Autor Wątek: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????  (Przeczytany 247018 razy)

Offline tauzen10

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Nie wiem jakie szansę ma ten protest ale dziwi mnie bierna postawa największego ZZ
https://strazacki.pl/artykuły/czy-będzie-protest-służb-mundurowych

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 01, 2018, 14:38:20 »
Jak popatrzeć na ostatnie lata to Solidarność miała bardzo dobre wyczucie czasu i miejsca jeśli chodzi o akcje protestacyjne. Ich działania były przemyślane i skuteczne. Więc trzeba raczej czekać cierpliwie co zrobią zamiast walczyć za niedzielne nadgodziny policjantów. Zresztą teraz też gdy inni uprawiają populizm to Solidarność po cichu załatwia ważne dla strażaków sprawy. Spotkania w mswia po coś są

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 02, 2018, 10:49:33 »
https://strazacki.pl/artyku%C5%82y/czy-b%C4%99dzie-protest-s%C5%82u%C5%BCb-mundurowych

Co wy na to?

Panowie z Solidarności gdzie wy jesteście i co zamierzacie zrobić, czy aż tak macie dupy do stołków przyklejone i dbacie o własne stanowiska że boicie się iść ramie w ramie z innymi Związkami Zawodowymi.  :tuba: :cooo:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2018, 07:18:37 wysłana przez Butel »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 02, 2018, 11:31:33 »
Panowie z Solidarności gdzie wy jesteście i co zamierzacie zrobić, czy aż tak macie dupy do stołków przyklejone i dbacie o własne stanowiska że boicie się iść ramie w ramie z innymi Związkami Zawodowymi.  :tuba: :cooo:
Solidarność dba przede wszystkim o interes swoich członków i podejmie działania w taki sposób aby członkowie na tym nie ucierpieli.
Ja mam np. negatywne stanowisko do wystąpienia federacji ale wiem, że są też ludzi którzy to popierają jednak są w mniejszości. Obecnie są dwie lub trzy ważne sprawy które należy potraktować priorytetowo a rozpoczęcie akcji protestacyjnej przez największy ZZ strażaków może wstrzymać prace które już od 9 miesięcy trwają i mają się zakończyć w maju.
Przestroga od jednego z największych strategów w historii: "Są tylko dwie siły na świecie: miecz i rozum; na dłuższą metę miecz zawsze ulega rozumowi" - Napoleon.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2018, 11:39:10 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 02, 2018, 12:11:42 »
Na czym opierasz teorię i twierdzisz, że w tej sprawie popierający postulaty federacji są w mniejszości? Jak miałaby wyglądać ochrona członków S przed konsekwencjami ktore mialyby dotyczyć członkow innych ZZ i reszty niezrzeszonych strażaków? Tylko członków S będzie dotyczył obiecany kwalifikacyjny??

Offline tauzen10

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 02, 2018, 12:55:00 »
Wczoraj wrzuciłem podobny post i dziwnym trafem nie mogę go dzisiaj znaleźć??? Jestem członkiem ZZ "S" i szczerze coraz bardziej zaczynam wątpić w działania eSki.
Wśród strażaków słychać głosy że eSka zajęta jest sama sobą - głównie obsadzaniem intratnych stanowisk przez swoich notabli.
Mam nadzieję że to nie prawda i w końcu Solidarność pokaże na co ją stać bo jak na razie marnie to wygląda.
Wysokość podwyżek to kpiny z służb mundurowych.

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 02, 2018, 13:06:20 »
Powtarzam po raz kolejny.  Ale są te podwyżki. Gdyby poprzednia władza rządziła kolejna kadencję nie miałbyś ustawy modernizacyjnej. Czasami jak czytam niektóre wypowiedzi to wydaje mi się że lepiej wam było wtedy 2008-2015

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 02, 2018, 13:45:55 »
Wreszcie federacja się obudziła. S-ka jak zawsze idzie swoją drogą.

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 02, 2018, 17:22:29 »
Widzę związkowca którego zabolało, chyba trafiłem w samo sedno,  :fiuu: posty się usuwa lub blokuje  bo są nie wygodne.  Nie wiem jak u reszty ale u mnie S się nie tłumaczy i bardzo mało informacji wychodzi, a powinno być inaczej. Jeżeli federacja wyjdzie na ulicę wywieszę flagi S na swojej JRG bo uważam że robią coś z myślą o wszystkich funkcjonariuszach,  a nie o swoich kolegach ze stołków. :kwit:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 02, 2018, 22:58:49 »
Na czym opierasz teorię i twierdzisz, że w tej sprawie popierający postulaty federacji są w mniejszości? Jak miałaby wyglądać ochrona członków S przed konsekwencjami ktore mialyby dotyczyć członkow innych ZZ i reszty niezrzeszonych strażaków? Tylko członków S będzie dotyczył obiecany kwalifikacyjny??
Członkowie "S" nie są zwykłymi strażakami?? Bezmyślne parcie jak stado baranów do starcia skończy się tym że strażacy nic nie uzyskają ani z "S" ani pozostali i rolą szefów "S" jest nie dopuścić do głupoty jaką Florian toczył kilka lat temu czyli wieczny protest.... Wotum wobec gen. Witkowskiego i tego typu fanaberie...
Jeżeli federacja wyjdzie na ulicę wywieszę flagi S na swojej JRG bo uważam że robią coś z myślą o wszystkich funkcjonariuszach,  a nie o swoich kolegach ze stołków. :kwit:
Jak dla mnie możesz sobie na lewym pośladku to wytatuować...
A co do wywieszania flag musisz mieć zgodę organizacji zakładowej i wal śmiało...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 03, 2018, 13:44:35 »
Cytuj
Ja mam np. negatywne stanowisko do wystąpienia federacji ale wiem, że są też ludzi którzy to popierają jednak są w mniejszości. Obecnie są dwie lub trzy ważne sprawy które należy potraktować priorytetowo a rozpoczęcie akcji protestacyjnej przez największy ZZ strażaków może wstrzymać prace które już od 9 miesięcy trwają i mają się zakończyć w maju.
Nie byłbym taki pewien że w maju bo już dużo obiecali że pewne projekty i uzgodnienia miały dawno wejść w życie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 03, 2018, 15:58:55 »
Nie byłbym taki pewien że w maju bo już dużo obiecali że pewne projekty i uzgodnienia miały dawno wejść w życie.
Sam cytowałeś moje słowa z grudnia które brzmiały mniej więcej tak "przepis kwalifikacyjny wejdzie w marcu lub w maju ale bardziej prawdopodobny jest maj." Każdy powinien mieć świadomość, że na końcowym etapie tworzenia przepisu wypychanie strażaków na barykady to absurd bo ten przepis jest w korzystnym brzmieniu jest znacznie ważniejszy niż L-4 czy emerytury w 2038 (jestem się w stanie założyć że ustawa emerytalna do tego czasu zmieni się co najmniej kilka razy)... A grupy które teraz otrzymają dzięki temu przepisowi ludzie..... może się okazać, że znaczny procent z nich własnie odejdzie na emeryturę. Następne uzgodnienia czyli 300 zł od stycznia też fajnie mieć jakąkolwiek zdolność negocjacyjną a z perspektywy protestu nie widzę tego...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 03, 2018, 18:57:46 »

Solidarność dba przede wszystkim o interes swoich członków i podejmie działania w taki sposób aby członkowie na tym nie ucierpieli.


Święte słowa powiedziałeś, święte...

Koledzy na stołkach komendanckich, albo innych wysokich stopniach - więc po co kopać kolegów po jajach? Żeby ucierpieli? Nie tnie się gałęzi na której się siedzi....

święte słowa....
EGO = 1 / wiedza

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 03, 2018, 19:21:37 »
Cytuj
Solidarność dba przede wszystkim o interes swoich członków i podejmie działania w taki sposób aby członkowie na tym nie ucierpieli.
Szczególnie dbają Ci pchnięci na te wysokie stołki.. Zapytaj chociaż jednego z tych komendantów o ile znasz jaką ma dziś propozycję na podwyżki od stycznia 2019 roku. Napewno otworzysz szeroko oczy.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 03, 2018, 19:54:05 »
Święte słowa powiedziałeś, święte...
Koledzy na stołkach komendanckich, albo innych wysokich stopniach - więc po co kopać kolegów po jajach? Żeby ucierpieli? Nie tnie się gałęzi na której się siedzi....
święte słowa....
Nie wiem ile razy mam na tym forum przytaczac preambule statutu "S"... a Ty robn za każdym razem tak samo reagujesz :szalony:
@Siusiek jestem przekonany ze punkt widzenia sie kolegom którzy awansowali nie zmienił
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 03, 2018, 21:00:45 »
Koledzy marzec , maj może wrzesień, a może grudzień ale którego roku. Związki obrosły w piórka i to fakt, koleś kolesia nie zwolni, Złapali się stołków że Mazowieckie S będzie obradowało dwa dni za Sokołowem, kogo wyżej pchnąć . :wall:

