Autor Wątek: Podwyżki 2019.  (Przeczytany 58180 razy)

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 10, 2018, 19:05:34 »
To o czym piszecie odnośnie zaplanowanych odgórnie różnic w średnim uposażeniu pomiędzy województwami, różnic pomiędzy komendami miejskimi/powiatowymi coraz bardziej utwierdza mnie w opinii, że kwestia czasu będzie nowelizacja ustawy o PSP w zakresie paragrafów płacowych oraz wydanie w związku z tym nowego rozporządzenia "płacowego". Już dawno, w zeszłym roku słyszałem o takich planach naszego 01KG odnośnie widełek w dodatku służbowym na określonych stanowiskach co uważam za potencjalną rewolucję. A skany tabel z różnicami są tylko przykładem, że coś się będzie musiało zmienić. I paradoksem historii będzie (prawdopodobnie), że o te zmiany wystąpią ZZ zbulwersowane dysproporcjami, a nasz 01KG ochoczo i z pełnym zapałem weźmie się do pracy (albo wyciągnie z szuflady przygotowane rozwiązanie) np. przy rozmowach o zasadach rozdziału podwyżek w 2019 roku. Oby tylko ten zwykły strażak na grupie 2 lub 3 nie przekonał się że bez grupy specjalistycznej to może co najwyżej złapać 150-200 dodatku służbowego.

I z wątku podwyżek 2018:
 
"Cytat: radca w Marzec 25, 2018, 21:27:58

    Wiecie do czego przygotowuje was kol. Eqinox i kilka osób niby przypadkowo go popierających? To zobaczcie post rincon i zastanówcie się

Też o takim scenariuszu słyszałem. To byłaby katastrofa zwłaszcza dla podziału bojowego.
W dużym skrócie scenariusz może być taki:
zmieniają ustawę o PSP i wydane zostanie nowe rozporządzenie o uposażeniu strażaka. W całej Polsce dodatek służbowy wszystkim od nowa zostanie "naliczony", prawdopodobnie przy ustaleniu odgórnym tzw. widełek na stanowiskach w różnych kategoriach komend/jogurtów.
Efekt będzie taki, że najwyższe dodatki będą na stołkach tzw. odpowiedzialnych/decyzyjnych czyli od d-cy zmiany w górę na PB. Dla zwykłego strażaka w zwykłej jrg bez grupy specjalistycznej dodatki będą znacznie niższe niż mają obecnie strażacy w wielu komendach (zwłaszcza ci co mają po kilkanaście lat służby). Oczywiście nasz 01KG nie zapomni o ośmiogodzinnych i problemach zgłaszanych z całej Polski, że trudno zachęcić obecnie strażaka z PB do przejścia na 8 godz do biura. Oczywiście nasz 01KG nie zapomni o KW, gdzie obecnie dramatycznie nie ma rąk do pracy bo strażacy mają w du...e przejście do KW za 400 zł podwyżki dodatku służbowego.
Prędzej czy później do zmian w kierunku określonym powyżej dojdzie (oby jak najpóźniej).


pozdrawiam

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 11, 2018, 06:49:44 »
Trzeba by coś odpowiedzieć. Tylko że to nie ten wątek by byłyby wycieczki osobiste. Ale poważnie to co w tym dziwnego że dwie osoby na formalnie tym samym stanowisku mają różne dodatki? Proszę rzucić okiem w rozporządzenie za co dodatek jest przyznawany. Taki zakres przesłanek skutkuje różnicami.
Co do różnic w województwach też jest szereg argumentów w tym zakresie i sprawa była omawiana już w latach 2005-2007.
I na koniec kol. Eqinox kłamie nie jestem opłacany z budżetu podległego KW w Warszawie. Płaci mi KG. I nie jest prawdą że KG kocha podział a nie kocha biura i to determinuje jego decyzje. KG ma grupę dobrych (z jego punktu widzenia nie związanego z merytorycznymi kwestiami) i złych. I ci pierwsi są doceniani a ci drudzy nie.
A ponieważ mam bezpośredni kontakt z ludźmi z KG to coś tam wiem.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 11, 2018, 07:04:16 »
Trzeba by coś odpowiedzieć. Tylko że to nie ten wątek by byłyby wycieczki osobiste. Ale poważnie to co w tym dziwnego że dwie osoby na formalnie tym samym stanowisku mają różne dodatki? Proszę rzucić okiem w rozporządzenie za co dodatek jest przyznawany. Taki zakres przesłanek skutkuje różnicami.
Odpowiedzialność i dyspozycyjność stażysty w biurze i stażysty na PB? Sprawność fizyczna... to ma determinować kilkunastokrotne różnice? Bez jaj.
Co do różnic w województwach też jest szereg argumentów w tym zakresie i sprawa była omawiana już w latach 2005-2007.
Twoja wypowiedz oznacza tylko tyle dla mnie że zamiast rzeźbić strażaków z biedniejszych województw od 10 lat to robione jest to znacznie dłużej... Ciekawa taktyka prowadzenia dyskusji muszę przyznać radco że jest pod niesamowitym wrażeniem  :wacko:
I na koniec kol. Eqinox kłamie nie jestem opłacany z budżetu podległego KW w Warszawie. Płaci mi KG. I nie jest prawdą że KG kocha podział a nie kocha biura i to determinuje jego decyzje. KG ma grupę dobrych (z jego punktu widzenia nie związanego z merytorycznymi kwestiami) i złych. I ci pierwsi są doceniani a ci drudzy nie.
A ponieważ mam bezpośredni kontakt z ludźmi z KG to coś tam wiem.
Nie odniosłeś się do moich słów tylko podałeś przykład stricte biurowego KG PSP... Nagrody KG dla dowódców na PB kolejny przykład.
Wiem gdzie pracujesz i na jakim stanowisku co zresztą pisałem na tym forum wiec jeśli napisałem KW to przez pomyłkę (ale nie wiem gdzie miał bym to zrobić)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 11, 2018, 09:15:52 »
Trzeba by coś odpowiedzieć. Tylko że to nie ten wątek by byłyby wycieczki osobiste. Ale poważnie to co w tym dziwnego że dwie osoby na formalnie tym samym stanowisku mają różne dodatki? Proszę rzucić okiem w rozporządzenie za co dodatek jest przyznawany. Taki zakres przesłanek skutkuje różnicami.
Co do różnic w województwach też jest szereg argumentów w tym zakresie i sprawa była omawiana już w latach 2005-2007.

Z tego co widzę to tam na górze macie gdzieś zróżnicowanie płacowe między województwami , czy nawet olbrzymimi różnicami między tymi samymi stanowiskami na PB w tej samej KP .  :kwit:

Offline crosman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 11, 2018, 09:39:10 »
Widełki w dodatku służbowym na poszczególnych stanowiskach to nie jest zły pomysł. Ale cały projekt musiałby opierać się nie tylko na określeniu zakresu, ale też na dokładnym ustaleniu zasad ich przydzielania. Wysokość powinna być oparta np. na kategorii komendy, ilości wyjazdów poszczególnych JRG (różnicą jest JRG z liczbą wyjazdów 3000 i JRG z liczbą wyjazdów 500, a tym samym ratownik powinien dostawać odpowiedni dodatek), wykształcenie (np. ratownik medyczny, studia przydatne w zawodzie), czy staż pracy (tutaj spokojnie okresy kilkuletnie lub procentowe miałyby sens). Tak naprawdę każdy z tych wskaźników po wrzuceniu do odpowiedniego wzoru dawałby prostą i przede wszystkim JEDNOZNACZNĄ odpowiedź jaki dodatek mi się należy. Oczywiście pewien zakres do dyspozycji Komendanta wypadałoby zostawić, bo są ludzie i ludziska :wall: czasem warto docenić kogoś, kto na to zasługuje.
Nie wymieniłem tutaj przynależności do grup specjalistycznych, bo w tym przypadku są już stanowiska specjalistyczne, które pewnie otrzymałyby odpowiednie widełki.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 11, 2018, 11:10:45 »
Żebyśmy przez takie pomysły znowu podpalaczy nie mieli. To raz. Dwa to należy jeszcze uwzględnić ile wyjazdów faktycznie jest na głowę i czy wszyscy z jrg 3000 mają takie samo obciążenie. Inaczej jedzie się do pożaru sekcją w 15stu a inaczej trzema samochodami w 8 osób. Pracowałem na jednostce i takiej i takiej. Wolę mieć dużo wyjazdów i dużo ludzi.

