Autor Wątek: Terminal SMS  (Przeczytany 3288 razy)

Offline luis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Terminal SMS
« dnia: Marzec 02, 2018, 12:49:38 »
Poszukuje urządzenia do retransmisji wiadomości SMS.
Posiadamy w remizie Terminal DTG‑53 ale niestety by wysłać wiadomość do wszystkich należy wprowadzić kod na początku wiadomości.
A potrzebujemy urządzenia które nie wymaga tego i robi to automatycznie bez kodu na początku wiadomości.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Terminal SMS
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2018, 17:21:38 »
Obecnie w czasie darmowych smsów mam stworzoną grupę w telefonie i ślę do wszystkich.
Dawniej używałem https://serwersms.pl/. Można sobie zalożyć konto i dają kilkadziesiąt sms na testowanie. Potem doładowujesz konto jak prepeid np przelewem (określona liczba sms), wpisujesz grupę strażaków i konfigurujesz usługę sms forward. Jak prześlesz sms z uprawnionego numeru to rozsyła do zdefiniowanej grupy.
Trochę lipa, że w najtańszej opcji wysyła z przypadkowego numeru (praktycznie za każdym razem innego), żeby wysyłał z określonego trzeba kupić droższe smsy. Obsługuje odpowiedzi, można też słać z aplikacji na telefonie.

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Terminal SMS
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2018, 19:18:30 »
Jak chcesz wysyłać smsy bez podawania kodu to trzeba nadać status VIP odpowiednim numerem.

Offline luis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Terminal SMS
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2018, 09:07:28 »
Jak chcesz wysyłać smsy bez podawania kodu to trzeba nadać status VIP odpowiednim numerem.

Wiem że można nadać konto VIP ale niestety i tak trzeba wpisać w treści SMS na początku np *13:

A dokładnie chodzi mi o rozsyłanie SMS o zdarzeniu.
Od niedawna testujemy E-Remizę. Jak wiadomo nie wszyscy posiadają smartfony. A w pakiecie E-Remizy są tylko 3 SMS.
By wszystkie osoby wiedziały co się dzieje i gdzie chcemy znaleźć sposób na retransmisje SMS.

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Terminal SMS
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2018, 19:26:46 »
No, ale eremiza oferuję również alarmowanie poprzez równoczesne dzwonienie na każdy telefon, właśnie dla tych co nie mają smartfonów. Jeżeli apka nie odpali bo nie ma neta to i tak wszystkim telefon dzwoni z alarmem do każdego, bez względu na to czy ma smartfona, czy nie... :rolleyes:

Offline luis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Terminal SMS
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 05, 2018, 07:02:25 »
No, ale eremiza oferuję również alarmowanie poprzez równoczesne dzwonienie na każdy telefon, właśnie dla tych co nie mają smartfonów. Jeżeli apka nie odpali bo nie ma neta to i tak wszystkim telefon dzwoni z alarmem do każdego, bez względu na to czy ma smartfona, czy nie... :rolleyes:

Chodzi mi o rozesłanie SMS o informacji co się dzieje i gdzie.

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Terminal SMS
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 05, 2018, 11:25:17 »
Spróbuj pogadać z supportem eremizy...być może uda się coś takiego wynegocjować indywidualnie za dodatkową opłatą. :mellow:

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Terminal SMS
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 05, 2018, 11:30:09 »
Niestety pomysł aby wszyscy wiedzieli do czego jednostka jest dysponowana nie do końca jest trafiony. Może spowodować że ludzie będą sobie wybierać do czego chcą jechać.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: Terminal SMS
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 05, 2018, 14:55:35 »
Na pewno jest taka możliwość, aby wszyscy druhowie otrzymywali sms z informacją o rodzaju zdarzenia. Mam znajomego, który miał lub nadal ma taki system u siebie w jednostce, lecz czy to jest e-remiza to nie jestem pewien, ale jak tylko się dowiem to napiszę tutaj.

Oliwier ma trochę racji. Zapewne jakaś część druhów po otrzymaniu sms'a o tresci MZ-Osy odpuści sobie stawienie się na alarm.
Ja w swojej jednostce nie mam e-remizy, ale uważam, że rodzaj i adres zdarzenia powinni dostawać tylko kierowcy i dowódcy, aby właśnie nie było sytuacji, że "Znowu osy to nie jade".
Chociaż z drugiej strony, gdybym dostał właśnie takiego sms'a to "nie leciałbym na łeb na szyje" do remizy tylko powolutku i spokojnie (może nawet udałoby się obiad czasami dokończyć).
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...

Offline b07

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 454
  • Everyone goes home
Odp: Terminal SMS
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 06, 2018, 00:44:46 »
Niestety pomysł aby wszyscy wiedzieli do czego jednostka jest dysponowana nie do końca jest trafiony. Może spowodować że ludzie będą sobie wybierać do czego chcą jechać.

SMS-y z rodzajem, adresem zdarzenia itp. dostajemy od kilku lat i na przysłowiowych osach, czy plamach oleju jakoś nie brakuje nam rąk do pracy, a wyjazdów mamy dużo, dochodziliśmy do 200. I wręcz przeciwnie - jak wiadomo, że jest wyjazd na więcej niż jeden zastęp, frekwencja rośnie. A prawda jest taka, ze wszystko zależy od chęci. Zmotywowana i zgrana załoga wyjedzie do byle  :zamknij: o 5:00 rano, leserzy i tak obrócą się na drugi bok, niezależnie od tego, czy w sms-ie jest jedynie "ALARM OSP" czy "Alarm OSP X. X, ul. Y. Gniazdo os na strychu".

Offline luis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Terminal SMS
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 06, 2018, 08:55:21 »
Niestety pomysł aby wszyscy wiedzieli do czego jednostka jest dysponowana nie do końca jest trafiony. Może spowodować że ludzie będą sobie wybierać do czego chcą jechać.

SMS-y z rodzajem, adresem zdarzenia itp. dostajemy od kilku lat i na przysłowiowych osach, czy plamach oleju jakoś nie brakuje nam rąk do pracy, a wyjazdów mamy dużo, dochodziliśmy do 200. I wręcz przeciwnie - jak wiadomo, że jest wyjazd na więcej niż jeden zastęp, frekwencja rośnie. A prawda jest taka, ze wszystko zależy od chęci. Zmotywowana i zgrana załoga wyjedzie do byle  :zamknij: o 5:00 rano, leserzy i tak obrócą się na drugi bok, niezależnie od tego, czy w sms-ie jest jedynie "ALARM OSP" czy "Alarm OSP X. X, ul. Y. Gniazdo os na strychu".

W jaki sposób jest rozsyłany u was SMS z celem Alarmu ?

Jaki TV-BOX polecacie do aplikacji E-Remiza TV ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2018, 10:31:49 wysłana przez Butel »

Offline b07

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 454
  • Everyone goes home
Odp: Terminal SMS
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 11, 2018, 14:41:59 »
W tzw. "paczkach" z SK KP.