Autor Wątek: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????  (Przeczytany 247070 razy)

Offline portroyal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #200 dnia: Sierpień 07, 2018, 22:43:04 »
No dobrze to teraz zastanawiające są następujące kwestie i jeśli możesz to odpowiedz:
- dlaczego Piotr Duda pozytywnie rozpatrzyl odwolanie WLKP ?
- dlaczego Lubelskie i Świętokrzyskie nie zostaly wyrzucone z WLKP tylko wtedy kiedy przyjęto WLKP do KSP?
- dlaczego Piotr Duda jako Przewodniczący całego związku poddał pod głosowanie rozwiązanie KSP?
Jeśli coś przekrecilem proszę mnie poprawic
Na pytanie nr 1i 3 powinien odpowiedzieć Piotr Duda. Ja tego nie zrobię ponieważ nie chcę poblicznie krytykować szefa wszystkich szefów.
Natomiast co do pytania 2 to WLKP nigdy nie została wyrzucona z KSP, a jeżeli chodzi o pozostałe dwa województwa to patrząc z perspektywy czasu powinno się je wyrzucić dużo wczesniej.
Oczywiście to moje prywatne zdanie. Tyle i aż tyle. Pozdrawiam.

Offline FireSquad

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #201 dnia: Sierpień 07, 2018, 22:52:22 »
No dobrze to teraz zastanawiające są następujące kwestie i jeśli możesz to odpowiedz:
- dlaczego Piotr Duda pozytywnie rozpatrzyl odwolanie WLKP ?
- dlaczego Lubelskie i Świętokrzyskie nie zostaly wyrzucone z WLKP tylko wtedy kiedy przyjęto WLKP do KSP?
- dlaczego Piotr Duda jako Przewodniczący całego związku poddał pod głosowanie rozwiązanie KSP?
Jeśli coś przekrecilem proszę mnie poprawic
Kolego
Nie Piotr Duda tylko Komisja Krajowa podjęła decyzję na podstawie swojej wiedzy zgodnie uprawnieniami, po drugie Wielkopolska RSP nie została przyjęta zgodnie ze Statutem, po trzecie sekcja lubelska i świętokrzyska zostały usunięte z KSP zgodnie ze Statutem a po czwarte te tematy przestały istnieć wraz z rozwiązaniem KSP. Historia zamknięta w kartonowych pudełkach. Jeśli chcesz pisać pracę doktorską to się zgłoś na priva. Jeśli nie to nie zawracaj sobie i innym tymi sprawami głowy i miejsca na Forum.

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #202 dnia: Sierpień 07, 2018, 23:14:25 »
Wyobraźcie sobie że nie zamierzam się nad tym bardziej rozczulac ale to ktos tutaj użył sformułowania że ktoś doprowadzil do rozwiązania KSP.  Wynik głosowania nad rozwiązaniem krajowej sekcji mówi sam za siebie... sami twierdzicie że Lubelskie i Świętokrzyskie już dawno powinny zostać usunięte z KSP? Więc dlaczego nie zostal y usunięte? Domyślam się dlaczego w zamian za WLKP dwa województwa wyrzucono ale zostawię to dla siebie...    na moje pytania odpowiadacie Piotr Duda
.. uważacie  że Piotr Duda jest złym szefem???  Tak jak mowicie temat zamknięty bo to temat rzeka
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2018, 23:18:31 wysłana przez pitrms »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #203 dnia: Sierpień 08, 2018, 07:01:22 »
Ty to potrafisz złoto w g……… przerobić.
A niby skąd mamy mieć dostęp do adresów które były na mailu KSP a tak na prawdę na prywatnym mailu Przewodniczącego (byłego) KSP. Doprowadziliście do rozwiązania KSP to teraz nie żądajcie by z czegoś co nie ma ktoś korzystał, bo wtedy byś aferę zrobił.
Człowiek wysyła tam gdzie może informację z  prośbą o przekazanie jej dalej, zawiesił na facebook’u tak by każdy mógł z tej informacji skorzystać. I okazuje się, że skutecznie dotarło (co prawda drogą okrężną, jednak dotarło) ale dla Pana Hrabiego trzeba osobiste zaproszenie wysłać bo jak nie to zabieram zabawki do drugiej piaskownicy? Tego oczekują twoi wyborcy?
A tak przy okazji – jak żeście knuli w Kielcach w lipcu to tak do wszystkich zaproszenia poszły czy tylko do „kręgu wtajemniczonych”?
W Kielcach było oficjalne spotkanie w którym uczestniczył szef Zarządu Regionu Świętokrzyskiego i Szef SSP  wiec to nie było knucie i spotkanie kręgu wtajemniczonych...
Zaskoczę cię ale nie posiadam Facebooka bo nie jest mi do niczego potrzebny :D a zaproszenie którego nie otrzymałem ma mnie dotyczyć no bez jaj.
My doprowadziliśmy? Wszystkie argumenty i prerogatywy władzy wykonawczej były w waszych rękach a, że ochoczo nie przestrzegaliście prawa wewnątrzzwiązkowego to wam te łapki ucięto.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #204 dnia: Sierpień 08, 2018, 08:27:03 »
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/nszz-solidarnosc-po-spotkaniu-z-morawieckim-czekamy-na-propozycje-do-29-sierpnia/nphf8j8 
Cytuj
W zamkniętym dla dziennikarzy, spotkaniu z działaczami "S", oprócz premiera, uczestniczyli także minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, minister edukacji narodowej Anna Zalewska i rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

Mateusz Morawiecki mówił po spotkaniu, że głęboko wierzy w to, iż państwo polskie musi być organizatorem solidarności społecznej. - To jest nasze motto do działania w kolejnych latach. W oparciu o to chcemy budować kompromis. Z jednej strony ze związkami zawodowymi, z drugiej z pracodawcami i z wielu innymi, jak to się mówi, interesariuszami w społeczeństwie - oświadczył premier.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2018, 21:17:43 wysłana przez wujo 2010 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #205 dnia: Sierpień 08, 2018, 09:45:06 »
 Zastanówcie się od kiedy obecna władza robiła obiecanki, kiedy zostały wyartykułowane problemy,  kiedy były negocjacje,  kiedy przedstawiliśmy propozycje rozwiązań. I co władza nie wiedziała?  Teraz dotarło do premiera?  To tylko przeciąganie do następnego roku. Wtedy dadzą po 550 zł z ustawy modernizacyjnej powiedzą nam  że przecież dostaliście, a społeczeństwu powiedzą, że jesteśmy roszczeniowi. Tak proste,  że aż kuje w oczy.

