Autor Wątek: Rezygnacja ze służby na stażu.  (Przeczytany 8459 razy)

Offline bobek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 227
Rezygnacja ze służby na stażu.
« dnia: Kwiecień 02, 2018, 23:40:09 »
Witam, mam pytanie jak wygląda rezygnacja że służby na stażu, chodzi mi o szczegóły wypowiedzenia (czas zwolnienia że służby itp). Proszę o udzielenie wszelkich wskazówek.

pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Rezygnacja ze służby na stażu.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2018, 06:13:01 »
Witam, mam pytanie jak wygląda rezygnacja że służby na stażu, chodzi mi o szczegóły wypowiedzenia (czas zwolnienia że służby itp). Proszę o udzielenie wszelkich wskazówek.

pozdrawiam
Składasz raport o zwolnienie ze służby i w ciągu 3 miesięcy 01 ma obowiązek ciebie zwolnić.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bobek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 227
Odp: Rezygnacja ze służby na stażu.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2018, 09:02:15 »
Witam, mam pytanie jak wygląda rezygnacja że służby na stażu, chodzi mi o szczegóły wypowiedzenia (czas zwolnienia że służby itp). Proszę o udzielenie wszelkich wskazówek.

pozdrawiam
Składasz raport o zwolnienie ze służby i w ciągu 3 miesięcy 01 ma obowiązek ciebie zwolnić.

zwracam jakiekolwiek koszty wyszkolenia itp?

Offline franklin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Rezygnacja ze służby na stażu.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2018, 09:11:09 »
Nic nie zwracasz

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Rezygnacja ze służby na stażu.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2018, 09:18:33 »
Dlaczego chcesz zrezygnować co Cię skłania do podjęcia tej decyzji, :straz: napisz proszę może ktoś się obudzi i zacznie dbać o zwykłych strażaków.  :cooo:I to jest przykład zderzenia się z rzeczywistością w naszej formacji. :kwit:
Zastanów się dobrze zanim podejmiesz ten krok? :tuba:

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Rezygnacja ze służby na stażu.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2018, 09:39:29 »
Dlaczego chcesz zrezygnować co Cię skłania do podjęcia tej decyzji, :straz: napisz proszę może ktoś się obudzi i zacznie dbać o zwykłych strażaków.  :cooo:I to jest przykład zderzenia się z rzeczywistością w naszej formacji. :kwit:
Zastanów się dobrze zanim podejmiesz ten krok? :tuba:

napisz napisz może to będzie przestrogą dla chcący podjąć służbę, lub dla tych co się jeszcze wahają  czy spieprzać czy zostać, a jeżeli masz już przemyślaną sytuację i plan na przyszłość to nie zastanawiaj się

u mnie w jednostce(może trochę inna sytuacja , ale o czymś to tez świadczy) jest kilku takich 12 ,13-sto latków co tylko czekają do 15 lat i pa pa 

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Rezygnacja ze służby na stażu.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2018, 10:25:11 »
Wszystko idzie w złym kierunku, coraz mniej przywileji, system kształcenia do d..y, płaca mało konkurencyjna z sektorem prywatnym wiec nie ma się co dziwic, takich przypadków będzie coraz więcej!!!

Offline franklin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Rezygnacja ze służby na stażu.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 03, 2018, 13:15:24 »
ja zrezygnowałem po 4 latach służby w PSP.Decyzja musi byc przemyślana to fakt. Teraz jestem w cywilu i wiem ze to była jedna z lepszych decyzji. Lepsze pieniądze, większy spokój żadnych dyzurów domowych. Robisz swoje i wychodzisz. A jaki powód u ciebie?

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Rezygnacja ze służby na stażu.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 03, 2018, 16:00:26 »
Jeżeli człowiek młody ma rodzinę i jakieś plany w sensie budowa domu lub zakup mieszkania to kokosów niestety nie ma zanim zacznie coś zarabiać jak człowiek to przyjdzie na emeryturę iść .....takie są realia niestety .....

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Rezygnacja ze służby na stażu.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 03, 2018, 17:16:45 »
ja zrezygnowałem po 4 latach służby w PSP.Decyzja musi byc przemyślana to fakt. Teraz jestem w cywilu i wiem ze to była jedna z lepszych decyzji. Lepsze pieniądze, większy spokój żadnych dyzurów domowych. Robisz swoje i wychodzisz. A jaki powód u ciebie?

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.. coś kosztem czegoś ty będziesz miał święty spokój do 67 ja się jakoś przemęcze te kilka lat żeby koło 40 też mieć święty spokój z tą różnicą że swoje już będę miał zrobione dożywotnio;)

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Rezygnacja ze służby na stażu.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 03, 2018, 19:42:33 »
O czym ty mu piszesz wiesz do ilu lat robią obecnie młodzi i jakie perspektywy na awans mają? . 
Teraz to tylko 10 lat różnicy w stosunku do cywila i jak powiedzmy przez 30 lat masz zarabiać sporo mniej mamiąc się nadzieją odległej emerytury ( o ile utrzyma się to do jego odejścia) to nie wiem czy on popełnia taki błąd.
On żyje tu i teraz, tu i teraz będzie miał rodzinę i dzieci i może nawet w swoim "próżniactwie, nienasyconym konsumpcjonizmie"  zapragnie mieć dom lub choćby mieszkanie. TU i teraz nie za 30 lat bo za 30 lat to może Go nie być.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Rezygnacja ze służby na stażu.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 03, 2018, 19:52:23 »
Miałem na myśli tylko i wyłącznie stare prawa. Na nowych prawach ta służba niczym nie zachęca i nie sposób się nie zgodzić z tym co napisałeś czego odzwierciedlenie mamy na naborach na które mało kto się zgłasza a Ci co się zgłaszają nie dorównują tym którzy przychodzili 10 lat temu. Głównie sieroty i niemoty..

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Rezygnacja ze służby na stażu.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 03, 2018, 20:03:40 »
Spoko moim skromnym zdaniem kwestia czasu i podobnie jak policja przerzucimy się na Panie.

Offline Emillio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Rezygnacja ze służby na stażu.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 09, 2018, 20:15:23 »
Czym ma zachęcać mlode osoby?? Tym ze musi robic do 55lat ? Tym ze dostanie 80% L4? Tym ze jeszcze troche i wprowadza zakaz dorabiania? Tym ze jak przyjdzie mlody chlopak po szkole średniej i dostaje on 2200 2300 na reke? Tym maja zachecac? Teraz w lidlu czy biedronce lub innych marketach zarabiaja wiecej, maja wieksze profity.. i nie mam teraz pretensji do osob pracujacych w takich sklepach.. ale chlopaki z formacji będą wiedzieć o co mi chodzi..

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Rezygnacja ze służby na stażu.
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 10, 2018, 18:09:14 »
WIELKIE szczęście, że zrezygnował i mój ukłon. Osoby, które nie czują tej służby, są rozczarowane, później często bywają problemem, również dla innych strażaków. Życzę tym razem trafionego wyboru.