Autor Wątek: Podwyżki 2019.  (Przeczytany 58546 razy)

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 13, 2018, 22:06:20 »
"...Spłaszczanie jest niezbędne bo zabawy dodatkami służbowymi i średnimi w wykonaniu komendantów przekroczyły już granice wszelakie... Już nigdy nie powinny się ZZ zgodzić na pieniądze do dyspozycji komendantów powyżej średniego stażowego...
Miałem przez długi czas zdanie inne ale teraz jak patrze na dodatek stażysty na Mazurach to znaczy tylko tyle rola dodatku służbowego musi być marginalizowana i wszystkich innych czynników uznaniowych"

zdajesz sobie sprawę że przy takim spłaszczeniu nie znajdziesz ludzi do biura... mówię i o operacyjniaku i prewentyście... a do tego w kontekście nadgodzin to i zaraz 11/12 bo po co?! angażować się.. chyba że źle odczytałem znaczenie słowa "spłaszczenie dodatków", różnica 500 zł pomiędzy dowódcą zastępu a zastępcą dowódcy jednostki w dodatku.. patrząc na ogrom obowiązków odpowiedzialność a także przytaczane nadgodziny spowodują braki, co do załącznika na obecną chwilę i w takim stanie jak go widziałem. ten złożony przez ZZ jezeli się nic w nim nie zmieniło uważam za duży błąd patrząc przez pryzmat strażaków zoobowiązanych pracować do 55 roku życia.. to jest moje osobiste zdanie załącznik ma plusy i minusy tak jak i w obecnym stanie rozporządzenie
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2018, 22:10:25 wysłana przez Grze79 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 14, 2018, 06:27:22 »
Czyli Twoja lista to 300% normy? Bez jaj to zadna łaska tylko zwyczajny obowiazek KG.
Może rzeczywiście nie jestem w temacie ale do jakich ZZ i jakie 2 razy trafił kwalifikacyjny? Bo mundurowy oczekiwań strażaków nie spełnia.
Nie dam się wciągnąć w Twoje gierki ale gdybyś był obiektywny nie pisałbyś jedynie  o paśmie sukcesów...
Cofnij się o jeden post i przeczytaj powtórnie co napisałem bo masz problem nie tylko z liczeniem ale z czytaniem również.
Łaska czy obowiązek? Cofnij się o kilka lat i sprawdź np. jak były dzielone nagrody albo kto opracował zasady doskonalenia zawodowego wyposażone w słynne punkty i potem pisz o obowiązkach i krytykuj KG. Abyś był obiektywny  to dalej oczekuje na zaniechania...
Bo w ramach obiektywizmu mam kolejne punkty:
1. 500 dodatkowych etatów do PSP (w dwa lata więcej niż przez 8 poprzednich)
2. Ponad 500 000 000 zł na auta w PSP z pieniędzy UE.
3. Przejęcie oraz sprawiedliwy oraz rozdział pieniędzy ubezpieczeniowych pomiędzy PSP i OSP
zdajesz sobie sprawę że przy takim spłaszczeniu nie znajdziesz ludzi do biura... mówię i o operacyjniaku i prewentyście... a do tego w kontekście nadgodzin to i zaraz 11/12 bo po co?! angażować się.. chyba że źle odczytałem znaczenie słowa "spłaszczenie dodatków", różnica 500 zł pomiędzy dowódcą zastępu a zastępcą dowódcy jednostki w dodatku.. patrząc na ogrom obowiązków odpowiedzialność a także przytaczane nadgodziny spowodują braki, co do załącznika na obecną chwilę i w takim stanie jak go widziałem. ten złożony przez ZZ jezeli się nic w nim nie zmieniło uważam za duży błąd patrząc przez pryzmat strażaków zoobowiązanych pracować do 55 roku życia.. to jest moje osobiste zdanie załącznik ma plusy i minusy tak jak i w obecnym stanie rozporządzenie
Z tabel wynika, że są województwa gdzie różnica miedzy d-ca zastępu a z-ca JRG wynosi 700 zł i jakoś nie słyszałem o brakach kadrowych na tych stanowiskach a, że są województwa gdzie dochodzi do patologi to trzeba wdrożyć zasady które patologię wyeliminują. Ciszę się że też widziałeś przepis kwalifikacyjny... Ale mam odmienne zdanie bo moim zdaniem on będzie w najmniejszym stopniu dotyczył przyjętych na "nowych zasadach" bo jeśli mnie pamieć nie myli to staż wymagany np. na d-cę zmiany to 10 lat a więc aspirant przyjęty na nowych zasadach będzie mógł zając to stanowisko w 2023... A wymagania kwalifikacyjne w PSP zmieniają się średnio co 3-4 lata.   
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2018, 06:34:34 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 14, 2018, 07:45:47 »
Eqinox za tydzień będziesz musiał stanąć twarzą w twarz z ludźmi których teraz obrażasz. Bez żadnych podstaw na marginesie.
Czytałeś bloga o mundurach w wątku ubrania?
Nie zastanowił cię? Jeśli to prawda to projekt rozporządzenia jest do kosza.
Co do innych pomysłów.
Czy uważasz że równe płace bez względu na ilość i jakość pracy są ok?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 14, 2018, 19:02:18 »
Eqinox za tydzień będziesz musiał stanąć twarzą w twarz z ludźmi których teraz obrażasz. Bez żadnych podstaw na marginesie.
Czytałeś bloga o mundurach w wątku ubrania?
Nie zastanowił cię? Jeśli to prawda to projekt rozporządzenia jest do kosza.
Co do innych pomysłów.
Czy uważasz że równe płace bez względu na ilość i jakość pracy są ok?
Po pierwsze nic nie muszę  :wacko: :wacko: 
Co do patrzenia w twarz z uśmiechem na twarzy można mnie tylko spotkać bo ja raczej pozytywny człowiek tylko cholernie impulsywny i konsekwentny. A wstydził bym się na miejscu tych ludzi którzy wiedzieli o burdelu z pieniędzmi dla województw i nic nie zrobili (np. Ty który podajesz daty 2005-07 i piszesz o Piotrze Ch. otóż wyobraź sobie że będzie na zebraniu bo został delegatem) wiesz tak wertuje kwity jakie otrzymują i rodzi się obraz patologii którą posprzątać będą mogły tylko radykalne decyzje... Wiesz jaka jest różnica największa w dodatkach służbowych (wyrażona w %)? 22% o tyle mniej w dodatku mają strażacy z Lubelszczyzny w porównaniu do.... Dalej na liście jest Podkarpacie (20%), Podlasie, Ziemia Kielecka... Żeby było zabawniej tylko 3 województwa mają powyżej 700 zł (średnio w dodatku).... I nie ma wśród nich Wielkopolski...
Parodia sprawiedliwości... Wy tym ludziom spojrzycie w oczy i powiecie, że tak musi być? Będziecie się wić jak piskorze aby o tej dyskusji nie dopuścić. Prawdziwy obraz wszystkich ZZ się wyłania z takich tabelek...
Czytałem i bardzo mnie ciekawi czy to prawda bo myślę, że znajdzie się kilku chętnych którzy zawiadomią prokuraturę czy też firmę na C..
Pytasz o równe płace w korelacji z ilością i jakością pracy? Do dnia dzisiejszego nikt mi nie jest wstanie wskazać przepisu który pozwolił na takie potraktowanie słabszych województw.... To po prostu wolna amerykanka bo województwa nie są homogeniczne tak jak u mnie jest JRG które wyjeżdża 2000 razy i jest takie które wyjeżdża 300 razy ale przez miedzy innymi politykę ZZ jednostka robiąca 2000 wyjazdów ma zaniżoną średnią... Bo leży w Polsce D... Obecny rozdział nie określa jakości i ilości pracy to uznaniowe dziadostwo na bazie położenia geograficznego.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline maciey

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 14, 2018, 19:39:28 »
Eqinox za tydzień będziesz musiał stanąć twarzą w twarz z ludźmi których teraz obrażasz. Bez żadnych podstaw na marginesie.
Czytałeś bloga o mundurach w wątku ubrania?
Nie zastanowił cię? Jeśli to prawda to projekt rozporządzenia jest do kosza.
Co do innych pomysłów.
Czy uważasz że równe płace bez względu na ilość i jakość pracy są ok?
Po pierwsze nic nie muszę  :wacko: :wacko: 
Co do patrzenia w twarz z uśmiechem na twarzy można mnie tylko spotkać bo ja raczej pozytywny człowiek tylko cholernie impulsywny i konsekwentny. A wstydził bym się na miejscu tych ludzi którzy wiedzieli o burdelu z pieniędzmi dla województw i nic nie zrobili (np. Ty który podajesz daty 2005-07 i piszesz o Piotrze Ch. otóż wyobraź sobie że będzie na zebraniu bo został delegatem) wiesz tak wertuje kwity jakie otrzymują i rodzi się obraz patologii którą posprzątać będą mogły tylko radykalne decyzje... Wiesz jaka jest różnica największa w dodatkach służbowych (wyrażona w %)? 22% o tyle mniej w dodatku mają strażacy z Lubelszczyzny w porównaniu do.... Dalej na liście jest Podkarpacie (20%), Podlasie, Ziemia Kielecka... Żeby było zabawniej tylko 3 województwa mają powyżej 700 zł (średnio w dodatku).... I nie ma wśród nich Wielkopolski...
Parodia sprawiedliwości... Wy tym ludziom spojrzycie w oczy i powiecie, że tak musi być? Będziecie się wić jak piskorze aby o tej dyskusji nie dopuścić. Prawdziwy obraz wszystkich ZZ się wyłania z takich tabelek...
Czytałem i bardzo mnie ciekawi czy to prawda bo myślę, że znajdzie się kilku chętnych którzy zawiadomią prokuraturę czy też firmę na C..
Pytasz o równe płace w korelacji z ilością i jakością pracy? Do dnia dzisiejszego nikt mi nie jest wstanie wskazać przepisu który pozwolił na takie potraktowanie słabszych województw.... To po prostu wolna amerykanka bo województwa nie są homogeniczne tak jak u mnie jest JRG które wyjeżdża 2000 razy i jest takie które wyjeżdża 300 razy ale przez miedzy innymi politykę ZZ jednostka robiąca 2000 wyjazdów ma zaniżoną średnią... Bo leży w Polsce D... Obecny rozdział nie określa jakości i ilości pracy to uznaniowe dziadostwo na bazie położenia geograficznego.
Skoro od 2007 r. wszystkie podwyżki dzielone były po równo na strażaka, niezależnie od województwa, a jedyne różnice wynikały z poziomu jednostki organizacyjnej (KG, KW czy KP/M) to kiedy dopuszczono się tych niesprawiedliwości?
Powiedz mi też kto odpowiada za politykę finansową w danej służbie, komendzie? Podpowiem Ci tylko, że nie zz.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 14, 2018, 20:05:55 »
Skoro od 2007 r. wszystkie podwyżki dzielone były po równo na strażaka, niezależnie od województwa, a jedyne różnice wynikały z poziomu jednostki organizacyjnej (KG, KW czy KP/M) to kiedy dopuszczono się tych niesprawiedliwości?
Powiedz mi też kto odpowiada za politykę finansową w danej służbie, komendzie? Podpowiem Ci tylko, że nie zz.
Na pewno po równo dzielone były środki w 2012, 2016 i 2017 (300, chyba 192, 253). Ale te środki to kropelka w porównaniu z 1 ustawą modernizacyjną.
Nie wiem jeszcze kiedy ale do tego też się dokopie na razie największe podejrzenia padają na lata 2007(2006)-2009.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 17, 2018, 19:00:45 »
Eqinox kropelka? A  wg ciebie ile było podwyżki w I modernizacji?

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 18, 2018, 09:09:17 »
najfajniejsze jest to, że na dzień dzisiejszy, patrząc na ostatnie 8 lat, najlepsza podwyżkę dało PO - 300 bez cudów na kiju - prosto i skutecznie... i to bez ustawy modernizacyjnej. Nie wiem tylko dlaczego często zapomina się o tej podwyżce?

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 18, 2018, 16:10:05 »
najfajniejsze jest to, że na dzień dzisiejszy, patrząc na ostatnie 8 lat, najlepsza podwyżkę dało PO - 300 bez cudów na kiju - prosto i skutecznie... i to bez ustawy modernizacyjnej. Nie wiem tylko dlaczego często zapomina się o tej podwyżce?
O Boże... przemilczę to :milcz: :gwiazdki:

Offline MetFis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 18, 2018, 16:14:24 »
najfajniejsze jest to, że na dzień dzisiejszy, patrząc na ostatnie 8 lat, najlepsza podwyżkę dało PO - 300 bez cudów na kiju - prosto i skutecznie... i to bez ustawy modernizacyjnej. Nie wiem tylko dlaczego często zapomina się o tej podwyżce?

w którym roku ? 2007? xD

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 18, 2018, 17:18:28 »
najfajniejsze jest to, że na dzień dzisiejszy, patrząc na ostatnie 8 lat, najlepsza podwyżkę dało PO - 300 bez cudów na kiju - prosto i skutecznie... i to bez ustawy modernizacyjnej. Nie wiem tylko dlaczego często zapomina się o tej podwyżce?
To już mam pewność że nie mamy o czym rozmawiać. Słyszałem o różnych szczytach ale to jest szczyt głupoty!
Jedno pytanie ile lat pełnisz służbę? Nie potrzebuje dokładnej daty powiedz tylko czy więcej niż 10.
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2018, 17:23:58 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 22, 2018, 00:18:22 »
To może dla przypomnienia - w okresie 8 lat o którym pisałem (po ustawie modernizacyjnej):
- końcówka 2012 r (o ile dobrze pamiętam) – 300 zł do stopnia dla wszystkich,
- 2016 - 198 zł,
- 2017 - średnio 253 zł na funkcjonariusza (zresztą jak podzielone wszyscy wiemy)
- 2018 – wiemy, ile i na jakich zasadach – podwyżka wybiórcza więc nawet nie powinno jej być w tym zestawianiu.
To pytanie – która była najlepsza? Matematyka nie kłamie.

« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2018, 00:28:39 wysłana przez wikson »

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 22, 2018, 04:49:01 »
Przypomnij sobie jeszcze lata 2005-2007.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 22, 2018, 06:38:39 »
To może dla przypomnienia - w okresie 8 lat o którym pisałem (po ustawie modernizacyjnej):
- końcówka 2012 r (o ile dobrze pamiętam) – 300 zł do stopnia dla wszystkich,
- 2016 - 198 zł,
- 2017 - średnio 253 zł na funkcjonariusza (zresztą jak podzielone wszyscy wiemy)
- 2018 – wiemy, ile i na jakich zasadach – podwyżka wybiórcza więc nawet nie powinno jej być w tym zestawianiu.
To pytanie – która była najlepsza? Matematyka nie kłamie.
Dokładnie ale od listopada 2015 r. nie rządzi P.O.
Poza tym poprzedni rząd zamroził wynagrodzenia w budżetówce przez co każdy strażak/urzędnik stracił 12% swojej wypłaty czyli realnie 8 lat rządów poprzedników obniżyło wynagrodzenia strażaków.
Poza tym przypomnij sobie jak to sie stało że te 300 zł trafiło do strażaków... Początkowo premier Tusk obiecał je tylko dwóm formacjom.   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline maciey

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 22, 2018, 06:47:49 »
To może dla przypomnienia - w okresie 8 lat o którym pisałem (po ustawie modernizacyjnej):
- końcówka 2012 r (o ile dobrze pamiętam) – 300 zł do stopnia dla wszystkich,
- 2016 - 198 zł,
- 2017 - średnio 253 zł na funkcjonariusza (zresztą jak podzielone wszyscy wiemy)
- 2018 – wiemy, ile i na jakich zasadach – podwyżka wybiórcza więc nawet nie powinno jej być w tym zestawianiu.
To pytanie – która była najlepsza? Matematyka nie kłamie.
Dokładnie ale od listopada 2015 r. nie rządzi P.O.
Poza tym poprzedni rząd zamroził wynagrodzenia w budżetówce przez co każdy strażak/urzędnik stracił 12% swojej wypłaty czyli realnie 8 lat rządów poprzedników obniżyło wynagrodzenia strażaków.
Poza tym przypomnij sobie jak to sie stało że te 300 zł trafiło do strażaków... Początkowo premier Tusk obiecał je tylko dwóm formacjom.
Ale żeby być sprawiedliwym podwyżka z 2016 r.  wywalczona została przez "S" jeszcze za PO. PIS zrealizowało w tym zakresie (oprócz 35 zł które dorzucili od siebie)jedynie zapisy zatwierdzonego wcześniej budżetu.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 22, 2018, 09:23:43 »
Przypomnij sobie jeszcze lata 2005-2007.

Po co mam sobie przypominac - wyraźnie wpisałem okres czasu, prawda?

To może dla przypomnienia - w okresie 8 lat o którym pisałem (po ustawie modernizacyjnej):
- końcówka 2012 r (o ile dobrze pamiętam) – 300 zł do stopnia dla wszystkich,
- 2016 - 198 zł,
- 2017 - średnio 253 zł na funkcjonariusza (zresztą jak podzielone wszyscy wiemy)
- 2018 – wiemy, ile i na jakich zasadach – podwyżka wybiórcza więc nawet nie powinno jej być w tym zestawianiu.
To pytanie – która była najlepsza? Matematyka nie kłamie.
Dokładnie ale od listopada 2015 r. nie rządzi P.O.
Poza tym poprzedni rząd zamroził wynagrodzenia w budżetówce przez co każdy strażak/urzędnik stracił 12% swojej wypłaty czyli realnie 8 lat rządów poprzedników obniżyło wynagrodzenia strażaków.
Poza tym przypomnij sobie jak to sie stało że te 300 zł trafiło do strażaków... Początkowo premier Tusk obiecał je tylko dwóm formacjom.   

Wiem kto od kiedy rządzi, wiem jakie były kulisy podwyżki o 300 zł, co nie zmienia faktu że stała się ona faktem.
Chodziło mi wyłącznie o to, żeby pokazać że da się zrobić podwyżkę która będzie dana skutecznie, i bez zbędnych kontrowersji co do podziału itp. Fakt jest faktem, niezależnie jakby zaklinać rzeczywistość i udawać że PO nic nie dało (a wielu tak twierdzi), że ta podwyżka była jak na razie najrozsądniejsza – sposób wprowadzenia i do tego kwota też nienajgorsza.
Podwyżka z 2016 idzie już na konto PiS, mimo że oni tylko wykonali wcześniejsze ustalenia poprzedniej ekipy rządzącej – normalne w polityce, zasługi przypisuje się temu który przecina wstęgę a nie temu który stworzył dzieło ale przegrał wybory.

Tak więc Panowie czekam na "przepraszam".

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 22, 2018, 09:58:09 »
Panowie po co się spieracie w kwestii podwyżek. To nie ma znaczenia kto dał więcej i kiedy, tym bardziej za jakiej partii rządzącej to było. Analizując wszystkie dane podwyżki można dojść do jednego wspólnego wniosku, że dane były tylko z tego powodu iż w płace w straży stawały się aż tak marne że ludzie nie chcieli przychodzić do naszej formacji  podjąć pracy.
Nie wytykając żadnemu przewodniczącemu związków (wszystkich) mam nadzieje że trafi się wreszcie ktoś taki kto raz na zawsze załatwi kwestie płacowe w PSP. Zamiast krzyczeć co roku że mało i wymyślać jakieś strajki wystarczy uzależnić naszą podstawę od minimum krajowego, które rok w rok wzrasta. W ten sposób podwyżka będzie co rok i nie trzeba będzie się aż tak upominać. Oczywiście zanim to nastąpi trzeba upomnieć się o to czego nie dostaliśmy przez te ostatnie lata. Żadne ustawy modernizacyjne itp. Niech dają jednorazowe te średnio 700zł, które pójdzie w przeliczniki za zajmowaną grupę a następnie zamienić maszą podstawę na minimum krajowe.
Wzrosty płacy minimalnej, tearz jest 2100, a w następnym ma być ponad 100 więcej: https://www.pit.pl/wynagrodzenie-minimalne/archiwum-wynagrodzenie-minimalne-923042

Wystarczy zrobić coś raz co przyniesie skutek na lata niż robić coś lata co czasami przyniesie jakikolwiek skutek!!!
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #92 dnia: Maj 22, 2018, 10:06:31 »
Za chwile minimalna krajowa bedziej szybciej rosła niż nasze wynagrodzenie :gwiazdki:

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #93 dnia: Maj 22, 2018, 10:10:57 »
Cytuj
Za chwile minimalna krajowa bedziej szybciej rosła niż nasze wynagrodzenie :gwiazdki:
Dlatego wraz ze wzrostem minimum powinno wzrastać nasze wynagrodzenie. A doliczając do tego jeszcze przeliczniki od grup i stażowe nasza sytuacja płacowa byłaby ustabilizowana na lata.
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline crosman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #94 dnia: Maj 22, 2018, 15:03:35 »
A gdyby tak kwotę bazową (aktualnie 1523 zł 29 gr) stanowiła płaca minimalną netto (w 2018r. 1530 zł). Na chwilę obecną różnica wynosi niecałe 7 zł, ale w przyszłości gwarantowałoby to coroczną waloryzację.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 18, 2018, 10:28:05 »
http://promilitaria21.home.pl/autoinstalator/joomla/aktualnosci-i-prawo/item/7420-18-vi-policja-lagodzi-kryteria-naboru
ok 350zł brutto podwyzki od 2019 :o a chętnych i tak za mało - wczoraj mnie nawet policjant namawiał żebym do nich wstąpił bo mają braki :D
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Gasior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132

Offline Czerwony666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 18, 2018, 16:12:32 »
Jak tak dalej pojdzie to ukraincow beda zatrudniac

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 18, 2018, 19:20:15 »
Wszystko idzie w tym kierunku by to Ukraińcy weszli w szeregi PSP, minimalne wynagrodzenie rośnie szybciej niż nasze !!! Szkoda komentować!!!