Autor Wątek: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????  (Przeczytany 247047 razy)

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #525 dnia: Październik 24, 2018, 23:45:10 »
do poczytania:

https://wiadomosci.wp.pl/kompromitacja-solidarnosci-w-pll-lot-nie-poparli-strajku-ich-wodz-poszedl-na-czlonka-zarzadu-6309391441233537a
Dwa największe ZZ w LoT-cie nie poparły protestu dwóch mniejszych w tym związku pilotów... Wiesz ile piloci w locie zarabiają?
Czemu wy oczekujecie że jeden ZZ ma obowiązek pomagać drugiemu? Przecież formalnie to inne instytucje.

Cwaniaczku jak jesteś taki pewny zajebistości S, oświeć wszystkich kim jest pan Stefan Malczewski obecnie w PLL LOT i kim był jeszcze niedawno - przed zajęciem swojego obecnego stołka. Napisz również jak bardzo bronił praw pracowniczych "podpisując się" pod ustawą zmieniającą na niekorzyść warunki pracy w PLL LOT.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #526 dnia: Październik 25, 2018, 08:19:16 »
Ale wszystkie walczą o pracowników tylko "S" NIE
Jeżeli rozumiesz interes pracownika który zarabia 3000 na równi z tym który 12 000 dostaje na starcie (a chce dostawać 30 000) to my się nie dogadamy tak jak ZZ w  LOT-cie.
Strajk w obronie zwolnionego szefa związku nie ma nic wspólnego z wysokością wynagrodzenia. Przez przypadek zwolnią chronionego prawem funkcyjnego "S" i też uszy po sobie bo różne płace. Nie broń spraw których nie da się obronić. "S" dawno przestała być typowym związkiem zawodowym a stała się przybudówką obecnie rządzących - a co będzie jak za rok zmieni się władza?
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline rincon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #527 dnia: Październik 25, 2018, 10:23:24 »
Jeżeli rozumiesz interes pracownika który zarabia 3000 na równi z tym który 12 000 dostaje na starcie (a chce dostawać 30 000) to my się nie dogadamy tak jak ZZ w  LOT-cie.
No no i wy jako S ka postanowiliście protestować wraz z innymi zawodami bo jak wiadomo interesy nauczycieli są tożsame co interesy strażaków  ^_^
Cwaniaczku jak jesteś taki pewny zajebistości S, oświeć wszystkich kim jest pan Stefan Malczewski obecnie w PLL LOT i kim był jeszcze niedawno - przed zajęciem swojego obecnego stołka. Napisz również jak bardzo bronił praw pracowniczych "podpisując się" pod ustawą zmieniającą na niekorzyść warunki pracy w PLL LOT.
O cholera były przewodniczący S jest teraz w zarządzie spółki no nie możliwe ^_^ to tak jak u nas  ^_^ totalny wysyp Deja Vu  ^_^ Czy to się nazywa hipokryzja ^_^


Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #529 dnia: Październik 25, 2018, 13:45:13 »
Mój Boże. Obrazili się.. ciekawi mnie jakie było I jest ich stanowisko.

Offline cieć :)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #530 dnia: Październik 25, 2018, 15:18:48 »
" Brak wymienienia KSP NSZZ „Solidarność” w roboczym projekcie porozumienia traktujemy jako niedopatrzenie strony ministerialnej podczas przygotowywania dokumentu. " - źródło http://kspnszz.org/index.php/2018/10/25/propozycja-porozumienia-pomiedzy-ministrem-spraw-wewnetrznych-i-administracji-i-zwiazkami-zawodowymi/
Może to niedopatrzenie ale czy na pewno? W zaproszeniu od strony rządowej nic nie pisze o KSP NZZZ "Solidarność" http://nszzp.pl/aktualnosci/minister-brudzinski-zaprasza-zwiazkowcow-spotkanie-odbedzie-sie-23-pazdziernika-2018-w-mswia/ , na stronie http://kspnszz.org też brak jakiejkolwiek wzmianki o zaproszeniu i planowanym spotkaniu
A może Pan Przewodniczący KSP pojechał tam na czyjeś polecenie i zaraz po spotkaniu udał się do KG PSP zdać relację ... ?