Offline Fajerbajer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 11, 2018, 11:16:26 »
Prawda jest taka że strażak x w danej komendzie na danym stanowisku o określonym stażu służby w latach 2007-2010 dostał duży dodatek służbowy i ma go do dnia dzisiejszego, a strażak y który otrzymał równorzędne stanowisko w tej samej komendzie po roku 2010 i spełnia te same kryteria co strażak x dostał oprócz tych samych obowiązków  w dodatku służbowym g....o i każdy ma to w d......ie i tę patologię 01 podtrzymują prawie dekadę.  Człowiek co miesiąc dostaje gołą d....pą w twarz a szanownie panujący się śmieją. :wall:
 

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 11, 2018, 11:46:42 »
Żebyśmy przez takie pomysły znowu podpalaczy nie mieli. To raz. Dwa to należy jeszcze uwzględnić ile wyjazdów faktycznie jest na głowę i czy wszyscy z jrg 3000 mają takie samo obciążenie. Inaczej jedzie się do pożaru sekcją w 15stu a inaczej trzema samochodami w 8 osób. Pracowałem na jednostce i takiej i takiej. Wolę mieć dużo wyjazdów i dużo ludzi.
Święta prawda , jechał ktoś z Was obsługiwać pożar poddasza w dwie osoby bo czterech pozostałych było na innym zdarzeniu ? Nie generalizujmy
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline crosman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 11, 2018, 14:05:09 »
Żebyśmy przez takie pomysły znowu podpalaczy nie mieli. To raz. Dwa to należy jeszcze uwzględnić ile wyjazdów faktycznie jest na głowę i czy wszyscy z jrg 3000 mają takie samo obciążenie. Inaczej jedzie się do pożaru sekcją w 15stu a inaczej trzema samochodami w 8 osób. Pracowałem na jednostce i takiej i takiej. Wolę mieć dużo wyjazdów i dużo ludzi.
Święta prawda , jechał ktoś z Was obsługiwać pożar poddasza w dwie osoby bo czterech pozostałych było na innym zdarzeniu ? Nie generalizujmy
Ale ile tego typu zdarzeń się zdarza? W wysoce zurbanizowanych miastach pożary mieszkań są na porządku dziennym, a nawet kilka razy dziennie. Oczywiście, małe obsady = więcej pracy na strażaka, ale tutaj naprawdę ktoś rozsądny powinien spróbować znaleźć złoty środek w tym temacie.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 11, 2018, 14:53:34 »
Trzeba by coś odpowiedzieć. Tylko że to nie ten wątek by byłyby wycieczki osobiste. Ale poważnie to co w tym dziwnego że dwie osoby na formalnie tym samym stanowisku mają różne dodatki? Proszę rzucić okiem w rozporządzenie za co dodatek jest przyznawany. Taki zakres przesłanek skutkuje różnicami.
Co do różnic w województwach też jest szereg argumentów w tym zakresie i sprawa była omawiana już w latach 2005-2007.

