Autor Wątek: Nowe wytyczne testów sprawnościowych  (Przeczytany 22216 razy)

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 669
Nowe wytyczne testów sprawnościowych
« dnia: Kwiecień 05, 2018, 18:21:40 »
Od dziś obowiązują nowe test dla okresowej oceny sprawności fizycznej strażaka  :fiuu:

http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/2018/673/1

Offline WitaminaC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 112
  • jooteeerrgieee
Odp: Nowe wytyczne testów sprawnościowych
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2018, 18:41:15 »
"„§ 7. 1. Ocenę sprawności fizycznej przeprowadza się w ciągu roku kalendarzowego w terminach:
1) od dnia 1 marca do dnia 30 kwietnia;
2) od dnia 1 października do dnia 30 listopada."

Czyli w obu tych terminach (2x w roku) czy w jednym z tych terminów (1x w roku)? Wcześniej był również termin poprawkowy, teraz nic o nim nie wiadomo.
Why so serious?

Offline strazakTK90

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nowe wytyczne testów sprawnościowych
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2018, 20:00:58 »
Czyli na 100 procent będą testy sprawności dla strazakow na nowych zasadach? Czy dopiero od przyszłego roku? Skoro jest napisane test przeprowadza się od 1. Marca.

Offline ADAM 12

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Nowe wytyczne testów sprawnościowych
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2018, 21:31:19 »
Dalej już nie doczytałeś?

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Nowe wytyczne testów sprawnościowych
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2018, 19:59:13 »
o, a w grupach od IV do VI zlikwidowano po 5 pkt. preferencyjnych. pewnie tak sondażowo chcą zobaczyć jak strażacy będą sprawni fizycznie w 2038 roku  -_- Nie wiem tylko, czemu tak kurczowo trzymają się tego, że po 55 roku życia, strażak 8 godzinny tylko na swoją prośbę. Chyba, że ten przepis powstał w głowie strażaka, który pracuje w systemie 8 godzinnym i przekroczył 55 rok życia.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Nowe wytyczne testów sprawnościowych
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 06, 2018, 20:44:46 »
Tylko inwalida nie jest tego w stanie zaliczyć.

Offline ja_arek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Nowe wytyczne testów sprawnościowych
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 06, 2018, 21:02:15 »
Więc po co Federacja chce protestować m. in. o przywrócenie starych praw emerytalnych. Może lepiej, by protestowali, o to by wszyscy strażacy bez względu na datę wstąpienia do PSP, byli objęci nowym wiekiem emerytalnym ? I dla czego ten archaiczny zapis, że "biurowiec" po 55 roku życia przystępuje do testu na własną prośbę ? Skoro fizycznie "odstaje", to może "intelektualnie" również - wiadomo w zdrowym ciele, zdrowy duch.

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Nowe wytyczne testów sprawnościowych
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 06, 2018, 21:36:19 »
dużo a nawet bardzo dużo smiechu bedzie z tym beep testem:))

Offline ja_arek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Nowe wytyczne testów sprawnościowych
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 06, 2018, 22:30:11 »
Po raz trzeci: a panowie moderatorzy dla czego posty kasują, które ludzi nie obrażają ? Proszę o odpowiedź.

Bo wypowiadaj się w temacie postu a nie tego co ma jakaś Federacja zrobić lub zaniechać....
Tylko merytorycznie .....
Posty związkowe są w innych wątkach
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2018, 22:56:18 wysłana przez robn »

Offline ja_arek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Nowe wytyczne testów sprawnościowych
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 06, 2018, 23:13:21 »
Acha robn:
 
Cytuj
Bo wypowiadaj się w temacie postu a nie tego co ma jakaś Federacja zrobić lub zaniechać....
Tylko merytorycznie .....

ADAM 12
Cytuj
Dalej już nie doczytałeś?
GordonShumway
Cytuj
Tylko inwalida nie jest tego w stanie zaliczyć.
Grze79
Cytuj
dużo a nawet bardzo dużo smiechu bedzie z tym beep testem:))

Faktycznie usunięty przez ciebie robn wpis był niemerytoryczny, chociaż działania Federacji nie były jego kwintesencją.

Akurat Twoje wpisy ja nie usuwałem, tylko ktoś inny, ale to mniejsza z tym - popieram kolegę moda....
za to te dwa ostatnie usunę...

jeśli masz uwagi to po prawej stronie jest link - zgłoś do moderatora.....

pozdr
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2018, 23:20:39 wysłana przez robn »

Offline ja_arek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Nowe wytyczne testów sprawnościowych
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 12, 2018, 15:52:15 »
§ 2 i 3 otrzymują brzmienie:
podp. a):
Cytuj
2. Sposób przeprowadzania próby wydolnościowej jest określony w załączniku nr 3 do rozporządzenia
– tymczasem załącznik nr 3 to ZAKRES OCENY SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ.

podp. b): dodaje się ust. 4 i 5 w brzmieniu:
Cytuj
4. Sposób przeprowadzania testu sprawności fizycznej jest określony w załączniku nr 4 do rozporządzenia
– tymczasem załącznik nr 4 to WZÓR INDYWIDUALNEJ KARTY OCENY SPRAWNOŚCI ....
Cytuj
5. Zakres oceny sprawności fizycznej jest określony w załączniku nr 5 do rozporządzenia
– tymczasem nie ma ZAŁĄCZNIKA NR 5.
To w końcu jak wyglądają testy od tego roku ?

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Nowe wytyczne testów sprawnościowych
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 12, 2018, 17:53:19 »
doczytaj wydane teraz rozporządzenie zmieniające do końca to zrozumiesz o co chodzi z załącznikami.
pozdrawiam

Offline ja_arek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Nowe wytyczne testów sprawnościowych
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 12, 2018, 19:30:09 »
dzięki peterek, faktycznie drobnym drukiem pominąłem.

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Nowe wytyczne testów sprawnościowych
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 13, 2018, 19:11:57 »
Panowie posiada ktoś może arkusz w Excelu do obliczenia wyników testów sprawności fizycznej wg nowych wytycznych???

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nowe wytyczne testów sprawnościowych
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 13, 2018, 20:34:52 »
Panowie posiada ktoś może arkusz w Excelu do obliczenia wyników testów sprawności fizycznej wg nowych wytycznych???
Czy Ty kolego oszalałeś. A sprzęt do mierzenia...żart

leszno

  • Gość
Odp: Nowe wytyczne testów sprawnościowych
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 13, 2018, 20:52:20 »
Mam pytanie jest termin wiosenny i jesienny-wiosenny przystepują wszyscy co muszą (nie musi kto? L4,urlop, czy jeszcze jest inny powód nieprzystapienia-np zaswiadczenie od lekarza o zwolnieniu z zajeć wf?;kontuzja )czy moge sobie wybrac termin ? np jesienny ?

Offline piana1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Nowe wytyczne testów sprawnościowych
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 14, 2018, 22:16:24 »
Panowie posiada ktoś może arkusz w Excelu do obliczenia wyników testów sprawności fizycznej wg nowych wytycznych???

Proszę bardzo.
Dość prymitywne formuły ale działają. Arkusz nie uwzględnia testów dla kobiet bo u mnie takowych w mundurze nie ma, a nie chciało mi się z tym już bawić.
Na końcu tabelki są uwagi. Przeczytajcie je bo z braku dostatecznego ogarnięcia excela musiałem iść na pewne skróty. 

*.xlsx nie można było dodać jako załącznik. Zmieniłem na *.xls ale już nie sprawdzałem czy wszystko trybi.
Jeśli ktoś zauważy jakiś błąd niech da znać.

Jak skończę robić testy to wrzucę też kartę oceny na zasadzie korespondencji seryjnej.



[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2018, 22:19:29 wysłana przez piana1 »
Semper Paratus

Offline misza1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Nowe wytyczne testów sprawnościowych
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 16, 2018, 14:20:35 »
Cytuj
Mam pytanie jest termin wiosenny i jesienny-wiosenny przystepują wszyscy co muszą (nie musi kto? L4,urlop, czy jeszcze jest inny powód nieprzystapienia-np zaswiadczenie od lekarza o zwolnieniu z zajeć wf?;kontuzja )czy moge sobie wybrac termin ? np jesienny ?


To jest ciekawe, bo jest napisane że test przeprowadza się dla strażaków w służbie a co z resztą. ?? I tak kazdy z wolnego przyjdzie zaliczać bo dowódca powie "nie musisz przychodzić bo na urlopie albo wolnej służbie możesz być nawet w himalajach" ale jak nie przyjdziesz nie zaliczysz to jesteś najgorszy albo pojedziemy ci po dodatku itp itd
A wtedy ja mam pytanie jak przyjdę z WS coś mi się stanie skręcę, złamię nogę... to oczywiście dostanę 80% a kto mi tą resztę zapłaci ?

Parodia paranoja cale te Bipy, władze powinny się obudzić, a oni nas omamiają stówką podwyżki  :gwiazdki: :stop: :cooo:

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Nowe wytyczne testów sprawnościowych
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 16, 2018, 15:15:08 »
Robicie z igły widły. Nowe testy pomimo obcięcia punktów preferencyjnych od 40 lat, są łatwiejsze do zaliczenia niż te co były dotychczas. Trzeba podejść, zaliczyć i z głowy. Jestem już po nowych testach i nawet się nie spociłem a do najmłodszych nie należę. Głowa do góry i na klatę każde wyzwanie jakie nam zadają przełożeni za tę "grubą" kasę.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Nowe wytyczne testów sprawnościowych
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 16, 2018, 16:44:33 »
To jest ciekawe, bo jest napisane że test przeprowadza się dla strażaków w służbie a co z resztą. ?? I tak kazdy z wolnego przyjdzie zaliczać bo dowódca powie "nie musisz przychodzić bo na urlopie albo wolnej służbie możesz być nawet w himalajach" ale jak nie przyjdziesz nie zaliczysz to jesteś najgorszy albo pojedziemy ci po dodatku itp itd
A wtedy ja mam pytanie jak przyjdę z WS coś mi się stanie skręcę, złamię nogę... to oczywiście dostanę 80% a kto mi tą resztę zapłaci ?
Nie wolno Ci przyjść na urlopie i chorobowym właśnie dlatego, że twój 01KP/KM nie będzie miał możliwości zaliczenia czasu Twojego przebywania na testach do czasu służby. Zapis że "w służbie" - był już od dawna, nie pojawił się teraz i świadczy tylko o tym, że jak stawisz się w miejscu odbywania testów sprawności to od momentu rozpoczęcia rozgrzewki do wyjścia z np. hali po skończonych swoich próbach masz możliwość zaliczenia tego czasu do czasu służby. Analogicznie z kontuzją - byłeś w pracy, robiłeś coś na polecenie 01 to znaczy że cokolwiek się wtedy wydarzy ma związek ze służbą.
pozdrawiam 

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Nowe wytyczne testów sprawnościowych
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 16, 2018, 16:50:34 »
To jest ciekawe, bo jest napisane że test przeprowadza się dla strażaków w służbie a co z resztą. ?? I tak kazdy z wolnego przyjdzie zaliczać bo dowódca powie "nie musisz przychodzić bo na urlopie albo wolnej służbie możesz być nawet w himalajach" ale jak nie przyjdziesz nie zaliczysz to jesteś najgorszy albo pojedziemy ci po dodatku itp itd
A wtedy ja mam pytanie jak przyjdę z WS coś mi się stanie skręcę, złamię nogę... to oczywiście dostanę 80% a kto mi tą resztę zapłaci ?
Nie wolno Ci przyjść na urlopie i chorobowym właśnie dlatego, że twój 01KP/KM nie będzie miał możliwości zaliczenia czasu Twojego przebywania na testach do czasu służby. Zapis że "w służbie" - był już od dawna, nie pojawił się teraz i świadczy tylko o tym, że jak stawisz się w miejscu odbywania testów sprawności to od momentu rozpoczęcia rozgrzewki do wyjścia z np. hali po skończonych swoich próbach masz możliwość zaliczenia tego czasu do czasu służby. Analogicznie z kontuzją - byłeś w pracy, robiłeś coś na polecenie 01 to znaczy że cokolwiek się wtedy wydarzy ma związek ze służbą.
pozdrawiam
Panowie, przede wszystkim są aż cztery miesiące czasu w roku aby to zaliczyć. A z tego co czytam to wszyscy są w tym czasie na urlopach, wolnym ect. Naprawdę nie macie ani jednej służby lub jednego dnia pracy 8h, w miesiącach wyznaczonych do zaliczeń?? Czy najnormalniej w świecie lubicie "stawać okoniem" do każdej decyzji przełożonych lub ustawodawcy??

Offline misza1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Nowe wytyczne testów sprawnościowych
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 16, 2018, 20:52:04 »
Cytuj
Nie wolno Ci przyjść na urlopie i chorobowym właśnie dlatego, że twój 01KP/KM nie będzie miał możliwości zaliczenia czasu Twojego przebywania na testach do czasu służby. Zapis że "w służbie" - był już od dawna, nie pojawił się teraz i świadczy tylko o tym, że jak stawisz się w miejscu odbywania testów sprawności to od momentu rozpoczęcia rozgrzewki do wyjścia z np. hali po skończonych swoich próbach masz możliwość zaliczenia tego czasu do czasu służby. Analogicznie z kontuzją - byłeś w pracy, robiłeś coś na polecenie 01 to znaczy że cokolwiek się wtedy wydarzy ma związek ze służbą.
pozdrawiam

Dzięki spoko odpowiedź :mellow:

Cytuj
Panowie, przede wszystkim są aż cztery miesiące czasu w roku aby to zaliczyć. A z tego co czytam to wszyscy są w tym czasie na urlopach, wolnym ect. Naprawdę nie macie ani jednej służby lub jednego dnia pracy 8h, w miesiącach wyznaczonych do zaliczeń?? Czy najnormalniej w świecie lubicie "stawać okoniem" do każdej decyzji przełożonych lub ustawodawcy??

To chyba zła interpretacja, bo w tych właśnie 4 miesiącach dowódcy jednostek są zobowiązani do wyznaczenia konkretnych terminów zaliczeń, a nie tak, że codziennie do niego będzie chodził ktos inny i mówił ja dzisiaj chce zaliczać a ja jutro... i tak 4 miesiące.
Nie o to chodzi żeby sie stawiać ale żeby robić zgodnie z ustawą a nie widzimisie. Nie wiem jak u was ale u nas mamy wrażenie, że jak chodzi o przepisy to na nie korzyść strażaka znajdują takie kruczki, drukiem jakiego nawet nie widać np to że woda do picia nam sie nie należy w zimę bo w ustawie piesze że należy się powyżej jakiejś temp. Wszystko żeby zaoszczędzić na nas.


Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Nowe wytyczne testów sprawnościowych
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 16, 2018, 21:28:02 »
Kolego płynnie przeszedłeś od testów sprawności fizycznej do braku wody do picia :cooo: idąc tym tropem można rozwalić każdy temat na forum. Generalnie ustawodawca mocno się spóźnił z wprowadzeniem przepisu, ale mimo to TRZEBA wyznaczyć kalendarz zaliczeń w obu okresach marzec-kwiecień i październik-listopad. Odbywa się wszystko w obiektach zamkniętych po pierwszych testach raczej większość garażu JRG odpada ze względu na nawierzchnię. Zacznie się szukanie Sal gimnastycznych :)

Offline misza1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Nowe wytyczne testów sprawnościowych
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 17, 2018, 08:22:16 »
Dałem tylko przykład z ta wodą.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Nowe wytyczne testów sprawnościowych
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 18, 2018, 19:42:12 »
Odbywa się wszystko w obiektach zamkniętych po pierwszych testach raczej większość garażu JRG odpada ze względu na nawierzchnię. Zacznie się szukanie Sal gimnastycznych :)
"Próbę wydolnościową przeprowadza się w ubiorze i obuwiu sportowym w pomieszczeniu
zamkniętym o utwardzonej nawierzchni"
Panie szanowny, garaż jest pomieszczeniem zamkniętym o utwardzonej nawierzchni. Nie łapią się tylko te garaże co mają mniej niż ok 22m długości.