Offline marian998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #531 dnia: Październik 25, 2018, 15:30:02 »
" Brak wymienienia KSP NSZZ „Solidarność” w roboczym projekcie porozumienia traktujemy jako niedopatrzenie strony ministerialnej podczas przygotowywania dokumentu. " - źródło http://kspnszz.org/index.php/2018/10/25/propozycja-porozumienia-pomiedzy-ministrem-spraw-wewnetrznych-i-administracji-i-zwiazkami-zawodowymi/
Może to niedopatrzenie ale czy na pewno? W zaproszeniu od strony rządowej nic nie pisze o KSP NZZZ "Solidarność" http://nszzp.pl/aktualnosci/minister-brudzinski-zaprasza-zwiazkowcow-spotkanie-odbedzie-sie-23-pazdziernika-2018-w-mswia/ , na stronie http://kspnszz.org też brak jakiejkolwiek wzmianki o zaproszeniu i planowanym spotkaniu
A może Pan Przewodniczący KSP pojechał tam na czyjeś polecenie i zaraz po spotkaniu udał się do KG PSP zdać relację ... ?
Na stronie nie było info ale była na profilu FB.


[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #532 dnia: Październik 25, 2018, 17:40:57 »
"S" dawno przestała być typowym związkiem zawodowym a stała się przybudówką obecnie rządzących - a co będzie jak za rok zmieni się władza?
A jak szef OPZZ budował wokół siebie (swojego ZZ) Zjednoczoną Lewicę to oznacza, że Florian to przybudówka postkomunistów z SLD?
Abyś nie zaprzeczał to:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zjednoczona_Lewica_(Polska)
Jeden związek zawodowy jest prawicowy drugi lewicowy... Jeden powstał jako sprzeciw komunistom drugi aby ich wspierać ot taka ich historia.
Co bedzie jak zmieni się władza? NIC po prostu idziemy dalej... Był AWS... czyli partia założona przez "S" i przestała rządzić i czy "S" przestała istnieć? No nie i tak bedzie dalej. Odziwo wraz z rozwojem kraju i technologi kraj coraz bardziej skręca w prawo a szeregi "S" strażackiej rosną....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #533 dnia: Październik 25, 2018, 17:52:17 »
Panie Eq...trochę skruchy dla tego co robi Federacja bo jak Pan zacznie sobie wbijać do głowy to co nie robi Ska to Pan zwariuje. Nie ma Was i to wszystko...Dopóki Ska nie zacznie legalnie działać nic nie zdziała oprócz tego że wejdzie...hmmm wepcha się komuś głęboko.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #534 dnia: Październik 25, 2018, 18:03:31 »
Panie Eq...trochę skruchy dla tego co robi Federacja bo jak Pan zacznie sobie wbijać do głowy to co nie robi Ska to Pan zwariuje. Nie ma Was i to wszystko...Dopóki Ska nie zacznie legalnie działać nic nie zdziała oprócz tego że wejdzie...hmmm wepcha się komuś głęboko.
"S" działa legalnie... O czym wie MSWiA i KG... O moją głowę się nie martw duża jest i sporo pomiesci!
Zarzucacie koledzy Florki powieązania "S" z obecną władzą... Zgoda dzisaj KZD otwierał prezydent Duda ale wy macie za uszami tyle samo... Wasz przewodnicżacy tworzył coś na wzór AWSu dla postkomunistów zwane zjednoczoną lewicą...
"Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni (ZL) – polska lewicowa koalicja wyborcza zawiązana na wybory parlamentarne w 2015 przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, Twój Ruch, Polską Partię Socjalistyczną, Unię Pracy i Partię Zieloni. Z list koalicji kandydowali także działacze innych partii politycznych. Liderem koalicji była Barbara Nowacka (TR).
17 czerwca 2015 na zaproszenie Jana Guza w siedzibie OPZZ w Warszawie doszło do spotkania partii i ruchów lewicowych."
PS. Federacja w tym momencie nic nie robi robią tylko Policjanci  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline rincon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #535 dnia: Październik 25, 2018, 18:27:39 »
Jeden związek zawodowy jest prawicowy drugi lewicowy... Jeden powstał jako sprzeciw komunistom drugi aby ich wspierać ot taka ich historia.
Oooo ale czad, prawicowy związek zawodowy hahahaha, takie zestawienie toż to typowy oksymoron  ^_^ możesz nam wyjaśnić na czym polega "prawicowość" związku zawodowego, z satysfakcja poczytam tą gimnastykę umysłowa. 
Co bedzie jak zmieni się władza? NIC po prostu idziemy dalej...
Tu pełna zgoda, jak w moim województwie zdechło SLD lizaliście dupe PO aż miło. Dodam że do samego jej końca !
Odziwo wraz z rozwojem kraju i technologi kraj coraz bardziej skręca w prawo a szeregi "S" strażackiej rosną....
Tu to nie wiem dzięki czemu, czy technologi czy rozwoju, ale tak żeście skręcili że powchodziliście sobie nawzajem do dupy ^_^ jednak stawiam na technologie  ^_^
Tego nie idzie czytać i komentować inaczej niż żartem,  przecież to mowa gości rodem z ZSMP. Od dwudziestu lat takich bzdur, wazeliniarstwa i propagandy jeszcze nie słyszałem i nie widziałem , słowo jestem przerażony   :o
A o powstaniu strażackiej Solidarności i potem Floriana, zasięgnij głębszej wiedzy niż jakieś bzdury z wiki i analizy rodem z głowy lejtnanta Zubowa z powieści Piaseckiego.
ps
zastanów się też czemu ten "komunistyczny" Florian wziął sobie na nazwę imię Świętego .

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #537 dnia: Październik 25, 2018, 19:22:00 »
Oooo ale czad, prawicowy związek zawodowy hahahaha, takie zestawienie toż to typowy oksymoron  ^_^ możesz nam wyjaśnić na czym polega "prawicowość" związku zawodowego, z satysfakcja poczytam tą gimnastykę umysłowa. 
Ależ tu nie trzeba żadnej gimnastyki nawet w innych krajach wiedzą, że za upadek komunizmu odpowiada ZZ zawodowy Solidarność... Jako, że komunizm to ustrój lewicowy a w zasadzie skrajnie lewicowy który jest antyklerykalny a ZZ Solidarność odwołuje się do tradycji chrześcijańskich naszego kraju...
Tu pełna zgoda, jak w moim województwie zdechło SLD lizaliście dupe PO aż miło. Dodam że do samego jej końca !
A w moim "S" tego nie robiła i co z tego?
A o powstaniu strażackiej Solidarności i potem Floriana, zasięgnij głębszej wiedzy niż jakieś bzdury z wiki i analizy rodem z głowy lejtnanta Zubowa z powieści Piaseckiego.
ps
zastanów się też czemu ten "komunistyczny" Florian wziął sobie na nazwę imię Świętego .
Znasz takie przysłowie miłe złego początki a koniec żałosny? Wybrano swiętego na patrona bardzo fajnie...
Ale to było w 1993 r. a w 2003 na fali wyborczego zwycięstwa SLD... "Uchwałą Prezydium OPZZ z dnia 03 kwietnia 2001 roku Związek Zawodowy Strażaków „FLORIAN” został przyjęty do Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych."
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogólnopolskie_Porozumienie_Związków_Zawodowych
No przecież powstanie OPZZ to jednoczesna delegalizacja "Solidarności". W koalicji z SLD w latach (1991-97) 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #538 dnia: Październik 25, 2018, 20:53:36 »
Pan Andura może jak twierdzisz jest tymczasowym KSP a ale na sto procent o każdym ruchu czy podpisie będzie informował p. Dudę. Wiem to z samego źródełka.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #539 dnia: Październik 25, 2018, 21:22:01 »
Pan Andura może jak twierdzisz jest tymczasowym KSP a ale na sto procent o każdym ruchu czy podpisie będzie informował p. Dudę. Wiem to z samego źródełka.
Nawet gdyby to była prawda to P.Duda to związkowy "przełożony" K.Andury…
Wiec co w tym złego?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #540 dnia: Październik 25, 2018, 21:53:05 »
Pan Andura może jak twierdzisz jest tymczasowym KSP a ale na sto procent o każdym ruchu czy podpisie będzie informował p. Dudę. Wiem to z samego źródełka.
Nawet gdyby to była prawda to P.Duda to związkowy "przełożony" K.Andury…
Wiec co w tym złego?

to tak dla pokazania jak zachowywał się obecny "tymczasowy" S...

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/kuriozalnie-u-strazakow/ar/8271444

Uprzedając komentarze typu "to wersja KW" - zatem pan KA w tamtym czasie chodził i wszem i wobec chwalił się jak to "pojechał" KW - oczywiście do czasu jak zrobił się szum.
Jak ktośnie nie wierzy może zawsze do chłopaków z Sandomierza i Kielc zadzwnić. Tak wiec widziecie klasa sama w sobie. Proponuję jeszcze popatrzeć kto w tym samym czasie był z-ca w KG... Takich to asów hoduje nasza wspaniała S...

Eqinox widzę że nie odpowiadasz na niewygodne pytania :) Dlaczego nie napiszesz kim był pan z LOTu o którym wspomniałem (kotś inny to zrobił a ja czekam na ciebie). Napisz też dlaczego ten pan popierał zmiany przepisów zmieniające warunki pracy części załogi na gorsze?
Pamiętaj tylko że w necie nic nie ginie i wszystko można znaleźć więc zwyczajowo nie naginaj faktów.
 
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2018, 22:10:37 wysłana przez wikson »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #541 dnia: Październik 25, 2018, 22:16:00 »
to tak dla pokazania jak zachowywał się obecny "tymczasowy" S...

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/kuriozalnie-u-strazakow/ar/8271444

Uprzedając komentarze typu "to wersja KW" - zatem pan KA w tamtym czasie chodził i wszem i wobec chwalił się jak to "pojechał" KW - oczywiście do czasu jak zrobił się szum.
Jak ktośnie nie wierzy może zawsze do chłopaków z Sandomierza i Kielc zadzwnić. Tak wiec widziecie klasa sama w sobie. Proponuję jeszcze popatrzeć kto w tym samym czasie był z-ca w KG... Takich to asów hoduje nasza wspaniała S...

Eqinox widzę że nie odpowiadasz na niewygodne pytania :) Dlaczego nie napiszesz kim był pan z LOTu o którym wspomniałem (kotś inny to zrobił a ja czekam na ciebie). Napisz też dlaczego ten pan popierał zmiany przepisów zmieniające warunki pracy części załogi na gorsze?
Pamiętaj tylko że w necie nic nie ginie i wszystko można znaleźć więc zwyczajowo nie naginaj faktów.
Chłopie ten artykuł na tym forum był od 2007 co najmniej 3 razy! Już raz pisałem że świadczy przede wszystkim o poziomie tego KW...
Jak podwładny przełożonemu karze a ten zwołuje konferencję prasową żeby się tym pochwalić to jak to świadczy o przełożonym?
Nie znam człowieka i nie wiem czemu... Ale mogę się domyślać bo słyszałem w TV że firma za PO-PSL przynosiła gigantyczne straty i chcieli ją sprzedać firmie Amber GOLD albo niemieckim liniom lotniczym. Być może to fragment programu naprawczego... Szczerze nie wiem.
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #542 dnia: Październik 25, 2018, 22:53:20 »
to tak dla pokazania jak zachowywał się obecny "tymczasowy" S...

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/kuriozalnie-u-strazakow/ar/8271444

Uprzedając komentarze typu "to wersja KW" - zatem pan KA w tamtym czasie chodził i wszem i wobec chwalił się jak to "pojechał" KW - oczywiście do czasu jak zrobił się szum.
Jak ktośnie nie wierzy może zawsze do chłopaków z Sandomierza i Kielc zadzwnić. Tak wiec widziecie klasa sama w sobie. Proponuję jeszcze popatrzeć kto w tym samym czasie był z-ca w KG... Takich to asów hoduje nasza wspaniała S...

Eqinox widzę że nie odpowiadasz na niewygodne pytania :) Dlaczego nie napiszesz kim był pan z LOTu o którym wspomniałem (kotś inny to zrobił a ja czekam na ciebie). Napisz też dlaczego ten pan popierał zmiany przepisów zmieniające warunki pracy części załogi na gorsze?
Pamiętaj tylko że w necie nic nie ginie i wszystko można znaleźć więc zwyczajowo nie naginaj faktów.
Chłopie ten artykuł na tym forum był od 2007 co najmniej 3 razy! Już raz pisałem że świadczy przede wszystkim o poziomie tego KW...
Jak podwładny przełożonemu karze a ten zwołuje konferencję prasową żeby się tym pochwalić to jak to świadczy o przełożonym?
Nie znam człowieka i nie wiem czemu... Ale mogę się domyślać bo słyszałem w TV że firma za PO-PSL przynosiła gigantyczne straty i chcieli ją sprzedać firmie Amber GOLD albo niemieckim liniom lotniczym. Być może to fragment programu naprawczego... Szczerze nie wiem.

Cóż z tego, że artykuł był już przytaczany? Czy nie warto pokazywać tych wspaniałych chwil triumfu „tymczasowego”? Wszak dopie…. KW i to  do tego stopnia że ten podejmował desperackie kroki. Warto pokazywać szczególnie młodym, którzy często jeszcze w służbie nawet nie byli i nie wiedzą jaka to prześwietna gwiazda stoi na czele ich wspaniałego zz!!
Wiem, że dla ciebie ten artykuł to tylko porażka KW, a postać KA w nim przedstawiona promienieje blaskiem nieskazitelnej świetności, ale może ktoś inny oceni to odmiennie (za co na pewno będzie nazwany idiotą, kretynem ewentualnie kłamcą).

A co do pana członka zarządu PLL LOT, S. Malczewskiego, należy podkreślić byłego szefa S w LOT-cie, powołanego do zarządu w 2016 (ciekawe kto wtedy rządził w kraju….?), rozumiem że to standardowa droga kariery związkowej w S – najpierw napier…. pracodawcę po to żeby dostać dobry stołek (znamy to u nas, prawda?), a następnie w ramach restrukturyzacji przedsiębiorstwa, popieramy przepisy, które umowy o pracę zmieniają w samozatrudnienie…. BRAWO! Godne członka S!

I zrób mi przyjemność – nie odpisuj, bo już się rzygać chce jak się czyta te twoje krętactwa, kłamstwa, półprawdy itp., itd. Żyj sobie dalej w przekonaniu o swojej zajebistości i nieomylności, niekoniecznie zatruwając nią innych.
Wyłączam stacje. Bez odbioru.

Offline rincon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #543 dnia: Październik 25, 2018, 22:57:12 »
nawet w innych krajach wiedzą, że za upadek komunizmu odpowiada ZZ zawodowy Solidarność... Jako, że komunizm to ustrój lewicowy a w zasadzie skrajnie lewicowy który jest antyklerykalny a ZZ Solidarność odwołuje się do tradycji chrześcijańskich naszego kraju...
O światowym komunizmie i jego upadku, napisał Tomek 5 ta Be hahahaha. No bez jaj chyba miałeś włam na konto hahahaha.
Naprawdę nie potrafisz zrozumieć działania związków zawodowych , nie rozumiesz że czyjś światopogląd obyczajowy nie ma tu żadnego znaczenia, że pracodawca może dymać i Katolika i Żyda i tego diabła co do kościoła nie chodzi ?
Czy wiesz ze można być całym sercem ideowym lewicowcem i socjalista ale mieć bardzo konserwatywne poglądy na sprawy obyczajowe. Czy rozumiesz że lewicowość to właśnie dbanie o słabszych i ciemiężonych. I ze to są prawdziwe korzenie związków zawodowych, a nie ruch społeczny który powstał żeby obalić narzucona nam siłą socjalistyczna dyktaturę.
To dodatkowo Ci napisze, że obecny rząd to najbardziej socjalny a co za tym idzie lewicowy ( nie obyczajowo )  jaki był po 89 , a jego narodowe podejście do wielu aspektów, mogło by budzić jednoznaczne skojarzenia  ^_^
Znasz takie przysłowie miłe złego początki a koniec żałosny? Wybrano swiętego na patrona bardzo fajnie...
Ale to było w 1993 r. a w 2003 na fali wyborczego zwycięstwa SLD... "Uchwałą Prezydium OPZZ z dnia 03 kwietnia 2001 roku Związek Zawodowy Strażaków „FLORIAN” został przyjęty do Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych."
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogólnopolskie_Porozumienie_Związków_Zawodowych
No przecież powstanie OPZZ to jednoczesna delegalizacja "Solidarności". W koalicji z SLD w latach (1991-97)
Tak wiem wiem, Florian pochodzi bezpośrednio od NKWD ^_^
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2018, 23:31:46 wysłana przez rincon »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #544 dnia: Październik 26, 2018, 06:58:37 »
Znasz takie przysłowie miłe złego początki a koniec żałosny? Wybrano swiętego na patrona bardzo fajnie...
Ale to było w 1993 r. a w 2003 na fali wyborczego zwycięstwa SLD... "Uchwałą Prezydium OPZZ z dnia 03 kwietnia 2001 roku Związek Zawodowy Strażaków „FLORIAN” został przyjęty do Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych."
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogólnopolskie_Porozumienie_Związków_Zawodowych
No przecież powstanie OPZZ to jednoczesna delegalizacja "Solidarności". W koalicji z SLD w latach (1991-97)
Tak wiem wiem, Florian pochodzi bezpośrednio od NKWD ^_^
Bomba że to napisałeś! Poza przysłowiem reszta informacji pochodzi z wymienionego powyżej linku oraz z:
http://www.zzsflorian.pl/historia.html
Ja tam nie widze NKWD no ale każdy w tym kraju ma prawo mieć swoje zdanie. Być może wiesz coś wiecej niż ja....
nawet w innych krajach wiedzą, że za upadek komunizmu odpowiada ZZ zawodowy Solidarność... Jako, że komunizm to ustrój lewicowy a w zasadzie skrajnie lewicowy który jest antyklerykalny a ZZ Solidarność odwołuje się do tradycji chrześcijańskich naszego kraju...
O światowym komunizmie i jego upadku, napisał Tomek 5 ta Be hahahaha. No bez jaj chyba miałeś włam na konto hahahaha.
Naprawdę nie potrafisz zrozumieć działania związków zawodowych , nie rozumiesz że czyjś światopogląd obyczajowy nie ma tu żadnego znaczenia, że pracodawca może dymać i Katolika i Żyda i tego diabła co do kościoła nie chodzi ?
Czy wiesz ze można być całym sercem ideowym lewicowcem i socjalista ale mieć bardzo konserwatywne poglądy na sprawy obyczajowe. Czy rozumiesz że lewicowość to właśnie dbanie o słabszych i ciemiężonych. I ze to są prawdziwe korzenie związków zawodowych, a nie ruch społeczny który powstał żeby obalić narzucona nam siłą socjalistyczna dyktaturę.
To dodatkowo Ci napisze, że obecny rząd to najbardziej socjalny a co za tym idzie lewicowy ( nie obyczajowo )  jaki był po 89 , a jego narodowe podejście do wielu aspektów, mogło by budzić jednoznaczne skojarzenia  ^_^
No to chyba już norma w obecnych czasach że poglądy socjalne prawica przyjmuje...ALe światopogląd się nie zmienia tak jak min. podejscie do koscioła.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MYCIK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #545 dnia: Październik 26, 2018, 09:46:39 »
Eginox ty naprawdę wierzysz że polityk który idzie do kościoła to idzie się modlić? .I jeszcze z drugą lub trzecią żoną. Wiiem że to nie na temat ale kolega pozwolił sobie dla swej obrony wyjechać z kościołem. Związek nie jest od poruszania kwestii światopoglądowej. Kto by nie żądził trzeba bronić praw pracowników, a ty uważasz że tylko ten rząd dba o pracowników.Ok na pewno bardziej niż poprzednicy. Ale upomnienie się o rzeczy obiecane to chyba normalne. A teraz każdy kto upomina się jest traktowany jakby chciał obalić władzę. To już chyba przerabialiśmy i S chyba powinna to pamiętać najbardziej.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #546 dnia: Październik 26, 2018, 09:50:51 »
"S" dawno przestała być typowym związkiem zawodowym a stała się przybudówką obecnie rządzących - a co będzie jak za rok zmieni się władza?
A jak szef OPZZ budował wokół siebie (swojego ZZ) Zjednoczoną Lewicę to oznacza, że Florian to przybudówka postkomunistów z SLD?
Abyś nie zaprzeczał to:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zjednoczona_Lewica_(Polska)
Jeden związek zawodowy jest prawicowy drugi lewicowy... Jeden powstał jako sprzeciw komunistom drugi aby ich wspierać ot taka ich historia.
Co bedzie jak zmieni się władza? NIC po prostu idziemy dalej... Był AWS... czyli partia założona przez "S" i przestała rządzić i czy "S" przestała istnieć? No nie i tak bedzie dalej. Odziwo wraz z rozwojem kraju i technologi kraj coraz bardziej skręca w prawo a szeregi "S" strażackiej rosną....
Szkoda że nie odniosłeś się do strajku w obronie funkcyjnego związku - niewygodny temat ... Związki zawodowe z założenia są lewicowe a prawicowy zz to właśnie obecna "S" ...
Nie zaprzeczasz że "S" stała się przybudówką obecnie rządzących (przynajmniej tyle prawdy w twojej wypowiedzi) sugerujesz natomiast że "Florian" stał się przybudówką komunistów - "F" nie podpisywał żadnych umów o współpracy z partią sprawującą władzą jak to zrobiła S", pomijając fakt że komunizmu nigdy w Polsce nie było.
"Solidarność" która obaliła ustrój totalitarny nie ma nic wspólnego (poza nazwą) z obecną "S". Wtedy był to ruch społeczny ubrany w ramy związku zawodowego, obecna "S" nie będę opisywał.
Na temat historii związków zawodowych nie będę z tobą dyskutował, bo ja w tym uczestniczyłem, a ty znasz to z niekoniecznie rzetelnych przekazów.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #548 dnia: Październik 26, 2018, 17:37:51 »
Szkoda że nie odniosłeś się do strajku w obronie funkcyjnego związku - niewygodny temat ... Związki zawodowe z założenia są lewicowe a prawicowy zz to właśnie obecna "S" ...
Nie zaprzeczasz że "S" stała się przybudówką obecnie rządzących (przynajmniej tyle prawdy w twojej wypowiedzi) sugerujesz natomiast że "Florian" stał się przybudówką komunistów - "F" nie podpisywał żadnych umów o współpracy z partią sprawującą władzą jak to zrobiła S", pomijając fakt że komunizmu nigdy w Polsce nie było.
"Solidarność" która obaliła ustrój totalitarny nie ma nic wspólnego (poza nazwą) z obecną "S". Wtedy był to ruch społeczny ubrany w ramy związku zawodowego, obecna "S" nie będę opisywał.
Na temat historii związków zawodowych nie będę z tobą dyskutował, bo ja w tym uczestniczyłem, a ty znasz to z niekoniecznie rzetelnych przekazów.
Czemu niewygodny? Jak się trochę postarasz to znajdziesz wywiad z P.Dudą jak wymieniał przewodniczących "S" zwalnianych w latach ubiegłych mimo szczególnej ochrony… I jakoś nikt wtedy poza "S" nie protestował... Ostatni taki przypadek to Filharmonia. Jeśli inne ZZ mają w dupie "S" to czemu oczekują że "S" im będzie pomagać przecież to absurd!
Ani KSP ani Florian nie podpisywały umów pomiędzy z partiami! Ale i centrala "S" podpisała umowę z PiSem i OPZZ regularnie podpisuje z SLD... Jeśli mówisz że jest inaczej to kłamiesz:
https://wiadomosci.wp.pl/sld-i-opzz-podpisaly-porozumienie-wyborcze-6031729551459457a
http://wyborcza.pl/1,75398,18140317,Lewica_pod_opieka_OPZZ__Porozumienie__a_nie_jednoczenie.html
Wiec wyrzucanie czegokolwiek w sprawie "polityki" Solidarności przez Floriana to szczyt obłudy.
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #549 dnia: Październik 27, 2018, 08:32:27 »
Ani KSP ani Florian nie podpisywały umów pomiędzy z partiami! Ale i centrala "S" podpisała umowę z PiSem i OPZZ regularnie podpisuje z SLD... Jeśli mówisz że jest inaczej to kłamiesz:
https://wiadomosci.wp.pl/sld-i-opzz-podpisaly-porozumienie-wyborcze-6031729551459457a
http://wyborcza.pl/1,75398,18140317,Lewica_pod_opieka_OPZZ__Porozumienie__a_nie_jednoczenie.html
Wiec wyrzucanie czegokolwiek w sprawie "polityki" Solidarności przez Floriana to szczyt obłudy.
Nigdy nie twierdziłem że OPZZ nie podpisywał umów z partiami, ale jak pewnie wiesz jest to odrębna organizacja od ZZS Florian nie mogąca wydawać poleceń "F". Natomiast KSP jest częścią "S" i KK może wydawać jej wiążące polecenia.
To tak jakby Zarząd Wojewódzki ZZS "F" odżegnywał się od decyzji Zarządu Krajowego "F".
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe