiadała, nie chciałem tyle lat żerować na rodzicach.  W trakcie SA kończyłem magistra. Po roku pracy zostałem wysłany do SGSP i robię normalne 4 letnie zaoczne studia. W SA było wielu inżynierów i każdy z nas przechodził tą samą drogę. Wcześniejsze studia przydają się jedynie przy przepisaniu ocen w Warszawie i ewentualnie są kartą przetargową, żebyś to Ty był oddelegowany.