Autor Wątek: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????  (Przeczytany 247015 razy)

Offline MYCIK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #600 dnia: Listopad 04, 2018, 11:21:54 »
Mam nadzieję że po jutrzejszym spotkaniu "S" w KG i braku konstruktywnych rozwiązań, bo co może zaproponować L.S. Rada Tymczasowa KSP przyłączy sie do protestu i pokażą jaką to siłą dysponują, czym powalą na kolana F i PP.
Powalą na kolana? Inni nie będą przyjmować pozycji jaką ma S.Wystarczy jak jeden ZZ klęczy

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #601 dnia: Listopad 04, 2018, 11:26:17 »
Mam nadzieję że po jutrzejszym spotkaniu "S" w KG i braku konstruktywnych rozwiązań, bo co może zaproponować L.S. Rada Tymczasowa KSP przyłączy sie do protestu i pokażą jaką to siłą dysponują, czym powalą na kolana F i PP.
S-ka do żadnego protestu się nie przyłączy, nie było by im to na rękę. Jeszcze teraz gdy jest nowy tymczasowy przewodniczący.

http://www.solidarnosc.org.pl/aktualnosci/wiadomosci/branze/item/17993-prezydium-kk-pozytywnie-o-modernizacji-sluzb-mundurowych
tu jest podstawowa praprzyczyna, że krajowa S-ka strażaków nie przystąpi do protestu jakiegokolwiek, mogą ewentualnie coś swojego zrobić ......
pozdrawiam

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #602 dnia: Listopad 06, 2018, 21:03:29 »
Informacja z "drugiej ręki": dzisiaj odbyło się spotkanie S-ki na terenie Śląska. Ustalono tylko tyle, że do 16 listopada (spotkanie z władzami?) żadne czynności nie zostaną podjęte. Podobno większość z obecnych na spotkaniu była za tym by dołączyć do protestu, no ale jak widać.

U mnie chłopaki czekają na paczki na św. Mikołaja, bo żal im 100 zł i wypisują się ze związku. Tak przynajmniej deklarują.
:straz:

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #603 dnia: Listopad 06, 2018, 21:07:27 »
Zamiast rezygnować nie lepiej wypie@#lić przewodniczących. To oni mają być dla nas, a nie my dla nich.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #604 dnia: Listopad 06, 2018, 21:12:57 »
Informacja z "drugiej ręki": dzisiaj odbyło się spotkanie S-ki na terenie Śląska. Ustalono tylko tyle, że do 16 listopada (spotkanie z władzami?) żadne czynności nie zostaną podjęte. Podobno większość z obecnych na spotkaniu była za tym by dołączyć do protestu, no ale jak widać.
U mnie chłopaki czekają na paczki na św. Mikołaja, bo żal im 100 zł i wypisują się ze związku. Tak przynajmniej deklarują.
:straz:
A co ma 16 do rzeczy? Spotkanie w KG z KG było wczoraj... A 16 bedzie tylko spotkanie 16 cżłonków rady KSP więc poprostu zwykła gra na czas. Jeśli wiekszośc była za tym aby dołączyć to mogła smiało uchwałę przegłosować.
Zamiast rezygnować nie lepiej wypie@#lić przewodniczących. To oni mają być dla nas, a nie my dla nich.
To akurat fakt. Wychodząc z ZZ traci się całkowicie wpływ na jego fukcjonowanie. Łatwiej i korzystniej jest zmienić przewodniczącego.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #605 dnia: Listopad 06, 2018, 21:25:30 »
Dzięki Eqinox za uzupełnienie wpisu.
Co do wypisywania się, to już ich indywidualna sprawa. Nie chcę to wnikać.
:straz:

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #606 dnia: Listopad 06, 2018, 21:46:15 »
Nasuwa się jedno pytanie- skoro " większa część  chciała "  to dlaczego  mniejszość to blokuje ? Nie ma głosowania ?    Ci w mniejszości mają jakiś swój prywatny interes w  tym by nie dołączyć do protestu ?  sprzedali się ?    ciekawie się dzieje w ZZ.   


Offline samozapłon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #608 dnia: Listopad 07, 2018, 12:32:27 »
Wiem że mój post zostanie usunięty jak inne ale dlaczego S nie podejmuje żadnych działań? Niech wypowie się jakiś przewodniczący S a nie chowają się po kontach KUR...A wstyd

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #609 dnia: Listopad 07, 2018, 13:08:19 »
Przewodniczący na pewno to czytają.

Część chłopaków sama podjęła decyzję do przyłączenia się do policji z profilaktyką zdrowotną, a z waszej strony cisza. Wystarczyło tylko podrzucić komunikat, że w straży bardzo ważna jest profilaktyka zdrowotna. Tylko, że po co, lepiej co tydzień odkładać zaostrzenie protestu. Nie wróżę dobrze, ale rok 2019 przyniesie chyba spore zmiany w solidarności.

Offline samozapłon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #610 dnia: Listopad 07, 2018, 13:36:27 »
Słyszałem że dużo osób wypisuje się z S i zapisuje do Floriana ja  popieram takie przechodzenie zwłaszcza po rozmowie z policjantami to powiedzieli w prost ale w zwis.. walicie.

Offline MYCIK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #611 dnia: Listopad 07, 2018, 13:45:28 »
Przewodniczący na pewno to czytają.

