Autor Wątek: Studia - rzeczoznawca ppoz  (Przeczytany 4703 razy)

Offline muzahedin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Studia - rzeczoznawca ppoz
« dnia: Kwiecień 28, 2018, 09:45:22 »
Dzień dobry

Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć jakie studia przygotowują do pełnienia roli rzeczoznawcy ppoż?

Dziękuję

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 368
Odp: Studia - rzeczoznawca ppoz
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2018, 12:54:53 »
Google to bardzo ciekawa funkcja, korzystałeś kiedyś?
Cytuj
Rzeczoznawcą może być osoba, która posiada kwalifikacje wymagane do wykonywania zawodu inżynier pożarnictwa lub posiada tytuł zawodowy inżynier lub magister inżynier oraz przygotowanie zawodowe potwierdzone egzaminem złożonym z wynikiem pozytywnym.
Uwaga: zgodnie z aktualnymi przepisami osoba przystępująca do egzaminu musi posiadać co najmniej tytuł zawodowy inżynier - nie jest wymagane aby po ukończeniu studiów wyższych odbyła co najmniej pięcioletnią praktykę zawodową w jednostkach ochrony przeciwpożarowej lub wykonując czynności z zakresu ochrony przeciwpożarowej w rozumieniu ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej albo jako projektant w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane.
Informacja ze strony KG, więc sądzę że aktualna.
http://www.straz.gov.pl/panstwowa_straz_pozarna/Egzamin_dla_kandydatow
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline muzahedin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Studia - rzeczoznawca ppoz
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 28, 2018, 13:34:21 »
Dziękuję Benq za poświęcony czas w dyskusji. Jeżeli ktoś byłby w stanie udzielić mi odpowiedzi na pytanie będę wdzięczny. Doprecyzuje - Czy są studia podyplomowe umożliwiające zapoznanie się z tematyką rzeczoznawstwa pożarowego, które kształciłyby w kierunku zagadnień rzeczoznawstwa pożarowego. Jeżeli nie to czy są jakieś studia o tematyce najbardziej zbliżonej.


Offline Krzychuu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Czy istnieją domowe sposoby na wybielenie zębów?
Odp: Studia - rzeczoznawca ppoz
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 15, 2018, 09:16:23 »
http://www.strazak.pl/index.php?topic=24823.0
Stary temat, ale może Ci się w czymś przyda. A tak to naprawdę, po prostu poszukaj w google.