Autor Wątek: Zmiana całego zarządu OSP w trakcie trwania kadencji.  (Przeczytany 3501 razy)

Offline prezesowa94

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Zmiana całego zarządu OSP w trakcie trwania kadencji.
« dnia: Marzec 06, 2018, 12:27:57 »
Hej,jestem Prezesem 2 rok(nadal trwa moja kadencja)-zrobiłam zebranie by pare  spraw uregulować i ustalić. Wpłynął ustny pomysł by zmienić zarząd cały OSP. Wspomnę iż moje OSP bazuje na statucie wzorcowym. Czy mogą zmienić cały zarząd bez podania powodów zmian? Czy musi być to pisemnie? Proszę o pare wskazówek bo oficjalnie nikt nigdy nie pouczył mnie że robię cos nie tak,nigdy nie wpłynęły żadne skargi ani nic związanego z tym-proszę o porady.

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Zmiana całego zarządu OSP w trakcie trwania kadencji.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2018, 17:17:40 »
Przede wszystkim musicie zwołać nadzwyczajne walne zebranie członków i to ono podejmuje decyzje o odwołaniu zarządu. Ale radze przemyśleć to jeszcze chyba, że chcecie kolejny raz bawić się z KRS-ami itp.  :zamknij:

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Zmiana całego zarządu OSP w trakcie trwania kadencji.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2018, 18:19:59 »
Żeby nie tworzyć nowego tematu . Kto udziela absolutorium zarządowi gminnemu delegaci czy zarządy poszczególnych jednostek ? Pytam w związku z tym , że delegaci nie dostali zaproszeń na gminne Walne Zebranie . Pozdrawiam  :straz:

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Zmiana całego zarządu OSP w trakcie trwania kadencji.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2018, 20:49:41 »
Co to takiego Gminne Walne Zebranie? Zarządy Gminne/Miejskie nie są osobnym stowarzyszeniem jak poszczególne jednostki OSP, aby musiały odbywać walne zebrania do ostatniego dnia marca... coś namieszałeś kolego

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Zmiana całego zarządu OSP w trakcie trwania kadencji.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2018, 20:54:07 »
Co to takiego Gminne Walne Zebranie? Zarządy Gminne/Miejskie nie są osobnym stowarzyszeniem jak poszczególne jednostki OSP, aby musiały odbywać walne zebrania do ostatniego dnia marca... coś namieszałeś kolego

Chodzi mi o Zjazd Gminny , który odbywa się po zebraniach walnych we wszystkich OSP w gminie . Tam jest punkt udzielenia absolutorium Zarządowi Gminnemu , kto tego absolutorium dokonuje delegaci ?

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Zmiana całego zarządu OSP w trakcie trwania kadencji.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 26, 2018, 12:35:46 »
Chodzi mi o Zjazd Gminny , który odbywa się po zebraniach walnych we wszystkich OSP w gminie . Tam jest punkt udzielenia absolutorium Zarządowi Gminnemu , kto tego absolutorium dokonuje delegaci ?
Kolego zwyczajny zjazd gminny jest zwoływany raz na 5 lat i to tam udziela się absolutorium zarządowi. Jeśli coś jest nie tak lub trzeba np. uchwalić coś co przekracza kompetencje zarządu można zwołać zjazd nadzwyczajny. Zajrzyj do statutu ZOSP RP zobacz jak i w jakiej sytuacji. Zjazdu nie zwołuje się co roku, po zebraniach.
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2018, 12:44:51 wysłana przez Fredek »