Autor Wątek: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????  (Przeczytany 64936 razy)

Offline MYCIK

• Bywalec
  • *
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #220 dnia: Sierpień 10, 2018, 12:44:00 »
S poparła postulaty federacji lecz nie poparła zmiany systemu emerytalnego 25 i 55 wprowadzonego przez poprzedników.  S czy będzie protestować czy nie to i tak ochoczo usiądzie podpisywać porozumienie bo sądzę że do tego dojdzie.

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #221 dnia: Sierpień 12, 2018, 10:04:34 »
S poparła postulaty federacji lecz nie poparła zmiany systemu emerytalnego 25 i 55 wprowadzonego przez poprzedników.  S czy będzie protestować czy nie to i tak ochoczo usiądzie podpisywać porozumienie bo sądzę że do tego dojdzie.
Nie żadna "S"  tylko kilku krzykaczy z kilku województw...
Możliwe jest porozumienie rządu i związkowców w sprawie przyszłorocznej płacy minimalnej i wzrostu wynagrodzeń w budżetówce. Wizja masowych protestów nieco się oddala – pisze Łukasz Guza w dzisiejszym wydaniu Gazety Prawnej.
To efekt spotkania premiera Mateusza Morawieckiego i członków rządu (Elżbiety Rafalskiej i Anny Zalewskiej) z komisją krajową NSZZ „Solidarność”. Przełom w negocjacjach płacowych nie nastąpił, ale związek nie podjął też decyzji o rozpoczęciu jesienią akcji protestacyjnych.
Ich decyzje ich sprawa ale rada tymczasowa sekcji strażackiej ma zostać zawiązana w ciągu 2 tygodni i to ona będzie mogła podjąć decyzję o przystąpieniu całego kraju zrzeszonego w "S" pożarniczej. Jaka będzie ta decyzja nie wiem ja będę przeciw... Dlaczego? Bo uważam że sroce spod ogona nie wypadliśmy i jeśli mamy protestować to z naszymi postulatami... tak na szybko:
-reforma szkolnictwa pożarniczego w tym egzaminy do szkół w systemie przemiennym
-zamiana zakresu badań lekarskich w tym dodanie profilaktyki antynowotworowej
-przejrzyste zasady awansowania w tym wprowadzenie scieżek awansu zawodowego
-urealnienie stawek równoważników
-oczywiście podwyżka ale scisle określona gdzie ma trafić
-urealnienie budżetów komend ze szczególnym uwzględnieniem nadgodzin
-wprowadzenie kadencyjności na stanowiskach 01/02 KM/KP/KW/KG
etc...etc...
Strażacy nie powinni iść jak cielęta z frazesami na ustach...
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał."
"Psy patrzą na nas z szacunkiem, koty z pogardą, a świnie jak na równych sobie."
Winston Churchill

Offline Florek-112

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #222 dnia: Sierpień 12, 2018, 13:40:11 »
 Czytam i stwierdzam, że siejesz niezgodę. Niby jesteś za, ale generalnie przeciw akcji, bo nie po twojej myśli, a właściwie to dlatego że awansowałeś (Sam gdzieś na forum się przyznałeś) i resztę spraw masz właśnie we frazesach, a akcję protestacyjną tylko chcesz storopedować. Zapomniałeś o korzeniach. A tam są żywi ludzie z życiowymi problemami egzystancji i bez Twojego wsparcia, a ja bym to nazwał łamistrajkowaniem. Bo  tak czy inaczej postulaty są zasadne, a obietnice są niespełnione.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2018, 13:50:22 wysłana przez Florek-112 »

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #223 dnia: Sierpień 12, 2018, 13:54:12 »
Czytam i stwierdzam, że siejesz niezgodę. Niby jesteś za, ale generalnie przeciw akcji, bo nie po twojej myśli. A właściwie to dlatego że awansowałeś (Sam gdzieś na forum się przyznałeś) i resztę spraw masz w pomysłach, a akcję protestacyjną tylko chcesz storopedować. Zapomniałeś o korzeniach. A tam są żywi ludzie z z życiowymi problemami egzystancji i bez Twojego wsparcia, a ja bym to nazwał łamistrajkowaniem
Za przeproszeniem co ty pire...sz... (co do mojego awansu w 2017/18 powiedziałem że to bzdura!)
Żywi ludzie mogą sami podjąć decyzję... Spotkali się w lipcu i nie przystąpili, mogli zobowiązać władzę... Że poraz pierwszy w historii gonią resztę kraju to widzą nie są idiotami....  Wreszcie widzą, że idziemy w dobrym kierunku (i uczciwym) a my mamy krzyczeć szable w dłoń.... Nie, wreszcie jesteśmy podmiotem a nie przedmiotem dyskusji...
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał."
"Psy patrzą na nas z szacunkiem, koty z pogardą, a świnie jak na równych sobie."
Winston Churchill

Offline Florek-112

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #224 dnia: Sierpień 12, 2018, 13:59:55 »
Nie bzdury bo sam pisaleś. Są takie mądre polskie przysłowia. Co było a nie jest.... Zgoda buduje, a niezgoda...
Więc może idźmy do przodu ku lepszej przyszłości,  a nie tylko zapamiętywanie i rozdrapywanie ran.
A szable to na razie w rękach ma rząd,  minister.
I licząc 2 lata od deklaracji o podwyżkach to nie widzę poprawy, więc jaki im jesteśmy podmiotem?
Raczej przedmiotem.
 Tylko ślepy i awansowany nie zauważa braku podwyżek, bo te 800 zł to nawet wyrównaniem zamrożenia plac bym nie nazwał.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2018, 14:06:18 wysłana przez Florek-112 »

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #225 dnia: Sierpień 12, 2018, 14:04:11 »
Są takie mądre polskie przysłowia. Co było a nie jest.... Zgoda buduje, a niezgoda...
Więc może idźmy do przodu ku lepszej przyszłości,  a nie tylko zapamiętywanie i rozdrapywanie ran.
Do przodu.
Te rany to uczciwe pieniądze ludzi...
Okradajmy ich dalej to tak wygada twoja zgoda?
Okradajmy dalej będzie śmiesznie?
Masz mnie za idiotę?
PS. co do mojego awansu to bzdura... dostałem równorzędną grupę... a dodatek dostałem w 2014 lub 2015  :kwit:
Winston Churchill

Offline Florek-112

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #226 dnia: Sierpień 12, 2018, 14:18:08 »
Napisałem co przeczytałem od Ciebie.
Poza tym nie mieszaj wielu spraw.
Posłuchaj innych i może trochę samokrytyki.
Bo chodzi o byt naszych rodzin, czyli walkę o pieniądze za uczciwą służbę dla Polaków i Ojczyzny. Reszta mnie nie interesuje.  Dlatego postulaty z jakiejkolwiek strony trzeba wspierać,  bo sukcesem będzie uzyskanie 50% z nich.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2018, 14:21:58 wysłana przez Florek-112 »

Offline Lodołamacz

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #227 dnia: Sierpień 12, 2018, 14:50:38 »
Equinox co przepraszam upoważnia cię do mówienia w imieniu całej strażackiej S? Nie życzę sobie żebyś nazywał popierających protest krzykaczami, bo nie od tego jesteś. To takie teksty właśnie niszczą Solidarność i sieją zamęt. Trzeba słuchać ludzi i to tych na dole bo to oni są podstawą ZZ

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #228 dnia: Sierpień 12, 2018, 14:52:26 »
Napisałem co przeczytałem od Ciebie.
Poza tym nie mieszaj wielu spraw.
Posłuchaj innych i może trochę samokrytyki.
Bo chodzi o byt naszych rodzin, czyli walkę o pieniądze za uczciwą służbę dla Polaków i Ojczyzny. Reszta mnie nie interesuje.  Dlatego postulaty z jakiejkolwiek strony trzeba wspierać,  bo sukcesem będzie uzyskanie 50% z nich.
Ty a moje postulaty słabe? Należy je olać...
Nie mieszam żadnych spraw gadamy o proteście...
Ja podlegam ocenie ludzi i nie mogę pierdolić na lewo i prawo głupot jak ty...
Sprawa strażaków gorzej zarabiających i cywilów w PSP to dla mnie priorytet... Przeszkadza ci to??
Chce tylko jednego uczciwego traktowania... Czy to tak dużo?
Equinox co przepraszam upoważnia cię do mówienia w imieniu całej strażackiej S? Nie życzę sobie żebyś nazywał popierających protest krzykaczami, bo nie od tego jesteś. To takie teksty właśnie niszczą Solidarność i sieją zamęt. Trzeba słuchać ludzi i to tych na dole bo to oni są podstawą ZZ
A kto was upoważnił do mówienia w imieniu"S" ? Pogadaliście sobie 10 sierpnia w Warszawie i wasze słowa są warte tyle co od mnie zabiorą jutro chłopaki w dużej śmieciarce...

Winston Churchill

Offline Lodołamacz

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #229 dnia: Sierpień 12, 2018, 15:00:59 »
Nic nie gadałem bo nie miałem takiej możliwości a dlaczego to już nie do wywlekania na forum. Niestety tylko tu można swoje racje eksponować ponieważ S przestaje słuchać tzw dołu

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #230 dnia: Sierpień 12, 2018, 15:03:02 »
Nic nie gadałem bo nie miałem takiej możliwości a dlaczego to już nie do wywlekania na forum. Niestety tylko tu można swoje racje eksponować ponieważ S przestaje słuchać tzw dołu
Raz na dwa miesiące "S" u mnie się spotyka.. Każdy ma prawo powiedzieć co chce w tym ja :)
Doły tworzą "S" a nie przewodniczący...
Winston Churchill

Offline Lodołamacz

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #231 dnia: Sierpień 12, 2018, 15:07:00 »
Ale przewodniczący je reprezentują na spotkaniach na które zaproszenia mają tylko przewodniczący lub to oni nie przekazują ich dalej do dołu...

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #232 dnia: Sierpień 12, 2018, 15:08:31 »
Ale przewodniczący je reprezentują na spotkaniach na które zaproszenia mają tylko przewodniczący lub to oni nie przekazują ich dalej do dołu...
Tere fereeeeee bo przewodniczący nie instynktu samozachowawczego... I mówi wbrew swoim ludziom?
A smok był w tej bajce? 
Winston Churchill

Offline lang

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #233 dnia: Sierpień 12, 2018, 15:51:24 »
Czytam i stwierdzam, że siejesz niezgodę. Niby jesteś za, ale generalnie przeciw akcji, bo nie po twojej myśli, a właściwie to dlatego że awansowałeś (Sam gdzieś na forum się przyznałeś) i resztę spraw masz właśnie we frazesach, a akcję protestacyjną tylko chcesz storopedować. Zapomniałeś o korzeniach. A tam są żywi ludzie z życiowymi problemami egzystancji i bez Twojego wsparcia, a ja bym to nazwał łamistrajkowaniem. Bo  tak czy inaczej postulaty są zasadne, a obietnice są niespełnione.
Wybacz kolego, ale egzystencjalne problemy różnych "szarych" milicjantów, którzy ze względu na swoją esbecką przeszłość mają mieć emeryturę okrojoną nie za specjalnie mnie obchodzą. Prawdę mówiąc wcale. Federacja wiedziona jest przez kilku ubili pod hasłami mającymi przykryć ich zasadniczy cel, którego nie osiągną i zdają sobie pewnie z tego sprawę. To co Eqinox wypisał to są realne cele wynikające z żywotnych interesów formacji. Sorry, ale za esbecką emerytury koszuli rwał nie będę.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Lodołamacz

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #234 dnia: Sierpień 12, 2018, 16:30:13 »
To dlaczego nie walczymy o te cele tylko 2,5 roku cały czas czekamy bo będzie lepiej? Za 10-20 lat ktoś stwierdzi być może że S popierając w wyborach konkretną opcję jest be i stwierdzą ze trzeba z nami coś zrobić. Tego się obawiam. A S poparła i co? Nic...i nie piszcie mi tu że jest tak kolorowo

Offline MYCIK

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #235 dnia: Sierpień 12, 2018, 17:04:03 »
Lang dla Ciebie wszyscy co ich objął nowy system emerytalny to ubecy
Aż mi Ciebie szkoda.

Offline lang

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #236 dnia: Sierpień 12, 2018, 17:24:47 »
Lang dla Ciebie wszyscy co ich objął nowy system emerytalny to ubecy
Aż mi Ciebie szkoda.
Żal to mi takiego debila jak ty, który nie widzi o co walczą dyrygenci federacji. Jak nie o swoje emerytury, to o świadczenia ojców, wujków i mamuś i ciotek. Objęci nowym systemem emerytalnym to tło, a poza tym wiedzieli na co co się piszą. Ale żeby to ogarnąć, to trzeba mieć więcej niż dwa zwoje mózgowe. Nie pozdrawiam.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Lodołamacz

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #237 dnia: Sierpień 12, 2018, 17:44:30 »
Fajnie się kogoś obraża będąc anonimowym. Ale po tym jak ustawiłeś wszystkich członków jednego ze ZZ w jednym szeregu broniącym poprzedniego ustroju można było się tego spodziewać.

Offline pb11

• Weteran
« Odpowiedź #238 dnia: Sierpień 12, 2018, 18:13:15 »
lang co za poziom wypowiedzi jaka erudycja.

Offline lang

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #239 dnia: Sierpień 12, 2018, 18:19:31 »
Dostosowana do interlokutora 😂😂😂