Offline FireSquad

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #206 dnia: Sierpień 08, 2018, 15:30:11 »
Cytuj
W Kielcach było oficjalne spotkanie w którym uczestniczył szef Zarządu Regionu Świętokrzyskiego i Szef SSP  wiec to nie było knucie i spotkanie kręgu wtajemniczonych...
Rozumiem, że organizatorem był Szef Zarządu Świętokrzyskiego i Szef SSP i to oni zapomnieli powiadomić drugą połowę organizacji zrzeszonych w byłej KSP?
Cytuj
….a, że ochoczo nie przestrzegaliście prawa wewnątrzzwiązkowego to wam te łapki ucięto
Ciekawe kto ochoczo nie przyjechał na trzy kolejne WZD i w ten sposób naruszył § 15 pkt 3) Statutu?   Uważaj zatem jak formułujesz oszczerstwa i przy okazji opluwasz nie tylko byłą Radę Sekcji ale i całą NSZZ ”Solidarność”. Dzięki twoim wyimaginowanym tezom już kilka osób napisało tutaj  gdzie ma nasz Związek. Rób tak dalej.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #207 dnia: Sierpień 08, 2018, 20:02:09 »
Rozumiem, że organizatorem był Szef Zarządu Świętokrzyskiego i Szef SSP i to oni zapomnieli powiadomić drugą połowę organizacji zrzeszonych w byłej KSP?
Szczerze to nie wiem tak naprawdę kto był organizatorem ale na pewno ktoś ze Świętokrzyskiego  :rofl: :rofl: :rofl: Ja na swoje zebrania zapraszam kogo chcę i inni mają takie samo prawo więc nie wiem czemu mieli kogoś zapraszać "z przymusu"...
PS. znasz dowcip o połowach...?? 
Ciekawe kto ochoczo nie przyjechał na trzy kolejne WZD i w ten sposób naruszył § 15 pkt 3) Statutu?   Uważaj zatem jak formułujesz oszczerstwa i przy okazji opluwasz nie tylko byłą Radę Sekcji ale i całą NSZZ ”Solidarność”. Dzięki twoim wyimaginowanym tezom już kilka osób napisało tutaj  gdzie ma nasz Związek. Rób tak dalej.
Jeśli opluwam NSZZ "S" to czemu do uchwały o wywaleniu nie odważyliście się dołączyć tych 30 stron z forum które tak głośno były artykułowane na zebraniu... Czyżby zabrakło odwagi... A może podstawy są wątłe...
Oszczerstwo? Informowano radę sekcji o braku możliwości wysłania mi emiala z uwagi na brak adresu (co jest kłamstwem) bo adres był w posiadaniu Pana Przewodniczącego... Zarzekał się, że wysłał informację do Rysia (znowu kłamstwo) gdyż mam pisemne oświadczenie, że nic takiego nie otrzymał... To teraz zastanów się czy fakty mogą być oszczerstwem? Mam spore wątpliwości  :rofl: Ja mam dokumenty na ręku na potwierdzenie swojej tezy a Ty? Puste słowa.
Powiem Ci więcej w spotkaniu będą uczestniczyć też strażacy. Tego Ci twoje źródła nie doniosły? W Polsacie czy TVN o tym nie usłyszysz
I co uczestniczyli?  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: To powiedz co zapowiedział premier na zamkniętym spotkaniu w którym uczestniczyli tylko członkowie KK... 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline FireSquad

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #208 dnia: Sierpień 08, 2018, 21:11:27 »
Eqinox, znowu trzeba by było zaznaczyć cały twój post więc postaram się tylko odnieść tak:
Po pierwsze. Mylisz słowo „przymus” ze słowem „kultura”. Świadczy to przy okazji o intencji organizatora, bo jeżeli miałby dobre intencje to czapka z głowy by nie spadła, jakby wysłał sygnał (jakikolwiek: mailem, sms-em, telefonicznie czy tak jak waszą wspaniałą „połowę”). Takie spotkanie kilku gości nie służy ku wróceniu do normalności.  Przy okazji, fajnie się migasz od odpowiedzi, kto was tam pozapraszał.
Po drugie. Pytania o kwestie z archiwum „X” są tylko wodą na młyn tym, którzy permanentnie nie znoszą związkowców a szczególnie z e”S”ki. Zaczynam wątpić czy tobie na tym związku zależy, czy robisz wszystko, żeby śmiano się i opluwano. Chcesz ten temat drążyć to umów się z Obywatelem-emerytem R.O. i z nim prywatnie omów swoje wątpliwości. My idziemy do przodu i nie mamy zamiaru się cofać do przeszłości. A na pewno nie będziemy na sprawy wewnętrzne związku dyskutować publicznie.
Po trzecie. Jak chciałeś wiedzieć o czym była mowa na KK z Premierem to mogłeś pojechać i posłuchać. Na szczęście nie pojechałeś i dzięki temu nie będziesz mógł „peplać”  na Forum co było na ZAMKNIĘTYM posiedzeniu KK. Widzę, że masz trudności ze zrozumieniem słów skoro myślisz, że będę mówił o postanowieniach najwyższej naszej władzy skoro ta władza sama nic na ten temat nie mówi (oprócz tego co mówi ). Przeczytaj w słowniku co znaczy słowo ZAMKNIĘTE POSIEDZENIE.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #209 dnia: Sierpień 08, 2018, 22:33:11 »
Po pierwsze. Mylisz słowo „przymus” ze słowem „kultura”. Świadczy to przy okazji o intencji organizatora, bo jeżeli miałby dobre intencje to czapka z głowy by nie spadła, jakby wysłał sygnał (jakikolwiek: mailem, sms-em, telefonicznie czy tak jak waszą wspaniałą „połowę”). Takie spotkanie kilku gości nie służy ku wróceniu do normalności.  Przy okazji, fajnie się migasz od odpowiedzi, kto was tam pozapraszał.
Kultura wymaga abym obcych ludzi zapraszał... Na swoje posiedzenie. Tak jak ci pisałem to było oficjalne posiedzenie (WZD) Świętokrzyskiej Sekcji które było protokołowane... Jak ktoś kto wywalił dwa województwa z KSP i utrudniał dołączenie WLKP może mówić o przywracaniu normalności dla mnie to jakaś gigantyczna abstrakcja. Normalność wróci samoistnie po wyborach tylko ta normalność będzie drogo kosztować przegraną stronę...
Po drugie. Pytania o kwestie z archiwum „X” są tylko wodą na młyn tym, którzy permanentnie nie znoszą związkowców a szczególnie z e”S”ki. Zaczynam wątpić czy tobie na tym związku zależy, czy robisz wszystko, żeby śmiano się i opluwano. Chcesz ten temat drążyć to umów się z Obywatelem-emerytem R.O. i z nim prywatnie omów swoje wątpliwości. My idziemy do przodu i nie mamy zamiaru się cofać do przeszłości. A na pewno nie będziemy na sprawy wewnętrzne związku dyskutować publicznie.
Jasne najłatwiej schowajmy kupę pod dywan może śmierdzieć nie będzie... Swoją drogą skąd nazwa "Archiwum X"?
Parafrazując Żeromskiego ja mam takie zdanie że "Trzeba rozrywać stare rany , żeby się nie zabliźniły błoną podłości".
Rozmawiać z nim nie mam zamiaru.
Po trzecie. Jak chciałeś wiedzieć o czym była mowa na KK z Premierem to mogłeś pojechać i posłuchać. Na szczęście nie pojechałeś i dzięki temu nie będziesz mógł „peplać”  na Forum co było na ZAMKNIĘTYM posiedzeniu KK. Widzę, że masz trudności ze zrozumieniem słów skoro myślisz, że będę mówił o postanowieniach najwyższej naszej władzy skoro ta władza sama nic na ten temat nie mówi (oprócz tego co mówi ). Przeczytaj w słowniku co znaczy słowo ZAMKNIĘTE POSIEDZENIE.

Jak byś nie zwrócił uwagi to nie było do ciebie! Tylko do żuczka Drukarza...
PS. znam te ustalenia od wczoraj i nawet nie wiesz jak mnie ucieszyły  :straz: :straz: :straz:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2018, 22:40:21 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #210 dnia: Sierpień 09, 2018, 10:01:12 »
Po prostu masa ludzi pożegna od samych dołów Solidarność. Największy zwiazkowiec na tym forum pisze, ze po prostu większość ludzi nie chce protestować bo uważa, ze jest cud miód i rodzynki. W realu jest inaczej wszyscy którymi rozmawiam mówia o potrzebie protestu i chyba odejścia ze związku. To co natomiast dzieje się na górze związku utwierdza ich tylko w przekonaniu, ze ten związek umarł.

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #211 dnia: Sierpień 09, 2018, 10:34:58 »
Prawde piszesz daiman998 niestety. Tym bzrdziej, że doły widzą co dzieje się na kierowniczych stołkach. Rozmawiałem ostatnio z kmpelm z Krk i opowiedział mi jakim kluczem kieruje sie tamtejszy komendant aspirantki obsadzając stołki naczelników i wicenaczelników. Sam jest byłym przewodniczącym "S", koledzy z "S" są awansowani, jego kierowca to wiceprzew. "S", sekretarka to członkini "S" córka kolegi z "S". I wiele by pisać o innych nominacjach. Żal patrzeć, ale tak jest  także w wielu komendach. Ludzie mają dość. Trudno dziwić się rozżaleniu - nie dla wszystkich stołków wystarczy.

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #212 dnia: Sierpień 09, 2018, 10:57:06 »
A za czasów 2008-2015 jacy ludzie byli powoływani na stołki KW/KM/KP i później jacy byli mianowani na naczelnikow i innych... większość miala gdzieś zwykłego strażaka  z podziału bojowego i widać to było np w moim województwie... rozmawiałem z kolegami z innych komend i wiekszosc byla zażenowania taka postawa... A pamiętacie może zasady szkoleniowki i punkty na koniec kadencji generała które wstrzymał    obecny generał.... wiecie czym to pachniało... zadajcie sobie pytanie gdzie teraz byśmy byli gdyby tamta ekipa rządziła nadal... bo mnie się wydaje że tam gdzie światło nie dochodzi...

Offline MYCIK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #213 dnia: Sierpień 09, 2018, 11:28:56 »
Wygrali wybory nie dlatego że byli tacy dobrzy tylko przeciwnik byŁ bardzo kiepski.A usprawiedliwianie że robią tak samo jak  poprzednicy to już żenada. PS sam na nich głosowałem ale to nie oznacza że zapomniałem co nam obiecali. Największy związek rozwalił i chcą aby w policji mógł powstać drugi związek chyba też S.Ta ustawa jest już napisana i tam wyrzucili L4. Związki nie są od wychwalania pracodawcy tylko od bronienia pracowników.

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #214 dnia: Sierpień 09, 2018, 12:05:43 »
Wygrali wybory nie dlatego że byli tacy dobrzy tylko przeciwnik byŁ bardzo kiepski.A usprawiedliwianie że robią tak samo jak  poprzednicy to już żenada. PS sam na nich głosowałem ale to nie oznacza że zapomniałem co nam obiecali. Największy związek rozwalił i chcą aby w policji mógł powstać drugi związek chyba też S.Ta ustawa jest już napisana i tam wyrzucili L4. Związki nie są od wychwalania pracodawcy tylko od bronienia pracowników.
To gdzie Solidarność nie broni swoich pracownikow/członków? Powiedz. 
Obiektywnie moim zdaniem: Obecna ekipa przez 3 lata zrobiła więcej niż tamta przez 8 . Chociaż uważam że stać ich na więcej: L4 100% przez 30 dni nadgodziny 100%

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #215 dnia: Sierpień 09, 2018, 12:23:17 »
Każdy kolejny wpis nie związany z tematem wątku, leci do zsypu!!!
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #216 dnia: Sierpień 10, 2018, 11:38:30 »
Większe pieniądze dla funkcjonariuszy!
http://nszzp.pl/aktualnosci/wieksze-pieniadze-dla-funkcjonariuszy/

ale....
http://nszzp.pl/aktualnosci/od-nowego-roku-prezydent-doceni-wojskowych-podwyzka/

i na koniec..
„Solidarność” odgrywa teatr. Rzecz w tym, że podobne groźby to wyłącznie rodzaj teatru odgrywanego przed opinią publiczną. Mają pokazać Polakom, że Solidarność nie opuściła pracowników i nadal jest bezkompromisowa, twarda i każdy musi się z nią liczyć. Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna. „S” coraz mniej ma wspólnego ze związkiem zawodowym, a coraz więcej z przybudówką partii rządzącej. Podobnie jest w sporze mundurowych z szefem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachimem Brudzińskim. Choć inne związki domagające się m.in. podwyżek zagroziły wyjściem na ulice, „Solidarność” się do nich nie przyłączyła (mimo deklaracji, że zgadza się z postulatami protestujących). Nic więc dziwnego, że PiS w ogóle nie przejmuje się dzisiejszymi groźbami związkowców. Rząd dobrze wie, że Solidarność żadnych protestów nie zorganizuje. Działacze Solidarności zostali przecież posłami PiS (np. Janusz Śniadek) i ministrami w gabinecie Mateusza Morawieckiego (choćby wiceminister pracy Marcin Zieleniecki). Protestując przeciwko rządowi protestowaliby przecież przeciwko sobie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2018, 11:53:14 wysłana przez SIUSIEK »

Offline MYCIK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #217 dnia: Sierpień 10, 2018, 12:44:00 »
S poparła postulaty federacji lecz nie poparła zmiany systemu emerytalnego 25 i 55 wprowadzonego przez poprzedników.  S czy będzie protestować czy nie to i tak ochoczo usiądzie podpisywać porozumienie bo sądzę że do tego dojdzie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #218 dnia: Sierpień 12, 2018, 10:04:34 »
S poparła postulaty federacji lecz nie poparła zmiany systemu emerytalnego 25 i 55 wprowadzonego przez poprzedników.  S czy będzie protestować czy nie to i tak ochoczo usiądzie podpisywać porozumienie bo sądzę że do tego dojdzie.
Nie żadna "S"  tylko kilku krzykaczy z kilku województw...
Cytuj
Możliwe jest porozumienie rządu i związkowców w sprawie przyszłorocznej płacy minimalnej i wzrostu wynagrodzeń w budżetówce. Wizja masowych protestów nieco się oddala – pisze Łukasz Guza w dzisiejszym wydaniu Gazety Prawnej.
To efekt spotkania premiera Mateusza Morawieckiego i członków rządu (Elżbiety Rafalskiej i Anny Zalewskiej) z komisją krajową NSZZ „Solidarność”. Przełom w negocjacjach płacowych nie nastąpił, ale związek nie podjął też decyzji o rozpoczęciu jesienią akcji protestacyjnych.
Ich decyzje ich sprawa ale rada tymczasowa sekcji strażackiej ma zostać zawiązana w ciągu 2 tygodni i to ona będzie mogła podjąć decyzję o przystąpieniu całego kraju zrzeszonego w "S" pożarniczej. Jaka będzie ta decyzja nie wiem ja będę przeciw... Dlaczego? Bo uważam że sroce spod ogona nie wypadliśmy i jeśli mamy protestować to z naszymi postulatami... tak na szybko:
-reforma szkolnictwa pożarniczego w tym egzaminy do szkół w systemie przemiennym
-zamiana zakresu badań lekarskich w tym dodanie profilaktyki antynowotworowej
-przejrzyste zasady awansowania w tym wprowadzenie scieżek awansu zawodowego
-urealnienie stawek równoważników
-oczywiście podwyżka ale scisle określona gdzie ma trafić
-urealnienie budżetów komend ze szczególnym uwzględnieniem nadgodzin
-wprowadzenie kadencyjności na stanowiskach 01/02 KM/KP/KW/KG
etc...etc...
Strażacy nie powinni iść jak cielęta z frazesami na ustach...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #219 dnia: Sierpień 12, 2018, 13:40:11 »
 Czytam i stwierdzam, że siejesz niezgodę. Niby jesteś za, ale generalnie przeciw akcji, bo nie po twojej myśli, a właściwie to dlatego że awansowałeś (Sam gdzieś na forum się przyznałeś) i resztę spraw masz właśnie we frazesach, a akcję protestacyjną tylko chcesz storopedować. Zapomniałeś o korzeniach. A tam są żywi ludzie z życiowymi problemami egzystancji i bez Twojego wsparcia, a ja bym to nazwał łamistrajkowaniem. Bo  tak czy inaczej postulaty są zasadne, a obietnice są niespełnione.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2018, 13:50:22 wysłana przez Florek-112 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #220 dnia: Sierpień 12, 2018, 13:54:12 »
Czytam i stwierdzam, że siejesz niezgodę. Niby jesteś za, ale generalnie przeciw akcji, bo nie po twojej myśli. A właściwie to dlatego że awansowałeś (Sam gdzieś na forum się przyznałeś) i resztę spraw masz w pomysłach, a akcję protestacyjną tylko chcesz storopedować. Zapomniałeś o korzeniach. A tam są żywi ludzie z z życiowymi problemami egzystancji i bez Twojego wsparcia, a ja bym to nazwał łamistrajkowaniem
Za przeproszeniem co ty pire...sz... (co do mojego awansu w 2017/18 powiedziałem że to bzdura!)
Żywi ludzie mogą sami podjąć decyzję... Spotkali się w lipcu i nie przystąpili, mogli zobowiązać władzę... Że poraz pierwszy w historii gonią resztę kraju to widzą nie są idiotami....  Wreszcie widzą, że idziemy w dobrym kierunku (i uczciwym) a my mamy krzyczeć szable w dłoń.... Nie, wreszcie jesteśmy podmiotem a nie przedmiotem dyskusji...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #221 dnia: Sierpień 12, 2018, 13:59:55 »
Nie bzdury bo sam pisaleś. Są takie mądre polskie przysłowia. Co było a nie jest.... Zgoda buduje, a niezgoda...
Więc może idźmy do przodu ku lepszej przyszłości,  a nie tylko zapamiętywanie i rozdrapywanie ran.
A szable to na razie w rękach ma rząd,  minister.
I licząc 2 lata od deklaracji o podwyżkach to nie widzę poprawy, więc jaki im jesteśmy podmiotem?
Raczej przedmiotem.
 Tylko ślepy i awansowany nie zauważa braku podwyżek, bo te 800 zł to nawet wyrównaniem zamrożenia plac bym nie nazwał.



« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2018, 14:06:18 wysłana przez Florek-112 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #222 dnia: Sierpień 12, 2018, 14:04:11 »
Są takie mądre polskie przysłowia. Co było a nie jest.... Zgoda buduje, a niezgoda...
Więc może idźmy do przodu ku lepszej przyszłości,  a nie tylko zapamiętywanie i rozdrapywanie ran.
Do przodu.
Te rany to uczciwe pieniądze ludzi...
Okradajmy ich dalej to tak wygada twoja zgoda?
Okradajmy dalej będzie śmiesznie?
Masz mnie za idiotę?
PS. co do mojego awansu to bzdura... dostałem równorzędną grupę... a dodatek dostałem w 2014 lub 2015  :kwit:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #223 dnia: Sierpień 12, 2018, 14:18:08 »
Napisałem co przeczytałem od Ciebie.
Poza tym nie mieszaj wielu spraw.
Posłuchaj innych i może trochę samokrytyki.
Bo chodzi o byt naszych rodzin, czyli walkę o pieniądze za uczciwą służbę dla Polaków i Ojczyzny. Reszta mnie nie interesuje.  Dlatego postulaty z jakiejkolwiek strony trzeba wspierać,  bo sukcesem będzie uzyskanie 50% z nich.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2018, 14:21:58 wysłana przez Florek-112 »

Offline Lodołamacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #224 dnia: Sierpień 12, 2018, 14:50:38 »
Equinox co przepraszam upoważnia cię do mówienia w imieniu całej strażackiej S? Nie życzę sobie żebyś nazywał popierających protest krzykaczami, bo nie od tego jesteś. To takie teksty właśnie niszczą Solidarność i sieją zamęt. Trzeba słuchać ludzi i to tych na dole bo to oni są podstawą ZZ