Autor Wątek: Wybór kierunku IBP jako cywil, czy warto?  (Przeczytany 2151 razy)

Offline elaela56-80

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Wybór kierunku IBP jako cywil, czy warto?
« dnia: Kwiecień 15, 2018, 10:08:45 »
Witam, od wielu lat startuje w OTWP i to spowodowało że bardzo polubiłam zagadnienia związane z inżynierią bezpieczeństwa pożarowego. Marzy mi się SGSP jednakże biorę pod uwagę studia jako cywil ponieważ nie jestem przekonana czy poradziłabym sobie na podziale bojowym i czy uda mi sie zaliczyć test sprawnościowy. Chciałabym jednak zapytać jak obecnie wyglada ten kierunek, czy jest dużo chętnych i czy dobrym pomysłem jest jego wybór. Moze ma ktoś informacje  ile kobiet w zeszłym roku dostało sie do SGSP na IBP ale jako mundur ?Zastanawia mnie także czy po ukończeniu studiów na tym kierunku jako cywil będę mogła kiedyś starać sie o uzyskanie stopnia oficerskiego.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2018, 11:35:20 wysłana przez elaela56-80 »

Offline smaczek69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Wybór kierunku IBP jako cywil, czy warto?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 15, 2018, 15:53:46 »
Jeżeli kiedyś po studiach chciała byś mieć stopień oficerski to czy nie lepiej popracować trochę nad sprawnością i próbować na mundurówkę? Jeszcze w tym roku jest tor przeszkód, do którego zdecydowanie łatwiej się przygotować, niż jakby potem miały wejść takie próby sprawnościowe jak w aspirantkach.

Offline elaela56-80

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Wybór kierunku IBP jako cywil, czy warto?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2018, 17:13:58 »
Mam jeszcze rok do matury wiec możliwe ze juz załapie sie na te zmiany  :cooo: Myślę, że gdybym popracowała to udałoby mi sie zaliczyć test sprawnościowy jednakże nie należę do OSP i nigdy nie byłam na akcji dlatego boje sie trochę jak bedzie wyglądał podział bojowy w szkole i czy dam sobie radę.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Wybór kierunku IBP jako cywil, czy warto?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2018, 18:06:39 »
Mam jeszcze rok do matury wiec możliwe ze juz załapie sie na te zmiany  :cooo: Myślę, że gdybym popracowała to udałoby mi sie zaliczyć test sprawnościowy jednakże nie należę do OSP i nigdy nie byłam na akcji dlatego boje sie trochę jak bedzie wyglądał podział bojowy w szkole i czy dam sobie radę.
Ja przed rozpoczęciem szkoły dziennie nie byłem w OSP bo u mnie w mieście takowe nie nie funkcjonuje. I wierz mi na słowo niec nie ryzykujesz!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline elaela56-80

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Wybór kierunku IBP jako cywil, czy warto?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 15, 2018, 18:24:33 »
Czyli jedyne czego powinnam sie obawiać to test sprawnościowy i unitarka, a pózniej z górki ?  ^_^
Jeszcze zastanawiam sie czy przy maturze z podstawą z matematyki i chemia lub biologią mam szanse czy raczej powinnam postawić na rozszerzenie z matematyki ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Wybór kierunku IBP jako cywil, czy warto?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 15, 2018, 18:32:39 »
Czyli jedyne czego powinnam sie obawiać to test sprawnościowy i unitarka, a pózniej z górki ?  ^_^
Jeszcze zastanawiam sie czy przy maturze z podstawą z matematyki i chemia lub biologią mam szanse czy raczej powinnam postawić na rozszerzenie z matematyki ?
Jak ja zdawałem maturę to nie było rozszerzonych i nie było wymogu matematyki także ci nie odpowiem.
Dasz radę  na unitarce i zdasz test sprawności po prostu się przygotuj.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline elaela56-80

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Wybór kierunku IBP jako cywil, czy warto?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 15, 2018, 18:59:54 »
W takim razie będę próbować 💪🏻Dziękuję za odpowiedz i motywacje 😊

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: Wybór kierunku IBP jako cywil, czy warto?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 16, 2018, 22:34:19 »
Skoro masz jeszcze rok to na spokojnie jesteś w stanie przygotować się z dwóch matur rozszerzonych - kwestia tylko chęci 🙂
Gdziekolwiek byś nie chciała pójść będą zwracać uwagę na rozszerzenia, dlatego moim zdaniem powinnaś podejść do matematyki i innego ścisłego (fizyka, biologia lub chemia) na poziomie rozszerzonym :)
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli