Autor Wątek: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????  (Przeczytany 247110 razy)

Offline Fireman21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #650 dnia: Listopad 09, 2018, 18:37:47 »
Mogę wiedzieć w jaki sposób nasz najwiekszy związek zawodowy, zwany Solidarnosc, w którym wedlug ,,piewcy z lubelskiego" ilosc czlonkow rosnie w kazdej minucie przyczynil sie do tej podwyzki z porozumienia?  Szefostwo poczynilo jakies starania?, bo podpisywac sie to mial kto....

Offline rincon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #651 dnia: Listopad 09, 2018, 19:33:42 »
Tylko trzeba wziąć pod uwagę że ze zwykłym funkcjonariuszem nikt nie będzie rozmawiał , od tego są przedstawiciele .  Wydaję się że temat braku podwyżek chwilowo zażegnany, ale bez waloryzacji naszych zarobków za 2 - 3 lata spotkamy się znowu w tym samym miejscu :(
Prawda, nic nikomu nie ujmuje, taka rola związkowców, bardziej chce zwrócić uwagę że środowisko strażaków skonsolidowało się pomimo wojny domowej , nie zważając często  na swoich przedstawicieli i agitprop, za co im chwała. To samo tyczy się policjantów, większość która przechyliła szale zwycięstwa, do związków nie należała. Niesamowita konsolidacja i moc ruchów oddolnych.  Chyba przekroczono rubikon który zmienił wszystko jeśli chodzi o służby podległe MSW i już nigdy nie będzie tak jak było.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2018, 19:44:01 wysłana przez rincon »

Offline Albertkain

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #652 dnia: Listopad 09, 2018, 20:54:00 »
Cytuj
   SIUSIEK  Akcja protestacyjna strażaków z Ski dotyczyła województw mazowieckiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, podlaskiego i opolskiego. Więc chyba jasne jest którzy Panowie Przewodniczący dali ciała.

Z Mazowszem przesadziłeś, ogłośili akcję i zaraz ją wygasili ponieważ człowiek z zarzadu Związku przytulił się do przewodniczącego Rady Tymczasowej KSP (sprzedął związek mazowiecki za funkcję w RT)
A jeżeli uważasz że te województwa które ogłosiły akcję protestacyjną działały zgodnie z Statutem to powiem że złamali wszelkie zasady.
Właściwie KK ma prawo usunięcia ich z związku S.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #653 dnia: Listopad 10, 2018, 03:44:41 »
Jak poczytać i popatrzeć na takie dyskusje, to myślę że nasi przełożeni mają niezły ubaw. Sorry, ale wygląda to jak kłótnia dzieci w piaskownicy, więc właściwie dlaczego mają nas traktować poważne.
Myślę, że Jankowski nie mógł więcej wycisnąć. Jego list też świadczy o tym.
Niestety obie strony  nie zyskały wiele. Rząd więcej.
Mundurowi głównie  pieniądze, niestety bez waloryzacji. Rząd tymczasowy spokój, ale skończy się jak ludzie zaczną  odchodzić na emerytury.
O obietnicach zmian w prawie myślę że możemy zapomnieć.



« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2018, 03:48:37 wysłana przez Florek-112 »

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #654 dnia: Listopad 10, 2018, 10:44:03 »
Jak poczytać i popatrzeć na takie dyskusje, to myślę że nasi przełożeni mają niezły ubaw. Sorry, ale wygląda to jak kłótnia dzieci w piaskownicy, więc właściwie dlaczego mają nas traktować poważne.
Myślę, że Jankowski nie mógł więcej wycisnąć. Jego list też świadczy o tym.
Niestety obie strony  nie zyskały wiele. Rząd więcej.
Mundurowi głównie  pieniądze, niestety bez waloryzacji. Rząd tymczasowy spokój, ale skończy się jak ludzie zaczną  odchodzić na emerytury.
O obietnicach zmian w prawie myślę że możemy zapomnieć.