Offline rincon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 04, 2018, 07:59:38 »
Solidarność dba przede wszystkim o interes swoich członków i podejmie działania w taki sposób aby członkowie na tym nie ucierpieli.
Nie wiem ile razy mam na tym forum przytaczac preambule statutu "S"... a Ty robn za każdym razem tak samo reagujesz :szalony:
Cytujac fragment z tekstu przyzywanego przez Ciebie dokumentu "opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej, prowadzi działalność w zakresie obrony godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku " spróbuj sobie odpowiedzieć czemu zostało tam zawarte stwierdzenie "działania na gruncie etyki chrześcijańskiej" i co znaczy słowo etyka z naciskiem na chrześcijańska.
@Siusiek jestem przekonany ze punkt widzenia sie kolegom którzy awansowali nie zmienił
Patrząc na to co piszesz to na pewno, i nic dobrego bym się po nich nie spodziewał. Stosując twoje podejście będą realizowali interes pracowniczy członków Związku oraz ich potrzeby materialne, czyli swój, bo w preambule przecież nie ma że wszystkich członków hahahaha.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 04, 2018, 09:32:25 »
Święte słowa powiedziałeś, święte...
Koledzy na stołkach komendanckich, albo innych wysokich stopniach - więc po co kopać kolegów po jajach? Żeby ucierpieli? Nie tnie się gałęzi na której się siedzi....
święte słowa....
Nie wiem ile razy mam na tym forum przytaczac preambule statutu "S"... a Ty robn za każdym razem tak samo reagujesz :szalony:
@Siusiek jestem przekonany ze punkt widzenia sie kolegom którzy awansowali nie zmienił

skoro tak strasznie lubisz Wasz statut, to może skometujesz ten fragment, który notorycznie łamiecie.
"§ 4
Związek  w  swojej  działalności  statutowej  jest  niezależny od  pracodawców,  administracji
państwowej, samorządu terytorialnego, organizacji politycznych oraz innych organizacji."

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 04, 2018, 23:19:25 »
skoro tak strasznie lubisz Wasz statut, to może skometujesz ten fragment, który notorycznie łamiecie.
"§ 4
Związek  w  swojej  działalności  statutowej  jest  niezależny od  pracodawców,  administracji
państwowej, samorządu terytorialnego, organizacji politycznych oraz innych organizacji."
Przeczytaj dalej to zobaczysz, że jak jesteś funkcyjnym w ZZ "S" nie możesz nic z rzeczy które wymieniłeś robić ale żaden przepis w tym konstytucja nie nakaże mi (ani żadnemu innemu członkowi "S") wyboru poglądów czy przyjaciół.
Patrząc na to co piszesz to na pewno, i nic dobrego bym się po nich nie spodziewał. Stosując twoje podejście będą realizowali interes pracowniczy członków Związku oraz ich potrzeby materialne, czyli swój, bo w preambule przecież nie ma że wszystkich członków hahahaha.
Tak słucham w rozmowach prywatnych ludzi z WLKP i słyszę, że w porównaniu do poprzednika obecny 01 KW jest o niebo lepszy... Czytam to samo na forum... A przecież to był członek ZZ... Jak to się mogło stać?
Bo do jasnej cholery 50% strażaków w PSP to członkowie ZZ i wreszcie przełamano chory monopol SGSP na te stołki.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 05, 2018, 23:39:58 »
skoro tak strasznie lubisz Wasz statut, to może skometujesz ten fragment, który notorycznie łamiecie.
"§ 4
Związek  w  swojej  działalności  statutowej  jest  niezależny od  pracodawców,  administracji
państwowej, samorządu terytorialnego, organizacji politycznych oraz innych organizacji."
Przeczytaj dalej to zobaczysz, że jak jesteś funkcyjnym w ZZ "S" nie możesz nic z rzeczy które wymieniłeś robić ale żaden przepis w tym konstytucja nie nakaże mi (ani żadnemu innemu członkowi "S") wyboru poglądów czy przyjaciół.

Ty na prawdę uważasz że masz doczynienia z debilami, prawda?

Offline rincon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 06, 2018, 04:43:19 »
skoro tak strasznie lubisz Wasz statut, to może skometujesz ten fragment, który notorycznie łamiecie.
"§ 4
Związek  w  swojej  działalności  statutowej  jest  niezależny od  pracodawców,  administracji
państwowej, samorządu terytorialnego, organizacji politycznych oraz innych organizacji."
Przeczytaj dalej to zobaczysz, że jak jesteś funkcyjnym w ZZ "S" nie możesz nic z rzeczy które wymieniłeś robić ale żaden przepis w tym konstytucja nie nakaże mi (ani żadnemu innemu członkowi "S") wyboru poglądów czy przyjaciół.

Ty na prawdę uważasz że masz doczynienia z debilami, prawda?
E przesadzasz mnie przekonał hahahahah. Widzisz cos złego w tym że komendant policji ma przyjaciela gangusa, lekarz przyjaciela przedstawiciela farmacji , sędzia przyjaciela adwokata a minister ma przyjaciół w ambasadzie obcego pastwa ? Zaznaczam że kumoterstwo , nepotyzm , kolesiostwo , korupcja, są mi wyrazami zupełnie nie znanymi hahahaha.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 06, 2018, 06:33:00 »
Ty na prawdę uważasz że masz doczynienia z debilami, prawda?
Nie uważam Ciebie za debila bo cię nie znam ale czasem po wpisach zaczynam podejrzewać że niektórzy mają tak skrzywiony obraz straży pożarnej, że naprawdę mają problemy z psychiką.
E przesadzasz mnie przekonał hahahahah. Widzisz cos złego w tym że komendant policji ma przyjaciela gangusa, lekarz przyjaciela przedstawiciela farmacji , sędzia przyjaciela adwokata a minister ma przyjaciół w ambasadzie obcego pastwa ? Zaznaczam że kumoterstwo , nepotyzm , kolesiostwo , korupcja, są mi wyrazami zupełnie nie znanymi hahahaha.

Szkoda, że nie dodałeś dla lepszego efektu ostrzejszych przykładów nie wiem Papa Smerf i Gargamel, Gumisie i Książe Iktorn...
Bo już bym ci wkleił link z telefonem psychiatry w twoim województwie... Ale skończmy z żartami jaki poziom intelektualny trzeba mieć kolego @rincon aby nie wiedzieć, że:
1. sędziowie i adwokaci razem studiują i sądzisz że się nie znają (przyjaźnią)?
2. minister ma przyjaciół w ambasadach obcych państw (sojuszniczych) co czasem pokazują w TV i jakoś nawet opozycja nie atakuje takich ministrów,
3. lekarze i przedstawiciele farmacji to inna liga znajomości ale czemu trzeba od razu zakładać, że "Botoks" to film dokumentalny...
4. komendanta policji i bandziora nie komentuje bo dla mnie to ta sama kategorie co przedstawione powyżej postaci z bajek dla dzieci...
Na koniec podajesz przedstawicieli dwóch rożnych zawodów jak to się ma do strażaka i strażaka? Związkowiec i komendant to dalej strażacy którzy jeśli pełnili razem służbę w KM/KP III/IV/V na pewno się znają i wielu się przyjaźni bo razem pełnią służbę, spotykając się na różnego rodzaju "imprezach" muszą się co najmniej znać....
 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2018, 06:41:50 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 06, 2018, 08:53:11 »
Ty na prawdę uważasz że masz doczynienia z debilami, prawda?
Nie uważam Ciebie za debila bo cię nie znam ale czasem po wpisach zaczynam podejrzewać że niektórzy mają tak skrzywiony obraz straży pożarnej, że naprawdę mają problemy z psychiką.


Czyli dokładnie tak jak myślałem - wydaje Ci się że masz do czynienia z bandą ślepych, głuchych i co najmniej nie do końca prawidłowo rozwiniętych intelektualnie - stawisz siebie i swoje przekonania ponad zdaniem i przekonaniami innych osób, zawsze zakładając że jaśnie Pan Eqinox ma rację, a jak jej nie ma "patrz punkt pierwszy".  Z całego Twojego słowotoku łatwo wywnioskować jak duży stopień pogardy sobą reprezentujesz i jakie masz podejście do swoich oponentów. Twoja hipokryzja jest momentami porażająca, a umiejętność nadinterpretowania faktów zaskakująca. Wątpię czy zrozumiesz co napisałem, a właściwie  czy będziesz chciał przyjąć to do wiadomości, ale może czas na chwilę refleksji.
I jeszcze jedno - jak ktoś Ci pluje w twarz warto nie mówić że pada deszcz....

A nawiązując do wątku i Twojej wypowiedzi o kolegach, poglądach itp. - kolegów, poglądy i powiązania, każdy może mieć jakie chce (tzn. w Twoim przekonaniu ma je mieć takie jak Ty), ale niekiedy te właśnie poglądy i powiązania towarzysko-służbowe DYSKWALIFIKUJĄ ludzi do pełnienia pewnych funkcji, w tym bycia reprezentantem innych w zz.

"osobiste wycieczki" zapraszam na PW!

12.   Trzymaj się tematów w danej kategorii.
13.   Jeśli chcesz przekazać wiadomość tylko określonej liczbie osób, korzystaj z "Prywatnej Wiadomości".

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2018, 09:00:22 wysłana przez Butel »

Offline ja_arek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 06, 2018, 20:15:55 »
W sumie, to tak sobie myślę, że władze "S" powinny wydać jakiś komunikat z wyjaśnieniami - np. nie popieramy postulatu podwyżek, gdyż będą w tym roku i w przyszłym; nie popieramy obecnie postulatu 100% za nadgodziny, gdyż może się to wiązać ze zmianą systemu pracy; itp

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest federacji związków zawodowych gdzie jest Solidarność????
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 07, 2018, 07:14:44 »
Za dużo Pan O ma do stracenia aby sprzeciwić się 01. A zresztą proszę spojrzeć jacy wielcy panowie z Ski przeszli do partii rządzącej.