Autor Wątek: Motywacja strażaków  (Przeczytany 4226 razy)

Offline OlaOsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 0
Motywacja strażaków
« dnia: Maj 10, 2018, 18:34:20 »
Witam, piszę pracę licencjacką w tym roku i zastanawiam się nad tematem " Motywacja strażaków do pracy na przykładzie Komendy Państwowej Straży Pożarnej w XYZ", niestety nie mam za bardzo źródeł. Może znacie jakieś artykuły, książki lub macie jakieś pomysły. Z góry dziękuję za pomoc :)

Offline ADAM 12

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Motywacja strażaków
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2018, 18:50:42 »
Pytaj w biurach o motywacyjny bo na podziale to nie znamy znaczenia słowa "motywacja". Mam nadzieje że pomogłem. Pozdrawiam

Offline OlaOsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 0
Odp: Motywacja strażaków
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2018, 18:58:16 »
haha spodziewałabym się, że na odwrót. Chodziło mi bardziej o książki itp ale dziękuję bardzo ;P

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Motywacja strażaków
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2018, 19:03:32 »
haha spodziewałabym się, że na odwrót. Chodziło mi bardziej o książki itp ale dziękuję bardzo ;P
Z całym szacunkiem ale temat moim zdaniem absolutnie nie do obskoczenia typową literaturą pożarniczą. Tak więc nie znając kierunku który kończysz sugeruję zmianę tematu pracy.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Motywacja strażaków
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2018, 19:10:13 »
Ciekawe artykuły były swego czasu w którymś numerze PP wypowiadał się m.in. gen. Mikołajczyk bryg. Krasowski i parę innych osób. Poza tym może nie w literaturze pożarniczej ale w Policji polecam Po prostu motywuj powiązana częściowo z PSP.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Motywacja strażaków
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2018, 19:14:48 »
Musiałbyś przeprowadzić badanie ze strażakami danej komendy i odnieść się do publikacji dotyczących  motywacji pracowników w zakładach pracy w których funkcjonuje pojęcie grupy. Uważam że temat jest do realizacji z tym, że może z tego wyjść magisterka :) Polecam przejrzeć artykuły w SGSP z tego co kojarzę to jest opcja wyszukiwania online.

Offline dudi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Motywacja strażaków
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 10, 2018, 19:16:23 »
Napisz na Priv maila.

Offline OlaOsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 0
Odp: Motywacja strażaków
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 10, 2018, 19:33:06 »
haha spodziewałabym się, że na odwrót. Chodziło mi bardziej o książki itp ale dziękuję bardzo ;P
Z całym szacunkiem ale temat moim zdaniem absolutnie nie do obskoczenia typową literaturą pożarniczą. Tak więc nie znając kierunku który kończysz sugeruję zmianę tematu pracy.
Właśnie wiem, że ciężko jest cokolwiek znaleźć na ten temat mam książki typowo psychologiczne jak np "Jak oceniać pracę? Wartość stanowisk i kompetencji" lub "Zarządzanie zasobami ludzkimi", a resztę musiałabym oprzeć tylko i wyłącznie na wywiadach i rozmowach ze strażakami oraz ustawa o PSP. Rozważam dwa tematy, do pierwszego mam już wszystko i chciałam się teraz zorientować co do tego bo ten jest dla mnie ciekawsze.

Offline OlaOsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 0
Odp: Motywacja strażaków
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 10, 2018, 19:36:33 »
Musiałbyś przeprowadzić badanie ze strażakami danej komendy i odnieść się do publikacji dotyczących  motywacji pracowników w zakładach pracy w których funkcjonuje pojęcie grupy. Uważam że temat jest do realizacji z tym, że może z tego wyjść magisterka :) Polecam przejrzeć artykuły w SGSP z tego co kojarzę to jest opcja wyszukiwania online.
Dzięki, poszukam może coś znajdę. :) Właśnie tak się śmiał mój promotor, że chyba nie licencjat, a magisterkę chcę robić ;')

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Motywacja strażaków
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 10, 2018, 19:38:44 »
Właśnie wiem, że ciężko jest cokolwiek znaleźć na ten temat mam książki typowo psychologiczne jak np "Jak oceniać pracę? Wartość stanowisk i kompetencji" lub "Zarządzanie zasobami ludzkimi", a resztę musiałabym oprzeć tylko i wyłącznie na wywiadach i rozmowach ze strażakami oraz ustawa o PSP. Rozważam dwa tematy, do pierwszego mam już wszystko i chciałam się teraz zorientować co do tego bo ten jest dla mnie ciekawsze.
A może spróbuj czegoś bardziej interdyscyplinarnego np. "Służba strażaka jako przykład poświecenia, motywacji i (... wpisz co chcesz)" ale nie ograniczaj się do konkretnej komendy bo będziesz musiała się na ten temat wypowiadać w zakończeniu, lepiej jako rozdział zawrzeć przykład konkretnej KM(P) PSP...
Łatwiej o materiały o służbie strażaków niż o motywacji  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline OlaOsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 0
Odp: Motywacja strażaków
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 10, 2018, 19:47:59 »
Właśnie wiem, że ciężko jest cokolwiek znaleźć na ten temat mam książki typowo psychologiczne jak np "Jak oceniać pracę? Wartość stanowisk i kompetencji" lub "Zarządzanie zasobami ludzkimi", a resztę musiałabym oprzeć tylko i wyłącznie na wywiadach i rozmowach ze strażakami oraz ustawa o PSP. Rozważam dwa tematy, do pierwszego mam już wszystko i chciałam się teraz zorientować co do tego bo ten jest dla mnie ciekawsze.
A może spróbuj czegoś bardziej interdyscyplinarnego np. "Służba strażaka jako przykład poświecenia, motywacji i (... wpisz co chcesz)" ale nie ograniczaj się do konkretnej komendy bo będziesz musiała się na ten temat wypowiadać w zakończeniu, lepiej jako rozdział zawrzeć przykład konkretnej KM(P) PSP...
Łatwiej o materiały o służbie strażaków niż o motywacji  :wacko:


No, no w sumie teraz dałeś do myślenia. Na pewno będzie ciekawsze od "Organizacji i zadań PSP" na której temat jest już wiele prac. Będę musiała pomyśleć i poszukać źródeł. Dzięki ;P
[/size]

Offline lucjann

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 0
    • Skuteczne pigułki na szare włosy
Odp: Motywacja strażaków
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 11, 2018, 12:22:44 »
Ta propozycja "Służba strażaka jako przykład poświęcenia (...)" powiem Wam, ze nie brzmi jak dobry temat na licencjat a bardziej na pracę maturalną na zakończenie liceum...
IMO gdybyś spróbowała przeprowadzić badania wśród społeczności strażaków, może jakąś ankietę itd. to byłoby dobrą podstawą do pracy naukowej jaką jest tak naprawdę licencjat.
A jeśli mogę zapytać - co studiujesz? Jeśli gdzieś odpowiedź na to pytanie padła to najmocniej przepraszam. ;)

Offline OlaOsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 0
Odp: Motywacja strażaków
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 14, 2018, 20:44:25 »
Tak to wiadome, że ankieta bedzie robiona, ale raczej odpuszcze ten temat bo jakoś ta literatura na ktorej tez musze oprzeć licencjat słabo i zostane przy " zadaniach i organizacji PSP". Promotor jest tego samego zdania 😕 choć tak jak ja twierdzi, że ten temat jest bardziej interesujacy 😅 jestem na Bezpieczeństwie Państwa ;)