Autor Wątek: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG  (Przeczytany 15313 razy)

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« dnia: Marzec 19, 2018, 21:22:34 »
Ktoś wie po co KG dokumentacja fotograficzna?  Pojazdy i budynek remizy ok , ale sali i kuchni ?  :gwiazdki:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2018, 21:27:49 »
Ktoś wie po co KG dokumentacja fotograficzna?  Pojazdy i budynek remizy ok , ale sali i kuchni ?  :gwiazdki:
Znając życie się okaże, że jakaś skarga się pojawiła, kontrola z NIKu albo interpelacja jakiegoś posilika.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2018, 21:32:02 »
Myślę że do KG spływają wnioski o dofinansowania remontów garaży , sanitariatów itp i teraz sobie zerkną jak  coś wygląda,  ale to tylko przypuszczenia..

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2018, 21:38:09 »
A jeśli chodzi o sprawdzenie jednostek , które mają auta bez CNBOP u albo sale nie spełniającą jakiś tam wymogów  . To może lepiej nie wpuszczać fotografów ?  :rofl: 

Offline RaV0723

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 19, 2018, 21:53:40 »
Myślę że do KG spływają wnioski o dofinansowania remontów garaży , sanitariatów itp i teraz sobie zerkną jak  coś wygląda,  ale to tylko przypuszczenia..

Tak, chodzi najprawdopodobniej o dofinansowanie na remonty.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 20, 2018, 06:17:48 »
Ja zastanawiam się nad inna kwestią, jeżeli  właścicielem obiektu jest OSP to zarząd decyduje gdzie można wpuścić fotografa, ale jeżeli właścicielem jest Gmina lub wieś, to kto dał zgodę ba fotografowanie???

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 20, 2018, 08:13:01 »
Ja zastanawiam się nad inna kwestią, jeżeli  właścicielem obiektu jest OSP to zarząd decyduje gdzie można wpuścić fotografa, ale jeżeli właścicielem jest Gmina lub wieś, to kto dał zgodę ba fotografowanie???

też się szanowny kolego nad tym zastanawiałem, czy czasem nie trzeba by zgody właściciela budynku jak i sprzętu (części jest gmina) uzyskać przed publikacją tego do internetu. Zostałem wyśmiany - po zrobieniu zdjęć poproszę komendanta aby on to umieścił, albo przynajmniej przy świadkach, że to on mi kazał. W dobie dzisiejszej polityki nie wiadomo kiedy i komu to się nie spodoba.  :cooo:

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 20, 2018, 09:00:41 »
Myślę, że bezwzględnie nie powinno się zgadzać na robienie zdjęć na których widać kamery, czujki alarmowe czy inne elementy systemu monitoringu lub alarmu włamaniowego. Na pewno absolutnie nie powinno być widać rejestratora monitoringu czy centralki alarmowej. Wątek http://www.strazak.pl/index.php/topic,15940.0.html
Co do reszty to bym nie przesadzał - dziesiątki jednostek publikują na swoich stronach na masę zdjęć.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 20, 2018, 09:44:45 »
Myślę, że bezwzględnie nie powinno się zgadzać na robienie zdjęć na których widać kamery, czujki alarmowe czy inne elementy systemu monitoringu lub alarmu włamaniowego. Na pewno absolutnie nie powinno być widać rejestratora monitoringu czy centralki alarmowej. Wątek http://www.strazak.pl/index.php/topic,15940.0.html
Co do reszty to bym nie przesadzał - dziesiątki jednostek publikują na swoich stronach na masę zdjęć.

ale to jednostki publikują nie osoby trzecie. To tak jak na fejsa ludzie wrzucają zdjęcia samych siebie w gaciach nad morzem - oni mogą ty nie możesz - taka różnica.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 20, 2018, 14:04:32 »
Jakkolwiek sam pomysł uważam za słaby, to nigdzie nie ma mowy o jakimkolwiek publikowaniu tych zdjęć. Będą one do użytku służbowego a nie na stronę komendy.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 20, 2018, 18:01:52 »
Ciekawa inicjatywa  :rofl:

#ZapytajSuskiego – nowa spontaniczna akcja w Social Media

https://strazacki.pl/artyku%C5%82y/zapytajsuskiego-%E2%80%93-nowa-spontaniczna-akcja-w-social-media

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 20, 2018, 18:11:41 »
Sory ale dla mnie taki zakres zdjęć zgrywa się z pismem z=cy KG Hejduka który chyba rok temu wskazał co można z pieniędzy "remontowych" wymienić/wyremontować w strażnicy OSP.
- dojazd do strażnicy z drogi głównej - jak na mój gust zdjęcie poglądowe
- budynek strażnicy (zewnątrz) - wymiana stolarki okiennej, bram i dachów
- pojazdy i inne wyposażenie 
- salę szkoleniowe - dotacja dopuszcza ich remont
- garaże - dotacja dopuszcza ich remont
- WC - dotacja dopuszcza remont
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 20, 2018, 22:00:54 »
Pytanie, czy zdjęcia mają sens?
Przecież nawet za rok część z tych zdjęć będzie gówno warta. Jednostki pozyskają fundusze - coś wyremontują,  będzie ładnie a zdjęcia pozostaną w bazie... I na diabły pójdzie praca i czas oraz koszty ludzi wykonujących i co gorsza przetwarzających te dane... Głupiego robota...
EGO = 1 / wiedza