Część chłopaków sama podjęła decyzję do przyłączenia się do policji z profilaktyką zdrowotną, a z waszej strony cisza. Wystarczyło tylko podrzucić komunikat, że w straży bardzo ważna jest profilaktyka zdrowotna. Tylko, że po co, lepiej co tydzień odkładać zaostrzenie protestu. Nie wróżę dobrze, ale rok 2019 przyniesie chyba spore zmiany w solidarności.
Do zapoznania https://www.zgnszzpp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=381:02-11-2018-komunikat-zarzadu-glownego-nszz-pracownikow-pozarnictwa&catid=89:2018-komunikaty-i-wiadomosci-niezaleznego-samorzadnego-zwiazku-zawodowego-pracownikow-pozarnictwa

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #612 dnia: Listopad 07, 2018, 13:58:57 »
Piękny punkt  :wacko:

7. Akcja honorowego oddawania krwi np. „Bank Krwi Służb Mundurowych” oraz akcja profilaktyka zdrowia np. „Dni ProfilaktykiZdrowia” (działania w celu zapewnienia jak najlepszych warunków pełnienia służby strażaków i wyeliminowanie zbędnego narażania strażaka na działanie czynników szkodliwych i chorobotwórczych mogących mieć negatywny wpływ na jego stan zdrowia).

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #613 dnia: Listopad 07, 2018, 20:50:07 »
Gdzie jest protest KSP wstyd wstyd... nigdy protest nie wyszedł tak dobrze jak ten policji należy ich wspierać a nie podlizywac się władzy. Ludzie na dole chcą protestowac a ich przewodniczący w województwach robią wszystko żeby się protest nie rozpoczął. Ja jestem w S i rozpoczynam protest na własną rękę - zaczynam dbać o zdrowie

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #614 dnia: Listopad 07, 2018, 21:10:33 »
dziś było posiedzenie MOZ mazowsza i czytam i czytam i nic.... nawet zasranego wstrzymania sie od ćwiczeń , szkoleń . Widac nie wsmak komuś żeby flagi Solidarności powiewały razem z innymi w ramach portestu przeciw temu co się dzieje w służbach.
 I bede powtarzał,- KG sugeruje dac teraz podwyżki do grup 9-13, powinno byc od 1-11 jeszcze kilka razy, wtedy przestali by  dostawać podwyżki ci co kładą kłody pod nogi.
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2018, 21:50:01 wysłana przez maniek777 »

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #615 dnia: Listopad 07, 2018, 22:07:17 »
Słyszałem że dużo osób wypisuje się z S i zapisuje do Floriana ja  popieram takie przechodzenie zwłaszcza po rozmowie z policjantami to powiedzieli w prost ale w zwis.. walicie.
My nie walimy, to nasi przewodniczący walą w zwis i nie ma co na nich liczyć, tylko zastanowić się nad ich zmianą ;)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #616 dnia: Listopad 07, 2018, 22:18:13 »
Słyszałem że dużo osób wypisuje się z S i zapisuje do Floriana ja  popieram takie przechodzenie zwłaszcza po rozmowie z policjantami to powiedzieli w prost ale w zwis.. walicie.
A ja słyszałem że Florian może już liczyć poniżej 4000 ludzi  :rofl: :rofl: :rofl: I "S" jest prawdopodobnie drugim co do wielkości ZZ we wszystkich służbach mundurowych i prawie dwukrotnie liczniejszym niż pozostałe działce w PSP...
Ale to tylko plotki...
"S" w 2016 r w Międzyzdrojach liczyła około 7000 strażaków... a "F" około 5500 strażaków... To komu ubyło komu przybyło...
Jak już piszecie to piszcie prawdę. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline elpaso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #617 dnia: Listopad 07, 2018, 22:33:01 »
Jakbym był członkiem "S" to już dawno bym napisał papier o rezygnację z bycia członkiem, nie czekałbym nawet na paczkę do grudnia,  wstyd Panowie, wstyd!!!


Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.


Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #621 dnia: Listopad 07, 2018, 22:57:24 »
A ja słyszałem że na ostatnim spotkaniu cicho siedział szef PP a z F powiedział dwa zdania...
Info od policji
A z "S" mówił o 15a ...
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2018, 23:14:25 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MYCIK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #622 dnia: Listopad 07, 2018, 23:22:20 »
A ja słyszałem że na ostatnim spotkaniu cicho siedział szef PP a z F powiedział dwa zdania...
Info od policji
A z "S" mówił o 15a ...
A wiesz co ja słyszałem od policji o S nie będę przytaczał. Rozumiem że bronisz jak możesz swojej S . Ale podpisaliście cyrograf i teraz musicie pozorować działania żeby doły myślały że coś robicie. A propos co chłopaki z PB mówią o S to to co mówią policjańci to pikuś.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #623 dnia: Listopad 07, 2018, 23:35:57 »
A wiesz co ja słyszałem od policji o S nie będę przytaczał. Rozumiem że bronisz jak możesz swojej S . Ale podpisaliście cyrograf i teraz musicie pozorować działania żeby doły myślały że coś robicie. A propos co chłopaki z PB mówią o S to to co mówią policjańci to pikuś.
No to powiem ci co ja słyszałem o twoim szefie... Całe spotkanie siedział na telefonie i coś klikał  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #624 dnia: Listopad 08, 2018, 07:42:06 »
A wiesz co ja słyszałem od policji o S nie będę przytaczał. Rozumiem że bronisz jak możesz swojej S . Ale podpisaliście cyrograf i teraz musicie pozorować działania żeby doły myślały że coś robicie. A propos co chłopaki z PB mówią o S to to co mówią policjańci to pikuś.
No to powiem ci co ja słyszałem o twoim szefie... Całe spotkanie siedział na telefonie i coś klikał  :rofl:
Nawet jeśli klikał to ci Wasi po wyjściu nawet nie wiedzieli kto niby został zaproszony..