Autor Wątek: 2 lata na PB po służbie kandydackiej  (Przeczytany 4211 razy)

Offline crosman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
2 lata na PB po służbie kandydackiej
« dnia: Maj 09, 2018, 12:48:34 »
Pewnie jakiś czas temu temat był już poruszany, ale niestety nie udało mi się go wygrzebać (wypowiedziałem się w jednym z tematów w dziale Szkoły, ale tam chyba mało kto zagląda).

Chodzi mi o Zarządzenie/Rozkaz KG dotyczący służby przez minimum 2 lata na PB aspirantów po SA/CSPSP (nie wiem czy SGSP też dotyczył).
Czy mógłby ktoś przesłać szczegółowe informacje na ten temat lub nawet treść dokumentu jeśli był udostępniony publicznie.
W jaki sposób i czy jest możliwa zmiana stanowiska lub ewentualne oddelegowanie na okres dłuższy niż 6 miesięcy?
Czy zdarzały się u was przypadki pominięcia tego wymogu? W jaki sposób załatwiają to szkoły zostawiając aspirantów na wykładowców?

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: 2 lata na PB po służbie kandydackiej
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 09, 2018, 13:36:27 »
Kolego nie wszystkie rozkazy są w formie pisemnej u naszego jaśnie panującego 01 często wydawane są KW w kuluarach.Ale to tak na marginesie :wacko:

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: 2 lata na PB po służbie kandydackiej
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 09, 2018, 14:13:20 »
Akurat to zalecenie na 100% było w formie pisemnej, postaram się odszukać i w wolnej chwili wrzucić  :mellow:

Offline gorexpl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: 2 lata na PB po służbie kandydackiej
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2018, 10:24:16 »
Z mojej wiedzy.
Była prośba o skrócenie tego okresu o kilka miesięcy(przeniesienie do biura). Odpowiedź była negatywna.

Offline crosman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: 2 lata na PB po służbie kandydackiej
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2018, 10:25:25 »
Z mojej wiedzy.
Była prośba o skrócenie tego okresu o kilka miesięcy(przeniesienie do biura). Odpowiedź była negatywna.

To była prośba do KG czy KW? Jeśli do KG to jak opiniował ten temat KW?

Czy istnieje jakieś wyjście z tej sytuacji poza delegacją?
Delegacja może trwać maksymalnie 6 miesięcy w ciągu roku. Czy jedyną interpretacją jest początek delegacji = początek roku? Czy można potraktować pierwsze 6 miesięcy delegacji, jako ostatnie miesiące „starego” roku, żeby następnie od razu wysłać na kolejne 6 miesięcy „nowego”? Czy może rok liczy się, jako kalendarzowy?
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2018, 10:54:20 wysłana przez crosman »

Offline crosman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: 2 lata na PB po służbie kandydackiej
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 15, 2018, 08:09:30 »
Akurat to zalecenie na 100% było w formie pisemnej, postaram się odszukać i w wolnej chwili wrzucić  :mellow:
podbijam, z góry dzięki :)

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.446
Odp: 2 lata na PB po służbie kandydackiej
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 15, 2018, 17:58:45 »
6 miesięcy w roku kalendarzowym , rok można wyciągnąć np delegując od lipca 2018 do grudnia i ponownie od stycznia 2019 do końca czerwca.

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: 2 lata na PB po służbie kandydackiej
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 15, 2018, 23:52:12 »
Pismo KG BK-1-123/16-1/15 mówi o 24 miesiącach służby na stanowiskach bezpośrednio związanych bezpośrednio z udziałem w działaniach rat-gaś. Skierowane do Komendantów szkół i do wszystkich KW
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"