Autor Wątek: Aplikacja - Numery Operacyjne PSP  (Przeczytany 2126 razy)

Offline Anuvi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Aplikacja - Numery Operacyjne PSP
« dnia: Kwiecień 08, 2018, 17:47:22 »
Siemka.
Jeżdżę często po śląsku gdzie jest multum różnych jednostek psp i kiedy mijam jakiś samochód ratowniczo-gaśniczy zastanawiam się zawsze skąd on jest.
Postanowiłem zrobić do tego małą apkę, żeby można szybko zidentyfikować pojazd na podstawie jego numeru operacyjnego  :mellow:

Aplikacja powstała na podstawie zestawienia dostępnego pod tym adresem https://pl.wikipedia.org/wiki/Oznaczenia_operacyjne_samochodów_Państwowej_Straży_Pożarnej i zawiera głównie informacje o tym pod jaką komendę PSP podlega dany pojazd, czy jest to JRG czy OSP, typ pojazdu oraz województwo. Nie ma natomiast dokładnych nazw JRG i OSP gdyż takich zestawień nie ma oficjalnie dostępnych albo są one fragmentaryczne.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany apkę można pobrać ze sklepu google play  ^_^
https://play.google.com/store/apps/details?id=anuvi.numery.operacyjne.psp



Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: Aplikacja - Numery Operacyjne PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2018, 22:34:43 »
Nie wiem czy dobrze patrzę, ale brakuje całej Warszawy?
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline Anuvi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Aplikacja - Numery Operacyjne PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2018, 20:32:00 »
Dzięki za zauważenie nieścisłości. -_-
Jednakże próba dodania Warszawy uświadomiła mi, że w dużych miastach z ponad sześcioma JRG numery operacyjne tych JRG nachodzą na numery operacyjne jednostek OSP i dla tych jednostek OSP są zupełnie oddzielne grupy numerów.
Spowodowało to, że muszę na nowo przemyśleć cały kod. Na chwilę obecną postanowiłem więc okroić aplikację i zostawiłem tylko nazwę komend i stale wyświetlające się typy pojazdów z adnotacją, że nie dotyczą jednostek OSP.