 W kilku swoich stwierdzeniach moim zdaniem patrzysz tylko jako protestujący a nie z szerszej perspektywy;
   1. Próba wcześniejszego wciągnięcia tymczasowej KSP S-ki do rozgrywek nie powiodła się, nie zrobili czegoś co podobno mieli zrobić, plany wzięły w łeb, i te kłócące się dzieci w piaskownicy nagle pozbawiły spokoju rządzących i przestali oni się śmiać,
   2. Strona protestująca zyskała bardzo dużo kosztem sprawy L4. Może tego nie widzisz ale moim zdaniem największym sukcesem długofalowym jest zlikwidowanie warunku 55 lat. Inną rzeczą jest teraz kwestia kiedy wszyscy mundurowi będą mieli 25 minimum stażu do emki.
   3. Rząd (czyli dobra zmiana) moim zdaniem stracił najwięcej. Jest to na razie strata niewymierna tzw. wizerunkowa, prestiżowa. Poświęciłem sporo czasu na czytanie komentarzy w ostatnich dniach pod wszelkimi artykułami o proteście, L4, na portalach internetowych i prawicowych i obecnie przeciwników "dobrej zmiany". Bez znaczenia gdzie były ale w przeważającej większości były bardzo, bardzo negatywne dla nas, a zwłaszcza dla policjantów. I nie chodzi o to że rząd ugiął się przed "szantażem" następnej grupy społecznej, chodzi o postrzeganie służb mundurowych w społeczeństwie czy lewicowym czy prawicowym czy liberalnym pod kątem przywilejów tak samo od wielu wielu lat czyli negatywne. Wracałem sobie do artykułów z 2013-2014 roku jak platformersi zmieniali zasady chorobowe w służbach. Teraz ani jeden portal (wp, onet, tvn, polsat, interia, wyborcza, itp.) nawet słowem nie wspomniał (co ochoczo podnosili w 2013-14 roku), jaka tzw. patologia była zwłaszcza w policji pod względem L4 i jak się ona zmieniła na plus po wprowadzeniu na 80%. Dla tych mediów stanowiących zaplecze polityczne totalnej opozycji ważniejsze było że pisowcy mają zajeb..ty problem, a nasze przywileje dla nich zeszły w tym momencie na dalszy plan.
   4. Spokój rządu tymczasowy ? Ok, masz rację. Ale wiązania tego z odejściami na emkę już bym nie wiązał w takim stopniu.  Fale odejść były w poprzednich latach - mówię już tu o PSP - były w 2016-2017 (zwłaszcza w wysokich korpusach, oficerów ze stażem 30 lat i więcej którzy uważali ze bez nich straż się zawali) i będą w następnych latach. Pamiętaj że SGSP i 3 SA produkują co roku strażaków na następne 25 lat służby. Problem mogą mieć tylko z korpusem kierowców już w niedalekiej przyszłości.
   5. O jakich zmianach w prawie myślisz ? O zmianie ustawy naszej dot. zasad np. dodatków służbowych, "widełek", O zmianie zasad naliczania przy odejściu na emkę ? Oby nastąpiły jak najpóźniej albo i wcale.
Wiesz dlaczego nasz 01KG mówił o pewnych zmianach nas czekających na odprawach służbowych ? Prawdopodobnie przygotowywał się do "dopasowania" naszej ustawy do nowo opracowywanego kodeksu pracy. Ale na razie jeszcze nie będzie zmieniany, bo rządzący się wystraszyli negatywnego oddźwięku społecznego w kontekście przyszłorocznych wyborów.
pozdrawiam

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #655 dnia: Listopad 10, 2018, 17:29:03 »
Cytuj
Jak poczytać i popatrzeć na takie dyskusje, to myślę że nasi przełożeni mają niezły ubaw. Sorry, ale wygląda to jak kłótnia dzieci w piaskownicy, więc właściwie dlaczego mają nas traktować poważne.
Myślę, że Jankowski nie mógł więcej wycisnąć. Jego list też świadczy o tym.
Niestety obie strony  nie zyskały wiele. Rząd więcej.
Mundurowi głównie  pieniądze, niestety bez waloryzacji. Rząd tymczasowy spokój, ale skończy się jak ludzie zaczną  odchodzić na emerytury.
O obietnicach zmian w prawie myślę że możemy zapomnieć.
Chyba popiłeś i użalasz się nad sobą. Ja mówię kolegom że to co wywalczyli przed 11 listopada to rewelacja bo po 11 nawet 80 tys na zwolnieniach nic by już nie wskurało. Premier odwołałby ministra i byłaby dupa. A dziwi mnie że kolega pisze że obie strony nie zyskały wiele a rząd więcej.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #656 dnia: Listopad 11, 2018, 00:16:46 »
Koledzy nie upiłem się i nie patrzę jako protestujący,  bo choć protest przyniósł skutek,  to metoda wcale mnie nie zachwyca, nie porywa, a jest sukcem dzięki zdesperowanym dołom policji.
Co jest nie tak z porozumieniem trzeba zrozumieć niezadowolenie policjantów.
Mimo wszystko ja jednak wierzę, że więcej nie było można uzyskać.  Wierzę Jankowskiemu, którego próbowano  od dawna zdyskredytować, a to porządny związkowiec.
Rząd odsunął eskalację protestu i może 80 tys po 11.11 nie przejmowałby się,  ale doszłoby do rotacyjnymch zwolnienień  w policji (już były gdzieniegdzie), a w styczniu, bez podwyżek 2019 i 2020 nastąpiłaby większa fala odejść na emeryturę.
Finansowo do już obiecanych  pieniędzy zyskaliśmy 2700zł w 2019 i 6tys w 2020. I może fajnie, ale tak jak ktoś napisał jest to przesunięcie problemów do kolejnych protestów za 3-4 ata.
Dlatego w porozumieniu brakuje mi rewaloryzacji, więc "wyszarpujemy" podwyżki co kolejny protest, a to nie tak powinno być.   100% płatne nadgodziny. O ile policja może sobie ukształtować przepis, to u nas odnosi się do przeciętnego uposażenia - czy to wszystkich zadowala? Wątpię,  bo im wyższa grupa, tym większa odpowiedzialność, tym mniej zyskujesz na nadgodzinach. A jeśli wyższa grupa to z reguły system codzienny (problem z dorobieniem). Wiec jak zmotywować doświadczonych, podziałowców do awansu, żeby przekazywali wiedzę, uczyli z doświadczenia zamiast teoretycznie.
Brakuje mi, to na co na początku zgodziło się  MSWiA - płatne 30 dni zwolnienia - mogłoby być 15 i byłoby OK.
Może  55 lat zostanie wymkreślone,. choć wątpię, bo istnieje duże prawdopodobieństwo większej liczby dejść w 2020. 
Znając słowność, zmienność polityków, zmienność stołków  nie wierzę,  że zmienią też 15a i określą przepis na dodatek po 25 latach służby. Dlaczego nie? Bo to z pochodnymi zbyt kosztowne
Generalnie jest to udana próba rządu celem odsunięcia dużej fali odejść do początku 2020r.
Dlatego uważam, że  rząd zyskał potrzebny w roku wyborczym spokój mundurowych, a my zyskaliśmy finansowo, w przepisach to zobaczymy,  ale o każdą kolejną podwyżkę znów trzeba będzie protestować - tak nie powinno być.
Nowi w PSP. Podwyżki trochę uatrakcyjniły służbę, usunięcie 55 lat zrobi to dodatkowo.  Ale jeszcze bardziej uatrakcyjniłyby PSP rozwiązania na wzór biznesowy tj. ścisłe specjalizacje zawodowe i  socjal m.in.  dla wszystkich strażaków częściowo płatne przez państwo ubezpieczenie zdrowotne, pakiet sportowy, edukacyjny.
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2018, 00:40:34 wysłana przez Florek-112 »

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #657 dnia: Listopad 11, 2018, 02:30:06 »
  Tylko dotyczącego fragmentu o "biznesowym" podejściu do chłopaków zwłaszcza na PB: broń nas Boże.
  Zapytaj zorientowanych w temacie dlaczego w PSP po 25 latach potrzebne było nagle powoływanie przez Leśniakiewicza (czyli w sumie platformersów) jednostek ze specjalizacją i co to miało za związek z podejściem "reformatorskim" w PSP i zamierzoną przez liberałów reorganizacją całego KSRG. Można się mocno zdziwić nad rożnymi koncepcjami wówczas się ścierającymi.  Pamiętasz pożar w Kamieniu Pomorskim ? Tak mniej więcej miał wyglądać prawie każdy powiat o małej liczbie mieszkańców w Polsce pod względem stanu osobowego zmiany służbowej. Realne wykonanie przez byłych rządzących czyli liberałów tzw. "zwijania państwa". I ta po macoszemu traktowana obecnie przez wielu "dobra zmiana" całkowicie odwróciła trend odnośnie dalszego postępowania w PSP po swoich poprzednikach.
pozdrawiam
ps.
zapytaj "wszechwiedzących" co to znaczy "regulowany stan zmiany służbowej" dopasowany do obciążenia dobowego interwencjami i jaki może mieć to wpływ na ilość godzin nadliczbowych w 2020 roku strażaków PB.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #658 dnia: Listopad 11, 2018, 15:49:26 »
Jak poczytać i popatrzeć na takie dyskusje, to myślę że nasi przełożeni mają niezły ubaw. Sorry, ale wygląda to jak kłótnia dzieci w piaskownicy, więc właściwie dlaczego mają nas traktować poważne.
Myślę, że Jankowski nie mógł więcej wycisnąć. Jego list też świadczy o tym.
Niestety obie strony  nie zyskały wiele. Rząd więcej.
Mundurowi głównie  pieniądze, niestety bez waloryzacji. Rząd tymczasowy spokój, ale skończy się jak ludzie zaczną  odchodzić na emerytury.
O obietnicach zmian w prawie myślę że możemy zapomnieć.

 
      O jakich zmianach w prawie myślisz ? O zmianie ustawy naszej dot. zasad np. dodatków służbowych, "widełek", O zmianie zasad naliczania przy odejściu na emkę ? Oby nastąpiły jak najpóźniej albo i wcale.
Wiesz dlaczego nasz 01KG mówił o pewnych zmianach nas czekających na odprawach służbowych ? Prawdopodobnie przygotowywał się do "dopasowania" naszej ustawy do nowo opracowywanego kodeksu pracy. Ale na razie jeszcze nie będzie zmieniany, bo rządzący się wystraszyli negatywnego oddźwięku społecznego w kontekście przyszłorocznych wyborów.
pozdrawiam


Mając na uwadze falę protestu funkcjonariuszy miejmy nadzieje , że obecni czy też przyszli rządzący dwa razy się zastanowią zanim zaczną mieszać w służbach mundurowych .

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #659 dnia: Listopad 11, 2018, 16:00:54 »
Dokładnie. Wszystkie opcję grzebią lub chcą przy naszych przepisach. Nie ma święych

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #660 dnia: Listopad 11, 2018, 19:30:12 »
@peterek weź wyluzuj z ta polityką, bo czytając ciebie ma się wrażenie że pisze to ktoś od pasków z TVP
 Tylko dotyczącego fragmentu o "biznesowym" podejściu do chłopaków zwłaszcza na PB: broń nas Boże.
 
Cytuj
]Zapytaj zorientowanych w temacie dlaczego w PSP po 25 latach potrzebne było nagle powoływanie przez Leśniakiewicza (czyli w sumie platformersów) jednostek ze specjalizacją i co to miało za związek z podejściem "reformatorskim" w PSP i zamierzoną przez liberałów reorganizacją całego KSRG
No właśnie  po co? Może po to, żeby grupy nie były fikcją, a realnie działały? Od tamtego czasu jakoś nie ma problemów z ich  dysponowaniem, wcześniej bywało róznie.  Jakie jeszcze zmiany w KSRG nastąpiły? Bo nie zauważyłem innych? Samo KSRG wymaga zmian i reformy od dawna, ale do tego trzeba kogoś z wizją i mieszanie tego z polityką na pewno nie będzie dobre. Zamiast wizji i reformy mamy dorzucanie obowiązków, jak władowanie chemikom  biologii i radiologii, a wszystkim jednostkom leków, bez odpowiednich unormowań prawnych, zaplecza, czy  nawet ludzi którzy byliby je w stanie bezpiecznie podać.
 
Cytuj
Pamiętasz pożar w Kamieniu Pomorskim ? Tak mniej więcej miał wyglądać prawie każdy powiat o małej liczbie mieszkańców w Polsce pod względem stanu osobowego zmiany służbowej.
ale tak od lat wygląda każdy powiat o małej liczbie mieszkańców, mimo apeli ZZ w tej kwestii, nikt tego nie zmienia, a jak niedawno dostaliśmy do formacji etaty, to zostały one przeznaczone do wzmocnienia grup chemicznych w całej Polsce (czyli w dużych miastach, gdzie i tak było stosunkowo więcej ratowników). Odrębna kwestia jest to, że te etaty w większości wciąż są nieobsadzone, bo był nakaz zatrudniania chemików i biologów i te tłumy chętnych po studiach chemicznych, chcących wstąpić do PSP za 2200, zalały tak komendy, że sparaliżowały nabory.
W poprzednich postach pisałeś że protesty są sterowane i nastawione na obalenie władzy (spisek, spisek, wszędzie spisek!) Może ludzie mają po prostu dosyć sytuacji jaka panuje w służbach a nawarstwia się od lat, a do której każda kolejna władza dorzucała swoją cegiełkę? może chcą więcej niż tylko podwyżka? Nie pomyślałeś o tym?
Nad durnymi pomysłami rządzących powinny czuwać właśnie ZZ i wybijać im je z głowy, a nie dzielić stołki i włazić w tyłek władzy ( bez różnicy jakiej) . Straszysz tym co chcieli wprowadzić za Leśnego, ale to już było, to przeszłość. Leśny i jego pomysły to przeszłość,  musimy się skupić na teraźniejszości, bo obecnie ciekawych pomysłów tez nie brakuje. Przykładem niech będą centralne zakupy w PSP, co moim i wielu ludzi zdaniem rozłoży służbę.
Dla Solidarności obecnie najważniejszą sprawą jest wyłonienie Rady, potem mam nadzieję, że oprócz podwyżek i spraw bieżących jako związek skupimy się na bezpieczeństwie i zdrowiu ratowników, na chorobach zawodowych, ubraniach (nie tylko specjalnych ale tez koszarówkach, bieliźnie itp) przepisie o BHP, i innych problemach służby na jakie wpływ powinny mieć związki.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #661 dnia: Listopad 11, 2018, 20:37:32 »
Właśnie o takie ujęcie mi chodziło w sensie biznesowym. Generalnie temat trudny,  bo to jest choroba od lat tocząca budżetowkę tj. dokładnie zadań do posiadanych sił,  zamiast dokładnie osób i ich specjalizacja.
Co do związków,  to powinno się schować głupawe etykiety czerwoni, zieloni, niebiescy, bo wszyscy żyjemy obecnie i wszyscy mamy te same problemy w pracownicze i bytowe.
Związki powinny się dogadać i stworzyć jeden silny związek. Chyba jestem idealistą marzycielem. :gwiazdki:
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2018, 20:44:19 wysłana przez Florek-112 »

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #662 dnia: Listopad 11, 2018, 20:53:19 »
madmax29:
wyluzowałem na chwilę ale rodzina - Rachoń to mój cioteczny brat od strony wujka siostry mamy i coś niecoś mu podrzucam na pasek do wybrania. :rofl: :rofl: przekonała mnie do powrotu.
   Widzisz, Ty dobrze wiesz (albo powinieneś wiedzieć) jakie opcje związane z obroną cywilną, z braniem pod uwagę np. systemu niemieckiego ochrony pożarowej mam nadzieję że na zawsze nas ominęły. A młodzi, których tutaj dużo w ostatnich miesiącach się pojawiło nie mają o tym pojęcia. Mały powiat - to dla opcji która przegrała wówczas z zakresem podstawowym i specjalistycznym działań miał być praktycznie bez SIS PSP, a np. obecne KP trzeciej kategorii miały stać się właśnie "małym powiatem".
   Słyszałeś, że była opcja za Leśnego aby CBRN przejęło wojsko ? Pomyśl, w którym kierunku wtedy poszłaby straż nasza jako formacja.
   No właśnie zmiany znaczne w KSRG nie nastąpiły, bo wizjonerzy i reformatorzy od dużych zmian przegrali wówczas. A każda zmiana jest robiona nie przez strażaków czy przez 01KG, ale przez polityków - bez akceptacji zmian istotnych dla funkcjonowania bezpieczeństwa państwa w straży przez ministra MSWiA nic się nie odbędzie. No to jak do władzy dojdą za kilka lat np. politycy z programem pt: <strażacy pod powiaty, zero kasy na PSP z budżetu centralnego> to co powiesz wtedy ? A tacy politycy w Polsce są.
  Pokaż mi postulaty protestujących ZZ gdzie jest mowa o złych warunkach służby, braku od wielu, wielu lat nowego przepisu BHP (miał wejść pod koniec 2009 lub na początku 2010 !!!), o niewłaściwym postępowaniu strony służbowej na czele z 01KG. Pokaż mi chociaż list strażaków o podobnym wydźwięku jak list policjantów z Łodzi (szacun dla nich). 
  Mówisz, że Leśny to przeszłość. A nasz Suski to czasem nie z emki wrócił ? Nie był dla wielu w poprzednich latach przeszłością ? To może dożyjemy sytuacji, jak Leśny z 01wojewódzkimi emerytami wróci aby "naprawiać" bałagan po złych czasach gdy byli nieobecni.
  Odnośnie spisku, sterowania, itp., obalenia władzy - zastrzegam sobie powrót do naszej rozmowy w tym aspekcie w przyszłym roku przed wyborami parlamentarnymi. 
  Zakupy centralne ? Jeżeli mówimy tutaj o przetargach np. na wozy bojowe to widzę pozytywy takiego postępowania począwszy od kwestii finansowych (taniej za sztukę wychodzi jak kupujesz 40 wozów niż jak bierzesz jeden), poprzez np. ukrócenie fikcyjnego odbioru pod koniec roku. Oczywiście nie mam klapek na oczach odnośnie minusów takiego rozwiązania.
pozdrawiam
     

Offline roberto998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #663 dnia: Listopad 11, 2018, 22:07:49 »
Temat protest a gdzie jest Solidarność...
W górnictwie, żeby móc sterować górnikami i zlikwidowanie jedności było ... zachęcenie do tworzenia nowych związków. Czy nie mogłoby być u nas jeden jedyny związek, który nie walczyłby z innym? Po co Florian czy Solidarność. Stworzyć jeden jedyny lub wybrać F/S.
Wiadomo. Związkowiec najpierw dla siebie później dla innych. Ale jak już dla siebie załatwi to dla służby. Teraz mamy parodię wyposażenia, umundurowania, wyszkolenia. Nikt nie panuje nad tym. Jakby związek był silny to może i CNBOP udałoby się wysłać do Mysłowic. Specjalizacje też powinny być na nowo analizowane. Czy i ile jest potrzeba.
No i przede wszystkim nad Rozporządzeniami mógłby popracować. Po co specjalne ubranie wszędzie i zawsze. Wiem, że d-ca zapewnia stosowanie ale patrz Kraków (województwo) i interpretacja KW. Wszyscy i wszędzie.
No i na koniec taki związek mógłby mieć większe znaczenie przy warunkach pracy, płacy. Ten protest to była porażka. Jedna JRG przystępuje druga czeka a trzecia nic nie wie. I to może być w jednym województwie.

