Autor Wątek: Badania do szkolenia podstawowego przed ukończeniem 18 lat  (Przeczytany 3468 razy)

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Badania do szkolenia podstawowego przed ukończeniem 18 lat
« dnia: Marzec 30, 2018, 12:32:07 »
Pytanie jak w tytule. Czy nie mając ukończonych 18 lat kandydat na szkolenie podstawowe może zrobić badania lekarskie do takiego szkolenia? Jak narazie nie udało mi się znaleźć jednoznacznej odpowiedzi, może tutaj się uda. :straz:
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2018, 12:36:35 wysłana przez Petro »

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Badania do szkolenia podstawowego przed ukończeniem 18 lat
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 30, 2018, 13:13:35 »
Niestety nie możesz. Dopóki nie ukończysz 18 lat jesteś osobą nieletnią.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Paramisiak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Badania do szkolenia podstawowego przed ukończeniem 18 lat
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2018, 13:37:17 »
Badanie jak najbardziej może zrobić. Natomiast nie może przystąpić do kursu.

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Badania do szkolenia podstawowego przed ukończeniem 18 lat
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2018, 14:22:26 »
No właśnie....w medycynie pracy jedni mówią, że można, inni, że nie...i bądź tu mądry :zamknij: :wall:

Offline Lukasz91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
  • OSP 18" Cel: -> PSP 22"
Odp: Badania do szkolenia podstawowego przed ukończeniem 18 lat
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2018, 23:21:27 »
U nas jest  że nie może zrobić 
Musi być 18 lat  by badania zrobić  inaczej nie zrobi lekarz medycyny pracy

a badania to były w kolejności  badanie słuchu,  poziom ciśnienia w tym czasie cukru,  potem ekg z rana  i  po popołudniu  neurolog  i w poniedziałek okulista
bo w piątek nie było go,  i do medycyny pracy z wynikami i tam już wystawiała krótki wywiad i  wystawiała zdolny czy nie
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2018, 11:40:16 wysłana przez Lukasz91 »
"Pierwszą powinnością strażaka jest ratować życie. Kiedy tego nie robi, pierwszą powinnością strażaka jest szkolić się!" ~Szymon Kokot-Góra

"Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi i może zapamiętam. Zaangażuj mnie, a się nauczę" ~Benjamin Franklin

Offline Paramisiak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Badania do szkolenia podstawowego przed ukończeniem 18 lat
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 04, 2018, 12:03:11 »
Widać co lekarz to obyczaj ja w wielu 17 lat miałem zrobione badania oraz psychotesy dla strażaka ratownika

Offline darek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Badania do szkolenia podstawowego przed ukończeniem 18 lat
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 04, 2018, 13:23:54 »
Widać co lekarz to obyczaj ja w wielu 17 lat miałem zrobione badania oraz psychotesy dla strażaka ratownika
I na jak długo okres czasu otrzymałeś dopuszczenie?

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Badania do szkolenia podstawowego przed ukończeniem 18 lat
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 04, 2018, 14:47:31 »
Pytanie od ilu lat można samemu iść do lekarza i decydować o czynnościach medycznych jak np zgoda na pobranie krwi? Generalnie zgodę musi dać osoba pełnoletnia - opiekun.
Badanie kończy wydanie orzeczenia pod którym powinna się podpisać osoba pełnoletnia, czyli chyba też by się musiał podpisać Twój prawny opiekun. 
Więcej komplikacji niż to warte - chyba lepiej zaczekać.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Badania do szkolenia podstawowego przed ukończeniem 18 lat
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 05, 2018, 00:47:52 »
Panowie, to nie MY, to lekarz orzecznik - ma znać stan prawny i wiedzieć, czy może dać takie zaświadczenie czy nie.....
Mnie to g...o obchodzi, mam papier podpisany przez lekarza, nie jestem w stanie go zweryfikować.....
Ktoś z Was doktoryzował sie nad tematem zaświadczeń o zdolności do czynności na stanowisku pracy? Nie, i ja też nie.... i nie chcę. Za to gość do tego specjalista - już tak. i na jego wiedzę zdaję się....
pozdr,
EGO = 1 / wiedza