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 20, 2018, 22:04:36 »
Pytanie, czy zdjęcia mają sens?
Przecież nawet za rok część z tych zdjęć będzie gówno warta. Jednostki pozyskają fundusze - coś wyremontują,  będzie ładnie a zdjęcia pozostaną w bazie... I na diabły pójdzie praca i czas oraz koszty ludzi wykonujących i co gorsza przetwarzających te dane... Głupiego robota...
Chyba, że chodzi o rozliczenie zeszłego roku i zaplanowanie obecnego... Pamiętaj, że mówimy tu o kwocie na remonty idącej w miliony.
Przetwarzanie będzie banalne bo akurat system nazywania zdjęć jest bardzo dobrze rozwiązany.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 20, 2018, 22:22:45 »
A czy od weryfikacji takich rzeczy nie są komendanci powiatowi? Każda gospodarka kierowana centralnie wcześniej czy później upadała. 16 tyś OSP, razy 5 zdjęć... Niezła baza. Ciekawe kto to będzie Przegladał  :rofl:

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 20, 2018, 22:28:32 »
Nie czaruj... Ktoś ma czas by przejrzeć ponad 2000 katalogów? Przykład jadę do jednostki robić zdjęcia... Jednostka ma dwa kible do dyspozycji strażaków. Jeden toi toi i jeden ze złotymi klamkami. Robię zdjęcie toi,( bo kg nie napisała mi że chce lepszego). Pytanie czy oszukuje kg?
System do dupy... I zdania nie zmienię.
Rzeczywistość można dowolnie też kreować dla kg, ucząc się od mistrza...
Poza tym co robić jak strażacy z jednostki nie wpuszczą lub zabronią udostępniania?
EGO = 1 / wiedza

Offline Maciax

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 21, 2018, 08:38:17 »
Dziwię się kolegom, że się nad takim tematem rozwodzą. Jak buduje się dom za pieniądze np. banku to zanim wypłaci się kolejną transzę to trzeba przedstawić co się zrobiło i jaki jest aktualny stan inwestycji. Nie inaczej zapewne robi KG skoro dysponuje publicznymi pieniędzmi. Przecież to takie proste. Nie ma tych pieniędzy tyle, żeby każdy dostał tyle ile chce więc trzeba je jakoś podzielić. Jeśli miałbym to robić mając przed oczami wnioski o dotacje to właśnie dokumentacja fotograficzna byłaby najlepszym dowodem na to, czy jakaś remiza potrzebuje takiego wsparcia bardziej niż inne. A poza tym to doskonała okazja aby porównać faktyczny stan jednostek. Jeśli komuś zależy na dotacji a jest przekonany, że jego OSP jest w złym stanie to co za problem to udowodnić fotografią? Chcę pieniądze? Mam potrzeby? To je pokażę! Tym bardziej dziwi mnie opór niektórych przed wpuszczeniem fotografa do jednostki. Dlaczego? Żeby nie było widać czegoś co ktoś chce ukryć? No bo nie mam innego wytłumaczenia. Oczywiście niektóre elementy wyposażenia powinno się ukryć (tak jak koledzy wyżej wspomnieli) - to jest bezdyskusyjne ale cała reszta? Zawsze można doszukiwać się skrajności (tak jak kolega, który ma "kibel ze złotymi klamkami" ale myślę, że to jest akurat tak mało rzeczywiste, że aż nierealne. No ale jeśli dostanie pieniądze na remont swojego "TOI TOI" to będzie miał dwie wyremontowane toalety - i dla niego to nie powinno być problemem. Jeśli nie - to za te pieniądze "kibel" (jak to napisał kolega) wyremontuje inna jednostka, która być może ma tylko dwa TOI TOI. Kolejna kwestia to ocena zasadności tego polecenia i jego przyszłości. Też nie widzę tu problemu - Jeśli jednostka dostanie pieniądze na remont - to zrobi się kolejne zdjęcia po remoncie i po problemie. Porównując zdjęcia before/after daje to wspaniałą możliwość oceny dotowania jednostek. Róbmy swoje - nie patrzmy na innych....

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 21, 2018, 08:49:38 »
Pytanie, czy zdjęcia mają sens?
Przecież nawet za rok część z tych zdjęć będzie gówno warta. Jednostki pozyskają fundusze - coś wyremontują,  będzie ładnie a zdjęcia pozostaną w bazie... I na diabły pójdzie praca i czas oraz koszty ludzi wykonujących i co gorsza przetwarzających te dane... Głupiego robota...

Dużo spraw w PSP jest na zasadzie Króla Juliana - cyt. "a teraz szybko, zróbmy to zanim dotrze do nas, że to bez sensu".

I tak na marginesie kolega wyżej pisze WC - zdjęcia mają być łazienki, łazienka to nie WC.

