Autor Wątek: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????  (Przeczytany 247035 razy)

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #475 dnia: Październik 15, 2018, 22:55:07 »
Można się jedynie cieszyc z tego, że niedługo 11 i 12 będzie w grupie objętej podwyżką dla najniżej zarabiających. :)

hahaha... rok 2020 r... 11/12 proszą o podwyżkę przynajmniej do 80% strazaka na 4 grupie.. smiech przez łzy...

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #476 dnia: Październik 16, 2018, 00:33:49 »
Trochę już przesadzacie z tym porównywaniem zarobków 11 do gości z pierwszych grup. No przyznam że siatka płacowa się nieco procentowo skurczyła. Niestety jak będziemy się godzić na podwyżki do stopnia a nie do podstawy to tak to właśnie będzie wyglądało.
I wiem że  trafi się ktoś co powie, że przecież jak dadzą do podstawy 300 to stażysta dostanie 300 a biurowi h...j wie ile, ale właśnie o to chodzi żeby dali tyle żeby ten stażysta był zadowolony a reszta dostanie więcej co jest oczywiste w chwili kiedy zajmują wyższe stanowiska - i to nie jest patologia. I jak już przewodniczący związków czytają tu coś czasami to niech spróbują dogadać tak żeby dali nam do podstawy minimum krajowe które co rocznie szybuje w górę i nigdy więcej nikt nie będzie strajkował o podwyżki.

PS. Osobiście uważam że wszystkie pensje w państwówkach powinny być zależne od płacy minimalnej i nie było by żadnych problemów.
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.


Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #478 dnia: Październik 18, 2018, 17:55:22 »

Informuję, że Komendant Główny Straży Granicznej podjął decyzję o przyznaniu dodatkowych środki w kwocie 12 500 000 zł poza limitem z przeznaczeniem na zwiększenie dodatków funkcyjnych i służbowych funkcjonariuszy Straży Granicznej w miesiącu listopadzie i grudniu 2018 roku.
Z uwagi na obciążenie funkcjonariuszy warunkami służby w poszczególnych komórkach organizacyjnych i specyfikę pełnienia służby, środki finansowe zostaną podzielone według zasad:
80% z łącznej kwoty zostanie przeznaczone na zwiększenie dodatków funkcyjnych
i służbowych dla funkcjonariuszy pełniących służbę w placówkach i dywizjonach Straży Granicznej (10 000 000 zł);
20% z łącznej kwoty zostanie przeznaczone na zwiększenie dodatków funkcyjnych
i służbowych dla funkcjonariuszy pełniących służbę w komendach oddziałów SG, ośrodkach szkolenia SG i Komendzie Głównej Straży Granicznej (2 500 000 zł).
Kryterium podziału środków na poszczególne jednostki organizacyjne SG przedstawiać się będzie następująco:

10 000 000 przeznaczone na zwiększenie dodatków funkcyjnych i służbowych dla funkcjonariuszy pełniących służbę w placówkach i dywizjonach Straży Granicznej wyniesie średnio 967,40 zł,
2 500 000 zł przeznaczone na zwiększenie dodatków funkcyjnych i służbowych dla funkcjonariuszy pełniących służbę w komendach oddziałów SG, ośrodkach szkolenia SG i Komendzie Głównej Straży Granicznej wyniesie średnio 563,44 zł.
Jednostkowe miesięczne zwiększenie dodatku służbowego lub funkcyjnego ma być nie mniejsze niż 200 zł i nie wyższe niż 600 zł. Ograniczenie do 600 zł miesięcznej maksymalnej kwoty zwiększenia dodatku funkcyjnego i dodatku służbowego spowoduje, ze zwiększeniem dodatku zostanie objętych co najmniej 80% funkcjonariuszy pełniących służbę w placówkach i dywizjonach SG oraz 47% funkcjonariuszy pełniących służbę w komendach oddziałów SG, ośrodkach szkolenia SG, BSW SG i KGSG.
            Ponadto Komendant Główny Straży Granicznej podjął decyzję o wyróżnieniu nagrodą uznaniowa Komendanta Głównego SG 100 funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy mają być wytypowani przez komendantów oddziałów, ośrodków lub dyrektorów biur i zarządów.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #479 dnia: Październik 19, 2018, 11:25:58 »
"Na dzień 23 października 2018 r. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński zaprosił na spotkanie Przewodniczącego Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność”. Tematem spotkania będą negocjacje porozumienia dotyczącego postulatów zgłoszonych przez związki zawodowe funkcjonujące w służbach mundurowych."
pozdrawiam

Offline nintruz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #480 dnia: Październik 19, 2018, 12:43:38 »
Wiecie, że te farbowane kabany podpiszą porozumienie 23-go!? Będzie można bić brawo dla "S" za zażegnanie kryzysu i przerwanie protestu w którym nie uczestniczyli!
Jeszcze te kilka lat w PSP to na galopującym jeżu wytrzymam, ale tęsknić nie będę!
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2018, 14:46:04 wysłana przez nintruz »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #481 dnia: Październik 19, 2018, 14:22:31 »
Także i mnie doszły słuchy że S-ka klepnie wszystko. Zresztą widać już teraz że Federacja jest bliska rozłamu bo policjanci niejako sami zaostrzą protest.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #482 dnia: Październik 19, 2018, 19:09:31 »
Wiecie, że te farbowane kabany podpiszą porozumienie 23-go!? Będzie można bić brawo dla "S" za zażegnanie kryzysu i przerwanie protestu w którym nie uczestniczyli!
Jeszcze te kilka lat w PSP to na galopującym jeżu wytrzymam, ale tęsknić nie będę!
No bez jaj nie protestująca "S" może przerwać protest Floriana i PP? TO o czym to świadczy?
Same twoje obawy i obrażanie członków "S" świadczy o strachu przed tym co się może wydarzyć.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2018, 19:26:47 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #483 dnia: Październik 19, 2018, 19:32:43 »
To co wczoraj usłyszałem z ust zagorzalego zwiazkowca Ski delikatnie mnie rozwaliło. Skoro wie o tym z góry że może dojść do zmiany naliczania emerytury po tym jak 01 podpisze przepis płacowy..Coś jest na rzeczy.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #484 dnia: Październik 19, 2018, 19:37:35 »
To co wczoraj usłyszałem z ust zagorzalego zwiazkowca Ski delikatnie mnie rozwaliło. Skoro wie o tym z góry że może dojść do zmiany naliczania emerytury po tym jak 01 podpisze przepis płacowy..Coś jest na rzeczy.
01 podpisze rozporządzenie (przepis płacowy)? Jaki masz dobry szpital psychiatryczny to udaj się tam  :rofl:
Naliczanie emerytury jest opisane w dokumencie rangi ustawy.
Chcieliście koledzy "F" i PP zmiany ustawy emerytalnej to teraz drżyjcie o swoje emki.. Ja też tą plotkę słyszałem  :wacko: :wacko:
Ile razy można przestrzegać że zaczepianie niezwykle korzystnej ustawy emerytalnej jest mocno niebezpieczne.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #485 dnia: Październik 19, 2018, 19:50:53 »
Szpital kolego przyda się TOBIE po tych wszystkich rewelacyjnych info które piszesz o miesięcy.  Ja przekazuję słowa dosłownie z jego ust.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #486 dnia: Październik 19, 2018, 19:52:41 »
Szpital kolego przyda się TOBIE po tych wszystkich rewelacyjnych info które piszesz o miesięcy.  Ja przekazuję słowa dosłownie z jego ust.
Powiem ci więcej ta plotka ma bardzo solidną podstawę...
Na jednej z narad w jednym z województw wysoki rangą funkcjonariusz poinformował, że "coś" (z tym, że on powiedział co) się skończy w przyszłym roku... Oficjalnie i do wszystkich obecnych.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #487 dnia: Październik 19, 2018, 19:57:32 »
To po ....piszesz mi o szpitalu skoro i Tobie może guma jebnąć.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #488 dnia: Październik 19, 2018, 20:00:29 »
To po ....piszesz mi o szpitalu skoro i Tobie może guma jebnąć.
Co znaczy guma jebnąć? Nie znam tego określenia...
Jak piszesz że 01 podpisze rozporządzenie (przepis płacowy) albo zmieni zasady przejścia na emkę (ustawa) to albo coś z główką nie tak albo jesteś pod wpływem. Przecież na WOSie w szkole średniej uczą  takich podstaw jakie są prerogatywy władzy wykonawczej i ustawodawczej.
PS. ustal gdzie ta narada była i jakie grono było obecne oraz podziel się tym tutaj a wywołasz panikę największą od 2011...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #489 dnia: Październik 19, 2018, 21:35:34 »
Kto miał wiedzieć to zapewne wie, na razie to tylko plotki ale jakby nie patrzeć zatrzyma to sporo osób w służbie.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #490 dnia: Październik 19, 2018, 22:25:06 »
Naliczanie emerytury jest opisane w dokumencie rangi ustawy.
Chcieliście koledzy "F" i PP zmiany ustawy emerytalnej to teraz drżyjcie o swoje emki. Ja też tą plotkę słyszałem  :wacko: :wacko:
Ile razy można przestrzegać że zaczepianie niezwykle korzystnej ustawy emerytalnej jest mocno niebezpieczne.
koledzy Eqinox, Siusiek i inni.
  1. Zgodzę się z Eqinox odnośnie ostatniego  i przedostatniego zdania.
  2. Jednocześnie zakładam, że wszyscy "zdroworozsądkowi" którzy mają po kilkanaście lat stażu i więcej strażacy wiedzą jedną podstawową "okoliczność" emerytalną:
Aby zmienić strażakowi zasady odejścia na emkę nie trzeba zmieniać żadnej ustawy (o czym Eqinox b. dobrze wie i zakładam Siusiek również). Wystarczy odgórny zakaz (może być ustny na video-konferencji :rofl:) jakiekolwiek podwyżki dodatku służbowego w ostatnim miesiącu oraz dawanie motywacyjnego analogicznie. Ilu liczących na taki właśnie "zastrzyk" chłopaków z PB jeszcze posłuży trochę lat zwłaszcza jak nie mają pełnej ? Raczej sporo. Ilu 01KP/KM odważy się postąpić wbrew ewentualnemu takiemu poleceniu ?
  3. Tzw. plotkę o zmianach odnośnie emerytur strażaków a mówiąc dokładnie o zmianie na b. dużą niekorzyść strażaków (nie mylić z formacją PSP) naszych przepisów emerytalnych za obecnego 01KG słyszałem osobiście po raz pierwszy w marzec-kwiecień 2017 roku czyli dość dawno. I nie było to po linii ZZ czy służbowej ale z wpływowego źródełka (dopiszcie sobie co chcecie :milcz:).
  4. Czy strażacy są naiwni myśląc, że strona służbowa (rządowa) nie ma planu "awaryjnego" w związku z możliwością znacznego jednorazowego powstania wakatów w PSP (mam na myśli okres roku, dwóch lat) ? Wiecie jakim problemem dla decydentów jest zmiana w przepisach np. naliczanie nie z ostatniej pensji
ale z wybranych 5 lat ? Żadnym.
Wiecie jakim problemem dla decydentów jest wprowadzenie dla wszystkich strażaków minimum 25 lat służby zamiast 15 lat ? Żadnym.
Wiecie, kto się za nami ujmie jako formacją jak to zostanie zrobione (odpukać oby nie) przez "dobrą zmianę" ? Totalna opozycja, bo oni ze wszystkiego chcą napi...ać w rząd a w duchu się będą cieszyli na przyszłość, że za nich czyli liberałów zrobili to prawicowcy.
  5. Wiecie jakie wpływy u obecnych rządzących ma "lobby pro strażackie" i jaką mają siłę przebicia w związku z tzw. protestem w ostatnich miesiącach ? Sami sobie odpowiedzcie.....
A na marginesie: moim zdaniem głupotą obecnie jest napieprzanie przez strażaków w prawą rękę pana Prezesa czyli w jego imiennika (osobę niezmiernie ważną w układance, tzw. wpływowych i nieusuwalnych). Zmiana jego nastawienia do nas może spowodować, że będziemy szybciej w ciemnej du..ie.
pozdrawiam   

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #491 dnia: Październik 20, 2018, 08:01:52 »
I w związku z tym , ze zmienią naliczanie wszyscy zostaną żeby robic do tych 75% ? Ci co mogą przejdą na emkę z tym co mają i w nosie będą mieli co sobie i jakie naliczanie po wyborach wymyśli rząd. A co  zmotywyje to dalszej służby? nic, brać co masz w ręku pewnego i iśc do cywila, tak jak odchodzą policjanci.

Offline samozapłon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #492 dnia: Październik 20, 2018, 08:56:05 »
Niby od przyszłego roku mają zmienić naliczanie?
 A czy to prawda że w niektórych woj. bodajże 2 -3 już jest to wprowadzone?
 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #493 dnia: Październik 20, 2018, 09:16:24 »
A czy to prawda że w niektórych woj. bodajże 2 -3 już jest to wprowadzone?
Chłopie jak by w jakimkolwiek było wprowadzone to by aż huczało na forum...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline samozapłon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #494 dnia: Październik 20, 2018, 09:24:09 »
Też tak powiedziałem jak to usłyszałem ale wolę się upewnić a jak myślicie wprowadzą to naliczanie z kilku lat ?

Offline MYCIK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #495 dnia: Październik 20, 2018, 10:53:57 »
To co wczoraj usłyszałem z ust zagorzalego zwiazkowca Ski delikatnie mnie rozwaliło. Skoro wie o tym z góry że może dojść do zmiany naliczania emerytury po tym jak 01 podpisze przepis płacowy..Coś jest na rzeczy.
01 podpisze rozporządzenie (przepis płacowy)? Jaki masz dobry szpital psychiatryczny to udaj się tam  :rofl:
Naliczanie emerytury jest opisane w dokumencie rangi ustawy.
Chcieliście koledzy "F" i PP zmiany ustawy emerytalnej to teraz drżyjcie o swoje emki.. Ja też tą plotkę słyszałem  :wacko: :wacko:
Ile razy można przestrzegać że zaczepianie niezwykle korzystnej ustawy emerytalnej jest mocno niebezpieczne.
Tylko dzięki S mogą coś takiego wprowadzać bo tylko ten związek poprze ich działania. Kto zwinoł miasteczko mundurowe za parę groszy i nie interesował się wprowadzeniem nowego systemu emerytalnego.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #496 dnia: Październik 20, 2018, 13:01:30 »
Tylko dzięki S mogą coś takiego wprowadzać bo tylko ten związek poprze ich działania. Kto zwinoł miasteczko mundurowe za parę groszy i nie interesował się wprowadzeniem nowego systemu emerytalnego.
Wytłumacz mi jakim sposobem doszedłeś do takich wniosków?
Miasteczko mundurowe znasz tylko z opowieści bo w d...pie byłeś i niewiele widziałeś bo latarki nie zabrałeś... Miasteczko po pierwsze nie było mundurowe tylko "Solidarnościowe" wiem bo tam byłem razem ze swoim województwem po drugie było to w 2015 r. i nie było wtedy postulatów emerytalnych bo ustawa emerytalna w obecnym kształcie dla strażaków obowiązywała wtedy od 4 lat. Tak dostaliśmy zapewnienie podwyżki i zwinęliśmy miasteczko. Co do wprowadzenia systemu emerytalnego poczytaj sobie artykuły z 2011 r. i zobacz co groziło mundurowym (już służącym) a ten kompromis czyli objęcie nowym systemem tylko nowoprzyjętych był mega dla nas korzystny i mam bardzo duże obawy czy uda się  coś takiego w przyszłości powtórzyć. Związek Zawodowy "Solidarność" dba o swoich członków i nie zrobi nic wbrew im.
Jeśli zostaną wprowadzone niekorzystne zapisy dotyczące emerytur to wrzucę min. twojej cytaty jak pisałem że zaczepianie niezwykle korzystnych zapisów może otworzyć "puszkę Pandory"
https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1509197,Protest-strazakow-Wspieraja-ich-inne-sluzby-mundurowe
Dodatkowych pieniędzy dla komend powiatowych, waloryzacji pensji i większej rekompensaty za nadgodziny domagają się strażacy z Solidarności, którzy rozbili miasteczko namiotowe przed KPRM w Warszawie.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2018, 13:08:27 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #497 dnia: Październik 20, 2018, 16:48:43 »
Cytuj
Związek Zawodowy "Solidarność" dba o swoich członków i nie zrobi nic wbrew im.
Hahaha..tak dba że u mnie z Solidarności odeszło 45 osób...nie żartuj.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #498 dnia: Październik 20, 2018, 16:53:11 »
Cytuj
Związek Zawodowy "Solidarność" dba o swoich członków i nie zrobi nic wbrew im.
Hahaha..tak dba że u mnie z Solidarności odeszło 45 osób...nie żartuj.
w skali kraju solidarność urósła do prawie 10 000 członków. Ile liczy Florian  i PP?
W twoim województwie S tez mocno urósła...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MYCIK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #499 dnia: Październik 20, 2018, 17:34:57 »
Tych członków S to chyba liczył ten Pan co mu wyszło też po podliczeniu prawie 1200 zł. podwyżki.