Autor Wątek: Metoda Leczenia Traumy i Stresu  (Przeczytany 2032 razy)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Metoda Leczenia Traumy i Stresu
« dnia: Marzec 24, 2018, 18:42:06 »
Natrafiłem na ciekawy watek o którym wspomnieli prowadzący program. To co zobaczyłem chciałbym podzielić się z kolegami i być może w niedługim czasie postarać się wątek przedstawić górze. Tymbardziej że w pierwszej kolejności wspomnieli o strażakach...
Metoda TRE®  Tension &Trauma Releasing Exercises  (Ćwiczenia uwalniające napięcia, stres, emocje i traumę)
Metoda TRE® jest systemem ćwiczeniowym  mającym za zadanie przywrócenie  równowagi organizmu na wielu poziomach i jest jedną z metod tzw. Naturalnej Samoregulacji. Bez względu na to, czy mamy na myśli stres, trudne emocje, ból, czy też przebyte traumy, wszystkie te określenia wiążą się z napięciem mięśniowym. Nie uwolnione napięcia tworzą tzw. wzorce napięciowe. A te z kolei powodują stan  ciągłego napięcia, które  w dzisiejszych czasach jest częstym zjawiskiem prowadzącym do różnego  rodzaju dysfunkcji, blokad, bólu i chorób.
W porównaniu z prelekcjami podczas spotkanie ZZ Florian o nowotworach myślę że jest to bardzo ważny wątek w funkcjonowaniu każdego z nas.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Metoda Leczenia Traumy i Stresu
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2018, 18:45:06 »
Cytuj
W porównaniu z prelekcjami podczas spotkanie ZZ Florian o nowotworach myślę że jest to bardzo ważny wątek w funkcjonowaniu każdego z nas
uważasz że problem nowotworów nie jest duży? Ponad 60% strażaków to nie jest dużo? :wall:

Offline Feniks

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Metoda Leczenia Traumy i Stresu
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2018, 12:13:56 »
Niech się "wierchuszka" odpier*** od strażaków i przestanie im rzucać kłody pod nogi na każdym kroku, niech zabiorą zbędną papierologię i nie traktują nas jak najgorszych wrogów przy przydzielaniu pieniędzy na działalność to się problem stresu i traumy w dużej mierze sam rozwiąże...
Co do wszelkiej maści psychiatrów, psychologów i ekspertów w tym zakresie, to miałem okazję wyrobić sobie o nich opinię już ładnych parę lat temu i niestety ale - poza nielicznymi wyjątkami - to lepiej trzymać się od tego towarzystwa z daleka bo oni to Cię dopiero wpędzą w chorobę...

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Metoda Leczenia Traumy i Stresu
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 28, 2018, 20:15:53 »
Hmmmmm... nade mną dwie wypowiedzi strażaków, którzy od razu negatywnie odnieśli się do tematu. Jest to niepodważalny dowód na to, że w straży pożarnej za mało czasu poświęca się na komfort psychiczny... a szkoda. To bardzo ważny temat i mam nadzieję, że kiedyś dojdziemy do poziomu naszych kolegów z zachodu, którzy bez skrępowania często zgłaszają się na rozmowy z psychologiem.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Metoda Leczenia Traumy i Stresu
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 28, 2018, 20:34:16 »
Moja wypowiedź nie jest negatywna. Problem jest i to duży. Słuzba ma duży wpływ na naszą psychike, w czym mnie utwierdza chociażby to, że kilku moich kumpli emerytów obecnie, po pewnym czasie na emce zmieniło się naprawdę bardzo, a w służbie byli uważani za nerwusa.