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 21, 2018, 10:23:56 »
Zasadność dokumentacji fotograficznej może i jest przy staraniu się o dotację na remont czy zakup auta jednak musi to mieć wszystko ręce i nogi, tzn. powinno się powiadomić wcześniej właścicieli budynków (zazwyczaj gminy) i władających (jednostki OSP). Powinny być wcześniej ustalenia i wyjaśnienie w jakim to celu jest robione a nie "ma być na wczoraj".

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 22, 2018, 08:24:36 »
PYTAMY MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI O CELE TAKIEJ KONTROLI!

Szanowny Panie Ministrze,
Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej pan gen. bryg. Leszek Suski wydał pisemne polecenie dla wszystkich Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej o wykonanie dokumentacji zdjęciowej samochodów pożarniczych, sprzętu oraz budynków. Chcielibyśmy zauważyć, że w gestii zarządzania majątkami nieruchomymi (strażnice) są przedstawiciele lokalnej władzy samorządowej (wójtowie, burmistrzowie). Wszystkie dane dotyczące ilości samochodów pożarniczych oraz sprzętu znajdują się w systemie SWD (System Wspomagania Decyzyjnego). Kierownictwo Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w każdej chwili może sprawdzić, jakie samochody, sprzęt znajduje się w poszczególnych jednostkach Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

W związku z powyższym zwracamy się do Pana Ministra z prośbą o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
Jaki jest cel takiego polecenia wydanego przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Pana gen. bryg. Leszka Suskiego?
Na jakiej podstawie prawnej takie polecenie wydał Komendant Główny gen. bryg. Leszek Suski?
Czy Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej zwróciła się z prośbą do władz samorządowych o zgodę na udostępnienie dokumentacji zdjęciowej wykonanej przez jednostki Ochrony Przeciwpożarowej?

Z poważaniem,
Joanna Frydrych
Zdzisław Gawlik
Tomasz Cimoszewicz
Posłowie na Sejm
Rzeczypospolitej Polskiej
Klub Parlamentarny PO

A teraz czekam, aż będzie, że oczywiście taką zgodę powinni uzyskać Ci, którzy robią zdjęcia.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824

Strażak90

  • Gość
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 22, 2018, 15:25:46 »
W takim razie wszystkie jednostki mają zaliczoną inspekcje  :szalony:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 22, 2018, 15:38:47 »
W takim razie wszystkie jednostki mają zaliczoną inspekcje  :szalony:
No to piony operacyjne KM/KP się zajeżdżają z papierologią bo mają do wykonania ponad 16 000 protokołów poinspekcyjnych gdyż z inspekcji należy sporządzić protokół  który jest załącznikiem do zarządzenia nr 10.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Feniks

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 22, 2018, 15:41:06 »
Na wstępie - mam gdzieś po co komu te zdjęcia, wysiłek to dla mnie wielki nie jest je zrobić i wysłać. Zrzucam swój wysiłek na rachunek czasu jaki Komediant Główny mi zmarnował i tyle. Zdaję też sobie sprawę, że to zapytanie to nie obrona OSP ale chęć przywalenia PiSowi, ale...

Na taką bezczelność jak wypowiedź na filmie powyżej obojętny pozostać nie mogę...
1. Po pierwsze to co to za pierdzielenie, że zarządzenie jest podstawą prawną w tym przypadku? Jaką władzę ma KG w zakresie sprawdzania majątku OSP? Od kiedy ma prawo wymagać ode mnie udostępnienia mu kibla w mojej remizie? I jaki niby wpływ ma on na moją gotowość operacyjną? Co to za dyrdymały? Inspekcja dotycząca gotowości bojowej może dotyczyć sprzętu i papierologii z nim związanej....
2. Po drugie co on pierdzieli, że jest to prowadzone od lat, jak nie pamiętam, by w przeciągu ostatnich 20 ktokolwiek domagał się takich zdjęć?
3. Po trzecie skoro KG odpowiada za sprawność, spójność i gotowość KSRG w Polsce to dlaczego od czasu objęcia stanowiska dokłada wszelakich starań by system ten działać przestał?
4. Po czwarte, dalej w swej wypowiedzi cytuje fragmenty zarządzenia na które się powołuje dobitnie świadczące, że sprawdzają rzeczy których sprawdzać prawa nie mają, bo kuchnia ani kibel nie są elementami alarmowania i nie przechowujemy w nich sprzętu... Dokumentacji ani pojazdów też nie... Nie kojarzę też by wymogi włączenia do KSRG coś wspominały o tych pomieszczeniach...
5. Wielkość dotacji zależnych od Komedianta jest większa z każdym rokiem rządów PiS <- no w tym punkcie to już przeszedł sam siebie...
6. Na podstawie jakich zapisów prawnych, KG może dysponować mieniem OSP w zakresie udzielania pomocy humanitarnej?
7. Żaden z protokołów poinspekcyjnych które widziałem do tej pory nie zawierał dokumentacji zdjęciowej...
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2018, 15:57:14 wysłana przez Feniks »