Autor Wątek: Beep test  (Przeczytany 32840 razy)

Offline strażaksanok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Beep test
« dnia: Marzec 08, 2018, 11:31:56 »
Jak tam Panowie wygląda wasza sytuacja z beep testem ? Trenujecie typowo beep'a ? Jak się przygotowujecie pod test ? Na co zwrócić uwagę przy teście ? Jaką obrać taktykę ? Jak rozłożyć siły ? Który moment w tescie jest najcięższy ?


ps. Czy podczas testu trzeba być obiema nogami za linią ? Czy można robić nawrót jedną nogą przed linią a drugą za linią, głownie przy końcówce beepa. Bardzo proszę niech wypowiedzą się osób które już biegały beep'a na szkole.

Dzięki, Pozdrawiam

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Beep test
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 08, 2018, 11:38:24 »
Materiał który może rozwieje twe wątpliwości  :mellow:
https://youtu.be/V7bJ92gIjMg

Offline matgud21

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Beep test
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 08, 2018, 11:39:39 »
ja nie biegam beep testa. Biegam go raz na miesiąc. Znaczy teraz kończę pierwszy miesiąc biegania po zimie. Biegam dużo, raz na 2 tygodnie jakiś dystans 15-20 km. Oprócz tego róźnie, zależy jaki mam plan od trenera.
Moja taktyka to nie zrywać, powoli biegam odpowiednio do tempa. Kryzys? ja mam nie wiem jak inni. Zawsze mnie dopada przy poziomach 6-7. Mam wtedy wrażenie, że już nie wydolę ale próbuje byle do 8 się przebić i wtedy jeszcze wybiegnę więcej.

W krk jak byłem to do 4 - 5 poziomu sędziowie normalnei siedzieli na krzesłach. Potem przy tych poziomach wstali i bardziej zwracali uwagę. Do poziomów 10,11,12 się nie wypowiem bo nie dobiegłem a już z pamięcią ciężko :P

Offline Kamilliusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Beep test
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 08, 2018, 12:24:07 »
Tak, trzeba być obiema stopami za linią

Offline Simon2123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Beep test
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 08, 2018, 13:16:14 »
A jest gdzieś rozpiska w której opisany jest każdy poziom ile ma rund i ile jest czasu na poszczególna rund na danym poziomie? Jeśli macie taka rozpiske to wrzucę tu do tematu

Offline matgud21

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Beep test
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2018, 13:17:57 »
Tak, strona 10. Tak było rok temu do 12.5, ale nawet rozporządzenie dla strażaków, którzy mają testy na służbie, też przewiduje taki sam dystans jeśli chodzi o beep test  i punkty też takie same.

https://cspsp.pl/files/nabor/zasady_naboru_2017.pdf

plik audio:
https://cspsp.pl/files/nabor/beeptest.mp3

Offline cs98

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
Odp: Beep test
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 08, 2018, 14:46:21 »
Ja biegam 3 razy w tygodniu, dużo interwałów, od czasu do czasu jakieś dłuższe wybieganie, co miesiąc robię beep'a, ale zwiększyłem sobie z 20 metrów na 22 i ostatnio wynik 10.3 ;)

Offline mamed

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Beep test
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 08, 2018, 17:14:46 »
W tamtym roku przez dwa miesiace przed testami co dwa dni biegalem beepa , czasami raz czasami dwa razy dziennie , Tak musisz byc dwoma nogami za linią , Sędziowie patrzą na to bo chłopaki odpadli obok mnie na tym ! ja np , siadłem na 11-8 , czego załuje bo ani raz chorągiewki mi nie dzwigneli :)
W grupie duzo lepiej się biega niz samemu ! i duchoty na sali wcale czuc nie było ! takie wrażenia odemnie :)

Offline Simon2123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Beep test
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 10, 2018, 07:18:32 »
Dzięki matgut21 za odp i linki, przydadzą się. Ja już wyposażyłem się w odpowiednie buty tj asics gel rocket 8 i na kopercie od razu nieco ponad sekunda szybcie a beep'a jeszcze nie robiłemj. Pozostaje tylko brać się do roboty i kręcić coraz to lepsze czasy  :wacko:

Offline strażaksanok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Beep test
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 10, 2018, 09:15:14 »
Dzięki matgut21 za odp i linki, przydadzą się. Ja już wyposażyłem się w odpowiednie buty tj asics gel rocket 8 i na kopercie od razu nieco ponad sekunda szybcie a beep'a jeszcze nie robiłemj. Pozostaje tylko brać się do roboty i kręcić coraz to lepsze czasy  :wacko:

Buty również mają ogromne znaczenie tzn przyczepność, używaj ich tylko na parkiet na polu/dworze nie biegaj w nich

Offline ochotniczy123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Beep test
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 10, 2018, 12:31:13 »
Beep jest specyficzny. Przede wszystkim tracimy najwięcej energii na nawrotach.
Próbowałem 'biegać beepa na bieżni'. Czyli zwiększałem odpowiednio prędkość (taka jak jest w beepie), po danej ilości czasu (taka, jaka również jest w beepie). W efekcie mogłem robić bez problemu cały beep. Analizowałem też tętno. Przy interwałach, czy nawet beepie na bieżni - maksymalnie dochodziłem do 190. Natomiast przy bieganiu prawdziwego beepa, już po levelu 8 dochodziło do 199.
Osobiście sugerowałbym właśnie zwrócić uwagę na Wasze nawroty, by nie tracić dużo siły.
Interwały, dłuższe wybiegania (pogoda robi się coraz fajniejsza) zdecydowanie też dobrze Wam zrobią, pod względem fizycznym, ale i psychicznym (bo zawsze to jakieś urozmaicenie, a nie słuchanie ciągle dźwięku beepa).
Nie zapominajcie też o regeneracji. Na spokojnie, cierpliwości.
Jeśli chodzi o obuwie to według mnie w beepie nie ma aż takiego znaczenia, jak przy kopercie. Oczywiście, musi być wygodne i dobrze Wam się w nich biegać, ale to czy czerwone, czarne, czy szare, niskie, czy wysokie - kwestia indywidualna.
Do koperty polecam zdecydowanie niskie. Biegałem w wyższych (w których biegam na co dzień), ale od razu przy pierwszej tyczce czułem, że 'lecę'. But musi być po prostu dobrze dopasowany, ściągnięty, by stopa nie była luźna. To mega ważne przy szybkich skrętach i własnym bezpieczeństwie. Miałem jakieś halówki adidasy i dały radę bardzo dobrze.

Offline strażaksanok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Beep test
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 10, 2018, 13:20:04 »
Beep jest specyficzny. Przede wszystkim tracimy najwięcej energii na nawrotach.
Próbowałem 'biegać beepa na bieżni'. Czyli zwiększałem odpowiednio prędkość (taka jak jest w beepie), po danej ilości czasu (taka, jaka również jest w beepie). W efekcie mogłem robić bez problemu cały beep. Analizowałem też tętno. Przy interwałach, czy nawet beepie na bieżni - maksymalnie dochodziłem do 190. Natomiast przy bieganiu prawdziwego beepa, już po levelu 8 dochodziło do 199.
Osobiście sugerowałbym właśnie zwrócić uwagę na Wasze nawroty, by nie tracić dużo siły.
Interwały, dłuższe wybiegania (pogoda robi się coraz fajniejsza) zdecydowanie też dobrze Wam zrobią, pod względem fizycznym, ale i psychicznym (bo zawsze to jakieś urozmaicenie, a nie słuchanie ciągle dźwięku beepa).
Nie zapominajcie też o regeneracji. Na spokojnie, cierpliwości.
Jeśli chodzi o obuwie to według mnie w beepie nie ma aż takiego znaczenia, jak przy kopercie. Oczywiście, musi być wygodne i dobrze Wam się w nich biegać, ale to czy czerwone, czarne, czy szare, niskie, czy wysokie - kwestia indywidualna.
Do koperty polecam zdecydowanie niskie. Biegałem w wyższych (w których biegam na co dzień), ale od razu przy pierwszej tyczce czułem, że 'lecę'. But musi być po prostu dobrze dopasowany, ściągnięty, by stopa nie była luźna. To mega ważne przy szybkich skrętach i własnym bezpieczeństwie. Miałem jakieś halówki adidasy i dały radę bardzo dobrze.

Nie ma porównania bieganie na bieżni stacjonarnej do biegania beepa na sali. Na bieżni łatwiej bo biegniesz ciągle po prostej a tutaj masz nawrót i dynamiczne wystartowanie i w ten start tez odpowiednią energię trzeba włożyć . Mimo wszystko potrzeba treningów i wytrenować wytrzymałość tlenową i beztlenową i swoją droga siła nóg tez ważna. Na sali nie kiedy bywa strasznie duszno i ciężej jest złapać oddech. Trening, trening, trening + wytwarzana adrenalina podczas startu może zanieść daleko.

Offline ochotniczy123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Beep test
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 10, 2018, 13:29:25 »
Beep jest specyficzny. Przede wszystkim tracimy najwięcej energii na nawrotach.
Próbowałem 'biegać beepa na bieżni'. Czyli zwiększałem odpowiednio prędkość (taka jak jest w beepie), po danej ilości czasu (taka, jaka również jest w beepie). W efekcie mogłem robić bez problemu cały beep. Analizowałem też tętno. Przy interwałach, czy nawet beepie na bieżni - maksymalnie dochodziłem do 190. Natomiast przy bieganiu prawdziwego beepa, już po levelu 8 dochodziło do 199.
Osobiście sugerowałbym właśnie zwrócić uwagę na Wasze nawroty, by nie tracić dużo siły.
Interwały, dłuższe wybiegania (pogoda robi się coraz fajniejsza) zdecydowanie też dobrze Wam zrobią, pod względem fizycznym, ale i psychicznym (bo zawsze to jakieś urozmaicenie, a nie słuchanie ciągle dźwięku beepa).
Nie zapominajcie też o regeneracji. Na spokojnie, cierpliwości.
Jeśli chodzi o obuwie to według mnie w beepie nie ma aż takiego znaczenia, jak przy kopercie. Oczywiście, musi być wygodne i dobrze Wam się w nich biegać, ale to czy czerwone, czarne, czy szare, niskie, czy wysokie - kwestia indywidualna.
Do koperty polecam zdecydowanie niskie. Biegałem w wyższych (w których biegam na co dzień), ale od razu przy pierwszej tyczce czułem, że 'lecę'. But musi być po prostu dobrze dopasowany, ściągnięty, by stopa nie była luźna. To mega ważne przy szybkich skrętach i własnym bezpieczeństwie. Miałem jakieś halówki adidasy i dały radę bardzo dobrze.

Nie ma porównania bieganie na bieżni stacjonarnej do biegania beepa na sali. Na bieżni łatwiej bo biegniesz ciągle po prostej a tutaj masz nawrót i dynamiczne wystartowanie i w ten start tez odpowiednią energię trzeba włożyć . Mimo wszystko potrzeba treningów i wytrenować wytrzymałość tlenową i beztlenową i swoją droga siła nóg tez ważna. Na sali nie kiedy bywa strasznie duszno i ciężej jest złapać oddech. Trening, trening, trening + wytwarzana adrenalina podczas startu może zanieść daleko.

Dokładnie o ten wniosek mi chodziło - że bieganie po prostej, a beep to coś innego, a samo porównanie tętna na to wskazuje. Nie sprecyzowałem swojej wypowiedzi. ;)

Offline bastol33

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Beep test
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 09, 2018, 19:51:24 »
A ma ktos tabele z punktacja czy jeszcze nie weezla ? Chodzi o nabor z ulicy.

Offline strażaksanok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Beep test
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 09, 2018, 20:52:14 »
A ma ktos tabele z punktacja czy jeszcze nie weezla ? Chodzi o nabor z ulicy.
Taka sama jak na rekrutacje do szkoły aspirantów z roku 2017/18

Offline bastol33

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Beep test
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 09, 2018, 20:54:41 »
A podpowiesz kolego ile trzeba zrobic poziomów beep testu minimum ?

Offline strażaksanok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Beep test
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 09, 2018, 21:04:28 »
A podpowiesz kolego ile trzeba zrobic poziomów beep testu minimum ?

Punkty zaczynaja sie naliczac od poziomu 8.5 w gorę. 8.5 to 30 pkt. 12.5 to max pkt(75)
Wejdz na strone cs psp czestochowa zakladka rekrutacje rok 2017/18 i tam jest tabelka

Offline smaczek69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Beep test
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 09, 2018, 21:07:44 »
A podpowiesz kolego ile trzeba zrobic poziomów beep testu minimum ?
https://sapsp.pl/images/dokuemnty/zasady%20naboru%202017_2018.pdf
żeby zdobyć minimum czyli 55 pkt trzeba zrobić poziom 10.8

Offline Klonu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Beep test
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 18, 2018, 20:09:23 »
A podpowiesz kolego ile trzeba zrobic poziomów beep testu minimum ?
https://sapsp.pl/images/dokuemnty/zasady%20naboru%202017_2018.pdf
żeby zdobyć minimum czyli 55 pkt trzeba zrobić poziom 10.8
Nie masz kolego racji, żeby zdobyć minimum i zaliczyć beepa trzeba osiągnąć poziom 8.9

Offline smaczek69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Beep test
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 18, 2018, 21:01:50 »
A podpowiesz kolego ile trzeba zrobic poziomów beep testu minimum ?
https://sapsp.pl/images/dokuemnty/zasady%20naboru%202017_2018.pdf
żeby zdobyć minimum czyli 55 pkt trzeba zrobić poziom 10.8
Nie masz kolego racji, żeby zdobyć minimum i zaliczyć beepa trzeba osiągnąć poziom 8.9
No niby można, ale trzeba nadrabiać innymi konkurencjami.

Offline lander

  • Cel: PSP
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Beep test
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 23, 2018, 21:04:05 »
Panowie brał ktoś już udział na tych nowy zasadach? Jak to jest z tym beepem? Teraz jest nabór w mojej okolicy i w ogłoszeniu pisze tylko żeby mieć średnią z wszystkich konkurencji 55pkt. Nic nie pisze o minimalnym wyniku aby zaliczyć próbę więc są jakiekolwiek progi aby zaliczyć daną konkurencję?

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Beep test
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 23, 2018, 21:43:39 »
W treści ogłoszenia o naborze powinno być wskazanie jakie rozporządzenie a konkretnie jego załącznik określa tabelę poszczególnych konkurencji. Zamieść link do ogłoszenia.

Offline lander

  • Cel: PSP
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 298
Odp: Beep test
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 23, 2018, 22:12:12 »
Panowie brał ktoś już udział na tych nowy zasadach? Jak to jest z tym beepem? Teraz jest nabór w mojej okolicy i w ogłoszeniu pisze tylko żeby mieć średnią z wszystkich konkurencji 55pkt. Nic nie pisze o minimalnym wyniku aby zaliczyć próbę więc są jakiekolwiek progi aby zaliczyć daną konkurencję?

Bodajże 35pkt minimum.

Offline lander

  • Cel: PSP
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Beep test
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 24, 2018, 19:52:42 »
Pisze gdzieś o tym w ogłoszeniu?