Autor Wątek: Noszenie munduru koszarowego podczas dojazdu do OSP  (Przeczytany 3083 razy)

Offline ToJaI

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Noszenie munduru koszarowego podczas dojazdu do OSP
« dnia: Marzec 26, 2018, 22:50:06 »
Witam, chciałem się poradzić czy jeśli mam zebranie, czy służbę w OSP i mieszkam w mieście to mogę ubrać się w domu w mundur koszarowy? (tj. spodnie, czapka, bluza i kamizelka). Tzn ubiorę się w domu i pójdę w mundurze na przystanek i pojadę w nim autobusem do OSP. Czy tak można?

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Noszenie munduru koszarowego podczas dojazdu do OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2018, 13:08:58 »
Po co?
W plecak Ci się nie mieści ten mundur czy jaki inny problem?

Offline ToJaI

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Noszenie munduru koszarowego podczas dojazdu do OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2018, 13:50:31 »
Autobusy jeżdżą tak ciulowo + korki, że jak przyjeżdżam to już praktycznie jestem spóźniony

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 112
Odp: Noszenie munduru koszarowego podczas dojazdu do OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2018, 14:13:24 »
Witam, chciałem się poradzić czy jeśli mam zebranie, czy służbę w OSP i mieszkam w mieście to mogę ubrać się w domu w mundur koszarowy? (tj. spodnie, czapka, bluza i kamizelka). Tzn ubiorę się w domu i pójdę w mundurze na przystanek i pojadę w nim autobusem do OSP. Czy tak można?
Wyjaśnij mi co rozumiesz przez zwrot "służbę w OSP". Bo Chyba nie siedzicie w remizie 24h?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Noszenie munduru koszarowego podczas dojazdu do OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2018, 14:18:31 »
Wyjaśnij mi co rozumiesz przez zwrot "służbę w OSP". Bo Chyba nie siedzicie w remizie 24h?
Zaskoczę cię ale znam jednostkę (a zasadzie gminę) która zatrudnia 5 kierowców służących po 24h :) 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ToJaI

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Noszenie munduru koszarowego podczas dojazdu do OSP
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 27, 2018, 14:35:30 »
Czyli waszym zdaniem można ubrać się w mundur i pojechać w nim autobusem czy nie wypada?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Noszenie munduru koszarowego podczas dojazdu do OSP
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 27, 2018, 14:43:52 »
Czyli waszym zdaniem można ubrać się w mundur i pojechać w nim autobusem czy nie wypada?
Moim zdaniem trochę to głupie zachowanie ale czy są jakieś przeciwwskazania formalne to wątpię.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Noszenie munduru koszarowego podczas dojazdu do OSP
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 27, 2018, 15:01:12 »
Jeśli twój mundur jest czysty, nie zniszczony, kompletny, z wszystkimi przewidzianymi przepisami emblematami a twoje zachowanie będzie budziło szacunek a nie pogardę w oczach obywateli to noś go z dumą. Pamiętaj że w tym momencie oczy wszystkich będą skierowane na Ciebie i najmniejsza wpadka wizerunkowa może Cię słono kosztować. Zwłaszcza u facetów, którzy pełnili służbę w wojsku gdzie odwrócenie orzełka na guziku głową do dołu mogło być przyczyną cofnięcia przepustki.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 112
Odp: Noszenie munduru koszarowego podczas dojazdu do OSP
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 27, 2018, 15:17:57 »
Wyjaśnij mi co rozumiesz przez zwrot "służbę w OSP". Bo Chyba nie siedzicie w remizie 24h?
Zaskoczę cię ale znam jednostkę (a zasadzie gminę) która zatrudnia 5 kierowców służących po 24h :)
Kto bogatemu zabroni :)  Niech zatrudnią tez resztę druhów  :wacko:

Offline DusząisercemOSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Noszenie munduru koszarowego podczas dojazdu do OSP
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 28, 2018, 23:23:26 »
Nie służących tylko dyżurujacych. Poza tym nikt nie zabroni wewnątrz jednostki sobie takich dyżurów zrobić kwestia tylko żeby byli chętni