Offline strazak66

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #664 dnia: Listopad 12, 2018, 12:00:10 »
Mam pytanko? Co Pan Krzysztof A.... z Solidarności  robi na tych zdjęciach dotyczących porozumienia MSWiA z Federacją skoro po pierwsze Solidarność nie jest w federacji a po drugie to Pan Krzysztof A. w świętokrzyskim nawet flagi związkowej nie dał wywiesić przez swoje organizacje w powiatach, a teraz udaje że coś robi

Offline Albertkain

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #665 dnia: Listopad 12, 2018, 18:15:31 »
 strazak66
Po pierwsze KSP Solidarność jest stroną porozumienia zawartego z Ministrem, a po drugie gdybyś poczytał posty to byś wiedział "czyją ręką" jest ten pan i kogo polecenia wykonuje.

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #666 dnia: Listopad 12, 2018, 18:35:49 »
Eqinox naświetl mi sytuacje co to teraz się dzieje ciekawego w naszej formacji bo nie na bieżąco jestem

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #667 dnia: Listopad 12, 2018, 18:40:29 »
Eqinox naświetl mi sytuacje co to teraz się dzieje ciekawego w naszej formacji bo nie na bieżąco jestem
Czemu mnie się pytasz? Ja nie za bardzo mam czas ostatnio...
A już wiem czemu do mnie pijesz próbujesz mi przypiąć tą wypowiedź:
Z Mazowszem przesadziłeś, ogłośili akcję i zaraz ją wygasili ponieważ człowiek z zarzadu Związku przytulił się do przewodniczącego Rady Tymczasowej KSP (sprzedął związek mazowiecki za funkcję w RT)
A jeżeli uważasz że te województwa które ogłosiły akcję protestacyjną działały zgodnie z Statutem to powiem że złamali wszelkie zasady.
Właściwie KK ma prawo usunięcia ich z związku S.

Zasmucę cię to nie ja  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #668 dnia: Listopad 12, 2018, 20:40:20 »
Eqinox naświetl mi sytuacje co to teraz się dzieje ciekawego w naszej formacji bo nie na bieżąco jestem
Czemu mnie się pytasz? Ja nie za bardzo mam czas ostatnio...
A już wiem czemu do mnie pijesz próbujesz mi przypiąć tą wypowiedź:
Z Mazowszem przesadziłeś, ogłośili akcję i zaraz ją wygasili ponieważ człowiek z zarzadu Związku przytulił się do przewodniczącego Rady Tymczasowej KSP (sprzedął związek mazowiecki za funkcję w RT)
A jeżeli uważasz że te województwa które ogłosiły akcję protestacyjną działały zgodnie z Statutem to powiem że złamali wszelkie zasady.
Właściwie KK ma prawo usunięcia ich z związku S.

Zasmucę cię to nie ja  :rofl:
Tak macie w swoim "związku " że niektórzy koledzy zaplanowali na jutro spotkania zwiazane z akcją protestacyjną .. i nawet nie potrafili tego odwołać.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #669 dnia: Listopad 12, 2018, 20:41:39 »
Nic nie wiem o żadnym spotkaniu ale być może masz rację.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MYCIK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #670 dnia: Listopad 16, 2018, 10:56:58 »
A tutaj przykład jak pan z S który awansował z szefa zmiany na KW się zachowuje.https://www.wlkp.zgnszzpp.pl/aktualnosci/236-15-11-2018-informacja-dotyczaca-wyslania-pisma-do-wielkopolskiego-komendanta-wojewodzkiego-z-zapytaniem-o-celowosci-tworzenia-zestawien-strazakow-przebywajacych-na-l-4-przez-kw-psp-w-poznaniu-oraz-natychmiastowa-odpowiedz-wielkopolskiego-komendanta-wojewodzkiego-psp-w-poznaniu.html
TVP Info, audycja "Minęła 9". Dziś. Przed chwilą.
Gość - Piotr Duda, przewodniczący NSZZ Solidarność.
Zapytany o wywalczone przez FZZSM zmiany w przepisach emerytalnych, przewodniczący "S" zaakcentował, że szanuje walkę mundurowych, ale od tego momentu będzie zaostrzał walkę o prawa dla pracowników w sektorze cywilnym.

OK, ale teraz uwaga:

Prowadzący zapytał:

- A co pan sądzi o 100 procentowej odpłatności za L-4, które także jest efektem porozumienia policjantów w rządem?
W odpowiedzi pan Duda chlusnął wiaderkiem gówna w stronę mundurowych.

I co na to tymczasowa KSP ? :straz:

Offline strazak66

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #671 dnia: Listopad 16, 2018, 12:13:25 »
KW Wielkopolski to jeden z przykładów w kraju ludzi z "S" jak z kpt. do bryg w kilka miesięcy nic poza tym  ^_^

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 350
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #672 dnia: Listopad 16, 2018, 12:32:04 »
KW Wielkopolski to jeden z przykładów w kraju ludzi z "S" jak z kpt. do bryg w kilka miesięcy nic poza tym  ^_^

Pracujesz chociaż w wlkp ze wyciągasz takie płytkie wnioski?

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #673 dnia: Listopad 16, 2018, 13:57:48 »
A tutaj przykład jak pan z S który awansował z szefa zmiany na KW się zachowuje.https://www.wlkp.zgnszzpp.pl/aktualnosci/236-15-11-2018-informacja-dotyczaca-wyslania-pisma-do-wielkopolskiego-komendanta-wojewodzkiego-z-zapytaniem-o-celowosci-tworzenia-zestawien-strazakow-przebywajacych-na-l-4-przez-kw-psp-w-poznaniu-oraz-natychmiastowa-odpowiedz-wielkopolskiego-komendanta-wojewodzkiego-psp-w-poznaniu.html
TVP Info, audycja "Minęła 9". Dziś. Przed chwilą.
Gość - Piotr Duda, przewodniczący NSZZ Solidarność.
Zapytany o wywalczone przez FZZSM zmiany w przepisach emerytalnych, przewodniczący "S" zaakcentował, że szanuje walkę mundurowych, ale od tego momentu będzie zaostrzał walkę o prawa dla pracowników w sektorze cywilnym.

OK, ale teraz uwaga:

Prowadzący zapytał:

- A co pan sądzi o 100 procentowej odpłatności za L-4, które także jest efektem porozumienia policjantów w rządem?
W odpowiedzi pan Duda chlusnął wiaderkiem gówna w stronę mundurowych.

I co na to tymczasowa KSP ? :straz:

Konkretnie co Ci się nie podoba w tym piśmie? Idąc dalej. Jakie to porozumienie przewiduje 100% odpłatność za L4? Przez tą nieodpowiedzialną akcję długo nie będzie takiej możliwości. Jeśli ktoś nie rozumie jaki mechanizm tutaj działa, to mentalnie zatrzymał się na poziomie przedszkolaka.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #674 dnia: Listopad 16, 2018, 16:51:14 »
A czy przez tą nieodpowiedzialną akcję strażacy nie otrzymają podwyżek?
I czy wywalczone podwyżki to zasługa strażackiej Solidarności?
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2018, 16:55:05 wysłana przez Pułkownik_Moralność »