Autor Wątek: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????  (Przeczytany 247132 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #150 dnia: Sierpień 04, 2018, 12:48:48 »
Za pewne w każdej komendzie jest takich ludzi mniejszość więc powinni uszanować tych którzy twierdzą inaczej
Przepraszam ale w ZZ rządzi większość... Każdy głos ma wagę równą 1....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Lodołamacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #151 dnia: Sierpień 04, 2018, 13:00:23 »
Bardzo się cieszę że takowe komendy są gdzie twierdzą że straż w tej chwili to kraina mlekiem i miodem płynąca. Dodałeś że uposażenia to inna bajka. Dlatego trzeba wspomnieć że dobrej atmosfery itp nie wrzucisz do garnka i rodziny nie nakarmisz, stąd narastająca w środowisku frustracja

Offline White Eagle

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #152 dnia: Sierpień 04, 2018, 13:20:10 »
Protestować trzeba, nie może być tak, że człowiek będzie liczył tylko na to co dostanie za skończenie szkół w naszej formacji. Chłopaki czasami czekają latami by coś ugrać i zrobić SA czy SGSP. W innych krajach zawód nasz ma o tyle podobne poszanowanie społeczne co również bardziej godne zarobki. Śmiało można żyć z kredytem, wakacje jakieś z rodziną zaplanować czy zmienić auto. U nas jak nic nie będzie człowiek strugał na boku w czasie wolnym to śmiało można po 5 latach kupić coś z średniej półki byle jeździło i się nie rozleciało.
Za najniższe 2 tys. z hakiem dzisiaj co to za kwota po opłaceniu rachunków. Przy małych dzieciach parę groszy się zostawia, przy nie pracującej z różnych powodów partnerce robi się dziura w budżecie domowym. Jestem pod wrażeniem ogromnym ludzi martwiących się o swoją dupę czy posadę, wielkim wrażeniem ale chyba jeszcze większym rozczarowaniem. Flagi powinny wisieć niech ludzie wiedzą, że do garnka dziecku też trzeba coś włożyć, nie pożyczać od sąsiada... Miłego dnia życzę z uśmiechem tym, którym jest dobrze jak jest.

Protest jaki by nie był, jak by długo nie trwał zawsze pozwoli coś wynegocjować, dobre i 100 zł, co prawda to nie to samo co 1036 dla SOP no ale zawsze coś :)

Offline fclp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #153 dnia: Sierpień 04, 2018, 13:30:06 »
Witam po długiej przerwie.Panowie i Panie z Solidarności musimy naciskać na przewodniczących poszczególnych szczebli aby nie robili wiochy i zaczęli  działać. Policjanci śmieją się z nas śmieją się ze strażaków ,że nawet nie potrafimy się podpiąć pod protest bo trzęsiemy gaciami,i to nie jest żart są zawiedzeni tym co wyprawiamy.Oni też mieli zakaz wieszania flag straszeni ,że jakie pouczenia itd ale się nie wystraszyli a co robią związki PSP a no nic. Widzę na własnym podwórku ,że stanowisko ucisza każdego ale ludzie trochę honoru miejmy i protestujmy. Solidarność swoimi działaniami właśnie straci wielu swoich członków.I jeszcze jedno Taki komendant jak gen.Suski to wstyd dla nas ,że mamy kogoś kto nie dba o nas tylko o swój stołek.

Jak to co robią?! KARIERĘ!!!! Przecież swoim kolegom nie zrobią przypału i nie zaczną protestować. Na strajkach "walczyli" przecież do upadłego i teraz nie będą pod sobą dołków kopać

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #154 dnia: Sierpień 04, 2018, 13:46:16 »
Bardzo się cieszę że takowe komendy są gdzie twierdzą że straż w tej chwili to kraina mlekiem i miodem płynąca. Dodałeś że uposażenia to inna bajka. Dlatego trzeba wspomnieć że dobrej atmosfery itp nie wrzucisz do garnka i rodziny nie nakarmisz, stąd narastająca w środowisku frustracja
Powiem Ci tak masz ludzi za idiotów? Czy strażacy są niedorozwinięci?
8 lat dostaliśmy 300 zł teraz w 4 lata dostaniem +/- 800 zł a najgorzej zarabiający więcej... Obyśmy doczekali jeszcze chociaż 4 dobrych lat... To stażysta z 2300 netto (+/-2500 w 2019 r) dostawać będzie 3000 netto i już będzie w miarę sytuacja unormowana. Chcoiaż widziałem nabór gdzie stażyście w PSP napisano że będzie zarabiać 2575 zł netto. Każdy protest jest uznawany za polityczny i jakbyśmy nie zaklinali rzeczywistości to tak będzie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Lodołamacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #155 dnia: Sierpień 04, 2018, 15:36:29 »
Eqinox-wcześniej czytając twoje posty myślałem sobie że niepotrzebnie się Ciebie czepiają, ale widzę że ty po prostu masz ubaw w pisaniu takich bzdur. Czy ja napisałem coś o niedorozwiniętych (niezbyt to honorowe kogoś tak nazywać i używać tego typu określeń) strażakach czy też próbowałem z kogoś robić idiotę? Faktycznie, najprościej napisać że jest super i pensja w wysokości 3000 zł to fantastyczny wyczyn. Nie bardzo wiem w jakiej rzeczywistości żyjesz ale 2200 to nie szczyt marzeń młodego człowieka który 1500 będzie musiał dać bankowi za 30letni kredyt mieszkaniowy. Czy nie widzisz że służba przestaje być atrakcyjna?? Wszyscy o tym mówią a ty swoje...

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #156 dnia: Sierpień 04, 2018, 16:09:54 »
Bo Equinox siedzi na dobrym stołku. Przypuszczam, że bardzo dobrym,  bo gdzieś na forum pisał,  że podpisywał zgodę na zakup czegoś w Polsce,  a to może tylko góra. Więc niech góra zejdzie po poziomu pracownika,  funkcjonariusza, zrezygnuje ze służbowych darmowych przywilejów i niech zobaczy jak się żyje i karmi rodzinę za 2200-2500 - podziel to na 4 osoby w rodzinie to = 550zł. Equ.. Czy Ty to widzisz? Toż to żenada żeby udowadniać, że bieda nam się należy, za zawód o najwyższym zaufaniu społeczeństwa. I przestań pitolić hasłem 800 zł, bo to bzdura. W 2017 miało być po 250, podobno część na dodatki i 200 czy 150  na strażaka. Pytam gdzie jest prawda skoro większość dostała  po 70 zł netto?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2018, 16:31:53 wysłana przez Florek-112 »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #157 dnia: Sierpień 04, 2018, 16:16:36 »
Najwyższe zaufanie społeczeństwa nie da nam godnego życia i pensji przynajmniej minimum krajowej. Nawet gdyby chciało tego społeczeństwo. Tu potrzeba zaczynając od 01 chłopa z jajami.

Offline Lodołamacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #158 dnia: Sierpień 04, 2018, 16:27:47 »
Ma stołek czy nie to nie moja sprawa, ktoś kierować tym musi i niech ma za to godziwe pieniążki. Jednak jeśli duża grupa ma niewielkie uposażenia to nikt nie powinien nikomu zabraniać walczyć o godziwą zapłatę za uczciwą pracę

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #159 dnia: Sierpień 04, 2018, 17:00:57 »
Najwyższe zaufanie społeczeństwa nie da nam godnego życia i pensji przynajmniej minimum krajowej. Nawet gdyby chciało tego społeczeństwo. Tu potrzeba zaczynając od 01 chłopa z jajami.
Znasz tryb powoływania 01 KG... Znasz jego zależność od powołującego... I naprawdę wierzysz że KG "coś" może...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wylazoka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #160 dnia: Sierpień 04, 2018, 17:10:46 »
Najwyższe zaufanie społeczeństwa nie da nam godnego życia i pensji przynajmniej minimum krajowej. Nawet gdyby chciało tego społeczeństwo. Tu potrzeba zaczynając od 01 chłopa z jajami.
Znasz tryb powoływania 01 KG... Znasz jego zależność od powołującego... I naprawdę wierzysz że KG "coś" może...

Najlepsze podsumowanie obecnej sytuacji w PSP  :szalony:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #161 dnia: Sierpień 04, 2018, 17:13:25 »
Najlepsze podsumowanie obecnej sytuacji w PSP  :szalony:
Dzięki ale pamiętaj że powoływani są wszyscy komendanci  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #162 dnia: Sierpień 04, 2018, 17:20:13 »
Dlatego 01 powinien być ktoś ze związków.
Jak widać całkowicie polityczni komendanci mają  parcie na szkło.
Żądanie zmiany komendanta z propozycją osoby z "jajami" proponuję wpisać na transparenty protestu we wrześniu.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #163 dnia: Sierpień 04, 2018, 17:41:09 »
Dlatego 01 powinien być ktoś ze związków.
Jak widać całkowicie polityczni komendanci mają  parcie na szkło.
Żądanie zmiany komendanta z propozycją osoby z "jajami" proponuję wpisać na transparenty protestu we wrześniu.
Nic nie zrozumiałeś to pies merda ogonem a nie ogon psem....
Bo Equinox siedzi na dobrym stołku. Przypuszczam, że bardzo dobrym,  bo gdzieś na forum pisał,  że podpisywał zgodę na zakup czegoś w Polsce,  a to może tylko góra. Więc niech góra zejdzie po poziomu pracownika,  funkcjonariusza, zrezygnuje ze służbowych darmowych przywilejów i niech zobaczy jak się żyje i karmi rodzinę za 2200-2500 - podziel to na 4 osoby w rodzinie to = 550zł. Equ.. Czy Ty to widzisz? Toż to żenada żeby udowadniać, że bieda nam się należy, za zawód o najwyższym zaufaniu społeczeństwa. I przestań pitolić hasłem 800 zł, bo to bzdura. W 2017 miało być po 250, podobno część na dodatki i 200 czy 150  na strażaka. Pytam gdzie jest prawda skoro większość dostała  po 70 zł netto?
W 2017 każdy dostał 200 zł i 53 w pochodnych też trafiło do ludzi... np. do wysługi...
Co do moich poborów to na PICie z PSP mam mniej więcej tyle co dowódca zmiany u mnie w komendzie...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2018, 17:48:15 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #164 dnia: Sierpień 05, 2018, 05:36:40 »
... Znasz tryb powoływania 01 KG... Znasz jego zależność od powołującego... I naprawdę wierzysz że KG "coś" może...
Znam tryb powoływania i znam 01 który był nim krótko, bo nie zgodził się chodzić na krótkiej smyczy. Nikt nikogo na siłę nie powołuje na stanowisku, można się godzić pod pewnymi warunkami (jak się ma jaja) lub dla kasy godząc się na wszystko.
Dlatego 01 powinien być ktoś ze związków. ...
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - znałem związkowców powoływanych na 01 lub 02 i nie wspominam ich działań mile ...
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #165 dnia: Sierpień 05, 2018, 09:04:33 »
Cytuj
W 2017 każdy dostał 200 zł i 53 w pochodnych też trafiło do ludzi... np. do wysługi...
Jak można pisać takie bzdury że to trafiło np do wysługi. Chcesz mi powiedzieć że gdyby nie było tej podwyżki to wysługa by nie wzrosła? śmieszny jesteś..
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #166 dnia: Sierpień 05, 2018, 09:15:21 »
Cytuj
W 2017 każdy dostał 200 zł i 53 w pochodnych też trafiło do ludzi... np. do wysługi...
Jak można pisać takie bzdury że to trafiło np do wysługi. Chcesz mi powiedzieć że gdyby nie było tej podwyżki to wysługa by nie wzrosła? śmieszny jesteś..
Ile masz lat służby?
Jeśli dostałeś 200 zł do grupy i masz 20 lat służby/pracy to twoja podwyżka wyniosłą 240 zł... Za rok będzie to o 2 zł więcej i tak do 35 lat służby gdy podwyżka z 2017 wyniesie 270 zł....
Śmieszne ale prawdziwe...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2018, 09:18:50 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #167 dnia: Sierpień 05, 2018, 11:21:29 »
Cytuj
Ile masz lat służby?
Jeśli dostałeś 200 zł do grupy i masz 20 lat służby/pracy to twoja podwyżka wyniosłą 240 zł...
Może ty jako jedyny w Polsce dostałeś do grupy bo pozostałe 30 tys strażaków dostało do stopnia i nie ma z tego żadnych pochodnych.
Trochę się zaczynasz gubić w swojej propagandzie.
Cytuj
Ile masz lat służby?
Ja na tyle mało żeby jeszcze mieć czas na rozwój a ty chyba za dużo i pora na emke odejść
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #168 dnia: Sierpień 05, 2018, 12:42:46 »
Cytuj
Ile masz lat służby?
Jeśli dostałeś 200 zł do grupy i masz 20 lat służby/pracy to twoja podwyżka wyniosłą 240 zł...
Może ty jako jedyny w Polsce dostałeś do grupy bo pozostałe 30 tys strażaków dostało do stopnia i nie ma z tego żadnych pochodnych.
Trochę się zaczynasz gubić w swojej propagandzie.
Cytuj
Ile masz lat służby?
Ja na tyle mało żeby jeszcze mieć czas na rozwój a ty chyba za dużo i pora na emke odejść
Jeśli się walnąłem to tylko przez nieuwagę... Poszukam jak ona trafiła ale wydaje mi się że do grupy tak jak ta z maja.
Wbrew pozorom nie mam dużo lat służby... Tylko z charakteru jestem "beton" i nie przekonasz mnie jeśli znam sytuację z autopsji... W swojej karierze miałem 16 (lub 17) różnych stanowisk więc trochę wiem o służbie w PSP i mam przyzwoitą przekrojówkę... Nie miałem w swojej karierze do tej pory grup 1-3 (z uwagi na skończenie SA dziennej) i 11 i wyższych od 13. Dwa razy traciłem grupę zaszeregowania więc co nie co wiem...   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #169 dnia: Sierpień 05, 2018, 12:55:24 »
Poprzednia podwyżka była 200 zł w stopień i 53 na pochodne, ostatnia była w grupy 1-8

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #170 dnia: Sierpień 05, 2018, 12:59:05 »
Poprzednia podwyżka była 200 zł w stopień i 53 na pochodne, ostatnia była w grupy 1-8
W takim wypadku sorry.
Swoją drogą w ostatnim czasie kilka razy były zbierane dane jak wykorzystano środki z ustawy modernizacyjnej i wystarczy umiejętnie zapytać gdzie te środki trafiły... KG już te dane ma z całego kraju :P
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2018, 14:45:21 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline FireSquad

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #171 dnia: Sierpień 05, 2018, 18:42:33 »
Cytuj
Znasz tryb powoływania 01 KG... Znasz jego zależność od powołującego... I naprawdę wierzysz że KG "coś" może...
No to skoro Komendant Główny PSP „Coś” nie może to jak chcesz wyrównywać różnicę między województwami, jak chcesz podnieść wynagrodzenia cywilom lub wyrównać ich wynagrodzenia?  Czyżbyś sam dał radę? Bez protestu?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #172 dnia: Sierpień 05, 2018, 20:28:25 »
No to skoro Komendant Główny PSP „Coś” nie może to jak chcesz wyrównywać różnicę między województwami, jak chcesz podnieść wynagrodzenia cywilom lub wyrównać ich wynagrodzenia?  Czyżbyś sam dał radę? Bez protestu?
Co ja robię w tej sprawie to nie twój interes ty bronisz bogatych ja staram się pomóc biednym taka jest różnica miedzy nami. Ja chce uczciwości Ty to nazywasz socjalizmem...
PS. żaden protest nawet się o tych różnicach nie zająkną...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #173 dnia: Sierpień 05, 2018, 21:35:23 »

No to skoro Komendant Główny PSP „Coś” nie może to jak chcesz wyrównywać różnicę między województwami, jak chcesz podnieść wynagrodzenia cywilom lub wyrównać ich wynagrodzenia?  Czyżbyś sam dał radę? Bez protestu?
Co ja robię w tej sprawie to nie twój interes ty bronisz bogatych ja staram się pomóc biednym taka jest różnica miedzy nami. Ja chce uczciwości Ty to nazywasz socjalizmem...
PS. żaden protest nawet się o tych różnicach nie zająkną...

Jeśli o nie sprawiedliwości mowa.  Zainteresujcie się nieprawidłowościami w jednostkach . Dwie osoby na tym samym stanowisku ta sama jednostka różnica w zarobkach nawet do 600 zł i wyżej. Zrobi ktoś z tym porządek w końcu?  :tuba:

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #174 dnia: Sierpień 05, 2018, 23:11:14 »
Przykro mi ale cechuje cię straszna naiwność jeśli wierzysz że ktokolwiek zrobi z tym porządek. Pomyśl zawsze są jacyś wasi, nasi , czyiś i jeśli nie ma już stanowisk , szkół i innych profitów to czym wynagrodzisz i obdarujesz tych swoich.
Obojętnie kto będzie przy korycie zawsze pozostawi sobie możliwość uznaniowości aby podwładni czuli że on jest potrzebny i ważny, inaczej musiałby zdobyć szacunek u ludzi a po co jak tak łatwiej.
Poza tym weź też pod uwagę że o końcu profitów zawsze krzyczy ktoś  gdy chce  zdobyć władzę lub wpływ na nią , jak już to osiągnie to wtedy korzysta ile może aby zmaksymalizować zyski w swoich pięciu minutach.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2018, 23:14:18 wysłana przez pb11 »