Autor Wątek: Lęk wysokości  (Przeczytany 1977 razy)

Offline Prince

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Lęk wysokości
« dnia: Maj 03, 2018, 23:04:23 »
Witam, mam pytanie. Mianowicie borykam się z lękiem wysokości jednak z wielkim zapałem uczestniczę w swojej jednostce. Za rok będę wysyłany na kursy jednak obawiam się, że przez lęk wysokości mogę nie podołać. Tutaj nasuwa się moje pytanie, czy lęk wysokości jest wielką przeszkodą? Pozdrawiam i dziękuję za poważne odpowiedzi.

Offline ADFire#

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Lęk wysokości
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2018, 23:32:01 »
Na kursie podstawowym są zajęcia praktyczne m. in. z pracy na podnosniku koszowym/drabinie mechanicznej więc w jaki sposób chcesz ukończyć takowy kurs?  A po drugie na akcji jeśli dowódca będzie Ci kazał pracować na podnosniku lub na stromym dachu to co powiesz mu że nie bo masz lęk wysokości?  Przecież popatrzy na Ciebie jak za przeproszeniem nienormalnego... Tak samo jak nie pchamy się do straży z chorobami serca i układu krążenia typu duże nadciśnienie.

Offline Prince

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Lęk wysokości
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2018, 00:01:27 »
Chodziło mi bardziej o to, ze tak jakby lęk wysokości mam wtedy jesli chodze np po samych belkach i wiem ze jest niebezpiecznie. Bo jesli chodzi o drabine czy wejscia na drabine to bez problemu ;)

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
Odp: Lęk wysokości
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2018, 00:12:53 »
Chodziło mi bardziej o to, ze tak jakby lęk wysokości mam wtedy jesli chodze np po samych belkach i wiem ze jest niebezpiecznie. Bo jesli chodzi o drabine czy wejscia na drabine to bez problemu ;)

W takim razie nie masz lęku wysokości.

Offline Prince

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Lęk wysokości
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2018, 00:18:00 »
Po prostu jeśli wiem, ze jest zabezpieczenie i jesli spadne to nic mi sie nie stanie to okej, jednak bez zabezpieczenia trochę się obawiam

Offline ADFire#

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Lęk wysokości
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 04, 2018, 00:36:22 »
 Kolego to nie jest lęk wysokości tylko zdrowy rozsądek i instynkt samozachowawczy. Każdy kto nie jest zabezpieczony i jest w niebezpiecznej sytuacji i wie, że może jest duże prawdopodobieństwo upadku będzie odczuwał pewien dyskomfort.  To jest bardzo zdrowy odruch, gdyż nie pozwoli Ci przeszarzowac podczas akcji. Lęk wysokości objawia się często panicznym lekiem, paraliżem, poczuciem wewnętrznej niemocy.