Z tego co widzę to tam na górze macie gdzieś zróżnicowanie płacowe między województwami , czy nawet olbrzymimi różnicami między tymi samymi stanowiskami na PB w tej samej KP .  :kwit:
Uważasz że kg się lepiej niż ludzie na miejscu kto ile dodatku powinien mieć czy jakie stanowisko?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 11, 2018, 19:08:39 »
Uważasz że kg się lepiej niż ludzie na miejscu kto ile dodatku powinien mieć czy jakie stanowisko?
Posiadasz wielką wiedzę w swoim zakresie i jesteś merytorycznie przygotowany do wielu rzeczy ale masz tak skrzywiony obraz służby w straży że aż nie wierze co czytam... Wiesz o różnicach miedzy województwami od co najmniej 2005 r. i próbujesz je wyjaśnić jakimiś przesłankami? Chłopie w całej swojej wiedzy zrozum to, że gdyby były jakiekolwiek przesłanki to było by to zawarte w przepisach a tak mamy dyskryminację na skale przemysłową która przez wiele lat prowadziło min. Twoje Mazowsze żerując na mniejszych, biedniejszych i słabszych. Wśród 4 najgorzej zarabiających województw jest jedno gdzie się wydarzył ostatnimi czasy najbardziej tragiczny wypadek w ostatniej dekadzie (z udziałem strażaków PSP)... Powiedz mi czy oni i ich koledzy zasłużyli zasłużyli żeby być najgorzej zarabiającymi strażakami w kraju? Ryzykują mniej? No chyba nie.
Prawda jest taka, że te wszystkie informacje są tak tajne, że wszyscy o tym milczeli... Jak padło na zebraniu MSP "S" w obecności przewodniczącego KSP że taka sytuacja ma miejsce powiedział że tak jest...
Czemu utajnia się wszystkie tego typu informacje?
1) Strona związkowa - bo jeśli to wyjdzie to Ci najbiedniejsi się postawią a ci co mają średnia oki będą chcieli dorównać do Mazowsza bo niby czym Szczecin jest gorszy od np Wrocławia? Swoją drogą mam nadzieje że na WZD któryś z Was pokaże że ma jaja i pokaże jakie są różnice w kraju w budżetach bo podobno płaćówka to tylko wierzchołek góry lodowej w budżetach jest taki burdel i niesprawiedliwość że szczeka opada...
2) Strona służbowa - bo 10-15 lat zaniedbań nie da się naprawić w żaden sposób nie wywołując ogólnokrajowej awantury...

Aha drogi @radco a nawet bardzo drogi.... KG PSP to jedyne miejsce w kraju gdzie można dostać 16 grupę (równorzędna do 01 w KM PSP Rzeszów, KM PSP Lublin, KM PSP Białystok) nie mając pod sobą nawet jednego podwładnego.... Może porównamy dodatki dyrektor zaszeregowany do 17 grupy mający pod sobą 20-30 osób ma dodatek wyższy niż KW któremu podlega 1500-2000 strażaków przecież to cyrk i błazenada. Naczelnik wydziału w KG zaszeregowany jeśli mnie pamieć nie myli do 15 grupy ma pod sobą około 6 osób i ma dodatek wyższy (i identyczną grupę) od KM PSP które mają powyżej 120 etatów...
Ah ta bieda w KG... 
PS. średnia w KG to prawie 7 000 zł  :rofl: :rofl:
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2018, 19:19:13 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 11, 2018, 20:18:50 »
Trzeba by coś odpowiedzieć. Tylko że to nie ten wątek by byłyby wycieczki osobiste. Ale poważnie to co w tym dziwnego że dwie osoby na formalnie tym samym stanowisku mają różne dodatki? Proszę rzucić okiem w rozporządzenie za co dodatek jest przyznawany. Taki zakres przesłanek skutkuje różnicami.
Co do różnic w województwach też jest szereg argumentów w tym zakresie i sprawa była omawiana już w latach 2005-2007.

Z tego co widzę to tam na górze macie gdzieś zróżnicowanie płacowe między województwami , czy nawet olbrzymimi różnicami między tymi samymi stanowiskami na PB w tej samej KP .  :kwit:
Uważasz że kg się lepiej niż ludzie na miejscu kto ile dodatku powinien mieć czy jakie stanowisko?
Brak mi słów na to co napisałeś przypomnij sobie Preambułę Solidarności szkoda że ktoś taki jak ty  reprezentuje nas w walce z KG o wyrównanie niesprawiedliwości płacowych   :stop:

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 12, 2018, 07:48:55 »
Widzisz kolego Eqinox. W 2005 to na mazowszu w KG to był Leszek S, Piotr Ch. A ja to byłem w Wielkopolsce w KM. I nawet w Solidarności nie byłem.
I moim zdaniem KW podlega komenda wojewódzka zaś w KM i KP tylko komendant.
Więc jak zwykle u ciebie. Dużo ale nietrafnie.
młody chwilę pomyśl. Solidarność reprezentuje setki zawodów i branż. Czy mamy się domagać rówynyxh płac dla wszystkich w kraju? Czy równych zasad i braku dyskryminacji?
I co do Twoich osobistych ataków. Masz odwagę to przyjedź na WZD i rozmawiajmy twarzą w twarz.
Bo Eqinox jest mi znany. Ale co do Ciebie to nawet nie wiem czy jesteś z S.
I jak na razie w nowej kadencji dwa razy startowałem z sali i nie było problemu z wyborem. Więc w przeciwieństwie do Ciebie który nie wiesz co robię ludzie którzy mnie znają uznali że warto dalej ze mną działać.
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2018, 08:04:16 wysłana przez radca »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 12, 2018, 12:09:01 »
Widzisz kolego Eqinox. W 2005 to na mazowszu w KG to był Leszek S, Piotr Ch. A ja to byłem w Wielkopolsce w KM. I nawet w Solidarności nie byłem.
To czemu piszesz, że problem jest znany od co najmniej
Co do różnic w województwach też jest szereg argumentów w tym zakresie i sprawa była omawiana już w latach 2005-2007.
Czyżby w twojej KM omawiana była sprawa różnic miedzy województwami... Ciekawe opinię prawisz bo jeśli mnie pamieć nie myli to Leszek był wtedy odpowiedzialny za szkolnictwo... Więc powiedz proszę powiedz kto był tym z-cą KG odpowiedzialnym za największe w historii zróżnicowanie wynagrodzeń pomiędzy województwami?  Albo jak mają na nazwiska przewodniczący którzy podzieli Polskę na 4 kategorie płacowe?  Należy przy tym zauważyć, że rozdział środków odbywał się na zasadzie uznaniowości bo przesłanki podane przez kolegę przewodniczącego wywołały wśród słuchających konsternację jak powiedział że najwyższą średnią na Mazowszu miało (czy dalej ma... nie wiem) Legionowo bo tam dużo oficerów i długa wysługa... Idąc tym tropem pośród województw najwyższą powinno mieć Podkarpacie bo tam jest najwięcej procentowo oficerów i aspirantów a wysługę najwyższa mają strażacy z Lubelszczyzny a patrz oba te województwa trafiły do kategorii POLSKA D.
I moim zdaniem KW podlega komenda wojewódzka zaś w KM i KP tylko komendant.
Więc jak zwykle u ciebie. Dużo ale nietrafnie.

Tylko komendant a z-ca? Jak zwykle dobrze starasz się manipulować ale chyba każdy strażak z PB wie kto dzieli miejsca do szkół, opiniuje awanse daje dotacje na sprzęt i inne dodatkowe środki...
młody chwilę pomyśl. Solidarność reprezentuje setki zawodów i branż. Czy mamy się domagać rówynyxh płac dla wszystkich w kraju? Czy równych zasad i braku dyskryminacji?

Młody przecież poniżej piszesz, że nie wiesz kim jestem  :rofl: Solidarność reprezentuje setki zawodów i będzie dążyć do zrównania województw w przypadku zawodów opłacanych z budżetu państwa jeśli nie wierzysz to wiesz kto był na wyborach w moim województwie i zapytaj co powiedział Przewodniczący Regionu Środkowo-Wschodniego o tych różnicach. Będzie o to wojna jakiej jeszcze nie było tym bardziej że pomogą nam inne regiony  :wacko: :wacko:
I co do Twoich osobistych ataków. Masz odwagę to przyjedź na WZD i rozmawiajmy twarzą w twarz.
Bo Eqinox jest mi znany. Ale co do Ciebie to nawet nie wiem czy jesteś z S.
I jak na razie w nowej kadencji dwa razy startowałem z sali i nie było problemu z wyborem. Więc w przeciwieństwie do Ciebie który nie wiesz co robię ludzie którzy mnie znają uznali że warto dalej ze mną działać.
Osobistych ataków? Ja mam o tobie bardzo dobre zdanie i pisałem to wielokrotnie a że obraz zamazuje ci nie wiem co to trudno i szkoda. Chcesz pogadać ja lubię dyskusję ale potem dostane jak delegaci z Małopolski list z groźbą odpowiedzialności prawnej od kolegi przewodniczącego?
A co do startowania z sali to nie gniewaj się ale na moim podwórku przewodniczący powiedział, że rad ma liczyć 29 osób wg parytetu wielkości organizacji i zgadnij ilu się zgłosiło 29 i zachowali ten parytet co do sztuki.  Cud? Nie dobra i lojalna ekipa..
Wiesz na koniec nie gniewaj się ale cytat ci z wielkopolskich raperów sprzedam jako podsumowanie naszej dyskusji:
"nażarty na bank nie zrozumie głodnego (kontrast)" 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 12, 2018, 12:42:06 »
Przepraszam, że jeden odpowiedź po drugiej ale obie są ważne a scalone w jedną całość mogły by zagubić sens...
Przedstawiam poniżej tabele porównawczą Mazowsza (Polska A) i Podlasia (Polska D). W każdej grupie na PB ma mniej Podlasie ale interpretując tabele należy pamiętać że na Podlasiu służy około 4 razy mniej strażaków PSP niż na Mazowszu (1028 strażaków do 3705 dane z 2016 a ta różnica wzrosła znacząco po podziale etatów tzw. chemicznych) wiec aby uzyskać 100 złotych różnicy w średniej trzeba mieć na Mazowszu 4 strażaków zarabiających o co najmniej 100 zł więcej. Na Podlasiu jest 18 JRG a tylko w Warszawie 17 :P
Aha na Podlasiu nie ma grupy 6 ani na PB ani w biurze. A Mazowsze to nie tylko Warszawa a Zwoleń, Lipsko, Białobrzegi, Szydłowiec i kilka innych malutkich powiatów...
PS. mam nadzieje że strażacy z obu województw przedstawionych poniżej sobie porównają średnie np. d-cy zmiany z Mazowsza grupa badawcza prawie 300 osób.

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2018, 12:55:15 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 12, 2018, 13:37:10 »
Tyle, że proszę uwydatniać to, że w całym kraju kwota przydzielona na strażaka jest jednakowa i to Komendanci tak gospodarują, że w jednym woj. średnia jest taka, a w innym inna. Odbiór czytających nie może być taki, że kasa na uposażenia (średnia na etat) jest przydzielana niebotycznie różna w różnych województwach... To nie jest prawda.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 12, 2018, 13:39:16 »
Tyle, że proszę uwydatniać to, że w całym kraju kwota przydzielona na strażaka jest jednakowa i to Komendanci tak gospodarują, że w jednym woj. średnia jest taka, a w innym inna. Odbiór czytających nie może być taki, że kasa na uposażenia (średnia na etat) jest przydzielana niebotycznie różna w różnych województwach... To nie jest prawda.
Chyba nie masz pojęcia o czym mówisz! Nie jest jednakowa i o to jest wojna jest dzielona od wielu wielu lat bardzo niesprawiedliwie... Są 4 kategorie KW które sobie w głowach wymyśliła strona służbowa i związkowa!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 12, 2018, 14:32:08 »
„... strona służbowa i związkowa...” mam nadzieje ze nikt teraz z tych co tak podzielili nie jest jakkolwiek formalnie decyzyjnym w związkach..

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 12, 2018, 14:49:28 »
„... strona służbowa i związkowa...” mam nadzieje ze nikt teraz z tych co tak podzielili nie jest jakkolwiek formalnie decyzyjnym w związkach..
to sprawdź sobie od ilu lat sa przewodniczący we wszystkich 3 ZZ
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 12, 2018, 14:59:59 »

