Autor Wątek: Testy wiedzy na inspekcjach  (Przeczytany 5141 razy)

Offline jolkipolki101

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Testy wiedzy na inspekcjach
« dnia: Luty 28, 2018, 14:06:51 »
Witajcie

Słyszeliscie o nowych wytycznych dot. kontroli z KW  jednostek w KSRG? Podczas kontroli będziemy musieli wypełniać testy wiedzy... Taka  nowośc. Są inne testy  dla ratowników, inne dla kierowców i inne dla dowódców.
Ciekaw jestem jaki jest tego sens? Obawiam się, że żaden, tak samo jak wiekszego sensu nie ma taka inspekcja. Przynajmniej u nas, na podkarpaciu. Panowie przyjeżdzaja,  opisują to wszystko co mamy do wymiany i poprawy, jednakże grosz za tym żaden nie idzie. Tylko informacja co jest do poprawy. My doskonale wiemy że mamy podarte nomexy i wójt też o tym wie. Jakby budżet gminny był z gumy to by wymieniał według potrzeb. A że nie jest z gumy to kupuje się sukcesywnie, na ile środki pozwalają. Taki przykład.
A co będzie jak test źle napiszemy? Na szkolenie uzupełniające będziemy wysyłani?
Tragicznie oceniam brak zalezności pomiędzy kontrolami, zaleceniami oraz dalszymi działaniami mającymi na celu wcielanie założeń w życie.
Nie marnując własnego cennego czasu, gdu Panowie z województwa przyjada na kontrolę grzecznie poinformujemy że na pierdoły czasu nie ma. I pojedziemy do domów. A jak sie Panowie chcą umówić na kontrolę dokumentacji ( bo to ich głownie interesuje) syreny do tego włączyć nie trzeba.  Jest 21 wiek, mamy telefony - można zadzwonić i się umówic.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Testy wiedzy na inspekcjach
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2018, 17:43:46 »
Będzie podobnie jak w PSP  1500 pytań do nauki panowie z KW podjadą szablon odpowiedzi przystawią . Jedyne do czego się nadają  :fiuu: lepiej to już było  :wall:

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Testy wiedzy na inspekcjach
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2018, 10:24:21 »
do jakiej nauki? Jak nie zdamy to co nam zrobią? Zabiorą 2000 zł na sprzęt z KSRG, gdzie co roku jako gmina dokładamy do tego całego biznesu??? Cały czas to podkreślam - KSRG to przerzucenie obowiązków państwa w zakresie ochrony przeciwpożarowej na gminy. Typowe drylowanie budżetów samorządów. Zresztą sama PSP chodzi po wójtach i starostach i łasi się po kasę. Bo Ci na górze mają to głęboko w d...ie, byle na pagonach pasuje i na koncie co miesiąc
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Testy wiedzy na inspekcjach
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2018, 10:37:11 »
A test jest po to żebyście udowodnili że macie jakieś pojęcie o tym co robicie w tym czasie wolnym jak to sam nazwales. Kariera w OSP się kończy po odbyciu wszystkich kursów.  Znam przypadki że 10 lat nikt nie był na żadnym kursie. Nie patrzcie na test wiedzy jako powód do uwalenia.  To też jest dla Was żeby utrwalić czasem proste i oczywiste rzeczy o których w stresie można zapomnieć. 

Offline jolkipolki101

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Testy wiedzy na inspekcjach
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2018, 12:06:37 »
Od utrwalania raz zdobytej wiedzy są ćwiczenia, analiza akcji i samodoskonalenie. A nie testy, do których pytania zamieszczone sa na stronie KP http://www.kppspustrzyki.itl.pl/4335/4335/
Ciekawe, czy Panowie przywiozą swoje dajmy na to 10 długopisów, czy też sami musimy je zabezpieczyć :) Kabaret!

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Testy wiedzy na inspekcjach
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2018, 14:10:43 »
Skoro jesteście w KSRG to podlegacie pod wytyczne i jak jest napisane test to będzie test. Jeśli nie inspekcję to jak chcecie być kontrolowani? W ogóle zrezygnujmy z kontroli przecież wszystko macie super w remizie włącznie z idealną wiedza której nikt nie ma prawa wymagać przecież.  Długopisy mówisz że mają zabrać to zadzwoń do KW i powiedz żeby wam zabrali to się dowiesz po co jest inspekcja.

Offline jolkipolki101

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Testy wiedzy na inspekcjach
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2018, 14:28:40 »
Źle mnie zrozumiałeś. Nic nie mam przeciw inspekcjom. Tylko podważam ich sens w kontekście tego, że wyniki takiej inspekcji i ew. zalecenia (a te  to przede wszystkim: wymienic to i to , zakupić to i to) wszyscy po kolei maja potem głęboko w tyłku, bo dla nikogo nie są zobowiązujące.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Testy wiedzy na inspekcjach
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2018, 14:32:26 »
Skoro jesteście w KSRG to podlegacie pod wytyczne i jak jest napisane test to będzie test. Jeśli nie inspekcję to jak chcecie być kontrolowani? W ogóle zrezygnujmy z kontroli przecież wszystko macie super w remizie włącznie z idealną wiedza której nikt nie ma prawa wymagać przecież.  Długopisy mówisz że mają zabrać to zadzwoń do KW i powiedz żeby wam zabrali to się dowiesz po co jest inspekcja.
Działając z OSP w moim powiecie dobrze wiem która jak działa, co ma, ile wie i ile umie. Nie potrzebuję durnowatych pytań żeby sobie to weryfikować. Tym bardziej że jak napisał kolega wyżej - i tak OSP nic zrobić nie można, jeśli inspekcja wyjdzie słabo.

Offline bobek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 227
Odp: Testy wiedzy na inspekcjach
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 01, 2018, 14:39:40 »
Od utrwalania raz zdobytej wiedzy są ćwiczenia, analiza akcji i samodoskonalenie. A nie testy, do których pytania zamieszczone sa na stronie KP http://www.kppspustrzyki.itl.pl/4335/4335/
Ciekawe, czy Panowie przywiozą swoje dajmy na to 10 długopisów, czy też sami musimy je zabezpieczyć :) Kabaret

a odpowiedzi już nikt nie mógł podać z tej mądrej KW zeby bylo łatwiej...?

Offline Feniks

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Testy wiedzy na inspekcjach
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 01, 2018, 21:56:27 »
A ja powiem otwarcie - jestem przeciwko DURNYM, NIEPOTRZEBNYM, NIC NIE DAJĄCYM inspekcjom. Rokrocznie odkąd pamiętam jesteśmy jedną z najbardziej wyjazdowych jednostek w powiecie. Aktualnie mamy najlepszy sprzęt w powiecie. Na ćwiczeniach w zeszłym roku to PSP pożyczało sprzęt od nas, nie na odwrót. Ale to kosztuje - mnóstwo czasu i zaangażowania. Jest pewien limit czasu który druhowie z mojej jednostki mogą poświęcić na działalność strażacką. I nie zamierzam tolerować marnowania go przez bubków z KW PSP którzy chcą sobie coś udowodnić. Już wystarczająco działania rządzących PSP z ostatnich lat zaszkodziły nam ochotnikom:
- ciągłe zmniejszanie dotacji z KSRG (u nas chodzą słuchy że trzeci rok z rzędu znowu będzie mniej...)
- wydłużenie kursu podstawowego i wprowadzenie na niego śmiesznie niskich limitów osobowych (za parę lat nie będzie miał kto jeździć)
- wprowadzenie list sprzętu jaki można kupować z dotacji (szczyt głupoty - co mam zrobić jak wszystko z listy mam? kupić kolejne węże by stały na półce w magazynku?)
- coraz więcej roboty papierkowej
- coraz więcej niepotrzebnych ćwiczeń (ile razy można ćwiczyć to samo? pamiętam jak ćwiczenia wyglądały jakieś 15-20lat temu i widzę jak wyglądają teraz - wg mnie z tamtych było więcej korzyści)
- anulowanie kursu dowódców i konieczność powtarzania go dla osób które ukończyły go przed rokiem X (tu nie jestem pewny - chyba 2014 czy 2015?) jeżeli chcą się dalej szkolić
- konieczność posiadania dopuszczenia CNBOP na większość sprzętu

Mają statystyki naszych wyjazdów z ostatnich lat - ostatni raz nie wyjechaliśmy na alarm ze 25-30lat temu.... Widzą nas co kilka dni przy akcji - wiedzą co potrafimy. Po co te inspekcje? Co one dają? Zaspokajają czyjeś ego, a poza tym? Czy ci co je wymyślają zdają sobie sprawę jak bardzo to obniża zdolność bojową jednostki? Przekonanie pracodawców, by pozwolili pracownikowi biec na alarm w godzinach pracy trwało lata. Uzgodniliśmy pewne warunki. I niestety zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy na czas akcji nie obejmowało inspekcji ani ćwiczeń... Oni sobie odfajkują durną inspekcję a my stracimy 2-3 osoby którym pracodawcy cofną zgodę bo się okaże, że pracownika nie było godzinę lub dwie z powodu głupiego wymysłu... Kilka takich inspekcji i przy odrobinie szczęścia nikt z naszej jednostki nie będzie mógł wybiec na alarm z pracy... A potem będą pretensje że nie miał kto jechać na akcję... BRAWO!

PS. Jak rozumiem za ten test osoby pracujące w państwowych zakładach i urzędach oczywiście dostają usprawiedliwienia honorowane przez pracodawcę? - czy ci też nie będą mogli jeździć po napisaniu durnego testu? Bo jak tak to niestety nie będziemy mieli kierowców conajmniej przez kilka godzin każdego dnia...  :)

Offline wer998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Testy wiedzy na inspekcjach
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 12, 2018, 18:54:31 »

Offline Lukasz91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
  • OSP 18" Cel: -> PSP 22"
Odp: Testy wiedzy na inspekcjach
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 12, 2018, 22:58:55 »
nie aż takie złe  te testy  są i pytania które zdarzają się w podstawowym   

w testach  akurat robię kurs podstawowy 
robię testy nahttp://testy.straz.swiebodzin.pl/

feniks racja

z tą papielogia  to racja   dostaliśmy nowy wóź   bo stary miał 40 latach  teraz musimy mieć  księgowego  nakaz z góry
ale to inspekcja już nam raczej nie grozi  w tym roku była już
"Pierwszą powinnością strażaka jest ratować życie. Kiedy tego nie robi, pierwszą powinnością strażaka jest szkolić się!" ~Szymon Kokot-Góra

"Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi i może zapamiętam. Zaangażuj mnie, a się nauczę" ~Benjamin Franklin

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Testy wiedzy na inspekcjach
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 24, 2018, 22:12:02 »
Ma ktoś odpowiedzi do pytań testowych na kontrole KSRG?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Testy wiedzy na inspekcjach
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 25, 2018, 16:12:14 »
U mnie kilka dni temu na kontroli chłopaki zrobili bojkot i powiedzieli do kontrolujących żeby sobie sami te testy wypełnili.  I nikt nie napisał. Nie pomogły prośby ani groźby ze strony kontrlujących.   :szalony:
 Jak się tak dalej będa wygłupiać to nikt nie przyjdzie do remizy. :wall: Już teraz cięzko 4 uzbierać do wyjazdu alarmowego.  :gwiazdki:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein