Autor Wątek: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????  (Przeczytany 246985 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #350 dnia: Październik 01, 2018, 15:28:57 »
Nic nie będę cytował - musisz sam na to wpaść (co zresztą już na pewno się stało) - zrozum, chciałby żeby to wyszło od ciebie  :wacko:
Bo kłamiesz! Jesteś zwykłym prostym kłamcą…. Mówisz że coś powiedziałem a ja nic na ten temat nie wiem!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #351 dnia: Październik 01, 2018, 15:43:48 »
Pewnie Panowie chodzi o to ze miał wejść  w zycie z dniem 1.10 przepis kwalifikacyjny?! ^_^

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #352 dnia: Październik 01, 2018, 15:46:10 »
Pewnie Panowie chodzi o to ze miał wejść  w zycie z dniem 1.10 przepis kwalifikacyjny?! ^_^
Ja tego nigdy nie powiedziałem  :wacko:
Wikson kłamca  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #353 dnia: Październik 01, 2018, 15:53:28 »
Pewnie Panowie chodzi o to ze miał wejść  w zycie z dniem 1.10 przepis kwalifikacyjny?! ^_^
Ja tego nigdy nie powiedziałem  :wacko:
Wikson kłamca  :rofl:

i znowu ulubiony "kłamca"... zmień chłopie płytę, a między czasie zacytuj mnie, w którym miejscu napisałem, że ty pisałeś o wejściu rozporządzenia 1.10.....?
Czyżbyś był.... kłamcą?!  :rofl:
Jak chcesz to zacytuję ciebie - coś o maju, i jak to twój idol 01 obiecywał cuda wianki :rofl: może wtedy też dodamy "kłamca" ?

Strażak90

  • Gość
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #354 dnia: Październik 01, 2018, 15:53:48 »
Nie ma to jak podpisać „postulaty” nieprotestujących...
"S" złożyła postulaty w MSWiA kilka miesięcy temu  :rofl: :rofl:

No  tak, zaraz się dowiemy że ewentualny sukces protestu, to zasługa tylko i wyłącznie najwspanialszej S, a i zapewne samego Eqinoxa w całej jego światłości  :rofl: :rofl: :rofl:

Z wiadomości od kolegów z zDolnego wynika, że "S" już sobie przypisała sukces odnośnie postulatów, które złożyła Federacja.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #355 dnia: Październik 01, 2018, 15:55:09 »
mam pytanko.jestem w solidarności (która niestety nie protestuje) i jadę z moimi kolegami jurto na Warszawę ok 20 nas jest.Jak myślicie zabranie flag solidarności będzie ok czy raczej nie brać???
Jak sam stwierdziłeś "S" nie protestuje więc nie powinno być jej flag na proteście organizowanym przez inne zz. Decyzja odnośnie flag i transparentów należy do organizatorów protestu.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline cieć :)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #356 dnia: Październik 01, 2018, 17:39:10 »
mam pytanko.jestem w solidarności (która niestety nie protestuje) i jadę z moimi kolegami jurto na Warszawę ok 20 nas jest.Jak myślicie zabranie flag solidarności będzie ok czy raczej nie brać???
Bierz a co w tym złego... Decyzja należy do ciebie
Uważam ze organizatorzy powinni zadbać o to, żeby flagi S nie pojawiły się na proteście – S nie protestuje a wręcz, co chociażby widać na tym forum, niekiedy stara się zdyskredytować potrzebę protestu. Oczywiście ewentualny sukces będą sobie przypisywać jako swój. Członkowie S, których oczywiście zapraszamy, powinni iść ramię w ramię z innymi, ale bez szyldu związku, który NIE popiera protestu.
.....
Kolego skończ pier...ić. Czy uważasz, że teraz trzeba pokazać "czyje jest na wierzchu" i  "czyja prawda jest bardziej prawdziwsza"?
Nawet dzień przed manifestacją chcesz się kłócić  :zle:   :wall:
Zamiast się cieszyć że chłopaki z dołów "S" mają jaja i widzą potrzebę manifestacji mimo tego, że ich zarządy nie bo im dobrze, to Ty chcesz tu zabraniać komuś w czasie wolnym spacerować z flagą, która nikogo nie obraża.
Może koledzy z "S" w ten sposób chcą pokazać swoim zarządom czerwoną kartkę?
A może porostu chcą pokazać że ..... i idą z nami. Tak po prostu na równi a nie kto ważniejszy.
Wierz mi, w mojej KP jak pytam chłopaków z "S" czy się wybierają na manifestację to robią miny jakby pierwszy raz słyszeli, mimo że na tablicy z informacjami na bieżąco są info o planowanej manifestacji i nawet komunikat organizacyjny i planowany plan przebiegu manifestacji, a inni potrafią się zorganizować i pojechać i to na własny koszt.
Co do kosztów to też Federacja a w naszym przypadku "F" i "PP" w moim przekonaniu dali ciała, poprzez organizowanie transportu tylko dla członków ZZ  :gwiazdki: Rozumiem, że koszty tego wszystkiego są pokrywane ze składek członków tych ZZ, także z moich,  ale liczba uczestników byłaby o wiele wyższa gdyby ZZ zabierały także nie zrzeszonych czy nawet chłopaków z "S". Wiele osób z poza ZZ zapłaciłoby za przejazd żeby się tylko mogli dosiąść, bo sami nie potrafią się zebrać w grupę i pojechać. A tu ZZ nie potrafiły wyjść na przeciw  :wall:
Czepiasz się kolegi Eqinoxa a mnie on zaskoczył i to pozytywnie. Mimo że jest przeciwnikiem tej manifestacji i wielokrotnie o tym pisał na forum, ale nikomu z "S" nie broni w niej uczestniczyć, wręcz przeciwnie "Bierz a co w tym złego... Decyzja należy do ciebie"
Panowie BRAWO  :brawo: za rozsądek i w brew pozorom także odwagę, bo niestety doszło do tego że niektórzy po prostu boją jechać "bo to może być źle odebrane"
Pozdrawiam i widzimy się jutro.
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2018, 17:43:22 wysłana przez cieć :) »

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #357 dnia: Październik 01, 2018, 21:05:31 »
Co Ty pier… ja dzielę? Piszę wyraźnie żeby szli z nami. Jedno zastrzeżenie – bez szyldu S która NIE POPIERA protestu!
Podziały to robi właśnie S, nie popierając protestu który walczy m.in. o ich postulaty! Czy nie widzisz tego kuriozum?! Nie widzisz co piszą chłopaki – już się panowie baronowie z S zaczynają chwalić sukcesami, do których palca nie przyłożyli!
Najlepiej o poddziale świadczy to co sam napisałeś:
 
Wierz mi, w mojej KP jak pytam chłopaków z "S" czy się wybierają na manifestację to robią miny jakby pierwszy raz słyszeli, mimo że na tablicy z informacjami na bieżąco są info o planowanej manifestacji i nawet komunikat organizacyjny i planowany plan przebiegu manifestacji, a inni potrafią się zorganizować i pojechać i to na własny koszt.
Ich też ja dzielę czy może ich przewodniczący – odpowiedz sobie sam!

Co do pochwał Eqinoxa… to odpiszę Ci jednym z jego ulubionych tekstów: naucz się czytać ze zrozumieniem!
mam pytanko.jestem w solidarności (która niestety nie protestuje) i jadę z moimi kolegami jurto na Warszawę ok 20 nas jest.Jak myślicie zabranie flag solidarności będzie ok czy raczej nie brać???
Cytuj
Bierz a co w tym złego... Decyzja należy do ciebie

Jego odpowiedź dotyczyła zabierania flag S, a nie samego udziału! Czy tutaj też nie widzisz sprzeczności? Z jednej strony nie protestujemy, nie popieramy protestu, wręcz go sabotujemy, ale nasz znak ma być widoczny!
No i jeszcze jedno o czym Eqinox przypomina z uwielbieniem – jego związek dba o swoich członków – dlaczego inni też mają o nich dbać i dbać o dobre imię S?

Każdy członek S będzie jutro mile widziany, ale na bezczelne podszywanie się pod kogoś nie można pozwolić!
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2018, 21:09:34 wysłana przez wikson »

Offline cieć :)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #358 dnia: Październik 01, 2018, 22:14:13 »
Kolego wikson nigdzie nie napisałem, że Ty dzielisz tylko, że się kłócisz.
Masz rację "Podziały to robi właśnie S, ..." również to że "... baronowie z S zaczynają chwalić sukcesami, do których palca nie przyłożyli!" ale ludzie widzą co się dzieje i jak to wygląda i między innymi dla tego jutro jadą.
Ja wiem, że ryba psuje się od głowy i przewodniczący ma największy wpływ na to co się dzieje ale ludzie wszystko widzą i własnie dlatego chcą jutro jechać. Dlatego wielu kolegów nawet na forum pisało, że będą się wypisywać z "S".
Co do Eqinoxa to jak można zabrać na manifestację flagi bez udziału w niej? Tylko stwierdziłem że mnie zaskoczył pozytywnie bo nie widzi przeciw wskazań do zabrania flag, więc i udziału. Choć z drugiej strony faktycznie zawsze będzie mógł stwierdzić, że pisał tylko o flagach.
Masz rację "Z jednej strony nie protestujemy, nie popieramy protestu, wręcz go sabotujemy, ale nasz znak ma być widoczny!" ale ja to widzę trochę inaczej "baronowie z S" są przeciwni a suweren czyli szeregowy członek "S" jest za i pokazuje, że decyzja "góry" jest zła.
Nie upieram się, że flagi "S" muszą być widoczne ale też nie będzie mi przeszkadzać ich obecność. Moim zdaniem byłby to taki prztyczek w nos wspomnianych wcześniej baronów, że mimo braku ich poparcia ktoś się odważył i wziął udział.
 "– jego związek dba o swoich członków –" ludzie widzą, że dba tylko o wybrańców najbardziej zasłużonych dla "S" a pozostali to tylko tło ...
Nie chodzi o dbanie o dobre imię "S" ale o nasze wspólne dobro jakim jest PSP i to co się w niej dzieje. TVP i tak to pokaże jak będzie chciała ale  dzięki "wspólnej" manifestacji można osiągnąć coś więcej, może dzięki "dołom" baronowie zrozumieją, że kurs jaki obrali prowadzi na "wodospad"

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #359 dnia: Październik 01, 2018, 22:46:29 »
Ktoś mi wyjaśni, jak to będzie wyglądać.
S podpisze porozumienie, co dzisiaj już miało nastąpić, tylko coś-tam coś-tam. Policja i inni nadal będą protestować, bo nie widzą możliwości zejść poniżej 650zł itp, i uda się im ugrać więcej  :gwiazdki:

Offline Lodołamacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #360 dnia: Październik 03, 2018, 22:30:24 »
Wikson dlaczego uważasz że w S nikt nie popiera protestu? Sprawdziłeś to? Wiesz jak wygląda sytuacja w komisjach zakładowych? Wiesz jak wyglądały autokary pełne członków S jadących na manifestację aby was wesprzeć? Co do kosztów to ponosimy je wszyscy bo składki tez są nasze...

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #361 dnia: Październik 04, 2018, 10:12:14 »
Solidarność praktycznie nie uczestniczyła w tym proteście, paru przedstawicieli żeby było co napisać na stronach i ludzie was nie wywieźli na taczkach. Gdzie rozgłos o proteście tak jak w poprzednich protestach gdzie flagi solidarności które kiedyś stanowiły 80%, rządzący związkami S protestują prowizorycznie :milcz:, robiąc nawet pod górkę federacji chwaląc przedstawione przez ministerstwo propozycje. To jest koniec mojej obecności w związku Solidarność.

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #362 dnia: Październik 04, 2018, 10:43:53 »
Dnia 3 pażdziernika NSZZ"Solidarność" Śląska Opolskiego podjęła Uchwałę o rozszerzeniu akcji protestacyjnej.

Offline samozapłon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #363 dnia: Październik 04, 2018, 11:44:09 »
Dnia 3 pażdziernika NSZZ"Solidarność" Śląska Opolskiego podjęła Uchwałę o rozszerzeniu akcji protestacyjnej.

A na czym polega to rozszerzenie protestu?

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #364 dnia: Październik 04, 2018, 11:58:42 »
Dnia 3 pażdziernika NSZZ"Solidarność" Śląska Opolskiego podjęła Uchwałę o rozszerzeniu akcji protestacyjnej.

A na czym polega to rozszerzenie protestu?

Rozszrzenie  protestu o w skrócie:
- niepoddawanie się inspekcja gotowości operacyjnej zew oraz wew
- odstąpienie od wykonywania nieodpłatnych prac gosp, bud itp
-odstąpinie od udziału w ćwicz w ramach odwodów
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2018, 13:08:18 wysłana przez superfire »

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #365 dnia: Październik 04, 2018, 12:51:05 »
To jest parodia a nie forma protestu.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #366 dnia: Październik 04, 2018, 13:46:03 »
Dnia 3 pażdziernika NSZZ"Solidarność" Śląska Opolskiego podjęła Uchwałę o rozszerzeniu akcji protestacyjnej.

A na czym polega to rozszerzenie protestu?

Rozszrzenie  protestu o w skrócie:
- niepoddawanie się inspekcja gotowości operacyjnej zew oraz wew
- odstąpienie od wykonywania nieodpłatnych prac gosp, bud itp
-odstąpinie od udziału w ćwicz w ramach odwodów
Za jedno z nich można mieć postępowanie dyscyplinarne w związku z niewykonaniem polecenia służbowego.

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #367 dnia: Październik 04, 2018, 13:46:53 »
To jest parodia a nie forma protestu.

A jaka wg Ciebie jest słuszna forma protestu?

Offline samozapłon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #368 dnia: Październik 04, 2018, 14:37:41 »
Dnia 3 pażdziernika NSZZ"Solidarność" Śląska Opolskiego podjęła Uchwałę o rozszerzeniu akcji protestacyjnej.

A na czym polega to rozszerzenie protestu?

Rozszrzenie  protestu o w skrócie:
- niepoddawanie się inspekcja gotowości operacyjnej zew oraz wew
- odstąpienie od wykonywania nieodpłatnych prac gosp, bud itp
-odstąpinie od udziału w ćwicz w ramach odwodów
Za jedno z nich można mieć postępowanie dyscyplinarne w związku z niewykonaniem polecenia służbowego.


Dokładnie ale nie mamy za dużo sposobów na protest np. jak Policja

Offline MYCIK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #369 dnia: Październik 04, 2018, 15:09:19 »
Tak właśnie protestowały  kilka lat wstecz razem wszystkie związki w PSP i nie było żadnych dyscyplinarek. Kontrola mogła być ale bez założenia I sprawdzenie tylko dokumentów.

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #370 dnia: Październik 04, 2018, 15:34:05 »
Dnia 3 pażdziernika NSZZ"Solidarność" Śląska Opolskiego podjęła Uchwałę o rozszerzeniu akcji protestacyjnej.

A na czym polega to rozszerzenie protestu?

Rozszrzenie  protestu o w skrócie:
- niepoddawanie się inspekcja gotowości operacyjnej zew oraz wew
- odstąpienie od wykonywania nieodpłatnych prac gosp, bud itp
-odstąpinie od udziału w ćwicz w ramach odwodów
Za jedno z nich można mieć postępowanie dyscyplinarne w związku z niewykonaniem polecenia służbowego.

Były już takie protesty i nikomu włos z głowy nie spadł, a kierownictwo podeszło do sprawy ze zrozumieniem. Uważasz, że oflagowanie robi na kimś wrażenie?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #371 dnia: Październik 04, 2018, 15:54:47 »
Oj zdziwilibyście się...przed manifą kilku komendantów zarządziło C.O.O .Dlaczego akurat rozkazy były robione pod tę datę?

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #372 dnia: Październik 04, 2018, 19:53:13 »
panowie wstyd mi, że jestem w ZZ solidarność. tam gdzie pracuję cisza o proteście, cisza o wszystkim. solidarność siedzi cicho skulona, schowana w piwnicy. wstyd i żenada.  chyba czas wypisać się z tej ekipy. nawet flag nie wywiesiliśmy, nawet o tym się nie rozmawia. mam wrażenie, że panowie z ZZ  S -  boją się nosa wychylić, odezwać. żenada. ale karma wraca - coraz więcej ludzi chce się wypisać.  z drugiej strony  - mam wrażenie, że oni mają to w dup....  - martwią się byle by nie podpaść, byle by nie było "smrodu " w  komendzie, jednostce.  wstyd. ku..... wstyd.

Offline MYCIK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #373 dnia: Październik 04, 2018, 20:16:02 »
Kolego poczekaj nie wypisuj się z S co prawdą stołków komenanckich już nie ma ale walczą o załącznik nr 6.Jak będziesz w S to poza kolejnością dostaniesz.

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #374 dnia: Październik 04, 2018, 20:19:29 »
Panie Mycik - przekonał pan mnie.  wszak S  ma dużo do powiedzenia ..... :rofl: