Autor Wątek: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????  (Przeczytany 248816 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #125 dnia: Lipiec 14, 2018, 12:44:00 »
Pozwolisz, że odpowiem achronologicznie na twoją wypowiedź...
A odnośnie tego
Cytuj
Zapał jest tylko na początku a potem to już rola liderów aby to pociągnąć.
to co zrobiłeś aby zaskoczyło, bo w końcu jesteś liderem i chyba jako lider rozpropagowałeś ankietę wśród strażaków, czy tylko od razu doradzałeś aby nie wypełniać bo po co walczyć z innymi o swoje, skoro jest tak dobrze.
Z całym szacunkiem ale nie mieszam się do działalności innych ZZ, żyję z nimi w przyjaznych stosunkach więc nie pakuje się do ich działalności w butach. Nie zajmowałem żadnego oficjalnego stanowiska wobec ankiety, jedynie tutaj na forum coś w tym temacie napisałem. Walczyć o więcej pieniędzy na wynagrodzenia zawsze trzeba tak jak o 100% płatne nadgodziny i złagodzenie przepisów kwalifikacyjnych (szczególnie art. 36 ustawy o PSP) i za to walczyć będę ale nikt mnie nie ozuje we wspólny protest z UBkami i SBekami (i innymi zdeubekizowanymi) bo wiem jak to się skończy!  Jeśli nie wiesz o co chodzi to odwiedź czasem stronę NSZZP...
A powiedz, kiedy było inaczej w straży, kiedy na protesty była masa chętnych, kiedy odzew na jakiekolwiek ankiety był duży ( zawsze było latanie za ludźmi aby wypełnili )  ja byłem na wszystkich protestach organizowanych przez "S" i zawsze były problemy z frekwencją i drutowanie, aby wypełnić autobusy ( obiadki i coś dla rozluźnienia atmosfery).

Z całym szacunkiem ale dieta na protest zawsze się należała więc obiadek i transport na koszt ZZ zawsze był. I żeby było zabawniej za to strażacy nie płacą a Regiony "S" z tzw. funduszu strajkowego.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #126 dnia: Lipiec 14, 2018, 14:55:42 »
Poziom odpowiedzi na prawdę ekscytujący i powalający , uważam że masz rzeczywiście wszystkie przymioty do zajmowania wysokich stanowisk w ZZ jak i PSP . BRAWO ! hahahaha
ps
pewnie literówka w moim nicku celowe, po takiej osobistości niczego innego bym się nie spodziewał hahaha.
Musiał się zniżyć do twojego poziomu... Ból dupy, napuchnięte wary i brązowe nosy... Pamiętaj jak widziałeś na filmiku to się leczy, spróbuj może da się jeszcze ciebie uratować.
PS. Literówka niecelowa.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 488
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #127 dnia: Lipiec 14, 2018, 15:10:05 »
coś mi się zdaje że ten protest da nam tylko brak możliwości dodatkowego zarobkowania od nowego roku oraz brak przepisu kwalifikacyjnego. Obym się mylił :straz: :tuba:

Offline rincon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #128 dnia: Lipiec 14, 2018, 15:10:37 »
Poziom odpowiedzi na prawdę ekscytujący i powalający , uważam że masz rzeczywiście wszystkie przymioty do zajmowania wysokich stanowisk w ZZ jak i PSP . BRAWO ! hahahaha
ps
pewnie literówka w moim nicku celowe, po takiej osobistości niczego innego bym się nie spodziewał hahaha.
Musiał się zniżyć do twojego poziomu... Ból dupy, napuchnięte wary i brązowe nosy... Pamiętaj jak widziałeś na filmiku to się leczy, spróbuj może da się jeszcze ciebie uratować.
PS. Literówka niecelowa.
No to skoro już się zniżył , czemu go zainteresowały tylko odniesienia do sarkazmu o podłożu seksualnym ( czyżby ... a zresztą ), a nie odniósł się do pozostałej cześć wiadomości ? A zresztą po co się pytam, przecież wszystko co piszę to bzdury.



Offline rincon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #129 dnia: Lipiec 14, 2018, 15:28:08 »
Wybacz nie oglądałem tych filmików, lubię się spierać na argumenty i rzucę czasami jakimś sarkazmem lub żartobliwym porównaniem, ale poziom przekazu rodem z gimnazjum jest mi obcy.
coś mi się zdaje że ten protest da nam tylko brak możliwości dodatkowego zarobkowania od nowego roku oraz brak przepisu kwalifikacyjnego. Obym się mylił :straz: :tuba:
Jasne a za spóźnienie będzie 2 dni w dybach. Pomyśl czy któraś z protestujacych grup na proteście straciła, a dodam ze MSW się wali i polityka cieplej wody doprowadzi je do totalnej zapaści.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2018, 15:33:37 wysłana przez rincon »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #130 dnia: Lipiec 14, 2018, 15:45:37 »
Wybacz nie oglądałem tych filmików, lubię się spierać na argumenty i rzucę czasami jakimś sarkazmem lub żartobliwym porównaniem, ale poziom przekazu rodem z gimnazjum jest mi obcy.
Znów strzał jak kulą w płot nawet nie wiem jak było w gimnazjum bo byłem za stary i mnie nie przyjęli  :rofl: :rofl:
Swoją drogą argumentów żadnych nie widzę w twojej wypowiedzi ot po prostu zwykły związkożerca atakujący bez polotu ZZ pisząc o jakiś głupotach. Szczerze spływają takie teksty po mnie jak po kaczce. Wiesz jak zostałem po raz pierwszy przewodniczącym OZ to dawny szef regionu do mnie podszedł i powiedział znamienne słowa "Pamiętaj Przewodniczący ma zawsze oplute plecy ale nie przejmuj się rób swoje".
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline rotman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #131 dnia: Lipiec 16, 2018, 21:30:27 »
Pismo 7 sekcji "S" do Piotra Dudy z prośbą o działanie na szczeblu krajowym, w związku brakiem przedstawicielstwa strażackiej "S" na szczeblu krajowym oraz brakiem realizacji dotychczasowych postulatów KSP przez stronę rządową.
https://www.facebook.com/mpspnszzsolidarnosc/photos/pcb.1728703667244063/1728703397244090/?type=3&theater

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #132 dnia: Lipiec 19, 2018, 16:54:03 »
Cudownie, na suwalsko-białostockiej ziemii Florian zniknął w okopach żeby im nie odstrzelili naczelnego związkowca pana zastępcę KW. Parodia westernu :angry:
Widze ze ktoś z Floriana zajął Twoje miejsce stąd te żale


Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #133 dnia: Lipiec 19, 2018, 17:46:13 »
Masz 100% rację, że to żal...żal obrazu związku jaki się zarysował i to paradoksalnie jak rozpoczęła się (przynajmniej w innych rejonach Polski) akcja protestacyjna :( życie potrafi zweryfikować zamiary dosyć szybko, tylko akurat w tym przypadku nic dobrego nie wynika  :wall:
I Ty masz żal patrząc pod kątem swojego województwa? Spójrz na to..
http://www.zzsflorian.pl/
http://www.zzsflorian.pl/#k3
http://kspnszz.org/
http://kspnszz.org/index.php/2018/07/07/komunikat-przewodniczacego-krajowej-sekcji-pozarnictwa-nszz-solidarnosc/
Wskaż mi chłopie co widzisz odgórnie a nie czepiasz się władz poniżej.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #134 dnia: Lipiec 19, 2018, 20:59:13 »
No to super, czyli mamy tylko jedną czarną owcę. Torchę lipa, ale gratuluję innym województwom  ^_^
Nie chce psuć dobrego humoru ale sa co najmniej dwie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline portroyal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #135 dnia: Lipiec 31, 2018, 22:27:52 »
RSP NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego zdecydowała z dniem 30 lipca b.r. poprzeć protest Federacji, oraz rozpoczęto przygotowania, które pozwolą włączyć się czynnie w ciągu 14 dni.

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline yanek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #136 dnia: Lipiec 31, 2018, 22:50:16 »
Mazowsze...

[załącznik usunięty przez administratora]
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

Offline Lodołamacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #137 dnia: Sierpień 01, 2018, 09:34:30 »
Są Komisje Zakładowe które już podjęły uchwały o poparciu protestu i oflagowały wozy i Komendy flagami Solidarność

Offline portroyal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #138 dnia: Sierpień 01, 2018, 14:15:52 »
Są Komisje Zakładowe które już podjęły uchwały o poparciu protestu i oflagowały wozy i Komendy flagami Solidarność
Wcale mnie to nie dziwi. W końcu są granice cierpliwości, a w tym przypadku najwyraźniej zostały przekroczone.
Będzie nas więcej...to pewne.

Offline yanek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #139 dnia: Sierpień 01, 2018, 22:12:48 »
Jestem ciekaw z jakich województw są te komisję...
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

Offline Lodołamacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #140 dnia: Sierpień 02, 2018, 07:54:11 »
Pomorskie

Offline blacha

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #141 dnia: Sierpień 02, 2018, 09:00:10 »
No i kolejna wtopa generała K.

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #142 dnia: Sierpień 02, 2018, 09:19:50 »
Zwalniał i zwalniał... Czyżby teraz pora na niego?

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #143 dnia: Sierpień 02, 2018, 23:29:00 »
Zwalniał i zwalniał... Czyżby teraz pora na niego?
Wolałbym,  aby  samolub w końcu zawalczył o prawdziwe podwyżki, bo nie widziałem aby nas wspierał. Raczej chce podzielić. A jak przyjdzie kolejny politycznie nadany, to będzie się bał o stołek i będzie tak samo jak teraz.

Offline jardyga998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #144 dnia: Sierpień 03, 2018, 18:45:53 »
Zwalniał i zwalniał... Czyżby teraz pora na niego?
Wolałbym,  aby  samolub w końcu zawalczył o prawdziwe podwyżki, bo nie widziałem aby nas wspierał. Raczej chce podzielić. A jak przyjdzie kolejny politycznie nadany, to będzie się bał o stołek i będzie tak samo jak teraz.

Obawiam się, że raczej każdy będzie politycznie nadany, niestety.

Offline Lodołamacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #145 dnia: Sierpień 04, 2018, 07:38:49 »
W oflagowaniu nie chodzi kto polityczny kto nie i nie chodzi o problemy w województwie czy konkretnej komendzie, chodzi o ludzi, którzy czekają na lepsze uposażenia, warunki pracy itp.

Offline czarek16

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #146 dnia: Sierpień 04, 2018, 08:52:44 »
Witam po długiej przerwie.Panowie i Panie z Solidarności musimy naciskać na przewodniczących poszczególnych szczebli aby nie robili wiochy i zaczęli  działać. Policjanci śmieją się z nas śmieją się ze strażaków ,że nawet nie potrafimy się podpiąć pod protest bo trzęsiemy gaciami,i to nie jest żart są zawiedzeni tym co wyprawiamy.Oni też mieli zakaz wieszania flag straszeni ,że jakie pouczenia itd ale się nie wystraszyli a co robią związki PSP a no nic. Widzę na własnym podwórku ,że stanowisko ucisza każdego ale ludzie trochę honoru miejmy i protestujmy. Solidarność swoimi działaniami właśnie straci wielu swoich członków.I jeszcze jedno Taki komendant jak gen.Suski to wstyd dla nas ,że mamy kogoś kto nie dba o nas tylko o swój stołek.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #147 dnia: Sierpień 04, 2018, 10:09:50 »
Solidarność nie podepnie się pod protest bo żaden z przewodniczących nie podejmie się takiej decyzji. Ktoś napisał o sytuacji w pomorskim że niby koledzy oflagowali jednostki..Nikt nie wie co się stało że zostali natychmiast wyprostowani po linii związkowej i generalnie skończyło się na odwiedzinach w KG.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #148 dnia: Sierpień 04, 2018, 11:28:36 »
Obawiam się, że raczej każdy będzie politycznie nadany, niestety.
Od wielu lat polityka wchodziła do straży i już moim zdaniem kilka lat doszła do takiej granicy której przekroczyć nie może bo dalej to już nie była by państwowa straż pożarna tylko firma komunalna....
W oflagowaniu nie chodzi kto polityczny kto nie i nie chodzi o problemy w województwie czy konkretnej komendzie, chodzi o ludzi, którzy czekają na lepsze uposażenia, warunki pracy itp.
Tylko co mają zrobić ludzie którzy uważają że warunki pracy poprawiają się w zawrotnym tempie, że u nich w komendzie/województwie jest dobrze a nawet bardzo dobrze (pojawiają się głosy nawet od emerytów, że to złoty czas który wykorzystano rewelacyjnie)  i tylko uposażenia są za niskie?   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #149 dnia: Sierpień 04, 2018, 11:41:46 »
Za pewne w każdej komendzie jest takich ludzi mniejszość więc powinni uszanować tych którzy twierdzą inaczej