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 12, 2018, 15:14:43 »
„... strona służbowa i związkowa...” mam nadzieje ze nikt teraz z tych co tak podzielili nie jest jakkolwiek formalnie decyzyjnym w związkach..
to sprawdź sobie od ilu lat sa przewodniczący we wszystkich 3 ZZ
Do tego należy dodać skostniałe struktury w województwach gdzie karty w zz rozdają emeryci lub osoby emeryturze bliskie. Przykładem jest np. Małopolska lub świętokrzyskie."S" ma wybory w maju i wiem że są osoby, które widziłlyby młodych na czele. Robert Osmycki zapowiedział że startować nie będzie. Ciekawe czy pozostałym "staruchom" starczy odwagi.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 12, 2018, 15:22:31 »
Do tego należy dodać skostniałe struktury w województwach gdzie karty w zz rozdają emeryci lub osoby emeryturze bliskie. Przykładem jest np. Małopolska lub świętokrzyskie."S" ma wybory w maju i wiem że są osoby, które widziłlyby młodych na czele. Robert Osmycki zapowiedział że startować nie będzie. Ciekawe czy pozostałym "staruchom" starczy odwagi.
Nie no bo wystartuje człowiek co 8 lat za nim teczkę nosił i zmieni się tylko tyle że zamiast przewodniczącego z kucykiem będzie łysy.... O tych samych skrzywionych poglądach:
http://kspnszz.org/wp-content/uploads/2018/02/KSP_03_II_2018-MSWiA-J_Brudzi%C5%84ski-wniosek-ws-podwy%C5%BCek-PSP-2018.pdf
Przeczytajcie wstęp na czyj wniosek powstało to pismo i kto jest przewodniczącym MOZ 1504  :rofl: :rofl:
W skrócie rzeźbimy biednych dalej i jakoś to będzie...
Co do przewodniczącego Świętokrzyskiego to cały czas jest w służbie i porównywanie go z Robertem to jakaś paranoja bo Robert jeśli mnie pamieć nie myli od 12 lat jest na emeryturze!
Swoją drogą napiszę na tym forum jak się zachowają reprezentanci Polski D i C podczas WZD "S" czy zajmą się strażakami ze swoich województw i ich "okradaniem z kasy" czy atakowaniem bezmyślnym KG.
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2018, 15:28:11 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 12, 2018, 15:57:09 »
Do tego należy dodać skostniałe struktury w województwach gdzie karty w zz rozdają emeryci lub osoby emeryturze bliskie. Przykładem jest np. Małopolska lub świętokrzyskie."S" ma wybory w maju i wiem że są osoby, które widziłlyby młodych na czele. Robert Osmycki zapowiedział że startować nie będzie. Ciekawe czy pozostałym "staruchom" starczy odwagi.
Nie no bo wystartuje człowiek co 8 lat za nim teczkę nosił i zmieni się tylko tyle że zamiast przewodniczącego z kucykiem będzie łysy.... O tych samych skrzywionych poglądach:
http://kspnszz.org/wp-content/uploads/2018/02/KSP_03_II_2018-MSWiA-J_Brudzi%C5%84ski-wniosek-ws-podwy%C5%BCek-PSP-2018.pdf
Przeczytajcie wstęp na czyj wniosek powstało to pismo i kto jest przewodniczącym MOZ 1504  :rofl: :rofl:
W skrócie rzeźbimy biednych dalej i jakoś to będzie...
Co do przewodniczącego Świętokrzyskiego to cały czas jest w służbie i porównywanie go z Robertem to jakaś paranoja bo Robert jeśli mnie pamieć nie myli od 12 lat jest na emeryturze!
Swoją drogą napiszę na tym forum jak się zachowają reprezentanci Polski D i C podczas WZD "S" czy zajmą się strażakami ze swoich województw i ich "okradaniem z kasy" czy atakowaniem bezmyślnym KG.
A może trzeba właśnie zacząć atakować kg bo nic dobrego nie robi dla strażaków ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 12, 2018, 16:02:24 »
A może trzeba właśnie zacząć atakować kg bo nic dobrego nie robi dla strażaków ?
Obecny KG to najlepszy od wielu lat człowiek dla PB... W "S" około 90% to PB i co ma z nim "S" walczyć?
Może zacząć od decyzji całej Solidarności strażackiej aby na każdego strażaka była przyznana taka sama kwota....
Uchwała WZD w tej sprawie zobowiązująca Radę i Przewodniczącego do takiego formułowania stanowisk aby różnica malała.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Podwyżki 2019.
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 12, 2018, 16:18:57 »
Obecny KG to najlepszy od wielu lat człowiek dla PB...
To jak on taki dobry to czemu nie robi chociażby tego co tu piszesz o równaniu średnich? Zresztą już byli tacy co oczekiwali pomocy i kg ich olał. Popytaj kolegów z Białegostoku jak im pomógł w walce o dodatki dla podoficerów.