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Badania do szkolenia podstawowego przed ukończeniem 18 lat
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 05, 2018, 19:53:39 »
Mnie przeraża bezmyślność osoby, która wypisała skierowanie na badania osobie niepełnoletniej.
Ale spoko, jutro biorę swojego siedmioletniego syna na badania bo przecież zdrowy jest to nie będzie miał problemu z dopuszczeniem do działań.  :gwiazdki:
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline taz_org

  • aspirant
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 320
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
Odp: Badania do szkolenia podstawowego przed ukończeniem 18 lat
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 06, 2018, 18:54:31 »
Pkt 3 Programu szkolenia podstawowego strażaków ratowników ochotniczych straży pożarnych:
Cytuj
Warunki przyjęcia na szkolenie
Kandydat na szkolenie powinien posiadać:
  • skierowanie wg wzoru określonego w "Zasadach organizacji szkoleń członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych
  • wiek - ukończone 18 lat i nie przekroczone 65 lat

Jak dla mnie to są trzy warunki do spełnienia, żeby mieć 18 lat:
1) żeby być członkiem OSP trzeba mieć ukończone 18 lat ! (czyli Zarząd OSP kręci na siebie bata w pierwszej kolejności, poniżej 18 lat można co najwyżej należeć do MDP)
2) skierowanie na szkolenie podpisuje przedstawiciel urzędu gminy/przełożony uprawniony do mianowania/naczelnik OSP (czyli podpisujący skierowanie również kręci na siebie bata) - patrz załącznik do postu
3) skierowanie na badanie lekarskie też wymaga by osoba kierowana na badania miała 18 lat jeśli jest skierowana z ramienia OSP (patrz pkt 1 kto może być członkiem OSP)

** Ośrodek Szkolenia KW PSP weryfikuje wiek delikwenta i nie podbije zaświadczenia o ukończeniu szkolenia

Sugeruję myśleć logicznie, żeby później nie mieć problemów.
Pozdrawiam


[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2018, 18:59:50 wysłana przez taz_org »

Offline Paramisiak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Badania do szkolenia podstawowego przed ukończeniem 18 lat
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 07, 2018, 12:14:13 »
Powiem tak sytuacja wygląda u nas następująco badania możemy robić przed 18 rokiem życia i nie uważam to za coś złego przecież nikt nie odpuszcza osoby niepełnoletniej do akcji na podstawie samych badań. Ja badania otrzymałem na 3 lata. Robicie z tych badań przed 18 rokiem życia naprawdę duży problem.

Offline taz_org

  • aspirant
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 320
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
Odp: Badania do szkolenia podstawowego przed ukończeniem 18 lat
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 07, 2018, 20:42:07 »
Powiem tak sytuacja wygląda u nas następująco badania możemy robić przed 18 rokiem życia i nie uważam to za coś złego przecież nikt nie odpuszcza osoby niepełnoletniej do akcji na podstawie samych badań. Ja badania otrzymałem na 3 lata. Robicie z tych badań przed 18 rokiem życia naprawdę duży problem.
Róbmy to co nakazuje prawo, a będzie dobrze. My Polacy lubimy kombinować i w tym czujemy się najlepiej :)

Offline ksoniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Kamienna Góra 998
Odp: Badania do szkolenia podstawowego przed ukończeniem 18 lat
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 08, 2018, 07:15:50 »
W którym miejscu prawo zakazuje albo uniemożliwia przeprowadzenia badań w medycynie pracy przez młodocianego? Chcesz, płacisz to sobie możesz zrobić. Jedynie opiekun prawny musi na to wyrazić zgode.

Offline taz_org

  • aspirant
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 320
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
Odp: Badania do szkolenia podstawowego przed ukończeniem 18 lat
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 08, 2018, 10:58:24 »
Dlatego napisałem, że kombinować to my potrafimy - po co czekać na skierowanie na badania jak można zapłacić i zrobić sobie samemu... Tylko czy jest aż taka konieczność?

Offline Paramisiak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Badania do szkolenia podstawowego przed ukończeniem 18 lat
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 08, 2018, 16:02:38 »
U nas niestety czasami bywa nie wiem dlaczego gmina puszcza nas tylko na badania w okresie od marca do grudnia niektórzy członkowie 18 lat  kończą w styczniu a kursy weekendowe rozpoczynając się w lutym więc jeżeli nie zrobi przed 18 nie będzie miał szans przystąpić do kursów