Autor Wątek: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG  (Przeczytany 15320 razy)

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 28, 2018, 09:18:34 »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 29, 2018, 16:01:25 »
Pismo ZOW.

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 29, 2018, 16:03:59 »
Pismo ZOW.
Były wicewojewoda lubelski z PSL  :rofl: :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ksoniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Kamienna Góra 998
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 29, 2018, 16:20:39 »
Rychło w czas. PSP miało czas do 23.03 na zrobienie zdjęć, a pismo z 28.03

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 30, 2018, 11:11:27 »
I znowu wychodzi na to, że miałem rację, że będzie dym. Jak mówiłem, że warto tak na wszelki wypadek mieć zgodę to zostałem wyśmiany i tu na forum i we własnej komendzie.
Ja tam jednak zdjęcia robiłem z przedstawicielami poszczególnych gmin obecnymi na miejscu.

Wesołych świąt Życzę wszystkim (lub happy holiday jak kto woli).

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 19, 2018, 22:22:35 »
Artykuł ze STRAŻAKA

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 20, 2018, 08:13:29 »
I znowu wychodzi na to, że miałem rację, że będzie dym. Jak mówiłem, że warto tak na wszelki wypadek mieć zgodę to zostałem wyśmiany i tu na forum i we własnej komendzie.
Ja tam jednak zdjęcia robiłem z przedstawicielami poszczególnych gmin obecnymi na miejscu.

Wesołych świąt Życzę wszystkim (lub happy holiday jak kto woli).

cyt "Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz. " głowa do góry  -_-

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 31, 2018, 16:32:02 »
Po zdjęciach przyszedł czas na PILNE dostarczenie do podległych Komend numerów świadectw dopuszczeń CNBOP samochodów oraz te które były sprowadzane daty rejestracji w kraju... Czyżby KG planowała masowe wycofywanie pojazdów?  :klol:

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 330
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 31, 2018, 17:42:56 »
Jak wycofają, to my zawodowcy zaj....y się robotą, bo w znacznym stopniu jednostki mają wozy sprowadzane. Zwłaszcza pojazdy z lat 90 ze względu na swoje kuszące ceny.
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 31, 2018, 18:23:41 »
Jak wycofają, to my zawodowcy zaj....y się robotą, bo w znacznym stopniu jednostki mają wozy sprowadzane. Zwłaszcza pojazdy z lat 90 ze względu na swoje kuszące ceny.
A niech wycofują więcej wolnego będzie między służbami :P
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Feniks

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 31, 2018, 18:25:54 »
U mnie wszystkie wozy były kupowane nowe, świadectwa mają - ale one były dostarczane do PSP już wcześniej. Dlaczego więc teraz miałbym szukać dokumentów które PSP otrzymało i zgubiło? Co to ja jestem? Parobek KG? Jak ma ochotę, to mogę mu udostępnić szafy z dokumentami - ale ma przyjechać osobiście i grzebać w nich w poszukiwaniu dokumentów. Bo ja w czynie społecznym już dość jego zachcianek zaspokoiłem i dalszych nie zamierzam. Jest coraz więcej ćwiczeń i kontroli na które muszę brać urlop w pracy, jest coraz więcej papierologii którą muszę wypełniać, a tymczasem wysokość dotacji z KSRG co roku maleje, wymogi rosną i absurd goni absurd. W tym roku miałem 3 osoby chętne na kurs podstawowy - niestety jedna musiała by zrezygnować z pracy, a druga ze studiów by móc go ukończyć... Czyli mam jednego strażaka więcej w JOT, a ubyło mi 3...

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 31, 2018, 18:52:15 »
Po zdjęciach przyszedł czas na PILNE dostarczenie do podległych Komend numerów świadectw dopuszczeń CNBOP samochodów oraz te które były sprowadzane daty rejestracji w kraju... Czyżby KG planowała masowe wycofywanie pojazdów?  :klol:

tia i nagle 2/3 jednostek zostanie bez aut hahaha

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 31, 2018, 22:56:45 »
To zostaną glm slrt i slop bo do 3,5 t nie muszą mieć cnbop😉 zastanawia mnie dlaczego jest podział na te do 2007 i po ym roku w zestawieniu dla jaśnie pana, czyżby wówczas była jakaś zmiana przepisów ???
Może nasz kg uraczy nas polska myślą techniczna jak zapowiadał za grosze a może szwagry, bocar i inne firmy z układu naciskają bo coraz więcej przybywa pojazdów z zagranicy  a oni nie zarabiają? ?

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 330
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 31, 2018, 23:28:47 »
No dobra, tylko gdzie teraz takiego świadectwa szukać dla pojazdów z lat 80-90? Nie wiem czy dobrze przeczytałem, ale świadectwa były wydawane od 1991 roku? Czyli jeżeli pojazd jest z lat poprzedzających tą datę to nie posiadał dopuszczenia i można go użytkować? Dodam, że to typowa polska kultowa jednostka Jelcz 005
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 31, 2018, 23:53:28 »
Koledzy i koleżanki idzie to wszystko całkiem w złym kierunku . Najwyższy czas coś zrobić w tym temacie nie wiem gdzie Związek OSP RP może jakieś zapytanie, może protest . Od czego oni są , powybierali się na jaśnie panujących niech zabiorą głos ostrzegą że 3/4 pojazdów w OSP jest bez CNBOP najwyższy czas zmienić przepisy . Skoro w UE te auta jezdziły to dlaczego u nas nie mogą.  Gdzie komisja Wenecka gdzie Ekolodzy , sory poniosło mnie  :wall: .   
Czas to unormować albo wycofać albo zalegalizować  :kwit:

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 01, 2018, 07:00:49 »
Mnie zastanawia po co cnbop jeżeli pojazd jest zgodny z normami UE, przecież te badania nic nie wnoszą bo pojazdy skaroswany przez sąsiadów z lat 80 do 2010 są o niebo lepsze od tych od polskich producentów....

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 01, 2018, 07:29:55 »
Mnie zastanawia po co cnbop jeżeli pojazd jest zgodny z normami UE, przecież te badania nic nie wnoszą bo pojazdy skaroswany przez sąsiadów z lat 80 do 2010 są o niebo lepsze od tych od polskich producentów....

Podobnie jest z ubraniami , ale '' góra wie lepiej "  :rofl:

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 01, 2018, 09:23:57 »
Jest już jakieś oficjalne pismo w sprawie tych świadectw, czy to narazie tylko "przecieki"?

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 01, 2018, 09:27:52 »
Koledzy i koleżanki idzie to wszystko całkiem w złym kierunku . Najwyższy czas coś zrobić w tym temacie nie wiem gdzie Związek OSP RP może jakieś zapytanie, może protest . Od czego oni są , powybierali się na jaśnie panujących niech zabiorą głos ostrzegą że 3/4 pojazdów w OSP jest bez CNBOP najwyższy czas zmienić przepisy . Skoro w UE te auta jezdziły to dlaczego u nas nie mogą.  Gdzie komisja Wenecka gdzie Ekolodzy , sory poniosło mnie  :wall: .   
Czas to unormować albo wycofać albo zalegalizować  :kwit:
coś się szykuje  bo zaczynają wnikac w którym roku były samochody wprowadzone do podziału - może kupią nowe dla tych co wycofają w ciągu 1 roku :)
wycofać samochodów nie wycofają bo tak jak piszesz 3/4  wozów prowadzone są przez ochotników do zdarzeń .
Pismo przyszło z KW do KP a od nich do wszystkich  OSP w Powiecie .(pomorskie )

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 01, 2018, 10:17:36 »
Koledzy i koleżanki idzie to wszystko całkiem w złym kierunku . Najwyższy czas coś zrobić w tym temacie nie wiem gdzie Związek OSP RP może jakieś zapytanie, może protest . Od czego oni są , powybierali się na jaśnie panujących niech zabiorą głos ostrzegą że 3/4 pojazdów w OSP jest bez CNBOP najwyższy czas zmienić przepisy . Skoro w UE te auta jezdziły to dlaczego u nas nie mogą.  Gdzie komisja Wenecka gdzie Ekolodzy , sory poniosło mnie  :wall: .   
Czas to unormować albo wycofać albo zalegalizować  :kwit:
coś się szykuje  bo zaczynają wnikac w którym roku były samochody wprowadzone do podziału - może kupią nowe dla tych co wycofają w ciągu 1 roku :)
wycofać samochodów nie wycofają bo tak jak piszesz 3/4  wozów prowadzone są przez ochotników do zdarzeń .
Pismo przyszło z KW do KP a od nich do wszystkich  OSP w Powiecie .(pomorskie )
Podkarpacie również data pierwszej rejestracji w kraju oraz nr świadectwa. Tak z ciekawości Jelcz 004 oraz 005 posiadały świadectwo?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

zyraf

  • Gość
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 01, 2018, 14:35:25 »
Beczycie jak baby...

Może w końcu ktoś ten burdel chce ogarnąć i zbiera dane rzeczywiste o stanie Polskich OSP (remizy, pojazdy itd itp) żeby mieć jakąś strategię rozwoju czy wymiany samochodów tam gdzie są potrzebne a nie tam gdzie klepią się po plecach leśne dziadki z PSL i tych śmiesznych zarządów...w mojej okolicy pełno przypadków, że osp dostaje 4 auto bo ktoś wódkę z pawlakiem pije a inne jednostki prężnie działające same sobie radzą z pozyskiwaniem środków na wozy i sprzęt.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 01, 2018, 14:43:57 »
Podkarpacie również data pierwszej rejestracji w kraju oraz nr świadectwa. Tak z ciekawości Jelcz 004 oraz 005 posiadały świadectwo?
A jaki przepis zobowiązuje do przekazywania takich danych...
Gdyby mnie to dotyczyło bym odpowiedział: "Nie i co mi zrobicie  :rofl:"
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 01, 2018, 15:40:47 »
Beczycie jak baby...

Może w końcu ktoś ten burdel chce ogarnąć i zbiera dane rzeczywiste o stanie Polskich OSP (remizy, pojazdy itd itp) żeby mieć jakąś strategię rozwoju czy wymiany samochodów tam gdzie są potrzebne a nie tam gdzie klepią się po plecach leśne dziadki z PSL i tych śmiesznych zarządów...w mojej okolicy pełno przypadków, że osp dostaje 4 auto bo ktoś wódkę z pawlakiem pije a inne jednostki prężnie działające same sobie radzą z pozyskiwaniem środków na wozy i sprzęt.

Dobrze powiedziane.  Nie znoszę obecnej władzy ale prawdą jest, że próbują sytuację ogarnąć bo zdali sobie sprawę z palacego problemu.  Przyciśnijcie swoich komendantów niech opowiedzą Wam o tym, że jedną z głównych spraw omawianych na odprawie z KG w Kielcach był problem świadectw dopuszczenia w samochodach sprowadzanych z zagranicy. KG próbuje problem rozwiązać ale jak sądzę potrzebują tych danych.
Kolejny raz podkreślam, że nie jestem ich sympatykiem.

Offline Feniks

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 01, 2018, 17:48:42 »
@BM

Jakoś do tej pory KG to raczej tworzył problemy, a nie je rozwiązywał. A palących problemów jest dzięki jego staraniom coraz więcej a nie mniej... Nie wierzę, by nagle miał dobre intencje. A poza tym co takie dane mają wspólnego z rozwiązaniem problemu? Można go rozwiązać również bez nich.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Zdjęcia pojazdów i remizy OSP dla KG
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 01, 2018, 21:56:16 »
A jaki przepis zobowiązuje do przekazywania takich danych...
Gdyby mnie to dotyczyło bym odpowiedział: "Nie i co mi zrobicie  :rofl:"

Przepis żaden. Rozkaz dostali kwatermistrze z KM/KP - powinni sobie kliknąć razy w SWD i odesłać... a że nie mają i grzecznie proszą gminy o przesłanie bo mają krótki termin to im pomagamy z dobrego serca :)
Takie wiesz  Brotherhood of Firefighters :)