Autor Wątek: Jednorazowa zapomoga, a dodatek na przejazd  (Przeczytany 5903 razy)

Offline RiffRaff

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Jednorazowa zapomoga, a dodatek na przejazd
« dnia: Marzec 10, 2018, 09:43:05 »
witam,

Pobrałem jakiś czas temu dodatek na zakup mieszkania w kwocie około 6000 zł, zrzekając sie dodatku z brak lokalu. Czy mogę teraz wystąpić o dodatek na pokrycie kosztów przejazdu (do jednostki mam 2h w dwie strony)?

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Jednorazowa zapomoga, a dodatek na przejazd
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2018, 12:17:27 »
Starać się możesz, ale ten czas musi przekraczać 2h. Musisz sprawdzić rozkład komunikacji bo będzie brany pod uwagę. Nawet gdyby teraz się nie udało, to pamiętaj, żeby rozkład monitorować bo po zmianach może być róznie. Zwróć uwagę na możliwość dojazdu w niedzielę i święta...

Offline RiffRaff

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Jednorazowa zapomoga, a dodatek na przejazd
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2018, 09:21:39 »
chodzi mi bardziej o to czy jeśli pobrałem pieniądze na zakup mieszkania to czy mam prawo pobierać dodatek na dojazdy?

Offline bartu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Jednorazowa zapomoga, a dodatek na przejazd
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2018, 17:29:15 »
Skoro masz mieszkanie na które wziąłeś kase to czemu masz nagle brac za dojazdy? Przeprowadziłes sie czy przeniosles?

Offline george92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Odp: Jednorazowa zapomoga, a dodatek na przejazd
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2018, 12:08:06 »
Witam
 Również przyłączam się do tematu. I proszę o pomoc być może ktoś był w podobnej sytuacji. Po wstąpieniu do slużby pobieralem dodatek za brak lokalu. Po pewnym czasie zakupiłem mieszkanie i uzyskałem zapomogę i tym samym utraciłem możliwość pobierania dodatku za brak lokalu, nie pobierałem również dodatku za czas dojazdu ponieważ nie przekraczał on 2h w obie strony.  Kilka miesięcy później zmieniła sie lokalizacja km w wyniku czego aktualnie czas dojazdu przekracza 2h w obie strony. Czy w takiej sytuacji przysługuje mi dodatek za brak lokalu-czas dojazdu? Czy pobrana zapomoga całkowicie taka możliwość wyklucza?

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Jednorazowa zapomoga, a dodatek na przejazd
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2018, 22:41:00 »
Musisz zwrócić pomoc finansową na zakup lokalu mieszkalnego i powinieneś dostać równoważnik za brak lokalu.
Szczegółów tej operacji nie znam.

Offline george92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Odp: Jednorazowa zapomoga, a dodatek na przejazd
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 31, 2018, 22:04:11 »
W mojej komendzie kadry twierdzą, że przyznana zapomoga na zakup mieszkania całkowicie mnie dyskwalifikuje z możliwości ponownego ubiegania się o dodstek za brak lokalu. Może ktoś inny był w podobnej nietypowej sytuacji. Pytanie gdzie mogę zaczerpnąć jeszcze informacji w tei kwestii Może kg?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2018, 22:38:01 wysłana przez george92 »

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Jednorazowa zapomoga, a dodatek na przejazd
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 02, 2019, 15:18:38 »
Cytuj
2. Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego nie przysługuje, jeżeli strażak:
(...)
3) lub jego małżonek otrzymał pomoc finansową na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu, chyba że strażak został przeniesiony do służby w miejscowości innej niż pobliska.
Mam mieszkanie, zakupione z pomocą finansową, w miejscowości, która była pobliską dla mojego poprzedniego miejsca służby. Po przeniesieniu się mam taki układ komunikacji miejskiej, że  dojazd w dwie strony wynosi ponad 2h. Dostaję równoważnik za brak lokalu.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Jednorazowa zapomoga, a dodatek na przejazd
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 03, 2019, 22:01:18 »
Cytuj
2. Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego nie przysługuje, jeżeli strażak:
(...)
3) lub jego małżonek otrzymał pomoc finansową na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu, chyba że strażak został przeniesiony do służby w miejscowości innej niż pobliska.
Mam mieszkanie, zakupione z pomocą finansową, w miejscowości, która była pobliską dla mojego poprzedniego miejsca służby. Po przeniesieniu się mam taki układ komunikacji miejskiej, że  dojazd w dwie strony wynosi ponad 2h. Dostaję równoważnik za brak lokalu.

Przenosiłeś się z własnej woli i na własną prośbę?

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Jednorazowa zapomoga, a dodatek na przejazd
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 04, 2019, 06:44:46 »
A jaka to różnica. Podstawa prawna przeniesiena taka sama.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Jednorazowa zapomoga, a dodatek na przejazd
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 04, 2019, 21:18:10 »
A jaka to różnica. Podstawa prawna przeniesiena taka sama.

Właśnie tego nie byłem pewien.