Autor Wątek: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????  (Przeczytany 247081 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #275 dnia: Wrzesień 09, 2018, 18:40:51 »
Ludzi zarażonych starą mentalnością...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wylazoka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #276 dnia: Wrzesień 09, 2018, 18:58:19 »
Ludzi zarażonych starą mentalnością...

To jeżeli KSP już szczęśliwie nie ma, to teraz chyba chodzi o KG ze starą mentalnością, bo już isę pogubiłem  :gwiazdki:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #277 dnia: Wrzesień 09, 2018, 19:10:36 »
Jaja sobie ze mnie robisz?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wylazoka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #278 dnia: Wrzesień 09, 2018, 19:12:46 »
Jaja sobie ze mnie robisz?

No raczej ty z nas wszystkich  :angry: co ty chcesz rozwalać człowieku? coś czego nie ma?  :wall:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #279 dnia: Wrzesień 09, 2018, 19:15:19 »
Jaja sobie ze mnie robisz?

No raczej ty z nas wszystkich  :angry: co ty chcesz rozwalać człowieku? coś czego nie ma?  :wall:
człowieku zacytuj co napisałem... ze należy wyciac ludzi odpowiedzialnych za rozwoazanie KSP... co oni nagle przestali istnieć???
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wylazoka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #280 dnia: Wrzesień 09, 2018, 19:17:07 »
Jaja sobie ze mnie robisz?

No raczej ty z nas wszystkich  :angry: co ty chcesz rozwalać człowieku? coś czego nie ma?  :wall:
człowieku zacytuj co napisałem... ze należy wyciac ludzi odpowiedzialnych za rozwoazanie KSP... co oni nagle przestali istnieć???

TO co chcesz znimi zrobić? Czas chyba przestać biadolić jak o koalicji PO-PSL tylko zacząć robić nowe, a tutaj robi się wspominanie starych rozgrywek, a ludzie w bokasach stoją, popatrz po naszych komendach. Nie podzielam twojego optymizmu, sorry.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #281 dnia: Wrzesień 09, 2018, 19:19:57 »
TO co chcesz znimi zrobić? Czas chyba przestać biadolić jak o koalicji PO-PSL tylko zacząć robić nowe, a tutaj robi się wspominanie starych rozgrywek, a ludzie w bokasach stoją, popatrz po naszych komendach. Nie podzielam twojego optymizmu, sorry.
Nie każę ci podzielać mojego optymizmu... Proszę tylko o rozsądek.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wylazoka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #282 dnia: Wrzesień 09, 2018, 19:46:49 »
TO co chcesz znimi zrobić? Czas chyba przestać biadolić jak o koalicji PO-PSL tylko zacząć robić nowe, a tutaj robi się wspominanie starych rozgrywek, a ludzie w bokasach stoją, popatrz po naszych komendach. Nie podzielam twojego optymizmu, sorry.
Nie każę ci podzielać mojego optymizmu... Proszę tylko o rozsądek.

Ja również proszę o zdystansowane podejści do problemów strażaków, bo sie później nie pozbieramy w naszych rubieżach unii europejskiej  :huh:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #283 dnia: Wrzesień 09, 2018, 19:56:06 »
Ja również proszę o zdystansowane podejści do problemów strażaków, bo sie później nie pozbieramy w naszych rubieżach unii europejskiej  :huh:
Jest wiele rzeczy które można mi zarzucić ale wschód ukochałem i wschodu się nie wyrzeknę ale też nie wpakuje wschodu w idiotyczną wojnę SB kontra PIS bo tak widzę ten protest.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wylazoka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #284 dnia: Wrzesień 09, 2018, 20:27:38 »
Daj spokój, niech robią co chcą, my ze swoimi hasłami mamy wyjśc i część to już robi.

Co za różnica jaka partia? Jak tylko mami i operuje kwotami, które nie istnieją (kogo obchodzi średnia podwyżka, ważne ile strażak dostał)  :angry:

Że niby pokazują się na uroczystościach "S", daj żyć. Poprzednicy też się na różnych rocznicach pokazywali, łącznie z katastrofą smoleńską i co z tego?

Nie mogą prywatne kontakty i znoajmości brać góry nad interesem ZZ, nigdy  :tuba:


Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #285 dnia: Wrzesień 09, 2018, 22:01:12 »
Daj spokój, niech robią co chcą, my ze swoimi hasłami mamy wyjśc i część to już robi.

Co za różnica jaka partia? Jak tylko mami i operuje kwotami, które nie istnieją (kogo obchodzi średnia podwyżka, ważne ile strażak dostał)  :angry:

Że niby pokazują się na uroczystościach "S", daj żyć. Poprzednicy też się na różnych rocznicach pokazywali, łącznie z katastrofą smoleńską i co z tego?

Nie mogą prywatne kontakty i znoajmości brać góry nad interesem ZZ, nigdy  :tuba:
Jeżeli chcesz wychodzić to droga wolna... Ja nikomu nie mogę zabronić...
Moje prywatne znajomości w żaden sposób nie rzutują na działalność związkową tu cię mogę zapewnić.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #286 dnia: Wrzesień 09, 2018, 23:23:09 »
Tu też torpedujesz łamiprotestostrajku. Wynocha na emkę.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #287 dnia: Wrzesień 10, 2018, 06:17:26 »
Tu też torpedujesz łamiprotestostrajku. Wynocha na emkę.
Lubisz taką argumentację? To zacytuje ci jednego z byłych już komendantów:
"Nie podoba się w straży to się zwolnij na twoje miejsce jest 10 chętnych".
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #288 dnia: Wrzesień 10, 2018, 08:20:33 »
Tu też torpedujesz łamiprotestostrajku. Wynocha na emkę.
Lubisz taką argumentację? To zacytuje ci jednego z byłych już komendantów:
"Nie podoba się w straży to się zwolnij na twoje miejsce jest 10 chętnych".
Popatrz w lustro i powtórz.

Offline sikacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #289 dnia: Wrzesień 10, 2018, 09:55:19 »
Eqinox wyluzuj, siejesz PISowską propagandą, podobno Straż jest apolityczna jadnak z twoich wypowiedzi wynika, że siedzisz blisko koryta.

Offline nintruz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #290 dnia: Wrzesień 10, 2018, 10:14:25 »
Tu też torpedujesz łamiprotestostrajku. Wynocha na emkę.
Lubisz taką argumentację? To zacytuje ci jednego z byłych już komendantów:
"Nie podoba się w straży to się zwolnij na twoje miejsce jest 10 chętnych".

10 chętnych? To chyba dawno temu było? Niedługo to łapankę na ulicy będą robić i nawet ślepy i kulawy się dostanie, bo już kobiety biorą. Pracuje potem taki, bo nie "służy", i na akcji musisz pilnować by sobie krzywdy nie zrobił. Zero inwencji własnej. Jak palcem nie pokażesz, to się nie domyśli. Jak nie wydasz polecenia to na 100% nie zrobi. Jeszcze sukces jak zamelduje, że zadanie wykonał. Czasem nie wiesz czy mówisz do manekina, czy do żywej osoby. Służy się coraz trudniej. Wyjazdów coraz więcej, a zarobki stoją w miejscu. Na policję na akcjach czekasz po 60-120min, bo mają jedną załogę na całe  miasto i powiat, bo dzień wcześniej był mecz albo manifestacja i teraz wszyscy wolne odbierają. Zapraszam na zachód kraju a sam się przekonasz. Braki totalne, nieobsadzone stanowiska dowódców poczynając od dowódców zastępu, a na JRG kończąc, to norma! Z kim rozmawiam na PB to myśli o tym by jak najszybciej uciec do cywila. Czasy kiedy strażacy służyli 30 lat się skończyły i już nie wrócą. Musi się coś zmienić, bo jak nie, to może od razu przemianujmy JRG na remizy OSP bo chyba do tego to zmierza. Wtedy będą "maniacy pożarnictwa" bawić się drogimi zabawkami, ale też tylko przez kilka lat, aż się im to nie znudzi, albo jak któryś śmierci w oczy nie spojrzy i uświadomi sobie co ja głupi tu robię?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2018, 10:37:46 wysłana przez nintruz »

Offline rotman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #291 dnia: Wrzesień 10, 2018, 11:08:44 »
Tu też torpedujesz łamiprotestostrajku. Wynocha na emkę.
Lubisz taką argumentację? To zacytuje ci jednego z byłych już komendantów:
"Nie podoba się w straży to się zwolnij na twoje miejsce jest 10 chętnych".

10 chętnych? To chyba dawno temu było? Niedługo to łapankę na ulicy będą robić i nawet ślepy i kulawy się dostanie, bo już kobiety biorą. Pracuje potem taki, bo nie "służy", i na akcji musisz pilnować by sobie krzywdy nie zrobił. Zero inwencji własnej. Jak palcem nie pokażesz, to się nie domyśli. Jak nie wydasz polecenia to na 100% nie zrobi. Jeszcze sukces jak zamelduje, że zadanie wykonał. Czasem nie wiesz czy mówisz do manekina, czy do żywej osoby. Służy się coraz trudniej. Wyjazdów coraz więcej, a zarobki stoją w miejscu. Na policję na akcjach czekasz po 60-120min, bo mają jedną załogę na całe  miasto i powiat, bo dzień wcześniej był mecz albo manifestacja i teraz wszyscy wolne odbierają. Zapraszam na zachód kraju a sam się przekonasz. Braki totalne, nieobsadzone stanowiska dowódców poczynając od dowódców zastępu, a na JRG kończąc, to norma! Z kim rozmawiam na PB to myśli o tym by jak najszybciej uciec do cywila. Czasy kiedy strażacy służyli 30 lat się skończyły i już nie wrócą. Musi się coś zmienić, bo jak nie, to może od razu przemianujmy JRG na remizy OSP bo chyba do tego to zmierza. Wtedy będą "maniacy pożarnictwa" bawić się drogimi zabawkami, ale też tylko przez kilka lat, aż się im to nie znudzi, albo jak któryś śmierci w oczy nie spojrzy i uświadomi sobie co ja głupi tu robię?

Popieram w 100%, nietstety zapatrzono się za bardzo na wysokie poparcie społeczne dla strażaków a zapomniano juz dawno o samych strażakach  :angry:


Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #293 dnia: Wrzesień 11, 2018, 17:21:30 »
Właśnie nie wchodzi tylko zaczyna własny
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #294 dnia: Wrzesień 11, 2018, 18:13:05 »
Właśnie nie wchodzi tylko zaczyna własny
A Panowie gdzie postulat płacowy...chyba najważniejszy. W dobie od dzisiejszego podpisania przez Premiera płacy minimalnej która udupi 500+, bez spotkań...trochę to dziwne.

Offline rotman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #295 dnia: Wrzesień 11, 2018, 19:14:48 »
Właśnie nie wchodzi tylko zaczyna własny

Słuszna uwaga, tym bardziej że nie można wejść w coś co na Podlasiu nie zostało rozpoczęte nawet na papierze, oczywiście chodzi tylko i wyłacznie o ZZ w PSP :rofl: takich groźnych przedstawicieli pozostałych ZZ mamy, że szok - stare pączki w maśle :rofl:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2018, 19:42:43 wysłana przez rotman »

Offline coala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2018, 23:09:20 wysłana przez wujo 2010 »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #297 dnia: Wrzesień 15, 2018, 10:43:22 »
Cytuj
Pan Edward Zaremba poinformował, że MSWiA przygotowuje ostateczną treść porozumienia, które zostanie przedłożone związkom zawodowym działającymi w MSWiA do zaakceptowania. Proponowany termin spotkania w tej sprawie to wtorek 18 września 2018 roku. Z informacji przekazanych przez Pana Edwarda Zarembę wynika, iż w porozumieniu zostaną uwzględnione postulaty zgłaszane przez związkowców z Sekcji Regionalnych/Międzyregionalnych, które ogłosiły akcje protestacyjne na swoim terenie. Poproszono również o wstrzymanie dalszych działań protestacyjnych do czasu oficjalnego ogłoszenia treści porozumienia
Zamydlenie oczu? Próba odwrócenia uwagi od akcji protestacyjnej? W porozumieniu z kim? Z Ską?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #298 dnia: Wrzesień 15, 2018, 11:37:04 »
Zamydlenie oczu? Próba odwrócenia uwagi od akcji protestacyjnej? W porozumieniu z kim? Z Ską?
Nie dorabiaj ideologi to wynaturzeń dziwnych ludzi...
Zapytaj lepiej swojego przewodniczącego krajowego co robi we wtorek o 12  :rofl:
PS. @Siusiek nie zauważyłeś chyba dalszej części komunikatu:
"Jest to niewątpliwie przełom w negocjacjach z MSWiA, który naszym zdaniem wynika z jasnych i stanowczych działań Sekcji Regionalnych/Międzyregionalnych, które ogłosiły działania protestacyjne określając swoje postulaty."
Tego nie skomentuję...  :rofl: Gdyż parafrazując cytat z filmu : nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić postępowanie autora tego komunikatu.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2018, 11:52:40 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #299 dnia: Wrzesień 15, 2018, 15:41:29 »
Normalne. Każdy rząd się boi protestów przed wyborami i chce je wyciszyć, bo psują wizerunek.
Dlatego wtedy protestujemy. Wtedy jest największa możliwość zyskania czegoś, a postulaty są znane od x-lat. Więc ja nie widzę tutaj żadnej ideologii. Tak było zawsze i tak jest.

Przykład najświeższy to protest młodych lekarzy rezydentów - problem znany od lat.

Więc to jest prawda, cytuję
 "Jest to niewątpliwie przełom w negocjacjach z MSWiA, który naszym zdaniem wynika z jasnych i stanowczych działań Sekcji Regionalnych/Międzyregionalnych, które ogłosiły działania protestacyjne określając swoje postulaty."

Pomimo wszystko  uważam, że protest powinien się odbyć, aby wzmocnić nas i wsparcie dla postulatów.

Inaczej potraktują nas jak młodych lekarzy rezydentów,  którzy podpisali porozumienie na mocy którego mieli dostać podwyżki, upłynęło 2 miesiące i nic. Jak ponownie zagrozili protestem to rządzący dopiero przystąpili do rzeczywistej realizacji porozumienia. Tak wygląda wiarygodność rządu, rozmów, deklaracji, propozycji i porozumień.

Dlatego wszelkie propozycje MSWiA należy bardzo dobrze przeanalizować, żeby nas nie wykiwali.
Dlatego w ramach porozumienia powinno się zastrzec bezwzględnie, że niewywiązanie się MSWiA z jakiegokolwiek terminu,  kwoty lub postulatu uprawnia nas automatycznie do pełnej akcji protestacyjnej i nie wstrzymują jej nawet kolejne działania ministerstwa realizujące porozumienie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2018, 11:44:06 wysłana przez Florek-112 »