Autor Wątek: Zaproszeni goście na obchody Dnia Strażaka  (Przeczytany 10946 razy)

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Zaproszeni goście na obchody Dnia Strażaka
« dnia: Maj 06, 2018, 12:19:10 »
W których województwach 01 KW ustala kogo można zaprosić lub trzeba skreślić z listy zaproszonych na obchody Dnia Strażaka w KM lub KP?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Zaproszeni goście na obchody Dnia Strażaka
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2018, 18:35:33 »
Mam nadzieje że to żart.... Bo to już cenzura  :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Zaproszeni goście na obchody Dnia Strażaka
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2018, 19:00:35 »
pięknych czasów się doczekaliśmy - komuno wróć buhahahha :gwiazdki:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Zaproszeni goście na obchody Dnia Strażaka
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 06, 2018, 19:02:17 »
pięknych czasów się doczekaliśmy - komuno wróć buhahahha :gwiazdki:
Jeśli to prawda to komuna to mało powiedziane ale niedługo przeczytamy o tym w prasie  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Zaproszeni goście na obchody Dnia Strażaka
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 06, 2018, 19:08:52 »
 -_- niestety to prawda.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Zaproszeni goście na obchody Dnia Strażaka
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 06, 2018, 19:52:23 »
-_- niestety to prawda.
To szczerze mam nadzieję że przeczytam o tym w prasie i wszyscy strazacy sie dowiedzą jakiego maja szefa. Cenzura to parodia władzy!!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Zaproszeni goście na obchody Dnia Strażaka
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 06, 2018, 20:11:22 »
A który 01KM lub KP w prasie albo tv powie że tak właśnie było.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Zaproszeni goście na obchody Dnia Strażaka
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 06, 2018, 20:39:12 »
Wydaję mi się.... że ta sytuacja miała miejsce również rok temu

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Zaproszeni goście na obchody Dnia Strażaka
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 06, 2018, 22:13:47 »
A który 01KM lub KP w prasie albo tv powie że tak właśnie było.
Emeryt, odwołany lub mający być odwołany? Cenzura domyślam się, że zapewne polityczna przez apolityczną formację to strasznie śliska sprawa.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Zaproszeni goście na obchody Dnia Strażaka
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 06, 2018, 22:49:32 »
I w tamtym roku tak było i w tym jest.

Offline sherlock2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Zaproszeni goście na obchody Dnia Strażaka
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 07, 2018, 20:30:31 »
Mam nadzieje że to żart.... Bo to już cenzura  :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:

@Eqinox jako wszystko wiedzący o tej formacji nie przecieraj oczu. Nie od dziś wiadomo że Komendanci Wojewódzcy oraz Komendanci Szkół przedstawiają do aprobaty listę gości na ważniejszych imprezach. 01 KG, nie mając ważniejszych spraw na głowie, (wszystko i tak "leży i kwiczy") osobiście czuwa nad "poprawnością polityczną" gości jak również kieruje się prywatnymi sympatiami i antypatiami w stosunku do zaproponowanych gości.
Cenzura - nie. Bliżej do dyktatury.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Zaproszeni goście na obchody Dnia Strażaka
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 07, 2018, 20:38:15 »
Mam nadzieje że to żart.... Bo to już cenzura  :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:

@Eqinox jako wszystko wiedzący o tej formacji nie przecieraj oczu. Nie od dziś wiadomo że Komendanci Wojewódzcy oraz Komendanci Szkół przedstawiają do aprobaty listę gości na ważniejszych imprezach. 01 KG, nie mając ważniejszych spraw na głowie, (wszystko i tak "leży i kwiczy") osobiście czuwa nad "poprawnością polityczną" gości jak również kieruje się prywatnymi sympatiami i antypatiami w stosunku do zaproponowanych gości.
Cenzura - nie. Bliżej do dyktatury.
Szczerze nawet nigdy o to nie pytałem ale widziałem na dniu strażaka reprezentacje różnych opcji w mundurach wiec sie nad tym nie zastanawiałem.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Zaproszeni goście na obchody Dnia Strażaka
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 07, 2018, 20:44:57 »
Można czytać między wierszami i wiadomo, że koledzy nie maja na myśli przedstawicieli zaprzyjaźnionych służb w mundurach , lecz przedstawicieli lokalnych władz z różnych ugrupowań, wszak wiadomo , że wybory się zbliżają samorządowe i nie każdemu możemy robić za tło, aby wzmocnił swoje zaufanie społeczne. Tak ja to widzę, raczej o to chodzi mako, chyba że się mylę.

Offline doris

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Zaproszeni goście na obchody Dnia Strażaka
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 07, 2018, 22:01:11 »
http://www.straz.gda.pl/aktualnosci/wydarzenia/kw-psp/aktualnosci-2017/322-narada-sluzbowa-kadry-kierowniczej-psp-otwarcie-straznicy-oraz-powolanie-komendantow

Teren pod budowę JRG nieodpłatnie przekazało miasto Gdańsk i chyba jeszcze trochę kasy na budowę czy wyposażenie. Uzbierało się tego kilka milionów zł. A na otwarciu całkiem przypadkowo, oczywiście bez żadnej cenzury, tylko przedstawiciele miłościwie nam panującej "dobrej zmiany". I mała zagadka: Kto jest Prezydentem Gdańska? I odpowiedź: Paweł Adamowicz z PO. Nie wydaje mi się żeby KM w Gdańsku zapomniał wysłać zaproszenia do Prezydenta. Chociaż wtedy był krótko na stanowisku, to może zapomniał. Albo musiał zapomnieć, albo nie chciał, albo się wstydził, albo mu zabrakło jednego, albo ..... Może ktoś rozwiąże tą zagadkę.  :fiuu: A kariery na Pomorzu co niektórzy zrobili błyskawiczne, to chyba się zasłużyli

Offline wyautowany

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Zaproszeni goście na obchody Dnia Strażaka
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 08, 2018, 09:05:12 »
Znam z własnego podlaskiego podwórka sytuację, gdy nieświadomy nowo powołany KP zaprosił gości "nie tej opcji" i później rwał sobie włosy by nie przyszli. Cenzura list to mało powiedziane, KW każe zapraszać wskazane "słuszne" osoby

Offline yanek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Zaproszeni goście na obchody Dnia Strażaka
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 08, 2018, 10:19:20 »
Przypadek z mojego powiatu. Wojewódzki zażyczył sobie listę gości na imprezę włączenia jednostki OSP do KSRG po to by zobaczyć czy sam może przyjechać czy wysłać jakiegoś przedstawiciela KW. Bo trzeba uważać z kim jest się na zdjęciu  ^_^
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

Offline Alf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Zaproszeni goście na obchody Dnia Strażaka
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 08, 2018, 11:02:08 »
Rozmawiałem na centralnych obchodach z ludźmi z SGSP. Na promocję ,z grona byłych komendantów - rektorów zaproszono tylko P. Zoję Bednarek.  :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Zaproszeni goście na obchody Dnia Strażaka
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 16, 2018, 00:00:07 »
No cóż to prawda, sprawdziłem.Weryfikacja stała się faktem.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline blacha

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Zaproszeni goście na obchody Dnia Strażaka
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 16, 2018, 05:13:48 »
A w Krakowie na 145 lat Zawodowej Straży Pożarnej nie było żadnego poprzedniego komendanta z miasta - nie wiem czy nie zaproszono, czy zastosowano gumkę-mazaczkę i wymazano, jak swego czasu w Rosji Radzieckiej usuwano ze zdjęć niektórych mniej wygodnych. A wydawało się, że to se ne vrati.

Offline bodzio206

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Zaproszeni goście na obchody Dnia Strażaka
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 16, 2018, 18:44:32 »
Panowie PSP już nawet wpływa na listę gości na uroczystościach OSP.....
Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni.

Offline marwit

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Zaproszeni goście na obchody Dnia Strażaka
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 16, 2018, 18:57:59 »
Nie do zaakceptowania.  U mnie by to nie przeszło.

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Zaproszeni goście na obchody Dnia Strażaka
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 16, 2018, 19:09:15 »
wstyd i nic więcej.
Takie czasy że KW ten, czy tamten   jest na smyczy "partii XYZ  ". ale co ma biedny chłop zrobić ? pokazać że ma honor, może jaja,  zna własną wartość i nie da sobą kierować jak "laką teatralną "  ?  czy spuścić głowę, sprzedać się  za przysłowiowe 5 gr  i mówić że wiatr pada kiedy...........
Strach pomyśleć co będzie kiedy taki się dowie, że u niego w woj. są strażacy którzy nie są za " słuszną partią "  :rofl:  Panowie trzeba uważać z kim się gada o swoich poglądach bo " ściany mają uszy " :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Zaproszeni goście na obchody Dnia Strażaka
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 16, 2018, 19:10:26 »
Przecież PSP nie ma żadnych instrumentów nacisku na OSP.
Poza tym co z tego, że powiesz, że nie zaprosisz tego i tego to jak może to ktokolwiek od OSP wyegzekwować.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Zaproszeni goście na obchody Dnia Strażaka
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 16, 2018, 19:13:24 »
U nas na obchodach był wódz naczelny PSL owiec i nic takiego się nie działo , głowy nie poleciały  :kwit: nie popadajmy w skrajność .

Offline bodzio206

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Zaproszeni goście na obchody Dnia Strażaka
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 16, 2018, 20:41:31 »
Panowie poważnie, ale to temat nie na forum publiczne bo dość już ta jednostka przechodzi za "postawienie" się.
A jakie formy nacisku......kto przydziela dotacje??
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2018, 21:02:49 wysłana przez bodzio206 »
Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni.